Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Teorileri

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

Tulpar-Byakugan yazdı: 28 Kas 2018 18:21 http://www.opfanpage.com/2018/11/27/bla ... e_hah1gQXw
Şimdiye kadar okuduğum en mantıklı Karasakal teorisi bu beyler. İngiliççe olduğu için bilmeyenler için özetliyorum.
Karasakal da birçok karakter gibi gerçek hayattan esinlenilmiş birisi ve elemanın adı Edward Teach, bazı kaynaklarda ise Edward Thatch diye geçiyor. Evet, iki ad da tanıdık geliyor değil mi? Edward Beyaz Sakal'ın adı, Tatch da onun tayfasından Karanlık Meyvesini bulan kişi. İkisinin bir diğer ortak özelliği ise Karasakal tarafından öldürülmeleri.
Teoriye göre, Karasakal aslında karanlık karanlık meyvesinden önce bir zoan tipi meyve yedi, bu meyve de "Cerberus", yani efsanevi 2 başlı canavar köpek. Bu meyvenin üç farklı ruhu olduğu için sahibine 3 farklı meyve yeme fırsatı sunuyor. Bunlar da Teach'in sonradan yediği karanlık ve deprem meyveleri. 3 sayısını özel buluyor bunu da son sayıdaki resimlerle destekliyor. Şanks'a açtığı yara izi de üç tane, oysa pençelemiş olsa 4 tane olmalıydı diyor. Teach'in şapkasında 3 kurukafa var, üç dişi eksik, üç silah taşıyor, sakalında üç örgü var. Bahsetmeyi unutmuşum, üç tane de yüzük var. Teorinin yazarına göre Teach yediği meyveleri bu yüzüklerde saklayabiliyor, bu sayede yerine göre sudan da etkilenmiyor. Bir tür ruh değişimi de olabilir.

Teori özetle böyle. Bana mantıklı geldi, tümüyle olmasa bile en azından desteklenebilecek çok yönü var. Bu ruh olayı bana Big Mom'ı da hatırlattı. O da -kesin olmamakla birlikte- Caramel Anne'yi yediği için meyve yeteneğini kazanmıştı. Beyaz Sakal'ın meyveyi kendine alırken bir perdenin altına giriyor. Bunu yapma nedeni de Köpekdiş'in yüzünün görünmesini istememesi gibi Teach'in de Cerberus'u göstermek istememesi diye düşünüyorum. Yalnız adamın şu an 3'ten fazla meyve yeteneği varsa teori çöp :laugh: :laugh:
Fame yazdı: 28 Kas 2017 14:04
Outlaw yazdı: 28 Kas 2017 13:51
Hacılar en son siz tartışmışsınız konuyu, yorumlarınızı bekliyorum
Cerberus teorisini ben de okumuştum, bence de mantıklı. Bayrağı vs çok iyi kanıtlar. Ancak yüzükte meyve saklama olayını çok bilemedim bir tek. Geri kalanı çok olası. Paylaştığın için teşekkürler
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

madaraninsolsharingani yazdı: 28 Kas 2018 20:49
Tulpar-Byakugan yazdı: 28 Kas 2018 18:21 http://www.opfanpage.com/2018/11/27/bla ... e_hah1gQXw
Şimdiye kadar okuduğum en mantıklı Karasakal teorisi bu beyler. İngiliççe olduğu için bilmeyenler için özetliyorum.
Karasakal da birçok karakter gibi gerçek hayattan esinlenilmiş birisi ve elemanın adı Edward Teach, bazı kaynaklarda ise Edward Thatch diye geçiyor. Evet, iki ad da tanıdık geliyor değil mi? Edward Beyaz Sakal'ın adı, Tatch da onun tayfasından Karanlık Meyvesini bulan kişi. İkisinin bir diğer ortak özelliği ise Karasakal tarafından öldürülmeleri.
Teoriye göre, Karasakal aslında karanlık karanlık meyvesinden önce bir zoan tipi meyve yedi, bu meyve de "Cerberus", yani efsanevi 2 başlı canavar köpek. Bu meyvenin üç farklı ruhu olduğu için sahibine 3 farklı meyve yeme fırsatı sunuyor. Bunlar da Teach'in sonradan yediği karanlık ve deprem meyveleri. 3 sayısını özel buluyor bunu da son sayıdaki resimlerle destekliyor. Şanks'a açtığı yara izi de üç tane, oysa pençelemiş olsa 4 tane olmalıydı diyor. Teach'in şapkasında 3 kurukafa var, üç dişi eksik, üç silah taşıyor, sakalında üç örgü var. Bahsetmeyi unutmuşum, üç tane de yüzük var. Teorinin yazarına göre Teach yediği meyveleri bu yüzüklerde saklayabiliyor, bu sayede yerine göre sudan da etkilenmiyor. Bir tür ruh değişimi de olabilir.

Teori özetle böyle. Bana mantıklı geldi, tümüyle olmasa bile en azından desteklenebilecek çok yönü var. Bu ruh olayı bana Big Mom'ı da hatırlattı. O da -kesin olmamakla birlikte- Caramel Anne'yi yediği için meyve yeteneğini kazanmıştı. Beyaz Sakal'ın meyveyi kendine alırken bir perdenin altına giriyor. Bunu yapma nedeni de Köpekdiş'in yüzünün görünmesini istememesi gibi Teach'in de Cerberus'u göstermek istememesi diye düşünüyorum. Yalnız adamın şu an 3'ten fazla meyve yeteneği varsa teori çöp :laugh: :laugh:
Cerberus teorisini ben de okumuştum, bence de mantıklı. Bayrağı vs çok iyi kanıtlar. Ancak yüzükte meyve saklama olayını çok bilemedim bir tek. Geri kalanı çok olası. Paylaştığın için teşekkürler
Şimdi biraz araştırdım da bu yüzük olayı aslında başka bir teori. Lanetli nesnelere şeytan meyvesi yedirilebiliyormuş. Zoro'nun Aşura da şeytan meyvesi yemiş bir kılıç diyor. Birkaç örnek nesne vardı okuduğum yerde. Ama nesneye şeytan meyvesi yedirme olayı çok saçma olur. Burada yüzükten bahsetmesi 3 tane olmasından yine. Yüzük olayının doğru çıkması bana pek olası gelmiyor ama bu Cerberus olayı bayağı mantıklı.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Bana da epey iyi geldi, paylaşımın için teşekkürler Tulpar.

Karasakal zaten çok anormal ve gizemli bir adam, birden fazla kişiliği olduğunu da düşünüyorum bunlara ek olarak.
Resim
Kullanıcı avatarı
Watson
Favori Manga: One Piece, One-Punch Man, Girls of the Wild's
Favori Anime: Hunter x Hunter, FMA, Danshi Koukousei no Nichijou

Cerberus teorisi bilinen bir teoriydi ama yüzük olayını ilk kez duyuyorum. Yüzük olayı biraz saçma geldi bana.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Bazı kısımlar zorlama gibi dursa da bazıları gerçekten çok iyi düşünülmüş. Olur mu olur. Hatta olursa güzel olur. Çünkü Zoro için açıklanmamış çok şey var seride.
Kullanıcı avatarı
Jimmy McNulty
Favori Manga: The Berserker
Favori Anime: Beelzebub

Ölür ölmezini bilmem ama bence de tayfada serinin sonlarına doğru biri ölücekse o adam kesinlikle Zoro olur.Onun dışında WB'nin Marineford sahnelerinden sonra en kral sahneyi gördüm yine tekrardan video sahnesinde.Aga be...Nothing at all...
(Bu arada tekrar videoya geri döndüm bu sahneden sonra durdurmuştum.Adam Kuran 19'cularına dönmüş bir yerden sonra ya :woohoo: )
Resim
En son Jimmy McNulty tarafından 03 Ara 2018 21:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
second gear yazdı: Dof,Bellamy,Trebol üçlüsüne Zoro ve Law beraber dalsaydı bu adamların hepsi şuan ölüydü.Zoro,Luffy gibi Bellamy'ye acımazdı keserdi.Trebol'u sayma,Dof'a tek kombo Zoro keser olayı bitirirdi.
Orda bir üstad vardı uzaklarda :evil:
Though you're a fool, I still love you,my son... Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Ryuuma yazdı: 03 Ara 2018 19:01
Bazı kısımlar zorlama gibi dursa da bazıları gerçekten çok iyi düşünülmüş. Olur mu olur. Hatta olursa güzel olur. Çünkü Zoro için açıklanmamış çok şey var seride.
Oda bu bölüm sayılarını çok iyi kullanıyor. En son 925.bölümde kullandı https://www.reddit.com/r/OnePiece/comme ... r_numbers/
Ben direk videodaki gibi olacağını sanmıyorum ama 944.bölümde Zoro için önemli olaylar olabilir. Üstelik kaç senedir Zoro'yu göstermemesine rağmen hala göstermek istememesi, bir şeylere hazırlık için olsa gerek.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Zoro'un bu arc'da önemli olaylara damga vuracağı kaçınılmaz gibi. 2 yıllık zaman atlamasından bu yana amiral ile kısa karşılaşması dışında Zoro'un ciddi bir dövüşe girmediğini söyleyebiliriz sanırım. Big Mom arcında Zoro'yu dışarı da bırakması gene aynı. Sanki her şeyi buraya saklamış gibi. Bakalım göreceğiz.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Ryuuma yazdı: 04 Ara 2018 00:04 Zoro'un bu arc'da önemli olaylara damga vuracağı kaçınılmaz gibi. 2 yıllık zaman atlamasından bu yana amiral ile kısa karşılaşması dışında Zoro'un ciddi bir dövüşe girmediğini söyleyebiliriz sanırım. Big Mom arcında Zoro'yu dışarı da bırakması gene aynı. Sanki her şeyi buraya saklamış gibi. Bakalım göreceğiz.
ABİ GÖREMİYORUZ AMK GÖREMYORUZ
yemin ediyorum artık gına geldi artık içi boş anlamsız chapterlardan birbirinin tekrarı kurgulardan olay örgülerinden

“One Piece Genel” sayfasına dön