Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Teorileri

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Arkadaşlar naruto'da bu konuyu açıp( bleach gibi sikko bir resim kağıdına tenezzül bile etmem açmaya) burda açmamak tuhaf olmuş.

One Piece hakkında, aklımıza gelen teroileri, mangada ki olaylara ve verilen bilgilere dayandırarak burda yazıp tartışabiliriz.

(onepiece wiki deki fan yapımı şeylere bakıp saçma sapan yorumlar yapmayın arkadaşlar, ana kaynağımız mangadır.)
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Buggy'ye hükümetten yarasa ile gelen mektup asil şiçibukai davetidir. İlk teori benden. ^^
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Arkadaşlar tamamen mangada geçen olaylara dayanarak kendi teorimi yazıcam biraz uzun olacak...

Luffy ve Tayfanın durumu;
Luffynin tayfaya 2-3 kişi daha katılacağını düşünmekteyim, manga sonlara yaklaşırken tüm tayfa üyeleri tayfada kalacak şekilde hayallerini gerçekleştirecekler en son gerçekleştiren luffy olacak. Tayfaya katılan elemanlardan birinin şu çamur adam olan pezevenk varya, (sakız da olabilir) o olacağını sanıyorum.
Bu çekirdek tayfaylada manga biter zaten.

Manganın genel gidişi;
Şu anda baş kötünün Bb olduğunu biliyoruz zaten, daha büyük bir kötünün geleceğini düşünmemekteyim, luffy güçlerinin doruğundayken bbnin anasını ve kendisini şiş double penetrationla sikip olayı noktalar ve one pieceyi bulur.
Luffy babasıyla tanışıp ikisinin birlikte dünya hükümetinin ejdadını sikeceğine adım gibi eminim. Çünkü şu ana kadarki gidişata bakarsak, şu telatabi miydi tenturtobimiydi o pezevenklerden ağır şekilde nefret ediyorlar... Zaten Dragonun mangadaki en güçlü karakter olduğunu düşünmüşümdür her zaman. Adam God Mod On dolaşıyor her tarafta.
Dünya hükümetini yıkıp özgürlükleri daha temel şeylere bağlayacaklardır.

Luffynin ölebileceği şüphesi var aklımda şu yüzden ki, gear 3- gear 2 olayları vucuduna zarar veriyor. Umarım böyle bir sonla bitmez tabiki. One piece kendine yakışanı yapacaktır ve kendine özgü bir şekidle noktalayacaktır olayı.

Luffynin akaniuyu suya getirip, susuz getirip sonra tekrar suya götürene kadar döveceği bir teori olmaz herhalde :D
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
hermit

One Piece Wiki'de fan yapımı şeyler olduğunu nerden çıkardınız onu anlamadım?

Teorilerime gelirsek; tayfaya yeni katılan kişi Shirahoshi olacak, kuvvet steroidleri ileride de karşımıza çıkacak ve Supernova Jewelr Bonney'den önemli bir şey çıkacak ama ne tam olarak çözemedim. :D
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Wikilerin hepsi fan yapımıdir kardeşim. Bunu bilmiyorsun bari bilene bok atma.
One piece editörlerinin gelip oralara yazacaginı sanacak kadar androidim demeyin bari.

Edit: Wikilerde bazı arkadaşalr one piece editörlerinin yazdıklarını falan sanıyorlar, bu kafayı yaşamaya devam edin amk.
hermit

One Piece Wiki'yi manga editörleri yapmıyor ancak, ana kaynakları mangadır ki her sayfada references kısmında yazdıkları şeylerin nerede geçtiğini (mangadan sayı, databook, sbs) yazıyorlar. Ben fan yapımı derken yanlış anladım. Fan yapımıdır ancak, saçma sapan şeyler yazmıyor. Hem ben bok atmadım sana. Sadece soru sordum, bunu nerden çıkardın diye. Neden sinirleniyorsun ki? Biri bok mu attı sana? :blink:
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

hermit yazdı:One Piece Wiki'yi manga editörleri yapmıyor ancak, ana kaynakları mangadır ki her sayfada references kısmında yazdıkları şeylerin nerede geçtiğini (mangadan sayı, databook, sbs) yazıyorlar. Ben fan yapımı derken yanlış anladım. Fan yapımıdır ancak, saçma sapan şeyler yazmıyor. Hem ben bok atmadım sana. Sadece soru sordum, bunu nerden çıkardın diye. Neden sinirleniyorsun ki? Biri bok mu attı sana? :blink:
Adamlar yorumluyorlar net bir şey yok bu yüzden orayı kaynak göstrmek ve "şurda böyle var " demek saçma. bunu anlatmaya çalışıyorum.
Adam vurmuş diğeri ölmemiş, " vay efendim bak burda hakği kullandı" bu olay bunu yazanın yorumundan ibaret biz ne olduğunu bilmiyoruz. bu herifin yorumuna bakıpta ahanda bu doğrudur şurda yazıyor demek olmuyor. Mangada bizde şunda haki var falan dediler mi ? yok O zaman neyin savaşı bu .
Kullanıcı avatarı
urux
Favori Manga: One piece, Naruto, Bleach.
Favori Anime: One piece, Naruto, Bleach.

Ben de birşeyler yazmak istiyorum. manganın sonu değil ama gidişatı hakkında.

Hepinizin bildiği gibi shanks we tayfası güçlü olmalarına rağmen yaklaşık on yıl önce east blu'dalardı. Yani tafa ile beraber 2 nci turu yapmışlar. ikinci gelişinde imparatoroluyor. Hatta beyaz sakal senin gibi güçlü bir adam east bluda nasıl kolunu kaybetti diyede soruyor. Yani east bludayken ün yapmıştı. Mutlaka ikinci turu attı.

Rogarda daha tayfayı toplamaya başladığında luffy yaşlarındaydı. Raylight ile ozaman karşılaşıyor yolculağa çıkıyor. Yıllar sonra yine eastblu dan'doğduğu şehirden yelken açıyor. Luffy o şehirde bir barda barın sahibi ile konuşurken adamın anlattığı hikayede Rogerin yaşı ileri yani o açılmasıda en az ikinci sefer. zaten reylight ta sarabody de son açılışımız idamından 4yıl önce diyor. ondan sonra korsanlar kralı olarak tanındı diyor. yani o da en az iki tur attı.

Bir teoriden çok sadece çıkarım ama bunlardan yola çıkarak luffy de ikinci turu atabilir hatta atacak. tabi yeni dünyada dahada güçlendikten sonra.muhtemelen zaman atlaması ile yaşıda ilerlicek. Muhtemlen east bluya dönücek. yani daha manganın yarında bile değiliz. bu mangayı çocuklarımızda görür :laugh:

Doğal olarak henüz imporatorlarla savaşak güçte olmamalı. Belki yeni dünyada o güce ulaşıcak ama ancak zaman atlamasından hemen önce olur. Bence daha çok süper novalar ( onlarında güçlenmiiş olcağı aşikar ) ve o seviyedeki yani imparatorların bir altı seviyesindeki tayfalarla kapışacaklar. ama tabi odanın işi belli olmaz.
Opensource forever
Kullanıcı avatarı
iloque
Favori Manga: One Piece , Vagabond, Kingdom
Favori Anime: One piece

Doflamingo yu unutmayın bence en belalı düşmanlardan biri o olacak sonucta bizim tayfanın karşısına sıkıntı yaratması için güçlü bi adamdan çok yeteneği gizem taşıyan doflamingoyu çıkarıp sefil duruma düşürür luffy i oda sonra yeteneği çözdürüp dövdürür.... bb luffy den önce younkou olur luffy onu ve yandaşlarını devirip younkou olur .....akainu son düşman olabilir sonuçta hükümet düşürülmeye çalışıldığı bölümlerde nefret edilen bi düşman daha lazım yazıtlar açığa çıktıktan sonra hükümeti yok etmek isteyeceklerdir ve düşman aokiji gibi iyi diyebileceğimiz bi adam olmaz hatta ihtiyarlardan bi wilian çıkar

Raftelde bence sadece yazıtlar var bu hükümetin sırrını taşıyor ben de hükümetle savaş olacağını red linenin yok edileceğini düşünüyorum böylece tüm denizler karışıp all blue olur ve dünya tek parça one piece olur geçen gün biri daha böyle bişe yazmıştı
[thumbnail]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m609v ... r1_500.gif[/thumbnail]
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.

Bana göre raftele ulaşmaları için bu denizkızı prensesine ihtiyaçları var.Roger nasıl gitti bilmiyorum fakat bence orada deniz kralları filan var ve gemilere geçit vermiyolar onun için denizkızına ihtiyaçları olacak öyle görüyorum.Yeni tayfa elamanı da o olacak
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.

“One Piece Genel” sayfasına dön