Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Oda Taşlama!!

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
Articuno
Favori Manga: One Piece,The Breaker,Beelzebub
Bleach,Naruto,Code:Breaker
Favori Anime: Naruto,One Piece

Zaman atlamasından bu yana 90 bölüm falan geçti hala log pose üzerindeki bir Yeni Dünya adasına varamadılar...
Resim
Tuco
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,Shigurui,Basiliks

Tabiri caizse ön sevişme çok uzun sürüyor..Daha hızlı ilerleyebilir hikaye..
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Oda'nın yaptığı en büyük hata Yeni Dünya'da o kadar gezmiş adamlara (Crocodile, Moria) haki denilen meyveden vermemesidir. Yeni Dünya'ya ufak bir giriş yaptık ve hakisini görmediğimiz adam kalmadı. Elmada armutta bile haki var diyebilirim. Yok Coby'ymiş, Taşigi'ymiş, Monet'miş, Amazon Lily'deki ezik kadınmış ve daha da göreceğiz ezik haki kullananları ama zamanında Kaido ile çarpışmış Moria'da ve Crocodile'da haki yok!

Robin gibi güçlü bir karakteri tayfaya katılmasından sonra pasifiz etmiştir. Kendisi tayfaya ilk katıldığında herkese ayar verecek güçteyken artık hakisinin de olmamasıyla gerçekten Franky ile aynı güçte bir şeye dönüştü ve hatta daha da zayıf olmuş diyebilirim, kadın 2 yıl antrenman ile geçirdi, haki yok bir şey yok, meyvesini zaten iyi kullanabiliyordu, bu 2 yılda meyve kasmasına pek te gerek yoktu...

Zoro'nun dövüşlerinin bitimi hep ama hep aynı. Jet hızıyla kılıcını kınından çıkartıyor, rakibinin arkasına geçip bacaklarını ayırıyor ve kılıcını kınına koyuyor anlık bir şekilde. Hepsi aynı, Zoro ile ilgili mangada görebildiğim en iyi dövüş sanırım Zoro vs Kaku'ydu, onun dışında adamın tekniklerini, saldırı hareketini hiç bir şeyi göremiyoruz.

Enel hakkında bir şey yazmayacağım, özet burada.
► Spoiler Göster
Bunların dışında One Piece gibi konusu bol mangada Oda sanki seri yarın bitecekmiş gibi sürekli geçiş bölümleri çiziyor ve bir de 2 haftalık ara vermeyi çok kullanıyor. Bu serideki en sevmediğim olaylardan biri bu.
Kullanıcı avatarı
eternal006
Favori Anime: Bleach Naruto OnePiece

Şunu da ekleyim eğer 500-600 bölümü toplu izlediyseniz yeni başladıysanız yani tamam idare eder. Fakat bire bir takip edilcek birşey değil seneler sonra gına getiriyor. Ben son örneklerdenim, çevremdeki onlarca kişi sırf bu yüzden bıraktı.. Şimdi yeni izleyen ve okuyan arkadaşlar bikaç sene sonra ne demek istediğimi anlayıp asla bırakmam dedikleri bu seriyi bıraktıklarında ne demek istediğimi anlayacaklar. One piece in en büyük sorunu bu haftalık izlemeye tahammül edilcek birşey değil ve skypeia dan sonra bu böyle devam etti bi çözüm getiremedi Oda buna.
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Oda'ya sövmemin yegane nedeni Luffy'dir. Neden Luffy'dir? Şu yüzden; bir karakter ancak bu kadar karaktersiz olabilir. O nasıl oluyor hocam? o da şöyle oluyor yavrucuğum, Sabody arc'tan sonra bu ibneye bişeyler oldu mk. Eskiden daha ciddi, oturaklıydı. Öyle değilse bile yeri geldiğinde bunu gösteriyordu. Şimdi bakıyosun ki daha ciddi daha oturaklı olacağı yerde daha çocuksu, daha vurdumduymaz, daha aptal, daha lakayıt bir Luffy var. O kadar olayı ebem yaşasa karı gamdan ölürdü mk, bunda hiç bişey yok. Ace'nin ölümünden sonra fazla yırtınmış olmalı ki bu kadar vurdumduymaz olmuş. Ulan adam Cc'ye dalıyor neden daldığını bilmeden. Farzı misal Balık Adam arc'ta Jinbei Teach'in Yonkou filan olduğunu anlatıyor, marinelerden bahsediyor hiiiiç sikine daşşana taktığı yok. Çok taşaklı heralde ki dünya umurunda değil. Ulan sen kaptansın hayvan herif. Olaylar birinci dereceden seni sikliyorken sen olayları siklemiyosun.

Eheueheh kendimi dışa vuruyomuşum gibi hissettim.
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 01 Şub 2018 23:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Celebhol
Favori Anime: -

Vay arkadaş, nasıl bir Oda algısı varsa adamın taşlama bölümü bile övgüyle dolu :)
eternal006'nın dediği her şeye katılıyorum. Whitebeard Saga'dan sonra güncele yetiştiğimde gözüme batmaya başladı. One Piece'te gelecek hafta ne olacak diye bir merak duygusu uyanmıyor içimde, çok tekrar ediyor kendini. Bir an önce büyük olaylara gelsin de merak edeyim istiyorum.
Konu Dışı
Ayrıyetten hiçbir manga-kanın taşlama başlığına mesaj yazmamışken Oda'nın başlığına yazmam sırf benim çirkefliğimdir. Naruto ve Bleach'in, ve manga-kalarının gerizekalı konumuna düşürülüp, linç eder gibi eleştirilirken Oda'nın ilah gibi algılanıp One Piece'in über-manga olarak adlandırılmasıdır. Hani bazen, "Einstein kimmiş ki asıl deha Oda!" diyecek biri diye bekliyorum. Bir gün öyle üye taşlama başlığı falan açacağım bu gidişle.
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Kendisi hakkında açılan taşlama başlığına bile satırlarca övgü yazdırabilmiş bir adam. Saygım sonsuz.
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Yaşadıgımız fiziksel evrene aykırı bir evren yaratıp bizim hayalgücümüze sunması.
300milyon voltla bırakın lastiği, her şey erir yokolur.

Luffy hala ayakta ama. Ben ölümde istiyorum mangada, acıda olsun hüzünde olsun.

Tamam çok komik manga ama eternal kardeşimin dediği gibi bazen insanın canını sıkıyor.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

Quasar yazdı:Kendisi hakkında açılan taşlama başlığına bile satırlarca övgü yazdırabilmiş bir adam. Saygım sonsuz.
Zehaha olayı özetlemişsin benim için, üstüne denecek bişey yok görünüyor.. :lol:

“One Piece Manga” sayfasına dön