Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 999 Tartışma/1000 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

*UnforgiveN* yazdı: 19 Ara 2020 22:30 @JiraiyaFlash

Velhasıl daha önce dediğim gibi 9 kının Kaido yu yenme şansı 0. Bizimkilerin Kaido ve Big Mama'ya karşı şansı 0 bile değildir.
You know nothing Jon Snow. B)
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Ben hala Nekomamushi reyizin Kaidou'ya tek atip bu arci bitirmesini umuyorum.
Kaidou'nun gozumde Bigmom kadar bile agirligi yok. Don Kreig bile daha saglam bir villain portresi ciziyordu.
Wano'dan da herseyinden de Momosundan da ihrak geldi.

Belki de yillar sonra ilk kez bir One Piece karakteri sevdim (Yamato) o da Momonosuke simpi cikti lanet olasi.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Outlaw yazdı: 19 Ara 2020 22:45
*UnforgiveN* yazdı: 19 Ara 2020 22:30 @JiraiyaFlash

Velhasıl daha önce dediğim gibi 9 kının Kaido yu yenme şansı 0. Bizimkilerin Kaido ve Big Mama'ya karşı şansı 0 bile değildir.
You know nothing Jon Snow. B)
B)

@Uğur_tatlı

Çocuk Big Boob paratoner gibi bişey :laugh: :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Naruto ve Bleachte o kadar fazla boşluk vardı ki, insanın aklı hayali almıyor.
One piece de demekki çok daha fazlası olacak.

HunterXHunter ve Tower Of God okudugum en iyi seriler olarak tarihte yerini alacak. Shounenler hakikaten çöp.

Vegapunk sadece 100 bölüm sürer anlatılması amk.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@Unforgiven

Tamam hocam işte bana tembel yazımın tarifini yazıyorsun. Yani Oden plotu ya da Ace'in sub plotu olmadan da bu Wano işlenirdi. Kaido'yu indirmek ve o ülkeyi Kaido elinden kurtarmak için gerekli motivasyon bulunurdu yani. Ama kulağını kolay yerden göstermek varken elini önce götüne sokup oradan kulağından çıkaran bir Oda var. Nitekim ben zaten "ya bunlar niye böyle oldu ki?" kısmını sorgulamıyorum senin dediğin gibi Oden ve Rocks retconlarını bu evrene patlattıktan sonra Oda kalibresinde biri mecburen o kınları coşturacaktı, mecburen bazı şeyler plot için "olmuş artık" haline sokulacaktı. Yani olay yaptıklarının ne kolaylık sağladığı ya da ne işe yaradığı değil. Neden en başta bu saçma yola gidildi. Neden yazım bu kadar hafif ve ağır olduğu halde (tonla zamanı olan bir evren) neden plot delik deşik. Neden dün ak dediği bugün kara ? Anlatabiliyor muyum. Yoksa elbette WB halletse Luffy'nin yenmesi gereken bir Kaido olmayacak bunu 11 yaşındaki bebe de anlar. Ancak o zaman neden plota WB dahil ediliyor ve adamın eli kolu bağlanıyor ? Yani şu Oden hiç WB korsanlarına bulaşmadan direkt Roger ile çalışsa şu plot 1 milim, 1 gıdım dahi değişime gitmezdi :D Tamamıyla gereksiz ve şimdi eline ayağına dolandı. Aklı sıra lore yapacaktı içine sıçtı.

Adamına göre şerbet kısmı da yine pozitif bir şey değil. Ağza bir parmak bal çalmak. Big Mom 4 panel önce meme bir karakter iken 4 panel sonra badass olmasından banane. O söz konusu "adamın" mal olması lazım buna iyi yazım demesi için.

Ya Hayvani güçteki Yonkolar daha ne kadar rezil edilebilirdi ki ? :D :D Hala yem edilirse deniliyor. OP bu kafayla okunursa elbette kusursuza yakın bir seri. Çünkü ters giden bir şey varsa "o bilerek ters gitti plot için" denilip iyi giden bir şey olduğunda "Oda bir dahi yav" olursa elbette yani :D Yeni nesile yem edilirse diyorsun. Yerin, göğün ve denizlerin en güçlü varlığı denen adamı. Franky ve Brook'a "aman allahım çeken" bir çapulcu çetesi deldi, oradan oraya sürükledi. Kaido ciddi olsun olmasın beni alakadar etmez. Seri uzasın, hasır şapkalar henüz dövüşe girmesin ama satışlar için dövüşsüz bölüm de çizmeyeyim dur lan şu dövüşü vereyim bari millete kafasıyla. Supernova dahi etmeyen tiplere günceldeki bilinen en güçlü adamı eşleştirirsen kusura bakma da bu zaten yem edilmenin dik alası :D Big mom desen giden vurdu gelen vurdu. Benim evde kedi var salsam o bile vurur o halde bir karakter :D

Yani kusura bakma ama tüm dediklerin sadece "sugarcoating" olmuş.

Şu arcda benim için Yamato hariç henüz evren katılmış bir artı değer yok. Hepsi plot device karakterlerin ve gelişmelerin. Hepsi erteleme araçları. Gerçek bir hikaye hissedemiyoruz eskisi gibi. Suni yani, bu da yazımın "ya zaman geçsin" seviyesinde olmasından kaynaklı.

@Diabolus

Hocam tüm shounenler çöp deyin en sevdiğin iki seride gene shounen örneği vermen. Yani ToG teknik olarak shounen bir dergiden çıkmıyor ama tüm mekanikleri şonen. HxH desen hiç büyük bir risk almadı ki ne evren genişliği ne hikaye olarak. Gon Babasını bulacak, Killua ailesinden uzaklaşacak, Kurapika intikamını alacak dediler hepsi oldu. Zaten seri yılda kaç sayı çıkarttığı ortada. 2011 animesi tekrar tanınır hale getirdi :D Anime de manganın aşırı glorify edilmiş bir versiyonu zaten. Mad house Naruto ve Bleach e anime yapsa ve sadece serini en iyi parçalarını alıp sonrasına girmese onlara da çok başka bakılırdı.

Ayrıca tek şonen bunlar değil ki. FMA, KHR, Magi, World Trigger, Soul Eater vs vs bir ton daha arka sıralarda kalan başarılı temiz işler var.

Shounen'in çöpü çok çöp oluyor o kesin ama her janradan çöp seri çıkıyor .
Resim
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Bana kalırsa bu tutarsızlıkların sebebi wano’nun kaido’da olması ve shogun’un çöp olması. Shogun’u ve wano’yu çok daha iyi yapıp kaido’dan ayrı bi arc yapabilirdi. Mink’ler ve wano dünya için daha gizemli olsaydı bu kadar saçma durmazdı.

Mink’leri bulmak çok zor dendi adaları hareket ediyor dendi. Jack tepesine bile tırmandı hayvanın. Onu geçtim minkler wb’nin gemisindeydi. Gayet bulunabilirdiler ve destek alınabilirdi onlardan. Luffy’i veya kinemon’u beklemelerine gerek yoktu. Wb’yi tanıyorlar ona gidebilirdiler.

Wano’ya da hem luffy hem ace yanlışlıkla girdi. Tayfanın geri kalanı da bi şekilde girdi. Kimsenin giremediği, dışarıya kopuk bi yer değilmiş demek.

Wano’nun samuray+mink desteğiyle şimdiye kadar alınmamış olması için bi sebep yok. Dünyanın geri kalanından gerçekten kopuk olsaydılar o zaman okuyucuyu inandırabilirdi.

Shogun sadece zayıf değildi. Adamın bi artısı yok kaidoya. Kendisine sadık düzgün samurayı da yok. Bana şuan mangayı saçma yapan bu.
Yani kaido’nun düşmanlarına baktığınızda korsan rakipleri olan kendine denk yonkoular var zaten. Onun üstüne wano’yu aldığı için düşman edindiği samuraylar ve minkler var. Ama onların karşılığında yanında duracak bi shogun ve samuraylar yok. Kendine wano’yu düşman edinmiş ve yanına bi destek kazanamamış.

Wano kopuk olsa, kaido’yla alakasız olsa oden’den haber alamamaları bile normal olurdu. Shogun’u şuan kurdukları orduyla indirirdiler. Kaido’ya ise luffy’nin filosuyla dalardılar.

Mangaka kendisi bile filoyu çağırtmayarak dengesizliği kabullenmiş resmen. Çocuk filo çağırsa overkill olacak. Demek yonkou kendi ordusuyla gelse içinden geçermiş bunların.

Kısaca shogun çöp olmamalıydı. Hem o güçlü olsaydı hem de gerçekten yanında duran samuraylar olsaydı azcık mantıklı olurdu bu durum. Shogun’u minkler+samuraylar nötrlediğinde wb vs kaido gerçekten wb’ye çok kayıp verirdi. Öyle bişeye girişmemesini anlardım.

Wano o kadar dışa kopuk diye anlatılırken kaido’nun başkenti olması da garip. Shogun’la ilişkisi daha gizli olabilirdi.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Diabolus Ipsum Amans yazdı: 20 Ara 2020 15:21 Naruto ve Bleachte o kadar fazla boşluk vardı ki, insanın aklı hayali almıyor.
One piece de demekki çok daha fazlası olacak.

HunterXHunter ve Tower Of God okudugum en iyi seriler olarak tarihte yerini alacak. Shounenler hakikaten çöp.

Vegapunk sadece 100 bölüm sürer anlatılması amk.
sevmiyordun pek ToG'u abi görüşlerin değişmiş demek. Sevindim. Ve katılıyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Tog da sadece Sarışın ırıspıyı sevmiyorum. Seri olarak sorun yok.

One piece çok güzeldi umarım diğer shounenlerin kaderini yaşamaz. Biri gelsin de bizim tayfayı kurtarsın bu rezalette bitsin burada.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Ciel
Favori Manga: Kengan Ashura,Berserk,Tower of God, Hxh
Favori Anime: Psycho Pass

Diabolus Ipsum Amans yazdı: 21 Ara 2020 19:34 Tog da sadece Sarışın ırıspıyı sevmiyorum. Seri olarak sorun yok.

One piece çok güzeldi umarım diğer shounenlerin kaderini yaşamaz. Biri gelsin de bizim tayfayı kurtarsın bu rezalette bitsin burada.
Zevklerimiz uyuşuyor gibi dövüş mangası olarak Kengan Ashura tam sizlik olur bence bir okuyun, beğenmeyen görmedim finali okuyup. Hikaye de devam serisiyle de ilerliyor şu an.
Kullanıcı avatarı
Monolith
Favori Manga: Naruto
One Piece
Berserk
Bleach
SnK
Death Note
Claymore
Vagabond
Slam Dunk
Favori Anime: HxH
SnK
Death Note
Naruto
One Piece
Bleach
Code Geass
TTGL

Ace ve WB görmek her şeye rağmen hoşuma gidiyor. Yamato'ya da ısındım. Bu Zoro ve Marco çatıya çıktıklarında Kaido ve Big Mom'a karşı ne yapabilirler orası şüpheli :D Ama Zoro bir kesik atacak o kesin gibi duruyor.
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön