Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 989 Tartışma / 990 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı

Sayıyı Nasıl Buldunuz

Çok iyi
1
20%
İyi
0
Oy yok
Orta
1
20%
Big Mom kadar işe yaramaz
3
60%

Toplam oy: 5
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Ryuuma yazdı: 05 Eyl 2020 08:13 Herhalde BM bundan daha rezil edilemez diyordum ki bu bölümde Robin top gibi çevirdi kadını. Ben artık Oda'ın bilinçli bir şekilde bunu yaptığını düşünüyorum. Kendi karakterinden nefret filan ediyor herhalde. Yoksa bu kadar saçmalık ölesine olmaz.

Ayrıca o Luffy eşit bir dövüşte Kaido indirirse gene siktiri hak eder. Yada işte diğer supernovalar ucundan yardım ederse.

Ya lan bir arc önce bütün bu güçlere denk adamlar Big MoM'dan kaçıyordu ölmemek için. Nasıl bu kadar maymun edebilirsin. Franky kim Robin kim Jimbie kim hatta Zoro veya Luffy kim birebirde şu anda bu kadın için.

Aynı şey Kaido için geçerli.

Bu bölümde sevdiğim tek şey tayfanın bir bütün havası vermesi bunca zamandan sonra. Ama bakalım o ne kadar sürecek.
Yanlış hatırlıyorsam düzeltin ama Kaido, 3 Süpernova'nın eline vermedi mi ? Onların yardımı ne gibi fayda getirecek ?
Hikayenin bir yere varabilmesi için 2 Yonkou nun de aradan çekilmesi gerekiyor. Çünkü eğer tayfa yenilirse ki çok ağır bir şekilde yenilecek. Bu sefer de güçlenmeleri için tekrar time skip yaşamaları gerekiyor. Bunu bir kere yaptılar zaten bir kez daha yapmaları hikayeyi içinden çıkılmaz bir yere sokar. Sorun şu, dediğin gibi güç dengelerini tam oturtamadı Oda. Benim düşüncem bunu umursamadığı yönünde. Bekleyip göreceğiz.

Benim düşüncem hala Luffy'lere büyük yardım geleceği yönünde. Çünkü 2 yonkou ve Süpernovaların birbirine girdiği bir yerde ne Marine ne de diğer korsanlar buna seyirci kalmaz.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

@*UnforgiveN*
Orada ki cümlem biraz havada kalmış benim hatam. Demek istediğim diğer supernovalar biraz zarar verip de Luffy geri kalanını hallederse de saçma olur demek istemiştim.

Evet buraya kadar geldikten sonra Yonkoular aradan çekilmeli. İkinci bir zaman atlaması eğer ki çok iyi sunulmaz ise saçma (ki olacağını hiç sanmıyorum)

Sorun şu ki zaman atlamasından sonra Yonkular ile çok çabuk karşı karşıya kaldı tayfa. Daha new world'ü doğru düzgün tanımadan Yonkou inecek resmen. Tabi bir de gene BM'ın maymun olma durumu var.
Kullanıcı avatarı
urux
Favori Manga: One piece, Naruto, Bleach.
Favori Anime: One piece, Naruto, Bleach.

*UnforgiveN* yazdı: 05 Eyl 2020 17:32
Ryuuma yazdı: 05 Eyl 2020 08:13 Herhalde BM bundan daha rezil edilemez diyordum ki bu bölümde Robin top gibi çevirdi kadını. Ben artık Oda'ın bilinçli bir şekilde bunu yaptığını düşünüyorum. Kendi karakterinden nefret filan ediyor herhalde. Yoksa bu kadar saçmalık ölesine olmaz.

Ayrıca o Luffy eşit bir dövüşte Kaido indirirse gene siktiri hak eder. Yada işte diğer supernovalar ucundan yardım ederse.

Ya lan bir arc önce bütün bu güçlere denk adamlar Big MoM'dan kaçıyordu ölmemek için. Nasıl bu kadar maymun edebilirsin. Franky kim Robin kim Jimbie kim hatta Zoro veya Luffy kim birebirde şu anda bu kadın için.

Aynı şey Kaido için geçerli.

Bu bölümde sevdiğim tek şey tayfanın bir bütün havası vermesi bunca zamandan sonra. Ama bakalım o ne kadar sürecek.
Yanlış hatırlıyorsam düzeltin ama Kaido, 3 Süpernova'nın eline vermedi mi ? Onların yardımı ne gibi fayda getirecek ?
Hikayenin bir yere varabilmesi için 2 Yonkou nun de aradan çekilmesi gerekiyor. Çünkü eğer tayfa yenilirse ki çok ağır bir şekilde yenilecek. Bu sefer de güçlenmeleri için tekrar time skip yaşamaları gerekiyor. Bunu bir kere yaptılar zaten bir kez daha yapmaları hikayeyi içinden çıkılmaz bir yere sokar. Sorun şu, dediğin gibi güç dengelerini tam oturtamadı Oda. Benim düşüncem bunu umursamadığı yönünde. Bekleyip göreceğiz.

Benim düşüncem hala Luffy'lere büyük yardım geleceği yönünde. Çünkü 2 yonkou ve Süpernovaların birbirine girdiği bir yerde ne Marine ne de diğer korsanlar buna seyirci kalmaz.
3 süpernovayı yenmedi. Appo zaten onun adamıymış. Hawkins yenileceğini anlayınca savaşmamış. Kid ile yanında ki eleman savaşmışlar birtek.

Bu ark Luffy Kaido'yu indirecek. Mecbur. Nedeni:

Oda seriyi 4-5 yıla bitireceğim diyor. Bu arkın daha en az bir yılı var. Kalan sürede 2 en fazla 3 ark olur. Daha diğer Yonkoularla karşılaşacak, Onepiece'i bulacak, Dünya hükumeti ile büyük savaş olacak.

Oda eğer söylediğini yapmak istiyorsa bu hızla bu ark sonunda Luffy=Yonkou olmalı.
Opensource forever
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Ben de bu arc Kaidou ve Bigmom'in dusmesi tarafindayim ama bunu yaparken cok yanlis hareketler de yapti Oda. Bunu onceden de dedim ama Kaidou'nun Luffy'e tek attigi panel cok ama cok buyuk bir hataydi.
Tek yiyen adamin bir power up ile yonkou indirmesi hickimseyi memnun etmeyecektir.

Benim sizlere onerim bu mangada herhangi bir sekilde karakterlerin gucleri uzerine kafa yormamaniz eger iki gram okudugunuzdan zevk almak istiyorsaniz.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Marineford’a tek kafa tutan, sırtındaki dövmeye hiç dokundurmayan, ayakta ölen efsane adama bak. Savaş sonunda gelip hem marineforda hem teach’e kafa tutup 2 cümleyle savaş bitiren bi de yonkou cesedine el koyan adama bak. Bi de bu salak kadına bak. Karşısında 5-10 tane sağ kol bile olsa düştüğü bu durum o konuma yakışmıyor. Bari onuruyla dayak yesin.
____

Luffy sürekli güçlenirken tayfanın sabit durması sorun çıkarıyor. Yakında korsan kralı tayfası olacak bi tayfa franky’nin dediği gibi bi yonkou’dan korkmamalı. Ama bu tayfa buraya gelirken güçlenmedi. Big mom tüm tayfayı ezse “bunlar birkaç arc sonra nasıl kral olacak?” derdik.

Luffy cracker’e ağzı açık baktı 10 kuklayı görünce. Nami bisküvileri ortadan kaldırdı, tüm orman yardım etti ve o şekilde bile cracker sabırsızlığından yenildi. Luffy o zamandan beri baya güçlendi de tayfa sabit kaldı. Şuan big mom’a yaptıklarını bi jack’e bile yapamamaları lazım.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Gold D. Roger, One Piece i bulmak için Oden'den yardım almıştı. Luffy'ye yardımcı olacak biri yine Wano'dan olmalı doğal olarak. Belki Momo olur bu kişi. O yüzden Kaido'nun Wano üzerindeki hakimiyeti bitmesi önemli. Ama işte Oda hikayeyi böyle aktarmıyor. Tek söylediği luffy korsanlar kralı olacak. Olsun amk da bari biraz işleyiş görelim.
Misal 2 yonkou neden bunca zaman sonra birleşir ? Bu birleşmenin ardından Kaido, Wano korsanların merkezi olacak dedi. Bu da onu otomatikmen korsanların lideri yapar. Big Ana bunu neden kabul etsin ?
Resim
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

*UnforgiveN* yazdı: 06 Eyl 2020 18:25 Gold D. Roger, One Piece i bulmak için Oden'den yardım almıştı. Luffy'ye yardımcı olacak biri yine Wano'dan olmalı doğal olarak. Belki Momo olur bu kişi. O yüzden Kaido'nun Wano üzerindeki hakimiyeti bitmesi önemli. Ama işte Oda hikayeyi böyle aktarmıyor. Tek söylediği luffy korsanlar kralı olacak. Olsun amk da bari biraz işleyiş görelim.
Misal 2 yonkou neden bunca zaman sonra birleşir ? Bu birleşmenin ardından Kaido, Wano korsanların merkezi olacak dedi. Bu da onu otomatikmen korsanların lideri yapar. Big Ana bunu neden kabul etsin ?
Yazıtların çoğunu luffy zaten buldu diye biliyorum. Robin de okuyabiliyordu.

2 yonkou’nun birleşimi shicibukai’lik kaldırılınca güç dengeleri değişti diye yapıldı sanırım. Kaido öyle bişey demişti sanki (yanlış hatırlıyor olabilirim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Big Mom'ı bu saatten sonra insanlar nasıl ciddiye alacak bilmiyorum, komedi karakterine dönüştü yav iki arkta. Chopper'ın filan maskarası oldu ahahaha.

Şimdi bu kadın serinin zirve isimlerinden biri, biz daha önce zirve karakter görmedik mi birader bize bunlarla geliyorsun.
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Bigmom yonkou ise, WB nedir? WB yonkou ise Bigmom nedir?
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön