Siteyi yeni sunucuya taşırken yaşadığımız aksaklıklar sebebiyle son bir hafta içinde atılan mesajlar maalesef silindi.

One Piece Genel Tartışma (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Re: One Piece Genel Tartışma (Spoiler İçerir)

Mesaj gönderen Luffysan » 28 Kas 2019 16:00

Bazı düşüncelerimi açıklamak istiyorum.

Açıkçası ben E.Oda'nın 2 yıl önceki bosslar içerisinde bir tek Rob Lucci'yi güçlü göstereceğini düşünüyorum şuan. Crocodile ve Enel konusunu yeterince açıkladığım zaten, bunlar potansiyelini zirvede kullanmış karakterler.

Rob Lucci ise bunlardan farklı olarak epey güçlü gösterilecektir, tabiki bunun içinde yeterli argumanım var ama çok yeterli olur mu bilemem.

-Luffy'nin 2 yıl sonraki gear2'li halini 1 kere yenmiş ve yanında Smoker Tashigi Franky ve Robin'i paketlemiş bir Ceasar Clown var.
- Bu Ceasar Clown 2 yıl sonraki Luffy'nin gear2'li gear3'lü halini 2.dövüştede zorlamış birisi. Bir sürü px tekleyen hakili saldırılara karşı etkili olmasını geçtim 1 tane '' Fil vuruşu yani kokalı g3 pistolün bir kısmını aldı '' . Sonrasındada Kokalı G3 Bazuka yedi. Buna rağmen bilincini kaybetmemiş ve Dressrosa'ya uçmaya kalkıştı. Ussop kairoseki fırlatmasa Ceasar , Dressrosa'ya uçacaktı orada bunun vurgusu yapıldı.
- Rob Lucci ise 2 yıl önceki hakisiz g3 pistol ile az kalsın bilincini kaybedecekti , gemiye düşüp kurtuldu, kendiside dile getirdi bunu. Tabiki öncesinde yediği g2'li hakisiz vuruşlar var ama yinede birşey ifade etmiyor şuan için.
- 2 yıl önceki tayfanın en güçlü saldırıları anca Px'yi yeniyor ve dövüş sonu götlerinden soluyorlardı afederseniz. Yani Rob Lucci tek başına Px'den 2 buçuk- 3 kat güçsüzdü. O Px'nin işi '' Hakili Jet Tabanca '' ile bitti.
- Hody Jones bile haplı haliyle px tekleyen bir çok saldırıyı tanklayıp Luffy'nin g4'süz halini kan kaybından götürdü. Tabiki o zamanki Luffy'nin g4'süz haliyle şimdiki aynı değil ama, Pasifista teklemekle Hody'i yenmek arasında belli bir fark var. Hody Jones herhangi bir Px'den en az 7-8 kat belki 10 kat güçlüydü. Ama arada ciddi bir güç farkı vardı o kesin.
- Ceasar Clown ise Hody Jones'ten daha güçlüydü ve Luffy'e karşı performansı daha yüksekti, sonraki boss olmasıda bunun kanıtı zaten.
- Ama gel görki Ceasar Clown bu kadar üst seviye olarak önümüze sunulmuşken, cp0'ın üyelerini görünce havayı götünden soluyacak bir şekle büründü ve dili dışarı fırlayıp gözleri dışarı fırladı.
- Yani CP0'ın herhangi bir üyesi >>> Ceasar Clown olarak rahatlıkla söyleyebiliriz. O kadar tırstığına göre belli bir seviye farkı var aralarında.
- Bu demekki 2 yıl önce Lucci, siktiri boktan bir Luffy'e denk iken, 2 yıl sonra cp0'ın en güçsüz elemanı bile 2 yıl önceki hasırşapka tayfasına tek atacak Hody Jones ve ondan daha güçlü olan Ceasar Clown'u ezecek güçte. Buradan bu sonuç rahatlıkla çıkarılabilir, aksini düşünen tamamen yanlış değerlendiriyordur seriyi.

Şimdi gelelim 20 yıllık eğitimle 4000 douriki+Leopar zoanıyla kabataslak 8000-10000 douriki civarı bir güce erişen Rob Lucci ve ondan çok daha güçsüz olan cp9 ekibi nasıl oluyorda 2 yılda bu kadar acayip gelişebiliyor? Bu bir mantık hatası olmaz mı? Elbette olur, çünkü cp9 ekibinin en güçlüsü bile tayfasıyla anca px alabilen Luffy'e denk.

Benim düşünceme göre Rob Lucci ve ekibi '' Teknoloji ile kuşatıldılar ve acayip bir seviye atlaması yaşadılar ''. Oda önce germa 66'yı bize sundu ve adamların özel kıyafetleri olduğunu kutu kolayla çok daha güçlü hale geldiklerini öğrendik. Sanji bile bu kutu kolayla acayip bir seviye atladı çünkü.
Oda'nın bu tip robotumsu teknolojilere önem verdiğini ve FANLAR tarafından sürekli Rob Lucci ve cp9 ekibinin Px kıstası yapıldığını biliyoruz. E.Oda'da Op okuyucularının yorumlarına bakan birisiymiş. Yani fanlar Lucci, Px'den güçsüz diyor yabancı forumlar olsun heryerde. Bende Oda'nın '' Yeni Dünya'da öncelikle cp0'dan daha düşük seviye AĞIRLIĞI olan bir örgütü bu şekilde tanıtarak Cp0 ve ekibine bir altyapı oluşturduğunu düşünüyorum.''

Hatırlarsanız Wano Shogunu ile cp0 üyeleri arasında bir konuşma gerçekleşmiş ve Shogun Cp0'a '' Vegapunk'ı istiyoruz '' dediğinde cp0 üyesi hemen öne atılıp '' Bu imkansız! '' demiştir. Vegapunk kendilerine inanılmaz birşeyler sunuyor belliki, onu kaybetmeyi göze alamıyorlar ve Shogun'da herşeyin farkında zaten bu yüzden istiyor Vegapunk'ı. Yani benim düşüncem op evreninin en büyük bilim adamı olan Vegapunk'ın cp0 ekibine yani eski cp9 ekibine inanılmaz bir teknoloji sunmuş ve böylelikle onlarda meyve güçleriyle beraber kombo ederek YENİ DÜNYA'DA hatrı sayılır bir güce ulaşmışlardır.

Tabiki bunu destekleyecek yeterli argumanım yok, ama bu şekilde düşünüyorum şahsen. Yoksa Rob Lucci ve ekibi 20 yıllık eğitimle en babası time skip öncesi Luffy'e denk olabiliyor. Bu adamların hiçbirinde öyle bir potansiyel yok. Sadece eğitimle Yeni dünya'da hatrı sayılır bir örgüt olamazlar.

Hani bu Smoker gibide değil, Smoker yıllar boyu east blue'da logutown'da göt büyütüp potansiyelini ortaya çıkaramamış birisi. Hiç eğitimden geçtiğinide sanmıyorum bu yüzden sadece logia'dan ibaret bir karakterdi. Lucci gibi 20 yıldır çocukluğundan beri eğitim yapan birisi değildi, hiç eğitimden geçmemişti, bu yüzden 2 yıllık ara eğitiminde potansiyelini ortaya çıkardı ve Vergo gibi güçlü bir adamla denk kapışabilecek seviyeye ulaştı. Lucci ile bunun durumu aynı değil yani.

Bu yüzden böyle düşünüyorum.

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir