Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Slam Dunk Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

JiraiyaFlash yazdı: 30 Eyl 2017 22:09
_[Emre]_ yazdı: 30 Eyl 2017 22:05 3-4 yıl önce biraz saçmalamış olsamda Slam Dunk hala gözümde boktan bir seri.

HATERS GONNA HATE EHEHEHEHE

Şaka bir yana seriyi sevmememin nedeni Slam Dunk'tan önce Slam Dunk tarzında bir sürü anime bitirmiş olmam. Bu akımı başlatan seri olmasına rağmen ben onu daha sonra izlediğim için bir anlamı kalmıyor. :P Daha önce 100'lerce kez gördüğüm klişelerin 1 seride toplandığını görünce kusasım geldi.
Slam Dunk yapıldığında onlar henüz klişe değildi. Ayrıca Klasik ile Klişe arasında ki ayrımı yapmak gerek. Fakat dediğin gibi spor animeleri formüle edilmiş şeylerdir çok izlediysen kasabilir gerçekten. Yine de "boktan" demek ? biraz fazla
Biraz fazla olduğunun farkındayım reyiz. Dalga geçiyordum. Slam Dunk ilk izlediğim serilerden olsa benim için çok daha efsanevi bir seri olabilirdi belki. Şansızlık. Bazılarının ilk animesi Bleach oluyor benim gibi yapacak bir şey yok. :pinch:
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

İlk Kuroko'yu izledim sonra Slam Dunk'ı izledim. Kuroko gözüme baya boktan gözüktü, tam aksiyonu falan iyide her hareket basketbola,bilime aykırı olur mu :D Şekil hareket yaptıracağım diye stepsleri yok sayıyor :D

Slam Dunk ise gerçektende efsanevi bir seridir. 90'ları gerçek anlamda yansıtıyor keşke yeniden animesi yapılsa muhteşem olur.
Concord
Favori Anime: ..

@emre
İppo dışında slam dunktan iyi olan spor animelerini sayar mısın merak ettim.(tabi shoenen spor animeleri ping pong,giant kiling gibi değil)

Zaten spor animeleri 2ye ayrılıyorlar hitap ettiği kitleye göre. Gerçeğe yakın,sportif anlamda realistik bir tema işleyenler ve kroko prince blimemney gibi seriler ise spor animesiyim diyip fantastik battle shoenen yapıyorlar.

2. girenleri spor animesinden bile saymıyorum ben açıkçası, basketbol,tenis vesayre yapacağına götünden spor uydur, kuralarını sen yaz galaktik futbol gibi izleyelim.

Ama piyasada zaten kalitesini beli eden seriler belli bu alanda;
İppo,slam dunk,haikyu,major,eyeshield 21,Initial D bunların içindede en iyileri ippo ile slam dunk. Aksini iddaa eden birinin söylemlerini merak ettim genelde boş beleş oluyor, klişe gibi.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

İlk yapandan konuşacaksak Tsubasa gelmiş geçmiş en iyi spor anime/manga serisidir. Gerçi benim gözümde öyle. (:
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Arkadaslar konu disina cikiyorsunuz. Spor serileri hakkinda konusmak istiyorsaniz yeni bir konu acarsiniz.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Slum Dunk efsane bir seridir. !

Seri çıkalı neredeyse 30 yıl olacak eğer 2000 sonrası doğumlu iseniz bu seri sizi çekmeyebilir. Fakat dikkatli bir gözle izlerseniz/okursanız 30 sene önceki insanların hangi olgulara daha çok önem verdiğini görebilrsiniz. Ben kuroko no basket i de izledim ve iki seri hakkındaki farkı çok açık bir şekilde görebiliyorum.
Slum Dunk insana bir hedef verir. Çalışmaya özendirir. Özel bir yeteneğin olmasa bile çok çalışarak başarı elde edebilirsin. Hoşlandığı kızı etkilemek için kendine çekin düzen verip sırf o kız hoşlanıyor diye basketto man olma hedefi koyar. Takım çalışmasına önem vurur. Ve benzeri bir sürü konuya değinir. Fakat günümüz insanlarna bu tür şeyler gereksiz gelir.
Ayrıca çok da komik bir seridir. Tavsiye edilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Okuduğum en iyi mangalardan. Şöyle de bir liste patlattım;(Basketbol'dan gram anlamam)

https://comicvine.gamespot.com/profile/ ... ers/80063/
Resim
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

Her şeyiyle efsane bi seri tek tek yazmaya gerek yok spor serileri arasında da 1 numaradır her zaman. Ayrıca çok da güzel bi finali var beğenmeyenler niye beğenmemiş hiç bi zaman anlayamadım. Başlığın hortlatıldığı da iyi olmuş şimdi seneler sonra tekrar baştan okumaya başlıyorum. : )
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

nara_fkd yazdı: 20 May 2020 01:31 Her şeyiyle efsane bi seri tek tek yazmaya gerek yok spor serileri arasında da 1 numaradır her zaman. Ayrıca çok da güzel bi finali var beğenmeyenler niye beğenmemiş hiç bi zaman anlayamadım. Başlığın hortlatıldığı da iyi olmuş şimdi seneler sonra tekrar baştan okumaya başlıyorum. : )
Ben bu seriyi ilk kez çocukken sanırım show tv de yayınlanırken izlemiştim. Giriş müziği şahanedir.

Beni hem duygulandırır hem de hüzünlendirir her dinlediğimde. Slum Dunk benim için özel olacak yegane anime diyebilirim hatta animeden de fazladır. Anlatması biraz zor bu duyguyu. Küçükken dünya daha mı güzeldi ne ? Büyüyünce ruhum da mı kirleniyor yoksa bu kahpe hayat asıl bizi(benliğimizi) de öldürüyor mu bilemedim.
Şu zor günlerde tekrar açıp izleyeceğim seriyi. Benim için zamanda geriye gitmek gibi bir etkisi var.
Resim

“Slam Dunk” sayfasına dön