Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Genel Tartışma (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache
Favori Manga: Naruto, One Piece.
Favori Anime: Naruto, One Piece.

Sword Way yazdı:
BerkeNoyan1903 yazdı:Zaten bu son tartışma beni kesmemişti :)

2-Luffy hakkında;
► Spoiler Göster

Üzülüyorum, böyle basit kabullenmişlikleri görünce :( İnsanların belki 20 yıl, belki 25 yıl sürece olan bir serinin ana karakterinden beklediği şey, yan gelip yatarak kk olmasını görmek :) Ya da Luffy böyle diyip kabullenmek.

''Ee ne yapalım arkadaş kabullenmesek ne değişecek ?'' derseniz de haklısınız tabi. Biz bir şey değiştiremeyiz fakat şahsım adına söylüyorum ki Luffy'nin böyle kk olmasını görmektense, tayfada en sevmediğim adamlar olan Brook ve Usopp'un hayallerinin gerçekleşmesini görmeyi tercih ederim. Çünkü benim gözümde Luffy'nin kk olmasının gram önemi yok. Neyse herkes nasıl görmek istiyorsa öyle görsün, öyle takip etsin. Ben kendi doğrularımı ve beklentilerimi dile getirdim. Bu konuda benden bu kadar :)
Konu Dışı
Bu arada tüm başlıklara bakamadım fakat, forumda houshoku haki ile ilgili bir konu yok mu ? Özellikle de Zoro'da çıkmasıyla ilgili.
Hatırladığım kadarı ile vardı. Burada
Resim

Fan Kulübler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Sword Way
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.

Hımmm. Bu konuya eklenebilecek daha birçok örnek var elimde. @ Senya arkadaşla denk gelirsek atarım kendisine örnekleri, başlığa ekler. Zoro'da h.haki çıkacaktır beyler. Kendim okumamakla ve duymamakla birlikte, Oda'nın bu arc ile ilgili söylediği şey, ''tayfa için dönüm noktası'' olacağı imiş. Bu bilgiye dayanarak diyorum ki Zoro da bu arc kral haki açacak. Zaten baktığımızda Pica, Zoro'nun sınırlarını zorlayacak bir rakip değil. Bu açığı Oda, Zoro'ya kral haki vererek kapayacaktır bu arc diye düşünüyorum. Zaten zamanı geldi de geçiyor bile.

Bakıyoruz Usopp kenbunshoku haki açıyor. Zoro'nun önceki arclarına bakıyoruz, Balıkadam adasında kenb. haki kullanımı, Punk Hazar'da busoshoku haki kullanımı. Şimdiki arcta ise sıra kral hakide ;)

Şu an için çok da gerekli değil ama neticede bu güç sadece marineleri bayıltmak için kullanılacak bir güç değil ve olmayacak da...
Resim
Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache

Sword Way yazdı:Hımmm. Bu konuya eklenebilecek daha birçok örnek var elimde. @ Senya arkadaşla denk gelirsek atarım kendisine örnekleri, başlığa ekler. Zoro'da h.haki çıkacaktır beyler. Kendim okumamakla ve duymamakla birlikte, Oda'nın bu arc ile ilgili söylediği şey, ''tayfa için dönüm noktası'' olacağı imiş. Bu bilgiye dayanarak diyorum ki Zoro da bu arc kral haki açacak. Zaten baktığımızda Pica, Zoro'nun sınırlarını zorlayacak bir rakip değil. Bu açığı Oda, Zoro'ya kral haki vererek kapayacaktır bu arc diye düşünüyorum. Zaten zamanı geldi de geçiyor bile.

Bakıyoruz Usopp kenbunshoku haki açıyor. Zoro'nun önceki arclarına bakıyoruz, Balıkadam adasında kenb. haki kullanımı, Punk Hazar'da busoshoku haki kullanımı. Şimdiki arcta ise sıra kral hakide ;)

Şu an için çok da gerekli değil ama neticede bu güç sadece marineleri bayıltmak için kullanılacak bir güç değil ve olmayacak da...
Hacı ben 2y sonrası Zorada H.Haki çıkacağını söylemiştim ayrıca bunu söylüyen tek sen değilsin onlarca konu açılmış. Burada tartışacağımıza orada tartışmak daha mantıklı, öz ve detaylı olur diye düşünüyorum. Senin dediğin gibi bu arcta detaylı olarak Kral Hakisi anlatılacaksa önemli bir arc olacağı kesindir. Çünkü Kralın hakisi hakkında çok az şey biliniyorken diğer Haki türleri ile alakalı onlarca bilgi biliniyor.
Resim

Fan Kulübler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Sword Way
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.

Bakacaz artık. İki kral çarpışacak, illa ki kral haki konusunda bir şeyler göstermesi lazım Oda'nın.. Law'la birlikte kapatsınlar bu işi de bir an evvel yonkou ittifakları kurulsun ve Wano'ya gidelim :evil:

Kral hakiyle ilgili aklına takılan bir şey varsa sorabilirsin. Oda gibi hissettim lan kendimi :/ Öyle değil yani. Hani merak ettiğin ya da tartışmak istediğin bir şey varsa anlamında söyledim hacı.
Resim
Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache

Sword Way yazdı:Bakacaz artık. İki kral çarpışacak, illa ki kral haki konusunda bir şeyler göstermesi lazım Oda'nın.. Law'la birlikte kapatsınlar bu işi de bir an evvel yonkou ittifakları kurulsun ve Wano'ya gidelim :evil:

Kral hakiyle ilgili aklına takılan bir şey varsa sorabilirsin. Oda gibi hissettim lan kendimi :/ Öyle değil yani. Hani merak ettiğin ya da tartışmak istediğin bir şey varsa anlamında söyledim hacı.
Hacı Odayı biraz tanıyorsam bunu bu kadar çabuk yapmaz,yapamaz,yapması teklif dahi edilemez. Onun olayı bu uzatmakta üstad. Kralın Hakisini finalde tam açıklarsa şaşırmıyacağım. Her bir Haki mesajında ufak bir parantez içinde Kralın Hakisini belirtiyor sonra uzun uzun diğer Hakileri anlatıyor. Kral Hakisinin gücünü henüz belirleyemediğinden mi yapıyor acaba :)

K.Haki ile alakalı herkesin bildiğini biliyorum hacı. Daha farklı birşey biliyorsan söyle bizde bilelim. Oda ısrarla göstermiyor gücünü, en fazla bu arcta gösterirler ki oda bi tıktır. Yarım yarım anlatıyor her defasında inat etmiş açıklamıyor. Şimdi tahmin yürütsekte birşey çıkmaz, Tahmin yürütülecek birşey de koymamış arkadaş. En fazla Kral Hakisinin havayı değiştirdiğini v.s hakkında bahsetmiş bir arkadaş. Onuda baya sağlam delillerle göstermiş. Daha farklı delil yok maalesef elimizde. Göremediğimiz birşey gördüysen söyle tartışalım :)

Not: Şu efsane Kılıç Ustalarını merak ediyorum. Umarım Kin'emon gibi çıkmazlar. En az Zoro kadar güçlü görmessem fena halde söverim Odaya.
Resim

Fan Kulübler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
iloque
Favori Manga: One Piece , Vagabond, Kingdom
Favori Anime: One piece

Kral hakisi güçsüz adamları bayıltıyor açıkçası bu yeterince büyük bir şey, eğer çok güçlü olursa daha iradeli adamları da bayıltabilir belki. Bir savaşta çok işe yarayacak bir güç ama çok çok fazla bir şey çıkmasını beklemiyorum bence gerek de yok. Bir nevi seviye göstergesi. Gerçi shanks tahtayı çatlatmıştı da kral hakisini yumruğa eklemek falan olmayacaktır tahminim.
[thumbnail]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m609v ... r1_500.gif[/thumbnail]
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

İleride güçlü rakipleride bayıltabilir, kullanıcısının seviyene bağlı olarak, en azından güçlü rakipleri dizlerinin üzerine çöktürecek seviyeleri görmeliyiz yoksa ismi/kerameti kendinden menkul bir şey olur.
Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache

Baryshx yazdı:İleride güçlü rakipleride bayıltabilir, kullanıcısının seviyene bağlı olarak, en azından güçlü rakipleri dizlerinin üzerine çöktürecek seviyeleri görmeliyiz yoksa ismi/kerameti kendinden menkul bir şey olur.
Güçlü rakipler bayılıyorsa onlar güçlü değildir hocam. Çok zayıflar bayılıyor Kralın Hakisine karşıt. Ayrıca Kralın Hakisinin güçlenemez,güçlendirilemez,güçlenmesi teklif dahi edilemez diye meşhur bir Oda ilkesi vardır. Yani bir şahısı bayıltamıyorsa daha güçlülerini bayıltamıyor. Ya ondan güçsüz olacak yada bayılmayacak. Açıkcası en güçlü Hakinin bu kadar düşük seviyede bir özelliği olması çok absürt kaçar.
Resim

Fan Kulübler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Bence kral hakinin en büyük gücü doğaya hükmetmek
Kullanıcı avatarı
yalicapkini
Favori Manga: One Piece-Vagabond-Slam Dunk-Kingdom-Veritas-Fullmetal Alchemist-Tower of God
Favori Anime: Slam Dunk-Bleach-Gintama-Shingeki no Kyojin

oZzIiI yazdı:Bence kral hakinin en büyük gücü doğaya hükmetmek
Bence de.Dragon'un neredeyse göründüğü her sahne de ,Shank vs Edward Newgate de ,Shanks'ın Marineford'a çok kısa bir sürede gelmesinde ,Roger vs Shiki de olsun sanki Oda bizi buna hazırlıyor.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
“George Bush’un karısının çirkin bir bok parçası olması hiç hoşuma gitmiyor.Ve bu, milyonlarca insanın zarar gördüğü savaşlara sebep oluyor.Son ‘iyi’ başkan Kennedy’ydi ve onun da mükemmel bir karısı vardı. Bunun basit bir tesadüf olduğuna inanmıyorsunuz değil mi?”

“One Piece Genel” sayfasına dön