Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Genel Tartışma (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Ceasar '' Gaz '' ile harmanlandı diye '' Dayanıklılığı '' arttı saçmalığına katlanamayacağım artık. Öncesinde diyorum küçük formdayken Luffy, Ceasar'ın işini bitirmek için tam olarak '' G3 Koka Pistol '' atıyor, Ceasar saldırıyı tam olarak almıyor ama yanlamasına kaçarken darbeyi azcıkta olsa alıyor ve birazcık kan çıkıyor ağzından. Luffy'e sor ''Ceasar'ın işini tam olarak bitirmek için neden G3 Koka Pistol atıyor '' diye? Bana gelipte burada anlatmaya çalışma.

Pekoms gibi bir fodderin, seride adam gibi bir featı olmayan bir karakterin, bir arcta 3-5 kere peçete sargısı olan karakterin bile '' Cp0 üyeleriyle '' arasındaki seviye farkını azaltmak için elinden geleni yapan sensin. Herşeyin ortada olduğu birşeyi bile tartışan birisin. Kıçı kırık Pekoms için bile 3-5 yorum attık sayende ve hala logiaların ezikliğini Caribou salağıyla örnek vermeye devam ediyorsun. Verdiğin tek örnekte o '' Pekoms logialar böyle işte '' dedi diye, lan o Pekoms dediğin karakter Monet'i bile yenemez, ordan Logiaya güç biçiyon.

Ne kadar anlatsam boşa gibi duruyor, kendinle çeliştiğinin farkında olmayan sensin gelmiş bana neler diyor.

Seninle tartışmayacağımı anladım, Dragon Ball oku sen tam sana göre bir manga.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Resim

Zoro, Hiyori ve Toko :blush:
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Resim

İlkler unutulmaz be Sanji.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Şunuda belirtiyim dedim, Luffy Bellamy için 2.vitese takıyor. Px içinde 2.vitese takıyor kolunu.

Px için koluna 2.vites yapıyor
► Spoiler Göster

'' Hakili '' 2.vites Jet pistol atıyor.
► Spoiler Göster

Bellamy için kolunu 2.vites yapıyor ve kokalı 2.vites yumruğu atıyor;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Px'ye vurduğu daha güçlü olsada, Bellamy'e vurduğu saldırıyı düşünürsek, Bellamy Px'nin 1-2 tık gerisi.

Bu Bellamy taa milattan önceki arc'ta gearsız hakisiz düz 100 milyonluk Luffy'nin düz vuruşuyla yenilen armudun tekiydi. Ama o bile epey güçlenmişki Luffy'e kokalı saldırılar falan yapıyor. Spring Hopper atağının '' 2 yıl öncesine göre çok daha güçlü '' olduğunu belirtiyor, yıkım güçleri o kadar farklı olduğunu belirtiyor ve Luffy'nin hakili zırhını delip kan almayı geçtim birde Luffy'e şu yüz ifadesini takmayı başardı ;
► Spoiler Göster
Evrenin güç seviyesi acayip artmış, Dressrosa arc'ta peçete sargısı denilen Bellamy'nin bile seviyesi çok fazla öncekilere göre, öyleki şuan kendisine tek atan 100 milyonluk Luffy'i tekleyecek seviyede. 2 yıl önce Px'de aman aman zorlanan tayfadan alamayacağı bir tek Luffy var.

50 milyondan neredeyse 4 katı ödüle çıkıp, hükümet için belli bir kriter için tehdit haline gelmiş çünkü 200 milyon ödülle.

Millette hala Enies Lobby'de falan kalmış. Bellamy'e hatta Tashigi süprüntüsüne bile Monet ile dövüş çizen mangaka, eski cp9 üyeleri içinde birkaç feat rahatlıkla çizer.

2 yıl önceki cp9 ajanlarının hepsinin cp0'a yükseldiğini düşünüyorum ve Blueno'nun falan şuanki Smoker ile aynı seviyelerde olduğunu düşünüyorum. Birçok insan Smoker'ı falan 2 yıl sonra gördükleri için Smoker daha güçlü gibi laflar ediyor. Halbuki bu adam yeni dünyanın ilk arc'Inda işlenip gücünü ve konumunu belli etti. 2 yıl önce logia dokunulmazlığını ortadan kaldırsak Blueno gibi adamla bile denk değildi muhtemelen.

2 yıl önceye göre Blueno zeminde çatlak oluşturabilen tekkai ile shiganı birlikte vuran bir karakterdi. 6 stilin hepsindede ustaydı.Luffy'nin gearsız haline üstün geliyordu ve 2 yıl önceki Luffy'nin gear2'li 4 saldırısıyla yenildi ( 2 tane Jet Pistol, 1 tane Jet Stamp ve Jet Bazuka ile yenildi ) . Epey güçlü saldırılarla yenildi o zamana göre ( Dikkat edin o zamana göre diyorum, şimdi çokta birşey ifade etmiyor 2 yıl önceki Luffy'nin gear2'li vuruşları )

Eski cp9 üyelerini şimdiye uyarlarsam ve işlenileceğini düşünerek ( Ne kadar geç işlenirse o kadar iyi ) Smoker'dan daha iyi bir seviye alacaklarına eminim.

300 milyon ödüllü Ceasar Clown'un gözlerinin dışarı fırladıkları adamlar çünkü. Bakın bu sayfada Ceasar, cp0'ı görünce gözleri dışarı fırlıyor!! ( Korku belirtisi ) Adamların ne kadar tehlikeli olduğunu biliyor çünkü. Gene Robin soğuk terler, Law gibi adam bile onaylıyor birşeyleri.
► Spoiler Göster

Tabiki bu saatten sonra hasırşapka tayfasına rakip olmayacaklar ama epey güçlü oldukları gösterilecek. Hükümetin diğer kolu çünkü cp0, Denizciler ayrı Cp0 ayrı.Dragon gibi adam bile Cipher Pol'un geçtiğimiz yıllara göre epey güçlendiğini ve dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Sabo adaya sadece Lucci geliyor diye ayrılınması gerektiğini söylüyor ( O sırada gelen tek cp0 üyesi Lucci dikkat çekerim ) . Bu adamların en düşük seviyelisi ( Örn : Blueno gibi ) bile Smoker ile rahat aynı seviyededir, daha güçlü olsada şaşırmam tabiki.

Neyse uzun bir yazı oldu bu kadar yeter.
En son Luffysan tarafından 28 Kas 2019 15:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Şimdi baktımda Dorry ve Broogy'de çok üst düzey savaşçılar.

Şu sayfada '' Ada yiyen '' canavarda büyük bir delik açıyorlar , canavarın boyutu bir ada kadar nerdeyse ( Belirtiliyor Dorry ve Broogy tarafından bu )
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Adamlar o kadar güçlüki ne deniyor bakınız?
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
'' Kızıl dev Broogy ve Mavi dev Dorry akıl almaz bir güce sahip savaşçılardı! '' .

'' Elbaf'ın devleri arasında bile böyle büyük birşeyi avlayabilecek olanlar sadece sadece liderlerimizdir! ''

Yakaladıkları canavarların boyutuna bakın bir ;
► Spoiler Göster

Mangada devler en güçlü ırk deniliyor ve eski toprak öncüleride Dorry ve Broogy. Ödüllerinin 100 milyon olduğuna kanmayın ( Adamların 100 yıl önceki ödülleri çünkü ) ERKEN TASARIM bu da aynı Crocodile'ın 80 milyon olması gibi.

Galdino mr3 yani bunlar erken tasarım olduğu için '' Hileyle hurdayla ve zayıf anlarında '' paketledi bu devleri, yoksa herhangi bir şansları yok, '' Devasa Slashları '' bile ilk defa bu adamlardan görüyoruz bakın. Uçan Kılıç Saldırısını ilk defa görmeyi geçtim birde devasa halini görüyoruz bunun. Bu da önemli bir detay.
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Güçlüdürler illa ama çok takılma en güçlü olayına. Balıkadamlar da 10x insandı. Ama şimdi pek değerleri kalmadı, ne kadar güçlüdürler bilinmez ama güçlüdürler illa ki Elbafın efsaneleri diyorlar bunlara.

Yeni Arc'da da 2 Yonko'ya karşı nasıl savaşılır bilmiyorum ama destek yağması şart. Dragon mu gelir, Shanks mı gelir yoksa kim gelir bilmiyorum.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Bazı düşüncelerimi açıklamak istiyorum.

Açıkçası ben E.Oda'nın 2 yıl önceki bosslar içerisinde bir tek Rob Lucci'yi güçlü göstereceğini düşünüyorum şuan. Crocodile ve Enel konusunu yeterince açıkladığım zaten, bunlar potansiyelini zirvede kullanmış karakterler.

Rob Lucci ise bunlardan farklı olarak epey güçlü gösterilecektir, tabiki bunun içinde yeterli argumanım var ama çok yeterli olur mu bilemem.

-Luffy'nin 2 yıl sonraki gear2'li halini 1 kere yenmiş ve yanında Smoker Tashigi Franky ve Robin'i paketlemiş bir Ceasar Clown var.
- Bu Ceasar Clown 2 yıl sonraki Luffy'nin gear2'li gear3'lü halini 2.dövüştede zorlamış birisi. Bir sürü px tekleyen hakili saldırılara karşı etkili olmasını geçtim 1 tane '' Fil vuruşu yani kokalı g3 pistolün bir kısmını aldı '' . Sonrasındada Kokalı G3 Bazuka yedi. Buna rağmen bilincini kaybetmemiş ve Dressrosa'ya uçmaya kalkıştı. Ussop kairoseki fırlatmasa Ceasar , Dressrosa'ya uçacaktı orada bunun vurgusu yapıldı.
- Rob Lucci ise 2 yıl önceki hakisiz g3 pistol ile az kalsın bilincini kaybedecekti , gemiye düşüp kurtuldu, kendiside dile getirdi bunu. Tabiki öncesinde yediği g2'li hakisiz vuruşlar var ama yinede birşey ifade etmiyor şuan için.
- 2 yıl önceki tayfanın en güçlü saldırıları anca Px'yi yeniyor ve dövüş sonu götlerinden soluyorlardı afederseniz. Yani Rob Lucci tek başına Px'den 2 buçuk- 3 kat güçsüzdü. O Px'nin işi '' Hakili Jet Tabanca '' ile bitti.
- Hody Jones bile haplı haliyle px tekleyen bir çok saldırıyı tanklayıp Luffy'nin g4'süz halini kan kaybından götürdü. Tabiki o zamanki Luffy'nin g4'süz haliyle şimdiki aynı değil ama, Pasifista teklemekle Hody'i yenmek arasında belli bir fark var. Hody Jones herhangi bir Px'den en az 7-8 kat belki 10 kat güçlüydü. Ama arada ciddi bir güç farkı vardı o kesin.
- Ceasar Clown ise Hody Jones'ten daha güçlüydü ve Luffy'e karşı performansı daha yüksekti, sonraki boss olmasıda bunun kanıtı zaten.
- Ama gel görki Ceasar Clown bu kadar üst seviye olarak önümüze sunulmuşken, cp0'ın üyelerini görünce havayı götünden soluyacak bir şekle büründü ve dili dışarı fırlayıp gözleri dışarı fırladı.
- Yani CP0'ın herhangi bir üyesi >>> Ceasar Clown olarak rahatlıkla söyleyebiliriz. O kadar tırstığına göre belli bir seviye farkı var aralarında.
- Bu demekki 2 yıl önce Lucci, siktiri boktan bir Luffy'e denk iken, 2 yıl sonra cp0'ın en güçsüz elemanı bile 2 yıl önceki hasırşapka tayfasına tek atacak Hody Jones ve ondan daha güçlü olan Ceasar Clown'u ezecek güçte. Buradan bu sonuç rahatlıkla çıkarılabilir, aksini düşünen tamamen yanlış değerlendiriyordur seriyi.

Şimdi gelelim 20 yıllık eğitimle 4000 douriki+Leopar zoanıyla kabataslak 8000-10000 douriki civarı bir güce erişen Rob Lucci ve ondan çok daha güçsüz olan cp9 ekibi nasıl oluyorda 2 yılda bu kadar acayip gelişebiliyor? Bu bir mantık hatası olmaz mı? Elbette olur, çünkü cp9 ekibinin en güçlüsü bile tayfasıyla anca px alabilen Luffy'e denk.

Benim düşünceme göre Rob Lucci ve ekibi '' Teknoloji ile kuşatıldılar ve acayip bir seviye atlaması yaşadılar ''. Oda önce germa 66'yı bize sundu ve adamların özel kıyafetleri olduğunu kutu kolayla çok daha güçlü hale geldiklerini öğrendik. Sanji bile bu kutu kolayla acayip bir seviye atladı çünkü.
Oda'nın bu tip robotumsu teknolojilere önem verdiğini ve FANLAR tarafından sürekli Rob Lucci ve cp9 ekibinin Px kıstası yapıldığını biliyoruz. E.Oda'da Op okuyucularının yorumlarına bakan birisiymiş. Yani fanlar Lucci, Px'den güçsüz diyor yabancı forumlar olsun heryerde. Bende Oda'nın '' Yeni Dünya'da öncelikle cp0'dan daha düşük seviye AĞIRLIĞI olan bir örgütü bu şekilde tanıtarak Cp0 ve ekibine bir altyapı oluşturduğunu düşünüyorum.''

Hatırlarsanız Wano Shogunu ile cp0 üyeleri arasında bir konuşma gerçekleşmiş ve Shogun Cp0'a '' Vegapunk'ı istiyoruz '' dediğinde cp0 üyesi hemen öne atılıp '' Bu imkansız! '' demiştir. Vegapunk kendilerine inanılmaz birşeyler sunuyor belliki, onu kaybetmeyi göze alamıyorlar ve Shogun'da herşeyin farkında zaten bu yüzden istiyor Vegapunk'ı. Yani benim düşüncem op evreninin en büyük bilim adamı olan Vegapunk'ın cp0 ekibine yani eski cp9 ekibine inanılmaz bir teknoloji sunmuş ve böylelikle onlarda meyve güçleriyle beraber kombo ederek YENİ DÜNYA'DA hatrı sayılır bir güce ulaşmışlardır.

Tabiki bunu destekleyecek yeterli argumanım yok, ama bu şekilde düşünüyorum şahsen. Yoksa Rob Lucci ve ekibi 20 yıllık eğitimle en babası time skip öncesi Luffy'e denk olabiliyor. Bu adamların hiçbirinde öyle bir potansiyel yok. Sadece eğitimle Yeni dünya'da hatrı sayılır bir örgüt olamazlar.

Hani bu Smoker gibide değil, Smoker yıllar boyu east blue'da logutown'da göt büyütüp potansiyelini ortaya çıkaramamış birisi. Hiç eğitimden geçtiğinide sanmıyorum bu yüzden sadece logia'dan ibaret bir karakterdi. Lucci gibi 20 yıldır çocukluğundan beri eğitim yapan birisi değildi, hiç eğitimden geçmemişti, bu yüzden 2 yıllık ara eğitiminde potansiyelini ortaya çıkardı ve Vergo gibi güçlü bir adamla denk kapışabilecek seviyeye ulaştı. Lucci ile bunun durumu aynı değil yani.

Bu yüzden böyle düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

JiraiyaFlash yazdı: 16 Eyl 2020 19:21
oZzIiI yazdı: 14 Eyl 2020 09:39

Saçmalamaz. Çünkü bu serinin güç dengesi bunu kaldırır. İnu ile Neko ayrı ayrı Jack ile savaşabilen çok güçlü iki karakter.
Şu doluna etkisiyle beraber güçleri x2 (böyle bir bilgi yok benim tahminim) oluyor. Şimdi bu iki karakterin Jack'in içinden geçip Kaido'ya yara verebilmesi saçma değildir.
Yonkoular ana özne olduğundan ve okuyucuyu gaza getirmek için çok ballandırılıyor. Her yeni gördüğümüz shonen kötüsünde olduğu gibi.
Kaido ilk çıktığında da dedim boşuna gaza gelmeyin BM'den Shanks'ta bir farkı yok diye.
Yonkou astları da karamürsel sepeti değil amk. Jack dediğin adam bu gün Zoro ile kafa kafaya mücadele eder.
İnu ile Neko her biri Zoro seviyesinde iki karakter. Dolunay etkisi ile Kaido'ya yara vermeleri saçma değildir.

Şu söyleyeceğim tüm forum için geçerlidir. Okuyucu gazlamak için yapılan HYPElar çok bariz ve her "HYPE"lanan karakterde kafanızdaki güç dengeleri alt üst oluyor. İşte bu yüzden de olan şeyler size saçma geliyor. Çünkü kafanızda belirlediğiniz güç dengesini belirleyen şeyler HYPElar oluyor bu yüzden ayakları yere basan bir güç dengesi oturtamıyorsunuz.

Mesela
"9 Kın" olayı... Bu karakterlere neler söylüyorsunuz haftalardır. Bu karakterlerin güçsüz olduğu ile ilgili elinizde tek bir söylem var.
"Law, Punk Hazard'da Kin'emon'u maymun etmiş" şimdi Law'un Wano'da maymun edemeyeceği adam mı var?
Koca ülke şeytan meyvesi denen şeyden bir haber. Law dediğin adamın meyvesi bu meyveler içinde bile çok özel. Law meyve gücünü ayıkamayan herkesi maymun eder.
9Kın kendi içinde bile her biri farklı seviyelerde çok güçlü karakterlerden oluşan yıllar Oden gibi 500 ton taşşağa sahip bir adamın altında yıllarını geçmiş her biri savaşçı karakterlerden oluşan fazlasıyla güçlü bir ekip.

Aga sadece @UnforgiveN'a değil genel herkesi kapsayarak konuştuğun için cevap verebileceğimi düşünerek bazı şeylere cevap vermek istiyorum. Ayrıca kötü bir niyet ile de yazmıyorum baştan diyeyim aga.

1.si Ne konuda konuşursan, ne kadar haklı olduğunu düşünürsen düşün gereksiz kaba bir üslubun var aga. Ve bu mesaj atan sayısı bir elin parmaklarını nadiren geçen bir ortamda normalden daha da göze batıyor daha da kişisel bir hal alıyor. Zaten adam o yüzden sana yükseldi ya da yükselme ihtiyacı hissetti.

2.si Kafalardaki güç dengelerinin alt üst olmasın milletin hypeların iç yüzünü göremeyip bir tek senin görüyor olman falan değil. Kafalardaki güç dengeleri alt üst çünkü Oda "şu an böyle olması lazımdı öyle yaptık, yarın öbür türlü lazım olur öyle yaparız" yazarıdır ve bu hep böyleydi. Marineford zamanları bir yonkonun anlamı ile şimdiki çoooook farklıdır. Bunun için de "hype idi o" , "gak idi guk idi" denilmez. Yazar sıvıyor denir.

3.sü Senin Kaido'nun diğerlerinden bir farkı yok demen insanların hayal kırıklıklarında haksız olduğu anlamına gelmiyor. Çünkü sen bir farkı yok demiş olabilirsin. Ama bu serinin yazarı bu adamın bir farkı olduğunu söyledi. Ne dedi ?

Havada, Karada, Denizde dahil olmak üzere tüm cihandaki en güçlü "yaratık" (hatta bazı çevirilerde "varlık") dedi. Bu adamı yazar ayırdı diğerlerinden, iş Beyazsakal'ı savunmak, Garp ile Roger a bok atmak oldu mu Hypelardan gayet de nemalanıyorsun aga :D

Neyse nitekim, bu adam için çıta çok yukarı yazar tarafından kondu. Adamın kadrosunda fodder bile çok güçlüydü güya herkez zoan meyvesi kullanıcısıydı. 1000 canavar Kaido idi. ne oldu Sıçan Adam, Yarasa Adam, Kuş Adam, Gazel Adam falan çıktı tüm o hype. Ama buna hype yapıyor diye millete keriz muamelesi yapman saçma. Çünkü burada yazarın iyi niyeti suistimali ve tembel yazımı söz konusu.

4.sü Inu ve Neko'ya gelelim.

Inu ve Neko, jack ile 12 şer saat dinlene dinlene dövüşmelerine rağmen tek bir düzgün yara indirememişlerdir. jack kadar güçlü falan değillerdir. Kaldı ki Jack'in hibrit formu kullandığını görmedik bile. Base İnsan hali ve mamut haliyle dövüştü yani en kullanışsız en düz iki formuyla. Haliyle 12 şer saat dinlene dinlene Hibrit formunu bile açmaya tenezzül etmemiş Jack'i dahi indiremezken. Kol bacak kaybetmiş halleriyle Sulong formu açtılar diye Kaido'yu mu delecekler ? Ve bu da olması gereken mi olacak ? Ve buna itirazı olanlar bıdı bıdı mı yapmış olacak ? Valla helal olsun o zaman :D

5.si

Kınlar hakkında kim ne diyor ? Bir avuç insanız zaten. Kaldı ki Kınların zayıf oluşlarının tek kanıtı Kinemon Vs law değil ki .

Ama Kinemon Law kadar bile güçlü olsa gene Kınların Kaido indirebilecek olmaları çok saçma olur. Zira Law, Kaido'nun kapı köpeği muamelesi yaptığı Doflamingo'yu bile indirebilmek için en güçlü süpernova ile işbirliği yapmış mı ? Yapmış. Nokta !

Kin'emon, Brook'un kılıç sanatını görünce aklını çıktı. Punk Hazard'da tanıştığımızda bizim tayfada Usopp, Nami falan hariç bizim tüm tayfadan güçsüz resmedildi adam. Kin'emon'u geç diğerlerine gel. Hangisinin ne gibi bir başarısı var ? Hangi namlı adamı indirmişler, hangi şanlı savaşta boy göstermişler ? ? Raizo falan fodder idi bildiğin :D Yapma gözünü seveyim.

Oden'ın altında geçen yıllara gelecek de olursak. Beraber çok da fazla yıl geçirmiyorlar işin kötüsü :D Bir dönem Oden, beyaz sakala gidiyor, bir dönem roger 'a gidiyor bir dönem çıplak halde dans ediyor vs vs : Kınların Oden ile pek de öyle bir ilişkisi yok sandığın gibi. Kaldı ki tüm Oden hikayesi zaten deus ex machina :D (Rocks olayı gibi) . Ol denildi oldu. Kınlar bu sebeple güçlü gibi davransınlar gibi denildi davranıldı. Arkasında gerçekten bir tutarlılık bir mantık varmış gibi saavunman ve aksi düşünenleri aşağılaman saçma aga.

Ha her şeyin iç yüzünü, olması gerektiği gibisini sen anladın, sen farkettin. Geriye kalanlar sadece ağlıyorlar baba. Sence de tuhaf olmaz mı tutum şimdi ?

Ayrıca yazarın dediklerine millet kulak asıyor diye milleti suçlamamak lazım. Yazarın suçu olmalı beklentiyi yerine getirememek. Yoksa @luffysan gibi fanfiction yazar gibi yorumlarsın seriyi. Adam kaç kere banlandı gene fakehesap ile gelmiş gene konuşuyor ahuahua
Beni anmasan iyiydi, büyük yara vermişim demekki sana, ağla :evil:

Ulan senden mantıklı yazdığım kesin yorumları. Cavendish çok güçlü birisi , Lucci ise koramirallerin yeneceği Px'ye ezilir demiyorum en azından. Daha serideki karakterlerin konumlarını bile anlamayan, sadece Power Level kafasıyla güç yorumlayan birisisin ötesi değil yani. O çok abarttığın Cavendish muhtemelen şuanda Cp0'ın normal üyelerine bile yenilecek birisi muhtemelen. Lucci 2 yıl önce koca gemiyi çeliğiyle birlikte rankyaku ile keserken Cavendish denen amele Rebecca'nın kafasındaki minnacık demir kask'ı kesemedi, hadi oradan Cavendish > Lucci diyerek benden daha mantıklı yorumcu oldun.

Sizin mantıkla gitsek ( Luffy'nin karakterlere açtığı gear'lara göre yani ) Db güç dengesi oluştururuz. Dragon Ball gibi düz seviye anlayışıyla devam ettiğiniz sürece her zaman yanılacaksınız şunu önce bir tamamen sindir ve idrak et.

Şu Luffy'nin açtığı gearlar konusuna gelince mangaya detaylı bakınca anlaşılır o mevzu çok önemli bir konu değil bu arada, Luffy adı sanını bilmediğimiz bir Fodder'a yani Wano'da hiçbir önemi olmayan çer çöpün 1'ini teklemek için gear3 açıyor kokalı hemde. O fodder çok mu güçlüymüşte Kokalı Gear3 açtı? Hayır adamı daha fena benzetmek için. Yani düz Pistol ile bile tekleyebileceği birine gear3 açmış hakili hemde. Luffy o çakma devlere gear4 açtı diye onların seviyeleri yükselmiyor yani, aynı mantık.
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

One Piece'de güç dengesi tartışmak<<Fairy Tail'de güç dengesi tartışmak. FT'de en azından gösterim sayısı bol ak göt kara göt belli mq. :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Korsanfandaki asalaklarda hiç akıllanmayacak. Wanda ve Carrot, Perospero'yu sikiyormuş, uzun zamandır mangayı okumuyorumda bir spoiler bilgisine baktım sadece. Ulan Pica, Perospero'yu yener dedim diye almadığım tepki kalmadı orada. Ama tabi Carrot ve Wanda > Pica'da der bunlar herşey beklenir bunlardan. Sonrada gel sinirlerine hakim ol amına koyim.

“One Piece Genel” sayfasına dön