Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Genel Tartışma (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

byakusharinnegan yazdı: 01 Oca 2019 09:51
Luffysan yazdı: 01 Oca 2019 05:53
byakusharinnegan yazdı: 01 Oca 2019 04:49 Ben adamın maskesi kurşun geçirmez diye düşündüm. Onlar maske değil mi öyle surat mı olur?
Haki veya tekkai kullanmadan derisi kurşun geçirmez olan çok çok az karakter var mangada. Vinsmoke ailesine kurşun işlemiyor diye özel mermi yapıldı onlar için. Zırh delici falan bile değil “anti-germa” dediler mermilere. Kurşunla delinmeyen fazla insan yok mangada. Yonkou bile “doğrudan gülle yedi bişey olmadı” şeklinde övülüyor.
Bi de pekoms o mermiyi yediğinde yere yapıştı. Sıradan bi insan bile tabancayla o hale gelmez. Normal mermi değildi o. Gülle ile tabanca arasında büyük bi aralık var.

Bence de cp0 elemanları pekoms’tan baya güçlüdür tabi ona bişey demem.

Law shicibukai oldu ve stratejiye başlayana kadar ünvanıyla korundu. Luffy antrenman yaptı. Yaşını değiştiren kız zaten yakalanamaz. Geri kalanlardan sadece kid kimsenin kölesi olmadı. Tüm süpernovalar yonkoulara diz çöküp law, luffy ve kid’e kıyasla ezik olduklarını kanıtladılar bence. Shabondy’de belliydi bu üçlünün yerinin ayrı olduğu.

Yıkımcılar zoro ve sanjiye fazla gelir. Ama kaido’nun tayfası big mom gibiyse oven, daifuku gibiler az gelir. Zoro ve sanji eğer savaştan önce birileriyle dövüşecekse süpernovalar en mantıklı seçenek olur.
Eğer böyle olacaksa bence de boşa harcanmış olurlar. Umarım bege gibi planları vardır onların da.
Tartışmak için söylemiyorum ama tek birşey söyleyeceğim. Orada Bege'nin adamları sıkıyor kurşunu. Ve açıkça görüldüğü üzere normal mermiler.

Gülle gibi olsaydı Oven'ın kafasına sıktığı gibi '' Patlama '' gösterilirdi.

Ama burada Bege'nin adamları kurşun atıyor olay bu. Patlama efektide yok bu yüzden direk mermiyle öyle.

Tartışmak için söylemedim dediğim gibi sadece yanlışın var orada onu belirtiyim dedim.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Mermiyle gülle arasında büyük aralık var derken attığı şeyler gülledir demek istemedim. Bege o kurşunları sıktıktan bi kaç sayfa sonra “gülle kullanabilirdim ama etrafı o kadar yıkmaya gerek yok. Ses çıkartıp dikkat çekmek istemedim” gibi bişey söylemişti. O mermilerin gülle olmaması sıradan tabanca seviyesinde oldukları anlamına gelmez demek istedim. Özel bişey kullanmıştır ama gülle kullanacak kadar da abartmak istememiştir.

Germa’nın çelik sertliğindeki derisini delen mermiler var bu evrende. Sadece delme de değil kan içinde bırakıyorlar. Pekoms’u yere yapıştıran mermi de o kadar olmasa bile özeldir bence.
Zaten adama “mermi” sıkmadılar. Ellerindeki tüfeklere dikkat et taramışlar adamı. Pekoms’un çevresine bile geliyor yerlere de sıkmışlar hatta dikkat edersen.

2 sayfa sonrasında sanjilerin etrafını sardıklarında bege “teslim olun. Bu adamlar sizin bildiğiniz adamlara benzemez” diyor. Ellerindeki silahlar özel olmasa niye desin böyle bişey? Zaten baya farklı görünüyor tüfekler.

Bu bölümdeki shogun’un tabancasıyla alakaları yoktur en azından.

Neyse yani mermiyle delinmeyen adam yok sayılır zaten mangada. Sanji bile haki kullanmıyorken deliniyor. Law da öyle. Çizimi yanlış görmüyorsam pekoms’u taramışlar sıradan mermiyse bile bi zahmet bayılsın adam.

Edit:

İlerki bölümlerde pekoms yatakta açıklamış. Güçlerini kullanıp (kaplumbağa meyvesi var) en kritik hasardan kurtulmuş. Bu adamın kaplumbağa meyvesi caribou’nun taramalı tüfeğini bloklamıştı. Zaten elmas sertliğinde dendiği için delinmesi imkansız. Bege’nin adamı taradığı kesin yani.
Benim o arc gördüğüm Germa için kullanılan mermilere özel dendi, birde Bm'yi yenme operasyonu için '' Özel son teknoloji füzeler '' hazırlandı. Bunun dışında başka özel mermiler vurgulanmadı. Tabi '' Sence '' öyle olabilir ama ben pek sanmıyorum. Pekoms için zahmet etmemiştir bence özel mermiye falan.

Zira başka bir sahnede gene küçük bir '' Mermi '' ile Pekoms'u vurup uçuruyor aşağıya. Ben bu adamı cp0 üyesiyle bir tutmam, adam direk mermiye kafa atmış işte tartışmak manasız. Oven'da mesela kafasına top yedi ama hiçbirşey olmadı adama, etkilendiği bile söylenemez. Bu yüzden cp0 üyesinin '' Mermiye '' kafa atması çok normal, bir zahmet Pekoms gibi olmasın bu adam değil mi?
► Spoiler Göster
Neyse işte sonuç olarak Pekoms'un epey üzerinde seviyede oldukları ortada, o kadarda çapsız değiller ( Anlatmak istediğim bu ) .
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

https://twitter.com/newworldartur/statu ... 9384236033 Şaka bir yana gerçekleşiyor gibi.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

redstak yazdı: 06 Oca 2019 10:35 https://twitter.com/newworldartur/statu ... 9384236033 Şaka bir yana gerçekleşiyor gibi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan

byakusharinnegan yazdı: 03 Oca 2019 18:46
Luffysan yazdı: 03 Oca 2019 12:18
byakusharinnegan yazdı: 03 Oca 2019 09:29 “Var” dememekle “yok” demek arasında fark var. Sanji’nin düğününe kadar jimbe de haki göstermemişti. Yeni dünyada haki kullanmamak intihardır.
Yeni dünyada olman haki bildiğin anlamına gelmiyor, Dof'un tayfasında haki kullanan kaç kişi gördün? Pica ve Vergo dışında.

Süpernovalardan Bege'de haki namına birşey yoktu gene. Bartolomeo'da da yoktu, Dressrosa'dada hakiyle ilgili fazla birşey geçmedi '' Luffy'nin filosundaki Sai '' dışında. Perospero'dada aynı şekilde gene.

Bizim tayfa üyelerinde bile Zoro sanji Luffy Ussop dışında haki kullanan yok ve Franky açıkçası haki kullanmasada yeni dünyadaki çoğu karakteri siker atar. Nami bile zeus falan çalarak güç elde ediyor.

Konudan bağımsız olarak söyleyeyim dedim. Herkes haki kullanmıyor yani. Yoksa Hancock'un adasındaki tüm kuja halkı haki kullanıyor diye direk Barto'ya haki gücü biçemeyiz bu yüzden.

Ki haki bilen karakterler bile '' Kral hakiye '' bayılıyor, amazon lily'de bunu gördük mesela, halkın yarısı bayıldı gitti ama hepsi en az tek tip haki kullanıyor.
Luffy saydığın karakterlere tek atarken jet pistol bile kullanmıyor. İntihar işte :laugh:
10.000 tonu uçuran hajrudin’e tek atacak seviyeye kas şişirerek çıkmadı bu çocuk.

Law ve kid gibi şuan haki bilenler yeni dünyaya ilk girdiklerinde bilmiyorlardı. Ama eninde sonunda öğrenmek zorunda kaldılar. Yeni dünyada ace, crocodile gibi isim yapacak kadar yükselmeyi planlıyorsan haki bilmemek intihardır. Hakisiz girilmez demedik zaten. Ama isim yapamazsın.

Çeliği kağıt gibi kesen adam pacifista çizemiyor. Pacifistayı ikiye bölen adam güçlü hakiye zarar veremiyor. Hakinin verdiği dayanıklılık/sertlik çok fazla. Bu dayanıklılığı aşacak hasar da veriyor doğal olarak.

Armament eskiden bu kadar fark yaratmadığı için belki mangaka ilk çizdiği zamanlarda ace’i hakisiz düşünmüş olabilir ama sanmıyorum yine de. Muhtemelen ace’in hakisi çok tartışılıyor diye tartışmalara nokta koymak istememiştir. Var/yok şeklinde iki seçenek olsaydı bile boş bırakırdı bence.
Nerede Jet Pistol bile kullanmıyor?

Şişirme meyvesine abanan Dof'un orta siklet adamı Gladius'a bile işlemiyor o '' Jet Stamp '' ı. Gladius haki falan kullanmadı o saldırıyı yediğinde, hakiye falan vurgu yok, adamda kan bile akmadı hiç etkilenmedi bile denebilir '' Öhö öhö '' demesi dışında.

Çöp dediğin adama o çok övülen Cavendish ne diyor bak '' Bartolomeo beni bariyerinin içine al '' . Şimdi bunu ne diye diyor? Çünkü Gladius meyvesiyle zemini şişirip patlatıp duruyor, Cavendish'te bunun tehlikeli olduğunu görüyor ve Barto'nun bariyerinin içine saklanmak istiyor ve saklanıyor, sonra 2.manyak formu Hakuba çıkıyorki o anca Gladius için bir '' Tehdit '' oluşturuyor. Şeytan meyvesinin önemini görüyor musun? Kapiş?
► Spoiler Göster

Dahası Chinjao'nun '' Kokalı '' kafa saldırısından kolayca kaçan bir Dof'un orta siklet adamı Lao G var. Adam kıçıyla gülerek kaçıyor resmen saldırıdan ve bu adamında '' Hakisine '' falan vurgu yapılmadı, '' Koka '' kullanan Chinjao'yu patakladı bu adam, dövüş sanatları bilgisiyle bir koydu Chinjao'ya yamulttu adamı.

Koka'lı kafadan kolayca kaçarken ;
► Spoiler Göster
Chinjao'yu tekmeleyip kan revan püskürtürken ;
► Spoiler Göster
Gene Chinjao ile daşşak geçerken ;
► Spoiler Göster
Chinjao'nun işini bitirirken ;
► Spoiler Göster
Koka falan kullanıyor Chinjao burada, ama görüldüğü üzere saldırıdan kaçabiliyorsun, hakili saldırıyı direk mal gibi yemiyorsun, Lao G'de bu vurgulanmış. Hakisiz bir karakter hakili bir karakteri dövebiliyor yani, sandığın gibi Haki şöyle böyle olayı yok. Senin mantığın yanlış, 2 yıl önce haki sertlik vermiyordu, şimdi veriyor gibi bir saçmalık yok. Hakiyi siyah çiziyor diye her siyah haki çizilen , çizilmeyene hatta haki bilmeyeni yener diye birşey yok, kafamızdan böyle şeyler uydurmayalım lütfen!!

Ayrıca bir logia kullanıcısı ile hakili Luffy'nin dövüşüne bakalım ;

Sezar Clown denen bu adam bir '' Bilimadamı '' yani dövüşçü/savaşçı bile değil, ama logia meyvesinin ne kadar etkili olduğuna bir bakalımkı g4'süz Luffy için epey sıkıntı çıkardı, gear4'süz Luffy bile oldukça güçlü bir karakter bunuda unutmayalım.

Ceasar kokalı saldırıdan '' Kolayca '' sıyrılıyor görüldüğü üzere, hani kokayı geçtim haki bile bilmeyen hatta savaşçı bile olmayan Ceasar Clown?!
► Spoiler Göster
Dövüşün devamı ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Bak ne diyor? '' Magellan'ın zehrinden dolayı, zehire karşı bağışıklık kazandım '' . Bak zehre karşı bağışıklık kazanmasa tek yiyecekti belkide Luffy. Ceasar'ın şeytan meyvesinin verdiği güce ve etkiye bak bir.

Ceasar '' Jet tekme '' yer, ama hemen kalkar, sıkıntı yok, adam savaşçı bile değil üstelik düşün bak.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Gene '' Jet Stamp '' yer.
► Spoiler Göster
Ve Luffy yenilir ;
► Spoiler Göster
Luffy'nin Ceasar'ı yenmesi için bile '' Onu tecrübe etmesi '' gerekti ve öyle yendi. Ki 2.dövüşte bile Ceasar Luffy'nin bazı saldırılarından kaçmış ve saldırıları yemesine rağmen tekrar tekrar dövüşmeye devam etmiştir. En son '' G3+Kokalı Bazuka '' yedide öyle yenildi bu adam. Sandığın gibi değil yani şeytan meyvesinin etkisi hala çok büyük seride, haki gelince şeytan meyvesi siktiri boktan ezik birşey olmadı direk, hemde logia kullanıcıları ( Doğa elementleri ) için hele hiç olmadı.

Bunun dışında mangaka resmen bu dövüşle ve birçok dövüşle bunu vurguladı. Monet'e şunu dedirtti Smoker'ın sağ kolu ile olan dövüşünde '' Haki kullanmana rağmen logia kullanıcılarının saldırılarına yakalanıp yenilebilirsin '' . Bunu dedirttikten sonra Crocodile gibi logia yı ustalıkla kullanan bir karakteri gidipte haki kullanan koramirallere falan yedirmeyeceği gibi , haki kullanan her karakterin haki kullanmayanı yenemeyeceği ortada görünüyor.

Bu saatten sonra Crocodile'dan silahlanma hakiside beklemiyorum ben, çıkarsa '' Gözlem hakisi '' çıkar ve '' Şeytan meyvesini '' etkili kullanmasıyla güçlü diyeceğimiz adamları yenebilir, bunuda örnek olarak veriyorum bak. Yoksa kumuna gidipte '' B.haki '' ekleme olayı yok, desert spada'ya haki falan eklemeyecek bu adam, Smoker gibi '' Yumruk atarak '' dövüşen bir tipte değil kendisi, Ace içinde geçerliydi aynısı, bunların olayı Logia olması. Logia'yı ustalıkla kullanıp o yönden geliştirmişler kendini, silahlanma ustası falan değiller yani, meyve ustası ikiside. Oda gelipte burada seride çizdiğiyle çelişecek bir adam değil muhtemelen. Alabastadaki Smoker Ace olayını unuttuğunu hiç sanmam, elin adamları para kazanmak uğruna Ace'e fb yapmışlar, canonluğu falan yok bunun, seride ve Sbs'de geçmeyen bilgilere direk canon demek üstelik Oda'nın kendisinin bile yazmadığı elin adamlarının yazdığı şeyden bir sonuç çıkarmak tamamen absürtlük/saçmalık , okey?

Smoker 2 yıl g5'te görev aldı, denizci olması ve Koramiralliğin şartının '' Haki '' olması olayından dolayı haki kullanıyordu. G5'te öğrendi hakiyi. Meyvesi çok güçsüzdü ve sıradandı, bir özelliği yoktu. Oda'da onun çok zayıf kalmaması için ona bu '' Haki '' gücünü verdi olay bu. Yumruğuna haki ekleyip vuruyorki, bu hali bile '' Güçlü '' diyeceğimiz birisi değil, baya baya vasat birisi.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Luffysan yazdı: 07 Oca 2019 16:05
byakusharinnegan yazdı: 03 Oca 2019 18:46
Luffysan yazdı: 03 Oca 2019 12:18

Yeni dünyada olman haki bildiğin anlamına gelmiyor, Dof'un tayfasında haki kullanan kaç kişi gördün? Pica ve Vergo dışında.

Süpernovalardan Bege'de haki namına birşey yoktu gene. Bartolomeo'da da yoktu, Dressrosa'dada hakiyle ilgili fazla birşey geçmedi '' Luffy'nin filosundaki Sai '' dışında. Perospero'dada aynı şekilde gene.

Bizim tayfa üyelerinde bile Zoro sanji Luffy Ussop dışında haki kullanan yok ve Franky açıkçası haki kullanmasada yeni dünyadaki çoğu karakteri siker atar. Nami bile zeus falan çalarak güç elde ediyor.

Konudan bağımsız olarak söyleyeyim dedim. Herkes haki kullanmıyor yani. Yoksa Hancock'un adasındaki tüm kuja halkı haki kullanıyor diye direk Barto'ya haki gücü biçemeyiz bu yüzden.

Ki haki bilen karakterler bile '' Kral hakiye '' bayılıyor, amazon lily'de bunu gördük mesela, halkın yarısı bayıldı gitti ama hepsi en az tek tip haki kullanıyor.
Luffy saydığın karakterlere tek atarken jet pistol bile kullanmıyor. İntihar işte :laugh:
10.000 tonu uçuran hajrudin’e tek atacak seviyeye kas şişirerek çıkmadı bu çocuk.

Law ve kid gibi şuan haki bilenler yeni dünyaya ilk girdiklerinde bilmiyorlardı. Ama eninde sonunda öğrenmek zorunda kaldılar. Yeni dünyada ace, crocodile gibi isim yapacak kadar yükselmeyi planlıyorsan haki bilmemek intihardır. Hakisiz girilmez demedik zaten. Ama isim yapamazsın.

Çeliği kağıt gibi kesen adam pacifista çizemiyor. Pacifistayı ikiye bölen adam güçlü hakiye zarar veremiyor. Hakinin verdiği dayanıklılık/sertlik çok fazla. Bu dayanıklılığı aşacak hasar da veriyor doğal olarak.

Armament eskiden bu kadar fark yaratmadığı için belki mangaka ilk çizdiği zamanlarda ace’i hakisiz düşünmüş olabilir ama sanmıyorum yine de. Muhtemelen ace’in hakisi çok tartışılıyor diye tartışmalara nokta koymak istememiştir. Var/yok şeklinde iki seçenek olsaydı bile boş bırakırdı bence.
Nerede Jet Pistol bile kullanmıyor?

Şişirme meyvesine abanan Dof'un orta siklet adamı Gladius'a bile işlemiyor o '' Jet Stamp '' ı. Gladius haki falan kullanmadı o saldırıyı yediğinde, hakiye falan vurgu yok, adamda kan bile akmadı hiç etkilenmedi bile denebilir '' Öhö öhö '' demesi dışında.

Çöp dediğin adama o çok övülen Cavendish ne diyor bak '' Bartolomeo beni bariyerinin içine al '' . Şimdi bunu ne diye diyor? Çünkü Gladius meyvesiyle zemini şişirip patlatıp duruyor, Cavendish'te bunun tehlikeli olduğunu görüyor ve Barto'nun bariyerinin içine saklanmak istiyor ve saklanıyor, sonra 2.manyak formu Hakuba çıkıyorki o anca Gladius için bir '' Tehdit '' oluşturuyor. Şeytan meyvesinin önemini görüyor musun? Kapiş?
► Spoiler Göster

Dahası Chinjao'nun '' Kokalı '' kafa saldırısından kolayca kaçan bir Dof'un orta siklet adamı Lao G var. Adam kıçıyla gülerek kaçıyor resmen saldırıdan ve bu adamında '' Hakisine '' falan vurgu yapılmadı, '' Koka '' kullanan Chinjao'yu patakladı bu adam, dövüş sanatları bilgisiyle bir koydu Chinjao'ya yamulttu adamı.

Koka'lı kafadan kolayca kaçarken ;
► Spoiler Göster
Chinjao'yu tekmeleyip kan revan püskürtürken ;
► Spoiler Göster
Gene Chinjao ile daşşak geçerken ;
► Spoiler Göster
Chinjao'nun işini bitirirken ;
► Spoiler Göster
Koka falan kullanıyor Chinjao burada, ama görüldüğü üzere saldırıdan kaçabiliyorsun, hakili saldırıyı direk mal gibi yemiyorsun, Lao G'de bu vurgulanmış. Hakisiz bir karakter hakili bir karakteri dövebiliyor yani, sandığın gibi Haki şöyle böyle olayı yok. Senin mantığın yanlış, 2 yıl önce haki sertlik vermiyordu, şimdi veriyor gibi bir saçmalık yok. Hakiyi siyah çiziyor diye her siyah haki çizilen , çizilmeyene hatta haki bilmeyeni yener diye birşey yok, kafamızdan böyle şeyler uydurmayalım lütfen!!

Ayrıca bir logia kullanıcısı ile hakili Luffy'nin dövüşüne bakalım ;

Sezar Clown denen bu adam bir '' Bilimadamı '' yani dövüşçü/savaşçı bile değil, ama logia meyvesinin ne kadar etkili olduğuna bir bakalımkı g4'süz Luffy için epey sıkıntı çıkardı, gear4'süz Luffy bile oldukça güçlü bir karakter bunuda unutmayalım.

Ceasar kokalı saldırıdan '' Kolayca '' sıyrılıyor görüldüğü üzere, hani kokayı geçtim haki bile bilmeyen hatta savaşçı bile olmayan Ceasar Clown?!
► Spoiler Göster
Dövüşün devamı ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Bak ne diyor? '' Magellan'ın zehrinden dolayı, zehire karşı bağışıklık kazandım '' . Bak zehre karşı bağışıklık kazanmasa tek yiyecekti belkide Luffy. Ceasar'ın şeytan meyvesinin verdiği güce ve etkiye bak bir.

Ceasar '' Jet tekme '' yer, ama hemen kalkar, sıkıntı yok, adam savaşçı bile değil üstelik düşün bak.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Gene '' Jet Stamp '' yer.
► Spoiler Göster
Ve Luffy yenilir ;
► Spoiler Göster
Luffy'nin Ceasar'ı yenmesi için bile '' Onu tecrübe etmesi '' gerekti ve öyle yendi. Ki 2.dövüşte bile Ceasar Luffy'nin bazı saldırılarından kaçmış ve saldırıları yemesine rağmen tekrar tekrar dövüşmeye devam etmiştir. En son '' G3+Kokalı Bazuka '' yedide öyle yenildi bu adam. Sandığın gibi değil yani şeytan meyvesinin etkisi hala çok büyük seride, haki gelince şeytan meyvesi siktiri boktan ezik birşey olmadı direk, hemde logia kullanıcıları ( Doğa elementleri ) için hele hiç olmadı.

Bunun dışında mangaka resmen bu dövüşle ve birçok dövüşle bunu vurguladı. Monet'e şunu dedirtti Smoker'ın sağ kolu ile olan dövüşünde '' Haki kullanmana rağmen logia kullanıcılarının saldırılarına yakalanıp yenilebilirsin '' . Bunu dedirttikten sonra Crocodile gibi logia yı ustalıkla kullanan bir karakteri gidipte haki kullanan koramirallere falan yedirmeyeceği gibi , haki kullanan her karakterin haki kullanmayanı yenemeyeceği ortada görünüyor.

Bu saatten sonra Crocodile'dan silahlanma hakiside beklemiyorum ben, çıkarsa '' Gözlem hakisi '' çıkar ve '' Şeytan meyvesini '' etkili kullanmasıyla güçlü diyeceğimiz adamları yenebilir, bunuda örnek olarak veriyorum bak. Yoksa kumuna gidipte '' B.haki '' ekleme olayı yok, desert spada'ya haki falan eklemeyecek bu adam, Smoker gibi '' Yumruk atarak '' dövüşen bir tipte değil kendisi, Ace içinde geçerliydi aynısı, bunların olayı Logia olması. Logia'yı ustalıkla kullanıp o yönden geliştirmişler kendini, silahlanma ustası falan değiller yani, meyve ustası ikiside. Oda gelipte burada seride çizdiğiyle çelişecek bir adam değil muhtemelen. Alabastadaki Smoker Ace olayını unuttuğunu hiç sanmam, elin adamları para kazanmak uğruna Ace'e fb yapmışlar, canonluğu falan yok bunun, seride ve Sbs'de geçmeyen bilgilere direk canon demek üstelik Oda'nın kendisinin bile yazmadığı elin adamlarının yazdığı şeyden bir sonuç çıkarmak tamamen absürtlük/saçmalık , okey?

Smoker 2 yıl g5'te görev aldı, denizci olması ve Koramiralliğin şartının '' Haki '' olması olayından dolayı haki kullanıyordu. G5'te öğrendi hakiyi. Meyvesi çok güçsüzdü ve sıradandı, bir özelliği yoktu. Oda'da onun çok zayıf kalmaması için ona bu '' Haki '' gücünü verdi olay bu. Yumruğuna haki ekleyip vuruyorki, bu hali bile '' Güçlü '' diyeceğimiz birisi değil, baya baya vasat birisi.
“Hakili adam hakisizi kesin yener” şeklinde bişey ima bile etmedim. Üstüne bi de “kafamızdan uydurmayalım lütfen” falan yazmışsın :lol:

Önceki mesajımı tekrar açıklıyorum:

Belli bi seviyeye kadar sadece meyveyle hatta sadece kuvvetle çıkabilirsin. Ama bi noktada tıkanırsın. Ordan yukarı çıkacaksan haki gerekir dedim ben sana. Sen hala tashigi, lao g, cavendish gibi eziğin önde gideni adamlardan örnek veriyorsun. O seviyeye hakisiz zaten çıkarsın. Mihawk’ı durduran, dof’la tekme çarpıştıran adam nerde, teach’ten darbeler yiyip ayağa kalkan adam nerde tashigi nerde?
Yine tekrarlıyim belki mangaka geçmişte hakisiz düşünmüştür onları. Ama zaman atlamasından sonra hakisiz olup da o ligde olan karakter görmeyiz.

Verdiğin örneklerle ilgili de sadece şunu söyleyeyim:

Balıkadam adasında luffy sıradan balıkadamlara jet pistol salladığında zoro’nun rakibi olan ahtapot da ordaydı ve ona bişey olmuyor. üstüne zehirliyor luffyi. Luffy orda “o adam güçlüymüş” dedi bu yüzden.
Ama o ahtapottan çok daha güçlü hody’e gear 2’siz yumruk atınca hody yüzlerce metre uçup dağ deliyor. 2 kere uçurduğu halde hody kalkınca da “adam tank gibi” diyor çünkü kendini tutmuyorken bile indiremedi adamı iki vuruşta. hakisizken luffy’den 2 darbeye dayanan adama öyle tepki veriyor Luffy.

Luffy her gördüğü eziğe tam güç vuran bi karakter değil. Wadatsumiye de aynını yaptı jet pistolle dişini kırdı sadece. Sanji ve jimbe haplı wadatsumiye daha iyi hasar veriyordu.

Ceaser’a sinirliyken vurduğunda ne olduğunu da gördük son karşılaşmalarında. Sıradan hakili yumrukla suratını yamulttu adamın. G3’le yendiği rakip de ceaser değil bi adadaki hayatı bitirebilen süper bi silahtı.

Ben luffy jet pistol bile atmadı derken hajrudini ve qinjao’nun adamını kastettim. Arenadaki en güçlü isimlerdendi zaten onlar.

Gerisine bişey demeyeceğim uzatmak istemiyorum. Miğfer kesemeyen hakubadan bahsedip rakibi övmüşsün falan olay anlaşamamak bile değil ikimizin bahsettiği ligler apayrı. Ceaser ve lao g’den örnek verip ace/crocodile ligine aynı mantığı nasıl uyguladığını anlamadım tabi ama neyse. Zaman atlaması sonrasında haki kullanmayıp cracker/jozu liginde olan adam çıkarsa haklısın derim sana (yonkoular hariç tabi)
O zamana kadar uzatmayalım bence bu konuyu. Zaten bıktım her mesajımda sana “yazmadım öyle bişey” demekten. Senle tartışmak/yazışmak işkence valla yoruldum artık.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Ceasar o '' Öldürücü Gaz '' ile birleştiğinde '' Dayanıklılığı artmadı '' yalnız, kendi dayanıklılığıydı gene. Luffy onu yenmek için g3 + Koka bazuka kullandı. Sadece çok güçlü bir gaz birikintisiydi Ceasar'ın birleştiği o kadar, dayanıklılıkla ilgili birşey yok yani.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
O gaz birikintisi bir '' Dayanıklılık '' falan vermiyor yani, Luffy önceki dövüşte bağışıklık kazandığı için o gaza karşı dokunsada ona birşey olmadı zaten.

Ceasar o '' G3+Koka '' lı darbenin az birazını 2.dövüşün başında alıyor zaten, son anda kaçarak saldırıdan az bir hasar alarak yırtıyor.
► Spoiler Göster
Luffy'nin bir sinirli kokalı vuruşu ;
► Spoiler Göster
Dövüşün devamı ;
► Spoiler Göster
Luffy'den sinirli darbeler yemeye devam ediyor.
► Spoiler Göster
Adam gayet dayanıyor yani saldırılara, kusura bakma. Luffy tecrübe etti öyle yendi adamı.

1 milyon kat güç seviyesi artışına devam et sende kardeşim, Hody Reyleigh'ten 1000'lerce kat daha güçlü hehehehe ( Senin mantığınla ) :woohoo:
byakusharinnegan

Ok. Evet ben 1 milyon kat güçlendi dedim kesinlikle senin uydurman değil. Senin 1000 kat demene bile abartı diyen kişiyle ben aynı kişi değiliz kesinlikle. Umarım mutlusundur artık.

Bu arada komutanlara g4 yetmiyorken ve g4>>>>g3>>>>g2>sıradan yumruk iken ceaser sıradan yumruktan tek yememiş helal olsun valla ben farketmedim onu. O zaman haki öğrenmeden komutan seviyesine de çıkılır aynen çok mantıklı haklıymışsın bu açıdan düşünmedim hiç.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Şu Komutanlara g4 yetmiyor saçmalığıda baymaya başladı artık. Zira bahsettiğin yetmeme durumu bile Cracker'in meyvesinin gücüyle alakalı gene. Adam püskevit askerlerini aşırı sertliğe ulaştırıp istediği kadar püskevit asker yapıyor. Ama aldığı ilk saldırıda ( Saldırı bile değil hatta ) göbeğinin içine alıp bir güzel yuvarlıyor hatta şunu diyim adam resmen G4'ten aldığı ilk darbede tek yedi la.

Kokalı kılıcıyla Luffy'i kesmeye kalktı, birazcık ' Agh ' dedirtti sadece bir pok yaptığıda yok. Ha tabi Nami yardım etti ondan yendi. Seri başında Buggy'ide yardımla yendi ama 1 arc sonra Buggy'e tek atacak seviyedeydi, cidden şaşırıyorum şu düz mantık yorumlara.

Luffy herkesi karşısına alıp pata küte dövmeyecek zaten, yardım illaki alacak. Senin burada komutana g4 yetmiyor demen çok tuhaf, gayet 2 tatlı komutanıda indirdi, Katakuri'nin bilerek yenilmesi saçmalığına inanmıyorum ben, adam resmen kan kustu kaybetti işte anlamayacak birşey yok.

Üstelik birde Ceasar'ın işini tam olarak bitirmek için bile g3 koka vurmaya kalkan ve sonrasında bunun bazuka şeklini yapmış olan adama bilmem sıradan yumruğunu yiyipte tek yememiş helal olsun gibi bir geyik yapıyorsun.

Edit : Urouge'nin yendiği komutan varken üstelik!! Ona bile bir kılıf bulursun zaten sen biliyorum seni.

Neyse...
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Cidden anlamadığım bir şey var; byakusharinnegan asla 1 milyon kat güçleniyor demedi. Hatta sayılara takılma dedi. Hakisiz birisi hakili birisini yenemez demiyor. Sen neden sürekli adamın üstüne geliyorsun ve söylemediği şeyleri bile söylüyorsun bilemiyorum. Fakat senin dediklerin ile adamın dediklerinin alakası yok. Adam sadece ''Yeni Dünya'da yükselmek için haki gerek'' diyor.

Bazı laflara çok takılıp adamın asıl demek istediğini kaçıyorsun.
byakusharinnegan

redstak yazdı: 08 Oca 2019 01:08 Cidden anlamadığım bir şey var; byakusharinnegan asla 1 milyon kat güçleniyor demedi. Hatta sayılara takılma dedi. Hakisiz birisi hakili birisini yenemez demiyor. Sen neden sürekli adamın üstüne geliyorsun ve söylemediği şeyleri bile söylüyorsun bilemiyorum. Fakat senin dediklerin ile adamın dediklerinin alakası yok. Adam sadece ''Yeni Dünya'da yükselmek için haki gerek'' diyor.

Bazı laflara çok takılıp adamın asıl demek istediğini kaçıyorsun.
Hani kar hesaplarken gelirden gideri çıkarırsın ya. Ben adama sadece olabilecek max geliri verdim ve “en fazla ne kadar gider vardır” deyip hesaplamakla uğraşamayacağımı söyledim. Çünkü ne olursa olsun uçuk bi rakam çıkacak. Arkadaş anlayamadı bunu.
Kendisi hody 1000 kat güçlenmiştir dedi bana kalsa o bile abartı. En başta söyledim bunu hala 1 milyon dedi diye saçmalıyor.

Ceaser sıradan yumruktan tek yemiyorsa ace gear 4’e dayanırmış demek ki hacı. Ben son mesajdan bunu anladım. Ben dayanıklılıktan bahsettim adam güç seviyesi olarak algıladı. Yine anlamadı.
“Logialar meyveye güvenirse yeni dünyada ne olur?” Sorusunun cevabını caribouyla görmüştük. Croco o seviyeden jozuya dayanacak seviyeye nasıl çıktı sanıyor anlayamadım cidden. Kazanmak-kaybetmek ayrı şey darbe yiyip dayanmak ayrı şey. Bahsettiğimiz şeyler farklı yine. Croco kata gibi darbe yemiyor olsa anlardım.

Yazdığım 1 cümleyi anlamayan kişi beni çözmüş işte en iyisi anlamaya çalışmayayım artık. Adam benden 5 adım ilerde ona göre cevap yazıyor herhalde.

Edit:

“Ceaser sıradan yumruk değil g3 seviyesi” diyeceksin kesin şunu şimdiden yazayım o yüzden:

Ceaser ilk dövüşte 2 tekme yemiş. Luffy’nin Iskaladığı kafa siyah ama tekmeler belli değil. Luffy ardından yakalamış dövüş bitti diye. Hafife aldığından yenilmiş.

ikinci dövüşte luffy başlangıçta normal yumruk vurmuş (eli siyah değil) Dövüşte dikkat edersen ceaser’ın savuşturduğu sahnelerde bile luffy’nin elleri siyah değil. En sonda (hardened armament) dediği sahnede bile siyah değil. Haki kullanıyor ama siyah sertleştirme yapmıyor. Ceaser bi darbe yemiş bu dövüşte.

Son dövüşte başlangıçta siyah armament kullanınca ceaser’ın surat yamulmuş. İlk kez siyah armament kullandığı belli ve surat kalmadı adamda. Ardından bi kere daha normal yumruk atıyor ve orda da eli siyah değil (vururken konuşma balonu kapatmış ama bi önceki karede siyah değil).

3 darbe yediği dövüş yok. Bi kere siyah armament yediğinde surat kalmamış. Bu durumda “helal olsun tek yememiş” diyerek geyik yaparım tabi. Bellamy’e yaptığı gibi armament+gear 2 kullansa ceaser’a ne olurdu belli değil. Arc boss’una tek mi attırsın mangaka? Mecburen sıradan yumruk attırmış ceaser tek yemesin diye. Grizzly magnum gösterebilmek için de shinokuniyle birleştirdi adamı.

Ceaserı grizzly magnuma dayanacak seviyeye çıkarmak için “shinokuni dayanıklılığını arttırmadı” diyecek kadar ileri gitmişsin. Adamın boyutuna bi bak. Luffy’nin eli ne kadar büyüdüyse ceaser’ın boyu da o kadar büyümüş.

Sırf hody’i güçsüz göstermek adına arlong=100 douriki lucci=40.000 douriki diyerek luffy’i 6 ayda 400 kat güçlendirmiştin. Hatta arlong 100’se manga başındaki luffy sana göre 50 falan herhalde. Bu durumda 800 oluyor. Ama sana kalsa 2 yılda 100 kat güçlenmedi reyleigh olayından dolayı. Bu paragraftaki tutarsızlık inanılmaz zaten.
Bi konuda haklı çıkmak adına hem mangayı hem benim yazdıklarımı o kadar kıvırıyorsun ki kendinle ne kadar çeliştiğinin farkında değilsin.

“One Piece Genel” sayfasına dön