Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 1044 Tartışma / 1045 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Gelecek arc luffy road runner gibi biip biip yapa yapa gider. 🤣😁
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Perşembenin geleceği çarşambadan belliydi. Yine de bu kadarını da beklemezdim.
Resim
embayo
Favori Manga: one piece
Favori Anime: one piece

bir teoride teach'in 3 şeytan meyvesi(logia, paramecia, zoan-zoan kısmı teoriydi, paramecia beyazsakal'dan,kendisi de logia idi) olduğu söylenmişti ve doğal düşmanının da luffy olduğu belli galiba. luffy'nin de meyvesinin şimdi zoan özellikte olduğu, zaten doğalında paramecia olduğu ve hep aklımı karıştıran şeyde niye logia olmadığı. lastik işte bu adam, yediği meyvenin özelliğinde. ace'te ateş meyvesini yiynce ateş oluyordu vs. neyse bunlar geldi aklıma, bir de şu şeyden ne farkı var peki luffy'nin lastiğinin, katakuri'nin mochisinden. onunda uyanışı luffy'ninkinden çok farklı değildi galiba. neyse biraz hayal kırıklığı oldu bu bölümler, power-up'lardan bende hoşlanmadım
Kullanıcı avatarı
Monolith
Favori Manga: Naruto
One Piece
Berserk
Bleach
SnK
Death Note
Claymore
Vagabond
Slam Dunk
Favori Anime: HxH
SnK
Death Note
Naruto
One Piece
Bleach
Code Geass
TTGL

Çok güzel bir bölümdü. Luffy'e daha fazla yakışan bir güç olamazdı. Dünya çalkalanıyor resmen son iki bölümdür ama Türk forumlarında eleştirildiğini gördüm biz hiçbir şeyi beğenmiyoruz nedense. Oda sizin düşündüğünüz şeyleri zaten düşünmüştür merak etmeyin dikkatli bakınca ipuçları var zaten bu bölümde yaşanan şeyler için.
Kullanıcı avatarı
Monolith
One Piece
Berserk
Bleach
SnK
Death Note
Claymore
Vagabond
Slam Dunk
SnK
Death Note
Naruto
One Piece
Bleach
Code Geass
TTGL

JiraiyaFlash yazdı: 23 Mar 2022 22:58 Perşembenin gelişi Çarşambadan belliydi. Oda'nın makro bir planı var ancak bunun içindeki mikro hikayeler ve kurgu söz konusu olduğunda tamamen günü birlik o an neye ihtiyaç varsa onu icat edip yazıyor dünyanın en kolay serisini dünyanın en saçma fanbase'lerinden birine yazıyor. Sonunda iyice sıvadı.

Luffy bildiğin GORA'daki arif, karışık kaset yüklemişler adama ne ararsan var, Ichigo'dan, Naruto'dan beter ya :D
Çok abartmışsın Naruto'dan beter olduğu falan yok Naruto bildiğin peygamber olmuştu adam Kakashi'ye sıfırdan göz oluşturdu, ölmekte olan Gai'yi hayata döndürdü. Luffy'de öyle bir durum yok sadece meyve hakimiyeti arttı.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Monolith yazdı: 28 Mar 2022 13:22 Çok güzel bir bölümdü. Luffy'e daha fazla yakışan bir güç olamazdı. Dünya çalkalanıyor resmen son iki bölümdür ama Türk forumlarında eleştirildiğini gördüm biz hiçbir şeyi beğenmiyoruz nedense. Oda sizin düşündüğünüz şeyleri zaten düşünmüştür merak etmeyin dikkatli bakınca ipuçları var zaten bu bölümde yaşanan şeyler için.
Bunu direk retcon olarak goruyorum sahsen ve verilen aciklamalari hic begenmedim.

800 yildir bu meyveyi arayan WG Luffy'nin shichibukai ustuen shichibukai indirip, tenryuubito yumruklayip, ustune de Marineford savasina katilip her saldirisina Gomu Gomu no ekleyip gezenmesinden sonra, onu durdurmak ve ya yakalamak icin ozen gostermeyip Kaidou'yu kendilerine dusman edinmek pahasina bu ani kullanmalari retcondan ibaret.

Adamin yetenegi lastikligini kullanarak kendisine kan pompasi dopingi yapmaktan Gunes Tanrisina dovustu ve olum esigindeyken Kaidou'yu cocuk gibi dovme noktasina kadar guclendi.

Seri boyunca rahat 10 defa olum esigine gelen daha once ne meyvesini uyandirabildi ne de hybrid form falan gosterdi. Yillarca araliksiz meyvesini kullanan ve gelistiren biri nasil olur da zoan donusumu gecirmez?
Bir de sansa bak Nika'nin vucudu lastik benzeri. Enel'in kemikleri sizliyor Ay'da.

Oda okuyucusunu ciddiye almiyorsa okuyucu da seriyi ciddiye almaz. Buyuk ayip oldu bence bu.

Son olarak da 800 yildir yakalayamadiklari meyveyi Who's who getiremedigi icin adami niye hapse attilar madem bu kadar imkansizdi, madem meyvenin kendi akli vardi?

Retcon

Edit: Son olarak da adam power up ustune power up aliyor hakkini vermeden. Wano basladigindan beri 1 ay gecmedi, Kaidou'dan tek yemekten Kaidou'ya yerleri opturme seviyesine geldi.
Kullanıcı avatarı
Monolith
One Piece
Berserk
Bleach
SnK
Death Note
Claymore
Vagabond
Slam Dunk
SnK
Death Note
Naruto
One Piece
Bleach
Code Geass
TTGL

ugur_tatli yazdı: 28 Mar 2022 15:27
Monolith yazdı: 28 Mar 2022 13:22 Çok güzel bir bölümdü. Luffy'e daha fazla yakışan bir güç olamazdı. Dünya çalkalanıyor resmen son iki bölümdür ama Türk forumlarında eleştirildiğini gördüm biz hiçbir şeyi beğenmiyoruz nedense. Oda sizin düşündüğünüz şeyleri zaten düşünmüştür merak etmeyin dikkatli bakınca ipuçları var zaten bu bölümde yaşanan şeyler için.
Bunu direk retcon olarak goruyorum sahsen ve verilen aciklamalari hic begenmedim.

800 yildir bu meyveyi arayan WG Luffy'nin shichibukai ustuen shichibukai indirip, tenryuubito yumruklayip, ustune de Marineford savasina katilip her saldirisina Gomu Gomu no ekleyip gezenmesinden sonra, onu durdurmak ve ya yakalamak icin ozen gostermeyip Kaidou'yu kendilerine dusman edinmek pahasina bu ani kullanmalari retcondan ibaret.

Adamin yetenegi lastikligini kullanarak kendisine kan pompasi dopingi yapmaktan Gunes Tanrisina dovustu ve olum esigindeyken Kaidou'yu cocuk gibi dovme noktasina kadar guclendi.

Seri boyunca rahat 10 defa olum esigine gelen daha once ne meyvesini uyandirabildi ne de hybrid form falan gosterdi. Yillarca araliksiz meyvesini kullanan ve gelistiren biri nasil olur da zoan donusumu gecirmez?
Bir de sansa bak Nika'nin vucudu lastik benzeri. Enel'in kemikleri sizliyor Ay'da.

Oda okuyucusunu ciddiye almiyorsa okuyucu da seriyi ciddiye almaz. Buyuk ayip oldu bence bu.

Son olarak da 800 yildir yakalayamadiklari meyveyi Who's who getiremedigi icin adami niye hapse attilar madem bu kadar imkansizdi, madem meyvenin kendi akli vardi?

Retcon

Edit: Son olarak da adam power up ustune power up aliyor hakkini vermeden. Wano basladigindan beri 1 ay gecmedi, Kaidou'dan tek yemekten Kaidou'ya yerleri opturme seviyesine geldi.
Henüz daha her şey açıklanmadı eleştirmekte aceleci olma bence. Oda'nın böyle şeyleri ne kadar detaylı düşündüğünü biliyoruz, yüzlerce bölümlük bağlantılar kuran birisi. WG olayında bir sebep vardır ben bu sebebin Im olduğunu düşünüyorum mesela. Bana kalırsa Im Luffy'nin ilerleyişini izlemek istedi meyveyi uyandırıp uyandıramayacağını merak ettiği için. Görürüz yakında neyin ne olduğunu.

Luffy'nin meyvesi her zaman bir garipti zaten, Zoanların dayanıklılık ve iyileşmeye verdiğini biliyoruz böyle bakınca daha bile mantıklı oldu Luffy'nin bir türlü yenilmemesi.

Şuan öyle Kaido'yu çok kolay şekilde yenecek kadar güçlendiğini düşünmüyorum Tanrı olmuş gibi bahsediyorsunuz ama elbet sınırları olacaktır.

Who's Who meyveyi Shanks'lara kaptırıyor meyve kendisi kaçmıyor ki neden ceza vermesinler? Meyveyi yakalamış getirirken kaybediyor bu kadar ilerlemişken başarısız olmasının hoş karşılanmaması normal.

Her şeye de retcon deyip durmaya gerek yok, her seride var bu OP yapınca mı bu kadar rahatsız edici oluyor? 1000 bölümü aşkın seride bunun olmaması çok zor zaten. Ki bence bu meyve olayı yeni düşünülmüş bir şeyde değil.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Şu bölümün retconluğu da sorgulanmaz. Yok Skypia'daki yılan, yok güneş korsanları. Hiçbirinde değil, bildiğin son 50 sayıda türettiği bir şeyi uyguladı bana göre kesinlikle.

Ek olarak başka serilerin de burada ağzına sıçıldı zaten yeterince, OP'de rezillik olursa OP'de de söylenir bu çok normal.

Edit;

https://youtu.be/yVX1yQqtDOw

Abi Gear 2 ne güzeldi ya. Lütfü abimin en karizma hali.
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Monolith yazdı: 28 Mar 2022 13:29
JiraiyaFlash yazdı: 23 Mar 2022 22:58 Perşembenin gelişi Çarşambadan belliydi. Oda'nın makro bir planı var ancak bunun içindeki mikro hikayeler ve kurgu söz konusu olduğunda tamamen günü birlik o an neye ihtiyaç varsa onu icat edip yazıyor dünyanın en kolay serisini dünyanın en saçma fanbase'lerinden birine yazıyor. Sonunda iyice sıvadı.

Luffy bildiğin GORA'daki arif, karışık kaset yüklemişler adama ne ararsan var, Ichigo'dan, Naruto'dan beter ya :D
Çok abartmışsın Naruto'dan beter olduğu falan yok Naruto bildiğin peygamber olmuştu adam Kakashi'ye sıfırdan göz oluşturdu, ölmekte olan Gai'yi hayata döndürdü. Luffy'de öyle bir durum yok sadece meyve hakimiyeti arttı.
Karakterin güçlerinin neye kadir olduğu ile , serinin ciddiyetini ve "tehlike algısını" yok etmek birbirinden bağımsız şeyler. Kaldı ki Naruto'nun ki geçici idi. LUffy ise başından beri buymuş haha :D
Resim

“One Piece Manga” sayfasına dön