Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Genel Tartışma (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Luffy'nin saldırılarında doğa elementlerini kullanması...
bu çok açık bir şey Kral Haki'nin etkisi çok çok farklı açılardan ortaya çıkacak
Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache
Favori Manga: Naruto, One Piece.
Favori Anime: Naruto, One Piece.

oZzIiI yazdı:Luffy'nin saldırılarında doğa elementlerini kullanması...
bu çok açık bir şey Kral Haki'nin etkisi çok çok farklı açılardan ortaya çıkacak
Narutodaki gibi Katon,Suiton mu olacak diyorsun :D Dediğine bir açıdan bakacak olursak mantıklı. Luffy Red-Hawk'ı belkide bu şekilde yapmıştır. Suyu kontrol etse Meyve kullanıcıları karşısında feci bir üstünlük sağlar özellikle gemi yolculuklarında. Rüzgar desen daha hızlı mesaje kat edebilir. Belki Shanksta bu şekilde onca yolu 1 güne gelmiştir.
Resim

Fan Kulübler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Thor saldırısınıda unutmamak lazım ;)
Kullanıcı avatarı
Sword Way
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.

Beyler, Luffy Marineford'a bilinçsiz bir şekilde kral hakisini saldığında hayretler içinde kalan adamlara bakın. Bu adamların biri denizci efsanelerinden biri Sengoku, diğeri amiral Kizaru, amiral Aokiji, ve Dünyanın en güçlü adamı ünvanına sahip olan Beyazsakal! :)

Olaya denizciler açısından bakacak olursak, ve kral hakiye de ''ezikleri bayıltmaya yarayan bir güç'' olarak bakacak olursak, sizce bu kadar efsane ve güçlü adam ezik denizciler bayıldı diye neden şaşırsın ? Adamların umurunda mı denizciler ölmüş-ölmemiş ? Denizcilerin orda olmasının tek sebebi, kendileri gibi ezik korsanlarla kapışmak. İş büyükbaşlara kalsa zaten bu adamlar karınca..

Sengoku, Kizaru, Aokiji gibi adamların şöyle düşünebildiğini düşünebiliyor musunuz ?

Ha sittir! Bizim marineler bayıldı lan ne pok yicez şindi ? :D

Olayın bayıltmayla falan ilgisi yok. Bu işin en düşük leveli. İlerde daha güçlü, daha güçlü, daha güçlü adamları bayılta bayılta gitmeyecek yani olay. Zaten öyle olması da kral hakinin adını lekeler ve bu gücün bir manası kalmazdı.

Ozzlil'in de dediği gibi olay çok daha büyük. Kendimce kısa bir açıklamasını yapayım :

Burada, kral hakiye nasıl baktığımız ya da kral hakiden neler beklediğimiz önemli. Ben kral hakiden büyük şeyler bekliyorum. Bunun başında da hava olaylarını kontrol geliyor ki bundan daha fazlasını da bekliyorum. Bence kral haki, tüm maddelere hükmetmeni sağlayacak bir yeteneğe sahip. Ateş, su, hava vs. Bunu şu açıdan yazıyorum : Kral hakinin ezikleri bayıltmasının sebebi, karşındaki insanın ruhunu baskı altına almak ve bu insanın senin ruh gücünün etkisini kaldıramamasıdır. Böylece bilincini yitiriyorsun gibi bir mantık kurmuş mangaka. Bu mantığı şöyle açacak olursam :

Kral hakinin, ''hükmeden, baskın gelen, otoriter olan.. vs'' gibi özellikleri var.. Bu demektir ki kral hakinin etkisi, bu haki türünü bilinçsiz ya da üst düzey kullanamayanlar için sadece insanlar üzerinde etkili ve onları bayıltmaya yönelik bir yapı sergiliyor.(Ray-san gibi istisnalar hariç) Ancak bunu ileri seviyede kullananlar için (Rayleigh, Shanks ve %99.9 ihtimalle Dragon) kral hakinin etki alanı da, hükmetme alanı da farklılıklar gösteriyor ve genişliyor.

Kral hakinin farklı şekilde kullanıldığını 1-2 yerde gördük zaten. Örnekler herkesin bildiği klasik örnekler olacak ama yine de vereyim :
► Spoiler Göster

Diğeri ise;
► Spoiler Göster

Peki bu nasıl gerçekleşiyor ?

Kral hakiyi ileri düzeyde kullanan adamların ruh gücü ve iradesi muazzam. Ancak pratikte kral hakinin hava olaylarını etkilemesi, insanları bayıltmaktan da farklı değil. Burada sadece farklı olan kral hakinin seviyesi. Yani farkı yaratan şey bu.

Şöyle ki; kral haki kullanan insanlar her şeyin (canlı - cansız) nefesini, sesini, (artık ne derseniz) duyabiliyor ve onları canlı bir varlıkmış gibi hissedebiliyor. Ee bunları canlı bir varlık olarak hissedebiliyorsan geriye yapman gereken tek şey de, muazzam haki gücünle bunlar üzerinde hakimiyet kurmak kalıyor. Aynı bir ''canlı'' varlık olarak insan üzerinde hakimiyet kurmak gibi. Teknik olarak işin özünde bu yatıyor bence. Ve bu özellik de sadece hava olaylarına değil, aynı zamanda doğadaki elementleri de kontol edebilmeni sağlıyor. İzleyenler bilir, bölüm filler olmasına rağmen ve bizim için kesin diyemeyeceğimiz bir örnek olmasına rağmen, Roger'ın, Ace'i Garp'a emenat etmek istediği sahnede, oğlunun olacağını söylediğinde zindanda yanan ateşin daha da kuvvetli bir şekilde yanması olayı var.

İzlemeyenler için söyliyim.
► Spoiler Göster
Benim tarafımdan kral haki böyle güçlere sahiptir ve beklentim de bu yöndedir.
En son Sword Way tarafından 17 Kas 2014 15:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Kral haki doğaya hükmedebiliyorsa, insana hayli hayli eder. Ediyorda zaten, insanda doğadaki maddelerin karışımından oluşmuyor mu.

Ayrıca kral haki ile akainu'yu dizlerinin üzerine çöktürdüğünü farzedin Luffy'nin, bu akainu'nun güçsüz olduğu anlamına gelmez. Kral hakinin gücünü gösterir.
Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache

Sword Way yazdı:Beyler, Luffy Marineford'a bilinçsiz bir şekilde kral hakisini saldığında haretler içinde kalan adamlara bakın. Bu adamların biri denizci efsanelerinden biri Sengoku, diğeri amiral Kizaru, amiral Aokiji, ve Dünyanın en güçlü adamı ünvanına sahip olan Beyazsakal! :)

Olaya denizciler açısından bakacak olursak, ve kral hakiye de ''ezikleri bayıltmaya yarayan bir güç'' olarak bakacak olursak, sizce bu kadar efsane ve güçlü adam ezik denizciler bayıldı diye neden şaşırsın ? Adamların umurunda mı denizciler ölmüş-ölmemiş ? Denizcilerin orda olmasının tek sebebi, kendileri gibi ezik korsanlarla kapışmak. İş büyükbaşlara kalsa zaten bu adamlar karınca..

Sengoku, Kizaru, Aokiji gibi adamların şöyle düşünebildiğini düşünebiliyor musunuz ?

Ha sittir! Bizim marineler bayıldı lan ne pok yicez şindi ? :D

Olayın bayıltmayla falan ilgisi yok. Bu işin en düşük leveli. İlerde daha güçlü, daha güçlü, daha güçlü adamları bayılta bayılta gitmeyecek yani olay. Zaten öyle olması da kral hakinin adını lekeler ve bu gücün bir maması kalmazdı.

Ozzlil'in de dediği gibi olay çok daha büyük. Kendimce kısa bir açıklamasını yapayım :

Burada, kral hakiye nasıl baktığımız ya da kral hakiden neler beklediğimiz önemli. Ben kral hakiden büyük şeyler bekliyorum. Bunun başında da hava olaylarını kontrol geliyor ki bundan daha fazlasını da bekliyorum. Bence kral haki, tüm maddelere hükmetmeni sağlayacak bir yeteneğe sahip. Ateş, su, hava vs. Bunu şu açıdan yazıyorum : Kral hakinin ezikleri bayıltmasının sebebi, karşındaki insanın ruhunu baskı altına almak ve bu insanın senin ruh gücünün etkisini kaldıramamasıdır. Böylece bilincini yitiriyorsun gibi bir mantık kurmuş mangaka. Bu mantığı şöyle açacak olursam :

Kral hakinin, ''hükmeden, baskın gelen, otoriter olan.. vs'' gibi özellikleri var.. Bu demektir ki kral hakinin etkisi, bu haki türünü bilinçsiz ya da üst düzey kullanamayanlar için sadece insanlar üzerinde etkili ve onları bayıltmaya yönelik bir yapı sergiliyor.(Ray-san gibi istisnalar hariç) Ancak bunu ileri seviyede kullananlar için (Rayleigh, Shanks ve %99.9 ihtimalle Dragon) kral hakinin etki alanı da, hükmetme alanı da farklılıklar gösteriyor ve genişliyor.

Kral hakinin farklı şekilde kullanıldığını 1-2 yerde gördük zaten. Örnekler herkesin bildiği klasik örnekler olacak ama yine de vereyim :
► Spoiler Göster

Diğeri ise;
► Spoiler Göster

Peki bu nasıl gerçekleşiyor ?

Kral hakiyi ileri düzeyde kullanan adamladrın ruh gücü ve iradesi muazzam. Ancak pratikte kral hakinin hava olaylarını etkilemesi, insanları bayıltmaktan da farklı değil. Burada sadece farklı olan kral hakinin seviyesi. Yani farkı yaratan şey bu.

Şöyle ki; kral haki kullanan insanlar her şeyin (canlı - cansız) nefesini, sesini, (artık ne derseniz) duyabiliyor ve onları canlı bir varlıkmış gibi hissedebiliyor. Ee bunları canlı bir varlık olarak hissedebiliyorsan geriye yapman gereken tek şey de, muazzam haki gücünle bunlar üzerinde hakimiyet kurmak kalıyor. Aynı bir ''canlı'' varlık olarak insan üzerinde hakimiyet kurmak gibi. Teknik olarak işin özünde bu yatıyor bence. Ve bu özellik de sadece hava olaylarına değil, aynı zamanda doğadaki elementleri de kontol edebilmeni sağlıyor. İzleyenler bilir, bölüm filler olmasına rağmen ve bizim için kesin diyemeyeceğimiz bir örnek olmasına rağmen, Roger'ın, Ace'i Garp'a emenat etmek istediği sahnede, oğlunun olacağını söylediğinde zindanda yanan ateşin daha da kuvvetli bir şekilde yanması olayı var.

İzlemeyenler için söyliyim.
► Spoiler Göster
Benim tarafımdan kral haki böyle güçlere sahiptir ve beklentim de bu yöndedir.
Hacı iyi güzel demişinde bunlar bilinmeyen şeyler değil. Daha önce teori olarak sunulmuş şeyler. Açıkcası tüm maddeleri kontrol edebilmesi epey saçma geliyor. En fazla insanları kontrol edebilse veya çok aşırıya kaçmamak şartı ile Dragon gibi havayı kontrol edebilse anlarım fakat madde diyince koca bir adayı bile kontrol edebilir. Tabii eğer Haki gücüne göre kontrol edebilme yeteneği fark gösteriyorsa mantıklı derim. Yalnız Dof gibi bir master karakter çözememişse Kral'ın Hakisinin gerçek gücünü Luffynin işi zor demektir. Bahsettiğin örneklerde hep Hakide aşırı ustalaşmış karakterleri örnek göstermişsin. Luffy o kadar öğrenmemiş Hakiyi, temelini atmış yeni yeni geliştiriyor. Shanks gibi varını yoğunu Hakiye harcamış birinin Hakisini epey merak ediyorum doğrusu. Bi ara Karasakal vs Kızılsaç görürüz umarım.
Resim

Fan Kulübler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Sword Way
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.

Ben de The Last Airbender gibi bir şey olacak demiyorum zaten :) Tabi ki ne kadar kullanabiliyorsa kral hakisini o kadar kontrol edebilecek. Ee daha busoshoku hakiyi bilinçli olarak kullanmasını bilmeyen adam, 2 senede kral hakinin ilmini mi öğrenecek zaten ?

Mingo deme yav bana üzülüyorum :( Bu adam zaten şu anki Luffy'nin gücüyle yenilecek bir adam değil ona bakarsan. Ama ana karakter olunca bazı kapılar kendiliğinden açılıyor. Daha serinin bitmesine çok var. Oda ayarı verir.
Resim
Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache

Sword Way yazdı:Ben de The Last Airbender gibi bir şey olacak demiyorum zaten :) Tabi ki ne kadar kullanabiliyorsa kral hakisini o kadar kontrol edebilecek. Ee daha busoshoku hakiyi bilinçli olarak kullanmasını bilmeyen adam, 2 senede kral hakinin ilmini mi öğrenecek zaten ?

Mingo deme yav bana üzülüyorum :( Bu adam zaten şu anki Luffy'nin gücüyle yenilecek bir adam değil ona bakarsan. Ama ana karakter olunca bazı kapılar kendiliğinden açılıyor. Daha serinin bitmesine çok var. Oda ayarı verir.
Hacı bence Dof bunlara epey ayar verecek. Fakat Big Mom, Dof'u tokatlıyacak. Neden diye soracak olursan bence Thiller Bark arc'ındaki yüzü gözü garip karı annesinin korsan olduğunu ve annesinin yaşam kartını veriyordu. Big Mom'un yüzü gözüde epey garip. Oda boşu boşuna böyle bir ayrıntı koymaz işin içine özellikle Big Mom'un gemisinin Dressrosaya getirmesinin içinden birşey çıkacaktır. Bence o şeyde bu... Hadi bakalım umarım dediğim gibi çıkarda Big Mom ve Dof bizim tayfayı tokatlamaz.
Resim

Fan Kulübler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Sword Way

WhiteMoustache yazdı: Hacı bence Dof bunlara epey ayar verecek. Fakat Big Mom, Dof'u tokatlıyacak. Neden diye soracak olursan bence Thiller Bark arc'ındaki yüzü gözü garip karı annesinin korsan olduğunu ve annesinin yaşam kartını veriyordu. Big Mom'un yüzü gözüde epey garip. Oda boşu boşuna böyle bir ayrıntı koymaz işin içine özellikle Big Mom'un gemisinin Dressrosaya getirmesinin içinden birşey çıkacaktır. Bence o şeyde bu... Hadi bakalım umarım dediğim gibi çıkarda Big Mom ve Dof bizim tayfayı tokatlamaz.
O dediğin kızın adı Lola. Ancak Lola'nın verdiği vivre kartı ancak Sanjilerin işine gelir. Ordan sağ kurtulmaları için fazla seçenekleri yok çünkü. Ordan kurtulduklarını ve Lola'nın Bigmom'ın kızı olduğunu varsayarak Dressrosa'ya yardıma geleceklerini varsayabiliriz, evet. Ancak şöyle bir durum var ki, Law'ın yıllardır kapanması için beklediği bir hesabı var Dof ile. Oda bunu es-geçip de Bigmom vs. Dof yaparsa troller. Madem öyle yapacaksın kaç haftadır ne diye flachbackler var, ne diye Law'ın Cora ile ilişkisini anlatıyorsun diye sorarlar adama. Law, Luffy vs. Mingo olsun. Law bir ölçüde zarar verebilmeyi başarsın Mingo'ya. Ondan sonra Mingo bunu güzel bir haşat etsin, Luffy gaza gelsin......
- MUTLU SON- Ben asıl, Dof indikten sonra yeni dünya nasıl bir hal alacak onu merak ediyorum :woohoo:
Resim
Tector
Favori Anime: --

Amiral Fujitora bastıra bastıra bu savaşı ve iddaayı Luffy'e basıyorum dedi, yani kaçarı yok o savaş olacak.Dof bu arc inmeyecek lafları artık boşa, tipik shounen mantığını işliyor mangaka değişen birşey yok.

“One Piece Genel” sayfasına dön