Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Resim Karesinde Gösterilen Karakter Enel mi? Orada ne işi vardı sizce? Neden oradaydı?

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.

Sizce ?

O net Enel'dir ve ilk dediğin fikir doğru olabilir
0
Oy yok
İkinci yazdığın olabilir
0
Oy yok
O resimdeki oyuncak/adam Enel değildir
2
100%
Kararsızım
0
Oy yok

Toplam oy: 2
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

► Spoiler Göster
Evet arkadaşlar soru basit, resimde gösterilen oyuncak-form ( Karakter ) sizce Enel miydi? Dressrosada oyuncak olmuş olabilir mi?

Uzun kulaklara dikkat edin, ayrıca diyorki '' Hasırşapka Korsanları mı? Onların burada ne işi var? ''

Ben kendi fikrimi söylemem gerekirse, Bellamy'nin altın sütunu alması ile alakalı olabilir bu mevzu. Hatırlarsanız gökyüzü adasındaki insanlar, Hasırşapkalara hediye olarak '' Dev bir altın sütun '' vereceklerdi. Bellamy ise Luffy ile zaman atlaması sonrası konuştuğunda şöyle birşey demişti Luffy'e '' Gökyüzü adasına bende çıktım '' diye. Sonrasında Flashbacklerde gördükki Bellamy, bizim hasırşapkalara verilecek olan altını alıp Dof'un önüne getirmiş. Doflamingo'da ona 1 şans daha vermiş bu altını getirdikten sonra.

Şimdi benim fikrim şu yönde bu konu hakkında.

-Bellamy gökyüzü adasında '' Kayıplar verdiğini '' söyledi çünkü, arkadaşı Sarquis ve diğerleri ölmüş çünkü gökyüzü adasında. Benimde aklıma şu geldi '' Bellamy , gökyüzü savaşçılarından bir güzel ayar yedikten sonra hasırşapkaları tanıyorum, onlar arkadaşlarım diyerek altın sütunu gemiye yüklemiştir. Enel'de aşağı tekrar indiğinde altını alanın Bellamy olduğunu mantrasıyla görünce, Bellamy'nin olduğu mekana yani Dressrosaya doğru Bellamy'nin peşinden gitmiştir. Dressrosada, Dof ailesine saldırmıştır ve Dof olaya müdahil edip Enel'in işini bitirmiştir, Enel'de oyuncak olmuştur böylece. Dressrosa'dan sonra ne yaptığını bilmiyoruz tabiki buna göre.

-Diğer ihtimal ise Bellamy'nin Enel'İ yenme teorisine uzanıyor ki bu ihtimal bence çok zayıf. Hani mantıklı bir insan bile bunu düşünmez bence. Çünkü Luffy'nin kolunu bile uzatmadan teklediği adamın, Luffy'nin antisi olmasına rağmen zorlanarak ve arkadaşlarının kısmen yardımıyla ( Sarmaşığı yana düşürterek hepsi yolunu açtı çünkü Luffy'nin = Wiper, Zoro, Yılan ve Nami'nin yardımlarıyla ) yendiği (daha doğrusu tam olarak yenmiş sayılmasada) adamı yenmesi imkansız olduğu için diyorum. Ama yinede böyle bir ihtimal var.
En son Luffysan tarafından 06 May 2019 07:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Enel'in kapak hikayesinde aya bayağı kurulduğu ortadaydı. Aydan dünyayı görecek kadar hayvani bir hakisi olduğunu sanmıyorum ayrıca.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

_[Emre]_ yazdı: 03 May 2019 13:19 Enel'in kapak hikayesinde aya bayağı kurulduğu ortadaydı. Aydan dünyayı görecek kadar hayvani bir hakisi olduğunu sanmıyorum ayrıca.
► Spoiler Göster
Bellamy'nin şu sayfadaki sözlerinden dolayı böyle düşündüm.

Skypia'ya gittim diyor bu adam, ondan sonra '' Değişimimi tamamlamıştım '' diyor. Skypia'da silahlanma hakisi mi öğrendi şimdi bu dalyarak ?
► Spoiler Göster
'' Kayıplar verdik '' diyor. Altın sütunu falan almış.

Tek korkum Bellamy'nin Enel'i yenip yakalaması , eğer Oda gerçekten bunu çizecekse iyice sıçmıştır demektir. Anasına avradına sövüp tüm sülalesine tecavüz etsek yeridir yani.

Dediğim gibi skypia'dan sonra gelişimini tamamlamışsa, hakiyide orada öğrenmiş demektir.

Enel'de en son minik cüce ordusuyla birlikte aşağı inecek gibi duruyordu.
► Spoiler Göster
Ne diyor bak kapakta '' Tam Güç! Enel'in ordusu kimseye boyun eğmez! ''

Enel aşağı bir şekilde tekrardan inmiş olabilir yani. Bilemiyorum açıkçası.

Edit : Tabiki bu ihtimallerin dışındada orada olma ihtimali var. Ama sonuç olarak Bellamy'nin '' Altın Sütunu '' almasıyla alakalı bir durum olduğu su götürmez gibi duruyor. Bir şekilde bağlantılı yani. ( Eğer o Enel ise tabiki ) .

“One Piece Genel” sayfasına dön