Siteyi yeni sunucuya taşırken yaşadığımız aksaklıklar sebebiyle son bir hafta içinde atılan mesajlar maalesef silindi.

One Piece Genel Tartışma (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Re: One Piece Genel Tartışma (Spoiler İçerir)

Mesaj gönderen byakusharinnegan » 07 Oca 2019 20:56

Ok. Evet ben 1 milyon kat güçlendi dedim kesinlikle senin uydurman değil. Senin 1000 kat demene bile abartı diyen kişiyle ben aynı kişi değiliz kesinlikle. Umarım mutlusundur artık.

Bu arada komutanlara g4 yetmiyorken ve g4>>>>g3>>>>g2>sıradan yumruk iken ceaser sıradan yumruktan tek yememiş helal olsun valla ben farketmedim onu. O zaman haki öğrenmeden komutan seviyesine de çıkılır aynen çok mantıklı haklıymışsın bu açıdan düşünmedim hiç.

Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Mesaj gönderen Luffysan » 07 Oca 2019 21:14

Şu Komutanlara g4 yetmiyor saçmalığıda baymaya başladı artık. Zira bahsettiğin yetmeme durumu bile Cracker'in meyvesinin gücüyle alakalı gene. Adam püskevit askerlerini aşırı sertliğe ulaştırıp istediği kadar püskevit asker yapıyor. Ama aldığı ilk saldırıda ( Saldırı bile değil hatta ) göbeğinin içine alıp bir güzel yuvarlıyor hatta şunu diyim adam resmen G4'ten aldığı ilk darbede tek yedi la.

Kokalı kılıcıyla Luffy'i kesmeye kalktı, birazcık ' Agh ' dedirtti sadece bir pok yaptığıda yok. Ha tabi Nami yardım etti ondan yendi. Seri başında Buggy'ide yardımla yendi ama 1 arc sonra Buggy'e tek atacak seviyedeydi, cidden şaşırıyorum şu düz mantık yorumlara.

Luffy herkesi karşısına alıp pata küte dövmeyecek zaten, yardım illaki alacak. Senin burada komutana g4 yetmiyor demen çok tuhaf, gayet 2 tatlı komutanıda indirdi, Katakuri'nin bilerek yenilmesi saçmalığına inanmıyorum ben, adam resmen kan kustu kaybetti işte anlamayacak birşey yok.

Üstelik birde Ceasar'ın işini tam olarak bitirmek için bile g3 koka vurmaya kalkan ve sonrasında bunun bazuka şeklini yapmış olan adama bilmem sıradan yumruğunu yiyipte tek yememiş helal olsun gibi bir geyik yapıyorsun.

Edit : Urouge'nin yendiği komutan varken üstelik!! Ona bile bir kılıf bulursun zaten sen biliyorum seni.

Neyse...

Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin
İletişim:

Mesaj gönderen redstak » 08 Oca 2019 01:08

Cidden anlamadığım bir şey var; byakusharinnegan asla 1 milyon kat güçleniyor demedi. Hatta sayılara takılma dedi. Hakisiz birisi hakili birisini yenemez demiyor. Sen neden sürekli adamın üstüne geliyorsun ve söylemediği şeyleri bile söylüyorsun bilemiyorum. Fakat senin dediklerin ile adamın dediklerinin alakası yok. Adam sadece ''Yeni Dünya'da yükselmek için haki gerek'' diyor.

Bazı laflara çok takılıp adamın asıl demek istediğini kaçıyorsun.

byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Mesaj gönderen byakusharinnegan » 08 Oca 2019 09:49

redstak yazdı:
08 Oca 2019 01:08
Cidden anlamadığım bir şey var; byakusharinnegan asla 1 milyon kat güçleniyor demedi. Hatta sayılara takılma dedi. Hakisiz birisi hakili birisini yenemez demiyor. Sen neden sürekli adamın üstüne geliyorsun ve söylemediği şeyleri bile söylüyorsun bilemiyorum. Fakat senin dediklerin ile adamın dediklerinin alakası yok. Adam sadece ''Yeni Dünya'da yükselmek için haki gerek'' diyor.

Bazı laflara çok takılıp adamın asıl demek istediğini kaçıyorsun.
Hani kar hesaplarken gelirden gideri çıkarırsın ya. Ben adama sadece olabilecek max geliri verdim ve “en fazla ne kadar gider vardır” deyip hesaplamakla uğraşamayacağımı söyledim. Çünkü ne olursa olsun uçuk bi rakam çıkacak. Arkadaş anlayamadı bunu.
Kendisi hody 1000 kat güçlenmiştir dedi bana kalsa o bile abartı. En başta söyledim bunu hala 1 milyon dedi diye saçmalıyor.

Ceaser sıradan yumruktan tek yemiyorsa ace gear 4’e dayanırmış demek ki hacı. Ben son mesajdan bunu anladım. Ben dayanıklılıktan bahsettim adam güç seviyesi olarak algıladı. Yine anlamadı.
“Logialar meyveye güvenirse yeni dünyada ne olur?” Sorusunun cevabını caribouyla görmüştük. Croco o seviyeden jozuya dayanacak seviyeye nasıl çıktı sanıyor anlayamadım cidden. Kazanmak-kaybetmek ayrı şey darbe yiyip dayanmak ayrı şey. Bahsettiğimiz şeyler farklı yine. Croco kata gibi darbe yemiyor olsa anlardım.

Yazdığım 1 cümleyi anlamayan kişi beni çözmüş işte en iyisi anlamaya çalışmayayım artık. Adam benden 5 adım ilerde ona göre cevap yazıyor herhalde.

Edit:

“Ceaser sıradan yumruk değil g3 seviyesi” diyeceksin kesin şunu şimdiden yazayım o yüzden:

Ceaser ilk dövüşte 2 tekme yemiş. Luffy’nin Iskaladığı kafa siyah ama tekmeler belli değil. Luffy ardından yakalamış dövüş bitti diye. Hafife aldığından yenilmiş.

ikinci dövüşte luffy başlangıçta normal yumruk vurmuş (eli siyah değil) Dövüşte dikkat edersen ceaser’ın savuşturduğu sahnelerde bile luffy’nin elleri siyah değil. En sonda (hardened armament) dediği sahnede bile siyah değil. Haki kullanıyor ama siyah sertleştirme yapmıyor. Ceaser bi darbe yemiş bu dövüşte.

Son dövüşte başlangıçta siyah armament kullanınca ceaser’ın surat yamulmuş. İlk kez siyah armament kullandığı belli ve surat kalmadı adamda. Ardından bi kere daha normal yumruk atıyor ve orda da eli siyah değil (vururken konuşma balonu kapatmış ama bi önceki karede siyah değil).

3 darbe yediği dövüş yok. Bi kere siyah armament yediğinde surat kalmamış. Bu durumda “helal olsun tek yememiş” diyerek geyik yaparım tabi. Bellamy’e yaptığı gibi armament+gear 2 kullansa ceaser’a ne olurdu belli değil. Arc boss’una tek mi attırsın mangaka? Mecburen sıradan yumruk attırmış ceaser tek yemesin diye. Grizzly magnum gösterebilmek için de shinokuniyle birleştirdi adamı.

Ceaserı grizzly magnuma dayanacak seviyeye çıkarmak için “shinokuni dayanıklılığını arttırmadı” diyecek kadar ileri gitmişsin. Adamın boyutuna bi bak. Luffy’nin eli ne kadar büyüdüyse ceaser’ın boyu da o kadar büyümüş.

Sırf hody’i güçsüz göstermek adına arlong=100 douriki lucci=40.000 douriki diyerek luffy’i 6 ayda 400 kat güçlendirmiştin. Hatta arlong 100’se manga başındaki luffy sana göre 50 falan herhalde. Bu durumda 800 oluyor. Ama sana kalsa 2 yılda 100 kat güçlenmedi reyleigh olayından dolayı. Bu paragraftaki tutarsızlık inanılmaz zaten.
Bi konuda haklı çıkmak adına hem mangayı hem benim yazdıklarımı o kadar kıvırıyorsun ki kendinle ne kadar çeliştiğinin farkında değilsin.

Kullanıcı avatarı
Luffysan

Mesaj gönderen Luffysan » 08 Oca 2019 12:07

Ceasar '' Gaz '' ile harmanlandı diye '' Dayanıklılığı '' arttı saçmalığına katlanamayacağım artık. Öncesinde diyorum küçük formdayken Luffy, Ceasar'ın işini bitirmek için tam olarak '' G3 Koka Pistol '' atıyor, Ceasar saldırıyı tam olarak almıyor ama yanlamasına kaçarken darbeyi azcıkta olsa alıyor ve birazcık kan çıkıyor ağzından. Luffy'e sor ''Ceasar'ın işini tam olarak bitirmek için neden G3 Koka Pistol atıyor '' diye? Bana gelipte burada anlatmaya çalışma.

Pekoms gibi bir fodderin, seride adam gibi bir featı olmayan bir karakterin, bir arcta 3-5 kere peçete sargısı olan karakterin bile '' Cp0 üyeleriyle '' arasındaki seviye farkını azaltmak için elinden geleni yapan sensin. Herşeyin ortada olduğu birşeyi bile tartışan birisin. Kıçı kırık Pekoms için bile 3-5 yorum attık sayende ve hala logiaların ezikliğini Caribou salağıyla örnek vermeye devam ediyorsun. Verdiğin tek örnekte o '' Pekoms logialar böyle işte '' dedi diye, lan o Pekoms dediğin karakter Monet'i bile yenemez, ordan Logiaya güç biçiyon.

Ne kadar anlatsam boşa gibi duruyor, kendinle çeliştiğinin farkında olmayan sensin gelmiş bana neler diyor.

Seninle tartışmayacağımı anladım, Dragon Ball oku sen tam sana göre bir manga.

Kullanıcı avatarı
redstak
İletişim:

Mesaj gönderen redstak » 21 Haz 2019 17:56

Resim

Zoro, Hiyori ve Toko :blush:

Kullanıcı avatarı
redstak
İletişim:

Mesaj gönderen redstak » 05 Tem 2019 09:41

Resim

İlkler unutulmaz be Sanji.

Kullanıcı avatarı
Luffysan

Mesaj gönderen Luffysan » 17 Tem 2019 10:41

Şunuda belirtiyim dedim, Luffy Bellamy için 2.vitese takıyor. Px içinde 2.vitese takıyor kolunu.

Px için koluna 2.vites yapıyor
► Spoiler Göster

'' Hakili '' 2.vites Jet pistol atıyor.
► Spoiler Göster

Bellamy için kolunu 2.vites yapıyor ve kokalı 2.vites yumruğu atıyor;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Px'ye vurduğu daha güçlü olsada, Bellamy'e vurduğu saldırıyı düşünürsek, Bellamy Px'nin 1-2 tık gerisi.

Bu Bellamy taa milattan önceki arc'ta gearsız hakisiz düz 100 milyonluk Luffy'nin düz vuruşuyla yenilen armudun tekiydi. Ama o bile epey güçlenmişki Luffy'e kokalı saldırılar falan yapıyor. Spring Hopper atağının '' 2 yıl öncesine göre çok daha güçlü '' olduğunu belirtiyor, yıkım güçleri o kadar farklı olduğunu belirtiyor ve Luffy'nin hakili zırhını delip kan almayı geçtim birde Luffy'e şu yüz ifadesini takmayı başardı ;
► Spoiler Göster
Evrenin güç seviyesi acayip artmış, Dressrosa arc'ta peçete sargısı denilen Bellamy'nin bile seviyesi çok fazla öncekilere göre, öyleki şuan kendisine tek atan 100 milyonluk Luffy'i tekleyecek seviyede. 2 yıl önce Px'de aman aman zorlanan tayfadan alamayacağı bir tek Luffy var.

50 milyondan neredeyse 4 katı ödüle çıkıp, hükümet için belli bir kriter için tehdit haline gelmiş çünkü 200 milyon ödülle.

Millette hala Enies Lobby'de falan kalmış. Bellamy'e hatta Tashigi süprüntüsüne bile Monet ile dövüş çizen mangaka, eski cp9 üyeleri içinde birkaç feat rahatlıkla çizer.

2 yıl önceki cp9 ajanlarının hepsinin cp0'a yükseldiğini düşünüyorum ve Blueno'nun falan şuanki Smoker ile aynı seviyelerde olduğunu düşünüyorum. Birçok insan Smoker'ı falan 2 yıl sonra gördükleri için Smoker daha güçlü gibi laflar ediyor. Halbuki bu adam yeni dünyanın ilk arc'Inda işlenip gücünü ve konumunu belli etti. 2 yıl önce logia dokunulmazlığını ortadan kaldırsak Blueno gibi adamla bile denk değildi muhtemelen.

2 yıl önceye göre Blueno zeminde çatlak oluşturabilen tekkai ile shiganı birlikte vuran bir karakterdi. 6 stilin hepsindede ustaydı.Luffy'nin gearsız haline üstün geliyordu ve 2 yıl önceki Luffy'nin gear2'li 4 saldırısıyla yenildi ( 2 tane Jet Pistol, 1 tane Jet Stamp ve Jet Bazuka ile yenildi ) . Epey güçlü saldırılarla yenildi o zamana göre ( Dikkat edin o zamana göre diyorum, şimdi çokta birşey ifade etmiyor 2 yıl önceki Luffy'nin gear2'li vuruşları )

Eski cp9 üyelerini şimdiye uyarlarsam ve işlenileceğini düşünerek ( Ne kadar geç işlenirse o kadar iyi ) Smoker'dan daha iyi bir seviye alacaklarına eminim.

300 milyon ödüllü Ceasar Clown'un gözlerinin dışarı fırladıkları adamlar çünkü. Bakın bu sayfada Ceasar, cp0'ı görünce gözleri dışarı fırlıyor!! ( Korku belirtisi ) Adamların ne kadar tehlikeli olduğunu biliyor çünkü. Gene Robin soğuk terler, Law gibi adam bile onaylıyor birşeyleri.
► Spoiler Göster

Tabiki bu saatten sonra hasırşapka tayfasına rakip olmayacaklar ama epey güçlü oldukları gösterilecek. Hükümetin diğer kolu çünkü cp0, Denizciler ayrı Cp0 ayrı.Dragon gibi adam bile Cipher Pol'un geçtiğimiz yıllara göre epey güçlendiğini ve dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Sabo adaya sadece Lucci geliyor diye ayrılınması gerektiğini söylüyor ( O sırada gelen tek cp0 üyesi Lucci dikkat çekerim ) . Bu adamların en düşük seviyelisi ( Örn : Blueno gibi ) bile Smoker ile rahat aynı seviyededir, daha güçlü olsada şaşırmam tabiki.

Neyse uzun bir yazı oldu bu kadar yeter.
En son Luffysan tarafından 28 Kas 2019 15:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Luffysan

Mesaj gönderen Luffysan » 01 Ağu 2019 13:27

Şimdi baktımda Dorry ve Broogy'de çok üst düzey savaşçılar.

Şu sayfada '' Ada yiyen '' canavarda büyük bir delik açıyorlar , canavarın boyutu bir ada kadar nerdeyse ( Belirtiliyor Dorry ve Broogy tarafından bu )
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Adamlar o kadar güçlüki ne deniyor bakınız?
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
'' Kızıl dev Broogy ve Mavi dev Dorry akıl almaz bir güce sahip savaşçılardı! '' .

'' Elbaf'ın devleri arasında bile böyle büyük birşeyi avlayabilecek olanlar sadece sadece liderlerimizdir! ''

Yakaladıkları canavarların boyutuna bakın bir ;
► Spoiler Göster

Mangada devler en güçlü ırk deniliyor ve eski toprak öncüleride Dorry ve Broogy. Ödüllerinin 100 milyon olduğuna kanmayın ( Adamların 100 yıl önceki ödülleri çünkü ) ERKEN TASARIM bu da aynı Crocodile'ın 80 milyon olması gibi.

Galdino mr3 yani bunlar erken tasarım olduğu için '' Hileyle hurdayla ve zayıf anlarında '' paketledi bu devleri, yoksa herhangi bir şansları yok, '' Devasa Slashları '' bile ilk defa bu adamlardan görüyoruz bakın. Uçan Kılıç Saldırısını ilk defa görmeyi geçtim birde devasa halini görüyoruz bunun. Bu da önemli bir detay.

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 03 Eki 2019 12:19

Güçlüdürler illa ama çok takılma en güçlü olayına. Balıkadamlar da 10x insandı. Ama şimdi pek değerleri kalmadı, ne kadar güçlüdürler bilinmez ama güçlüdürler illa ki Elbafın efsaneleri diyorlar bunlara.

Yeni Arc'da da 2 Yonko'ya karşı nasıl savaşılır bilmiyorum ama destek yağması şart. Dragon mu gelir, Shanks mı gelir yoksa kim gelir bilmiyorum.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir