Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Oda Övme

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

ugur_tatli yazdı:
ichibuugin yazdı:-------------------------------ANİME SPOİLER!!!!!!!!!!-----------------------------------------
► Spoiler Göster
Oda isterse 5 hafta ara versin,isterse mangayı çöp adamlarla çizsin artık ona sınırsız kota veriyorum.
Naruto ile Bleach'ı sikerün.OP akar.
Oraya kadar güzel de arc sonunda öldü denilen herkesin canlanması her şeyin içine etti.

Aynen.Kıyamıyor adam.Ölü kalsalardı çok daha iyi olurdu.
casio on a plastic beach
Kullanıcı avatarı
megamorph
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece , Gintama , Yu-Gi-Oh , Shingeki No Kyojin

ichibuugin yazdı:
ugur_tatli yazdı:
ichibuugin yazdı:-------------------------------ANİME SPOİLER!!!!!!!!!!-----------------------------------------
► Spoiler Göster
Oda isterse 5 hafta ara versin,isterse mangayı çöp adamlarla çizsin artık ona sınırsız kota veriyorum.
Naruto ile Bleach'ı sikerün.OP akar.
Oraya kadar güzel de arc sonunda öldü denilen herkesin canlanması her şeyin içine etti.

Aynen.Kıyamıyor adam.Ölü kalsalardı çok daha iyi olurdu.
Belkide Ceaser'i itin götüne sokmak için yaptı onu.O kadar çabaladın 2 adamı öldüremedin tarzı.Gerçi zehir olmasa bile havasızlıktan ölmeleri lazımdı.

özet: Ölmelilerdi.
Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Övün dediler, geldik.

Adam zaten Shounen mangalar arasına One Piece adını altın harfler ile yazdırmayı başardı. Kendisi de efsane oldu. Satış rekorları da bunu açıkça vurguluyor zaten.

Adam iyiki shounen yapmış. Tam mantığına uyuyor. Fizik kurallarının olmamasından en iyi yararlanan mangaka. En iyi kurguyu ve karakter tasarımını yapan shounen mangakasıdır. Özellikle karakter dizaynına laf yoktur. Luffy'ye öyle bir karakter bindirmiştir ki bütün seriyi o karakterin özellikleri etrafında döndürüyor. Olayları ve vereceği tadı biliyor. Shanks, Wb gibi en epik karakterlerden bazılarını müthiç bir biçimde tasarlamıştır.

Olay döngüsü zaten apayrı bir olaydır. Bir arcda bir gizemi aydınlatıyorsa başka bir gizem bırakıyor. Kaç arc önceki ufak detaylardan olaylar çıkartıyor.

Biraz normal yaşama dönelim, yine mangası üzerinden. Sbs'leri var bir de tabi. Fanlarına özel ilgi göstererek her sorularına cevap vermesi de güzel bir şeydir. Verdiği cevaplar da hoş bir espiri çerçevesi içinde, eğlenceli cevaplar oluyor. Bilgiyi de tam dozunda veriyor. Nasıl heyecanlandıracağını, nasıl meraklandıracağını biliyor. Okurların duygularına direk hakim.

Bir de One Piece'de sürekli dondan sarkan taşak gibi etrafta dolanan Pandaman var. O espirisi için ayrı severim Odacchi'yi. :lol:

Ha bir de sanki 14-16 yıl yaptığı, daha yarısında olduğu One Piece yetmezmiş gibi Op'dan sonraki serilerini tasarlamış. Mecha seri çıkartacağını belirtmiş mesela.
Gereksiz bir bilgi; Mecha sevmesem de Oda'nın elinden çıkan Mecha izlenir/okunur. :silly:
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
Xagrext
Favori Anime: One piece

Ben karakter derinliğine bayılıyorum. Shanks daha serinin en başında çıktı Dragon desen oda baya başlarda çıktı hala 2 sininde ne bi vs sini gördük ne bişeyi hala kocaman sırlar. Jimbei'nin adı geçmesi ile ilk gözükmesi arasında 400 den fazla bölüm var. Adam taaa yıllar önceden tasarlıyor karakterlerin bazılarını sonra hikayeye güzelce bağlıyor falan.
Resim
Kullanıcı avatarı
Son goku
Favori Manga: One piece
Favori Anime: Dragon ball,naruto,One piece

Kurgusu cok iyi olaylari ayrintili ve uzun bir sekilde isletiyor en sonada dovusleri birakiyor :D
Resim
Kullanıcı avatarı
poetification
Favori Manga: One Piece, Elfen Lied, Claymore, Gantz, Historys Strongest Disciple Kenichi, Sasurai Emanon, Omoide Emanon, Bouken Erekitetou, Yami no Koe, Green Blood, Choku
Favori Anime: One Piece, Elfen Lied, KHR, Beelzebub, Historys Strongest Disciple Kenichi, Ergo Proxy, Paranoia Agent

Adam ağzıyla kuş tutsa yaranamıyor arkadaş. Diğer serilerde arka plan namına bir şey yokken bu adam arka plana ne varsa çizer, diğer mangalarla aynı sayfa sayısında bölümler çıkarmasına rağmen boş beleş bölümler olarak görülür. Dolu dolu çizsin denir. Ulan daha ne yapsın adam?

Bir röportajını okumuştum şans eseri. Adam diyor ki şu anda kendime vakit ayıramıyorum. Sadece okuyucularım için yaşıyorum denebilir diye. Adam belki de bizim için hayatından bezmiş durumda (tamam iyi para kaldırıyor ama işin mental boyutuna bakıyorum ben). Diyor ki belki One Piece'i bitirdiğimde istediğim türde bir manga çıkartabilirim. Belki de adamın yıllar önce hayata bakış açısı değişti. Adam tamamen farklı şeyler çizmek isterken bunu çiziyor da olabilir.

Ayrıca anlamadığım diğer nokta şu. Oda şöyle yapsın böyle yapsın. Yahu size ne. Adam size uymak zorunda mı. Siz bu seriye başlarken de adam böyle çiziyordu şimdi de. Ha seriye başladınız diye mecburen devam ediyosanız bize ne. Oku ve geç yani eleştirmeye hakkın yok ki böyle bir durumda adamı. Adam yazar çizer sen de okursun. Aynı kitap okur gibi. Sen kitap okuduğunda arkadaş boş beleş yazmış bu nedir diyor musun? Ya kitabı atarsın bi kenara ya da bitirirsin. Eğer zevk alamıyorsan bırak mangayı, zevk alanları rahat bırak en azından.

Neyse... Oda! Seviyorum seni adamım. Sen devam et. Enerjin düşerse tahin pekmez yollarız gerekirse.
Resim
Kullanıcı avatarı
tosunp
Favori Anime: .

poet çok güzel yazmışsın, bence de Oda nın para için işini uzatması saçma olurdu
► Spoiler Göster
.. bunu düşünüp taşlamak yerine bende senin gibi vaktinin çoğunu gönüllü bir şekilde verdiğini ve anlatım tarzının bu olduğununa inanıyorum. Görende adamlar Japonyada yaşıyor her hafta dergiye para veriyor sanır hehe.

Zaten her hangi birşeyde saçma bir şey ararsan, bu ne olursa olsun bulursun (:
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Elodin
Favori Manga: One Piece, Holyland, Berserk, Kokou no Hito, Liar Game, Vagabond
Favori Anime: One Piece, Death Note, Hellsing, Basilisk, Samurai 7, FMA Brotherhood, Kuro no Keiyakusha

Adam gibi adam kapak sayfasında Msf reklamı yapmış.
Edit: gereksiz yere yazdığının farkına varmak
Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Gelmiş geçmiş en iyi mangakalardan.
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Matrim
Favori Manga: OnePiece,Bleach,Naruto
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Code geass

Oda seriye çok fazla ara veriyor diyenler ben Berserk'in bir bölümünü 15 ay bekledim manga ka 2013 te sadece tek sayı çıkardı herif canı ne zaman isterse o zaman sayı çıkarıyor ve dergide bunu kabul ediyor üstelik bide utanmadan yeni seriye başlıyor. Yani Oda istese seriyi senede iki üç bölümü çıkan bir mangaya çevirip yeni bir seriye başlayabilir.

“One Piece Manga” sayfasına dön