Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 980 Tartışma 981 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı

Sayıyı Nasıl Buldunuz

Çok iyi
1
17%
İyi
2
33%
Orta
1
17%
Kötü
2
33%

Toplam oy: 6
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Arkadaşlar farkında mısınız bilmiyorum ama Luffy tek yedi. Bakın rakibi tanımıyorsundur, darbe yemen bir nebze kabul edilebilir lakin Luffy malı tek yedi. Zoro olmasa kıçını kurtaracak adam yoktu. Oden tek yediğinde, Kaido yağda kızartmıştı kendisini. Luffy burada tamamen ana karakter kontenjanından kazanıyor. Dikkatsizlikten dolayı Zoro da darbe alıyor, Kizaru da almıştı ama kalkıp anında yerleri öptürmüştü Apoo ya.

Kim ne derse desin OP için bile çok saçmaydı bu bölüm.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Doflamingo ve Katakuri o saldırıyı yemezdi.

Luffy amiral seviyesi len mq tayfa gene göt oldu.
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

_[Emre]_ yazdı: 22 May 2020 21:06 Doflamingo ve Katakuri o saldırıyı yemezdi.

Kizaru yiyor da Doflamingo niye yemiyor? :D Hikaye açısından saçma elbette ama ilk olmuyor. Bir sonraki karşılaşmada Apoo'yu Brook'a aldırırlarsa şaşırmayalım bence :cheer:
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

Tulpar-Byakugan yazdı: 22 May 2020 22:20
_[Emre]_ yazdı: 22 May 2020 21:06 Doflamingo ve Katakuri o saldırıyı yemezdi.

Kizaru yiyor da Doflamingo niye yemiyor? :D Hikaye açısından saçma elbette ama ilk olmuyor. Bir sonraki karşılaşmada Apoo'yu Brook'a aldırırlarsa şaşırmayalım bence :cheer:
Kizaru'nun yediği saldırıyı ne kadar salladığı tartışılır. :D
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

Bence orada Apoo nun gücü yerine Kizaru'nun gücü gösteriliyor. Es kaza Kizaru'ya hasar verirseniz yeri öptürür demek istedi Oda. Burada ise durum farklı. Luffy en az 2 tane saldırı yiyor. Ben öyle gördüm eğer yanlış görmediysem.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

byakusharinnegan yazdı: 22 May 2020 15:37
ugur_tatli yazdı: 22 May 2020 14:27
byakusharinnegan yazdı: 22 May 2020 13:27 Apoo hakkında bişey demek zor. Rakip bişey hissetmediği için armament de basmadılar. Armament’siz adama o kadar vurması normal. Ama luffy’nin baygınlık geçirmesini beklemezdim.
Kenbunshoku ne ise yariyor hala anlamadim ben bu seride.
Çok abartılı bi güç yaptığı için sınır getirmek zorundaydı. Bunu gelecek görme için de söylemiyorum sadece.

Bi karakter 7/24 hem adada kaç canlı olduğunu hem kimin nerde olduğunu hissedip hem de rakibin saldırılarını okuyamaz. Rakibi okurken bi de etraftan gelecek tepkileri hissetmeye çalışamaz. Tüm bunları yaparken bi de geleceği görmekle uğraşamaz.

Katakuri’nin dediği gibi sakşn olup odaklanmak istiyor zaten. Onu geçtim kenbunshoku bi kategori gibi. Aynı anda o kadar işlevi birden yapmak zordur. Luffy tama kaçırılırken önündeki adama bakıyordu mesela ve arkadan kızın kaçırılacağını hissedemedi.

Aktifleştirmek gerekiyor. Daha punk hazard’da bile mesela sanji samurayın vücudu ararken “kenbunshoku activate” diyordu suda.

Bizim beklediğimiz gibi olsa bu karakterlerin beyni patlar yaşayamazlar.
Böyle savaşın ortasında niye kullanmaz ben de merak ediyorum. Ama kullanmadığı için oluyor bunlar.
Tamam da bu adam dusmanlarin icine girerken aktiflestirmeyecek de ne zaman aktiflestirecek? Isine gelince Kolezyum'da kendisine silah sallayan dallamanin onunde aktif kullanan adam, Balikadam adasinda kalede yemek yerken kotu niyeti hisseden adam bir dunya dusman kaynayan yerde gardini kendi istegiyle dusuruyorsa bir problem var demektir.
Bu haki olayini hic sevmiyorum. Serideki en basarisiz, en kotu uyarlanan guc. Sadece kenbunshoku da degil, buzosoku da oyle.
Zaten 2 haftalik ara vardi, bir bolum de Luffy'nin gereksiz yere dayak yemesiyle gecti sirf Kidd guclu gozuksun diye. Madem bu adami guclu gosterecektin niye bu kadar ezdin Oda?
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

@ugur_tatli

+1.

İstediği zaman gayet kullanıyor gözlemi. Ki bu arc bile kullandı lapacı adama karşı. Ama düşman mekanına gizlice girerken kullanmıyor. :D

Bu arada bu atağı Dof gayet yerdi. Ama kalkardı orası ayrı.

Onun dışında Apoo zayıf bir adam değil.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

Outlaw yazdı: 23 May 2020 01:39 @ugur_tatli

+1.

İstediği zaman gayet kullanıyor gözlemi. Ki bu arc bile kullandı lapacı adama karşı. Ama düşman mekanına gizlice girerken kullanmıyor. :D

Bu arada bu atağı Dof gayet yerdi. Ama kalkardı orası ayrı.

Onun dışında Apoo zayıf bir adam değil.
Ona zaten karşı argüman kabul etmiyorum. Adam organları patlamasına rağmen sonraki panelde hemen ayağa kalkmış bir manyak. :D

Bence Dof en fazla ilk saldırıyı yer ikincisinden meyve yeteneğiyle oyun yapar kurtulurdu. (Kopya mevzusu) Ama bu tartışmaya açık tabii.

Kata'nın ilk saldırıyı yemesine bile hiç ihtimal vermiyorum çünkü adamın casual gezerken bile hakisinin kapalı olduğunu görmedik.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

ugur_tatli yazdı: 23 May 2020 00:53
byakusharinnegan yazdı: 22 May 2020 15:37
ugur_tatli yazdı: 22 May 2020 14:27
Kenbunshoku ne ise yariyor hala anlamadim ben bu seride.
Çok abartılı bi güç yaptığı için sınır getirmek zorundaydı. Bunu gelecek görme için de söylemiyorum sadece.

Bi karakter 7/24 hem adada kaç canlı olduğunu hem kimin nerde olduğunu hissedip hem de rakibin saldırılarını okuyamaz. Rakibi okurken bi de etraftan gelecek tepkileri hissetmeye çalışamaz. Tüm bunları yaparken bi de geleceği görmekle uğraşamaz.

Katakuri’nin dediği gibi sakşn olup odaklanmak istiyor zaten. Onu geçtim kenbunshoku bi kategori gibi. Aynı anda o kadar işlevi birden yapmak zordur. Luffy tama kaçırılırken önündeki adama bakıyordu mesela ve arkadan kızın kaçırılacağını hissedemedi.

Aktifleştirmek gerekiyor. Daha punk hazard’da bile mesela sanji samurayın vücudu ararken “kenbunshoku activate” diyordu suda.

Bizim beklediğimiz gibi olsa bu karakterlerin beyni patlar yaşayamazlar.
Böyle savaşın ortasında niye kullanmaz ben de merak ediyorum. Ama kullanmadığı için oluyor bunlar.
Tamam da bu adam dusmanlarin icine girerken aktiflestirmeyecek de ne zaman aktiflestirecek? Isine gelince Kolezyum'da kendisine silah sallayan dallamanin onunde aktif kullanan adam, Balikadam adasinda kalede yemek yerken kotu niyeti hisseden adam bir dunya dusman kaynayan yerde gardini kendi istegiyle dusuruyorsa bir problem var demektir.
Bu haki olayini hic sevmiyorum. Serideki en basarisiz, en kotu uyarlanan guc. Sadece kenbunshoku da degil, buzosoku da oyle.
Zaten 2 haftalik ara vardi, bir bolum de Luffy'nin gereksiz yere dayak yemesiyle gecti sirf Kidd guclu gozuksun diye. Madem bu adami guclu gosterecektin niye bu kadar ezdin Oda?
Mantıksız olduğuna katılıyorum da adamın kullandığı bahane bu gibi. Luffy’i geçtim sanji bile önünde ağlayan kız varken yandan gelen bi mermiden sıyrılabiliyor, kata bunu görüp kendisi jelibon atıp geleceği değiştirmeye kalkınca sanji o saldırıdan da sıyrılıyor. Kata’nın kendisine saldıracağından haberi bile yoktu.

Ben burda geleceği görme ve apoo’yu hissetme kullanmıyordur diye dedim. Yandan bi mermi gelse onu hisseder. Ama orda güçlü biri olduğundan haberi yoktu mesela.

Kenbunshoku nasıl işliyor bilmiyoruz. Kata ve luffy dışındakiler gelecek görmüyor hissediyorlar saldırıları. Rakibi okumak da değil çünkü bakmadan yapıyorlar. Tehdit hissetme becerileri gelişiyor gibi.

Ama apoo’nun saldırısı hissedilen bişey değil sanki. Bundan kurtulabilmesi için de geleceği görmesi lazımdı sanırsam. Gelecekte kendisinin patladığını görse kurtulurdu çünkü ama kendine gelen o ses saldırısını basit kenbunshokuyla hissedemiyor demek ki.

Zaten bunu kizaru bile yedi.

Muhtemelen görünmezlik meyvesinin gücü de bunun gibi olacak. Kenbunshokuya karşı kullanışsız olurdu yoksa. Geleceği görebiliyorsan nerden kesileceğini görüp bloklarsın. Ama zaten hissedilemeyen bişey olduğundan kenbunshoku da sana yardım edemeyebilir.

Mangakanın tam mantık oturttuğunu sanmıyorum açıkçası. Plot için ne zaman isterse o zaman kullandırtıyor gibi.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

Standart bir arc olsa bu sayı kabul edilebilir olurdu. Ama Yonkou indirmeye gelmişler üstüne içerde Big Mom da var. Şurası çok açık ne Luffy ne Zoro yonkou seviyesinde değil. Hatta ikisi birleşse yine değil. Ama Apoo dan dayak yemişler hala yonkou indireceğiz çok hasar almayalım diyor Zoro. La ne demeye tek dalıyonuz herkese ?

Uğur eleştirisinde çok haklı. Yonkou nun bütün tafyasının olduğu yere gidiyorsun. Haliyle dikkatinin en üst seviyede olması gerekmez mi ? Oda bu arc ağır saçmalaycak gibi duruyor ama bakalım.
Resim
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön