Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 1000 Tartışma / 1001 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı

Bölüm Nasıldı

İyi
6
60%
Orta
2
20%
Kötü
2
20%

Toplam oy: 10
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Bölümün adı “Mugiwara no luffy”. Manganın ikinci bölümündeki gibi. Kasti olarak mı denk getirdi bilmiyorum ama o bölümde savaştığı alvida tip olarak big mom’a benzeyen ama elinde kaido’nun sopası olan bi düşmandı. Başka ortak noktalar da vardır belki iki bölüm arasında ama ben önemli bişey farketmedim.

Sonraki bölüm de “roronoa zoro” veya “pirate hunter zoro” olur mu acaba? Manganın üçüncü bölümü gibi.

Marco’nun king ve queen’in kafalarını tokuşturmadığı kalmış. Ama 2 vs 1 uzun sure tutabileceğine inanmıyorum. En alt kattan yukarı doğru çıkan tayfa eğer sanji’ye yardım ederse o koşar belki yardıma.

Yalnız zaman atlamasından sonra “zoro amiral alamayacaksa boşuna mı 2 yıl çalıştı” diyenlerle dalga geçilirdi. Herif hiç power up almadan enmayla yonkou karşısına çıktı :D Boş arc’lar gereksiz uzayınca manga aşırı hızlı ilerlemiş gibi görünüyor.
En son byakusharinnegan tarafından 27 Ara 2020 12:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Outlaw yazdı: 27 Ara 2020 12:04
_[Emre]_ yazdı: 27 Ara 2020 12:03
Outlaw yazdı: 27 Ara 2020 12:01

Appo ajan, Hawkins biat ediyor ztn. Killer ve Kid elinden geldiğince savaşıyor.
Hawkins ve Appo savaştan sonra taraf değiştiriyorlar diye biliyorum. Yanlışsam düzeltin.
Appo en baştan Canavar Korsanlarının ajanı.

Hawkins ise savaşmıyor, Kid ve Killer savaşıyor sadece.
Neyse 4'ü birden dalsa yinede yenemeyecekleri suratlarından belliydi zaten. :D
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

_[Emre]_ yazdı: 27 Ara 2020 12:08
Outlaw yazdı: 27 Ara 2020 12:04
_[Emre]_ yazdı: 27 Ara 2020 12:03

Hawkins ve Appo savaştan sonra taraf değiştiriyorlar diye biliyorum. Yanlışsam düzeltin.
Appo en baştan Canavar Korsanlarının ajanı.

Hawkins ise savaşmıyor, Kid ve Killer savaşıyor sadece.
Neyse 4'ü birden dalsa yinede yenemeyecekleri suratlarından belliydi zaten. :D
Hawkins zaten kazanamayacaklarını bildiğinden taraf değiştiriyor. 3'ü de kazanamazdı yani.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Ben onceden de dedim, Luffy'nin bu kadar ezik gosterilmesi hataydi diye. Boyle bir sacmaligin olacagi Kaidou'dan tek yedigi gunden belliydi.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Unknown yazdı: 27 Ara 2020 12:56 Mangayı nasıl yorumlayacağımı şaşırdım.

Şimdi Luffy bu yeni "içten patlamalı" hakiyi öğrenmeden önce Gear 4 ile Kaido'yu biraz hırpalıyordu ama elbette derisini geçemediği için hiçbir etki yapamıyordu, sonra da tek yedi.

Eğer bunu "Luffy zaten Kaido kadar güçlü, ama zırhını/derisini geçemediği için Kaido'ya bişey yapamadı. Eğer Kaido'nun zırhını geçmenin bir yolunu bulsaydı başa baş giderdi" olarak yorumlarsam Kaido'nun çok güçsüz olduğunu düşünürdüm. Çünkü G4 Luffy Big-Mom'a da dalmıştı ama bırak kıpırdatmayı saldırısı geri sekip G4 formundan çıkmıştı. Ki o Big-mom Kaido ile kapıştı.

Diğer açıdan bakarsam, yani Luffy'i hala amiral seviyesinde bile görmezsem bu durumda biraz daha mantıklı olur manga. Çünkü kınlar bile Luffy kadar güçlü olmasa bile Ryou ile Kaido'nun zırhını geçip çizik atmışlardı. Luffy de ondan biraz daha fazla hırpalarsa bölüm daha güzel geliyor gözüme.

Ama fan-service yapıp Luffy'i yüceltmektense D anlamı vb. şeyler 1000. bölüme daha fazla yakışırdı.
Demem o ki, bu bölümde "tek başına" yorumlanabilecek fazla şey görmedim. Daha çok "siz bunla oynayın biraz" der gibi atmış önümüze mangaka.

Her neyse, bölüme iyi veya kötü demeyeceğim, kararsızım biraz. Önümüzdeki bölümde biraz daha netleşir düşünceler ve mangakanın Luffy'i nerede gördüğü.
Luffy eskiden gördüğü duvar hakisini öğrenmeye çalışıyordu defansı aşmak için. Yaşlı dede de onu öğretmeye çalışıyordu. Ben kınlar o hakiyi kullanmıştır diye tahmin ediyorum. Onu kullansa sadece defansı aşardı muhtemelen. Ama Luffy’nin içten patlamalı hakisi daha üstün olunca kaido bu duruma düşmüştür.

Daha kaido’yla saldırı çarpıştırmadı. Onu geçtim kaido darbe alırken oraya armament de koymadı. Big mom’dan farklı bi durum.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Beyazbiyik ayarı karakter göremedik seride yıllardır ya. Kaido ve Mama çok low. Arc'a karizmatik ağırlığı olan bir rakip gelmesi lazım.

Mihowk-sama keşke gelseydi de şu çakma samurailara bir ders verseydi. Adı bile geçmedi, halbuki kıçı kırık Esu bile gelmiş Wano'ya, koskoca Yanko level Mihovk gelmemiş.

Marco King ve Queen'i aynı anda alamaz, ama alırsa amiral seviyesi olduğu kanıtlanmıştır. Gorosei'nin sözleri anlam kazanır böylece. ;)
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

1000nci bölüm hasebiyle bölümün ismini Mugiwara no Luffy olmuş. Aynı şekilde bundan dolayı Luffy'nin the special one / seçilmiş kişi olduğu vurgusu yapılıyor. Bir diğer vurgulanan konu da yeni nesil korsanlarının "Yeni Dünya'da" söz sahibi olacağı. Yani şu anki savaşı yeni vs eski nesil korsanları olarak gösteriyor Oda bize. O yüzden süpernovaların şu anki ittifakı önceki Kaido ile olan savaştan farklı. Kendi kişisel hırslarını bir kenara bırakıp birbrini kollayacaklar diye düşünüyorum. Ha bu yeterli olacak mı 2 yonkouyu indirmeye ? Bence hayır. 9 kın dan daha çok zarar verir ve başa başa yakın bir dövüş olur ama tekrarlıyorum hiçbiri yonkou seviyesinde değil.
9 kın için de aynı şeyleri söylediğimde karşı çıkmıştı bazı arkadaşlar. Şimdi görüyoruz ki hepsi patates olmuş. Onları bu halde görmek üzdü açık söyliyeyim ama çok açık bir gerçekti bu.
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Bu bölümden sonra sikko sokko Power uplar ile yonkouların yenileceğini anladım ben.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

Diabolus Ipsum Amans yazdı: 27 Ara 2020 21:30 Bu bölümden sonra sikko sokko Power uplar ile yonkouların yenileceğini anladım ben.
Nasıl olacak ki ? İki yonkou wano ülkesini haritadan silecek güce sahipler.
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

Diabolus Ipsum Amans yazdı: 27 Ara 2020 21:30 Bu bölümden sonra sikko sokko Power uplar ile yonkouların yenileceğini anladım ben.
Nasıl olacak ki ? İki yonkou wano ülkesini haritadan silecek güce sahipler.
Resim
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön