Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Shingeki no Kyojin Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Sae yazdı: 11 May 2017 16:46
redstak yazdı: 11 May 2017 16:25
Bahsettiğim o tarz bir çaresizlik değil ki Marley s.ksen paradise adasına saldıramaz bu halde.

Nihayetinde birine borcun olup ödeyecek durumunun olmaması da bir çaresizlik, kuyuya düşmek de bir çaresizlik.

Ancak bir duvarın içinde milyonlarca insan yaşarken hiç birinin dışarı çıkmaya cesaret edememesi ve bir kaç metre ileride ki cehennem, tek bir oyuğun yuzbinlerce kişinin yenilerek ölmesine sebep olması başka bir çaresizlik.

Ayrıca seri ütopya-distopya, kıyamet sonrası gibi bir atmosferden doğrudan u dönüşü yapıp bambaşka bir yere geçti. Hani şikayetçi değilim çünkü serinin en baştan tasarlandığını düşünüyorum. Yani böyle olmak zorundaydı ama atmosferini kaybettiği bir gerçek.

Atmosfer tabiki gitti. Ayrca Marley saldıracak Zeke dedi. Kendisinin son bir yılı devretmek için bu süre içerisinde cordine gücünü çalacaklar.
Kullanıcı avatarı
redstak

Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Son derece iyi giden bir seri. Okuması da izlemesi de gayet zevkli.
Hikaye sektirmeleri kurgusu karakterler tümden güzel bir seri yani.
Bu aralar popi diye uzak duranlar eşeklik yapıyor.
Ben bir seriyi bu kadar övüyorsam açıp okuyacaksın izleyeceksin arkadaş.
Sçmaz inşallah 😂😂
Kullanıcı avatarı
redstak

oZzIiI yazdı: 20 May 2017 23:33 Son derece iyi giden bir seri. Okuması da izlemesi de gayet zevkli.
Sçmaz inşallah 😂😂
Altına imzamı atabilirim. Cidden adam daha ilk bölümden itibaren kurgulamış. İlk bölümün isminden bile belli.
Concord
Favori Anime: ..

oZzIiI yazdı: 20 May 2017 23:33 Son derece iyi giden bir seri. Okuması da izlemesi de gayet zevkli.
Sçmaz inşallah 😂😂
Sen diyorsan bir şans vereceğim.

Daha anime haberi ilk çıktığında aşırı yapılan reklamlarını görünce zevkten dört köşe olmuştum. İlk beklediğim anime de budur fragman izleyip. Anime çıktı, doğal olarak aşırı popülerite var. O aralar da bu sitede bilen de yok. Varsa da lafını açmıyor. Orada burada takılırken aşırı bir sinir hastalığı geldi üzerime. Anime kitlesi kadar leş, çocuksu, bir eseri incelemeyi bilmeyen başka bir kitle yoktur herhalde. Hele o eser aşırı popüler hale gelirse, leşinde leşi bir kitleyi çekiyor. Neyse dedim seri iyi kötü devam ediyor ama aşırı popüler bir seri izlerken klasik bir huyum vardır oda seriyi daha dikkatli izlemek. Yani hak ettiğinden daha fazla ciddiye almak. İlk sezonu finale 2-3 bölüm varken bıraktım ki zaten takip ettiğim tüm sayfalar sağ olsun animeyi bitirmiş kadar öğrettiler, sonra da mangayı.

Muhtemelen seri popüler olmasa 10 üzerinden 8 verip geçeceğim bir seri olurdu. Ki 8 benim için gayet yüksek bir puan. Peki ben neden bu seriden 2 puan kırdım?

İlk önce baş karakterin, ilk zamanlarda tanıtılan kişiliğinden çok uzakta olması. Başlarda sağlam iradeli, kararlı bir karakterken. Zırlak halleri yan karakterleri aşırı öne çıkarmaya başladı. Özelikle levi wattpad gibi genç kızların fantazi dünyalarını süsleyen bir sürü hikaye yazılmasına ön ayak oldu ki bu normal seçtikleri seiyuu hangi erkeği seslendiriyorsa kızlar ona hasta oluyor. Durarara dan ızaya, bakemonogatari den araragi. Natsume karakteri vesayre yani üst rütbeli bir askerden çok, kızların sevdiği nazik veya kötü çocuk tiplemelerini seslendiren ünlü bir seiyudur. Bu sesi duyunca bir huylanma geldi tabi çünkü bu seiyuyu alıyorsan amacın karakter top listlerinde başa oynamaktır kadın oylarıyla ki öyle de oldu. En sevilen karakterler listesinde levi ve mikasa erenin önüne geçiyor hep.

Neyse bu kısmını geçersek(sonuçta bu animenin yaptığı bir şey) benim asıl sıkıntım başkarakter odaklı bir seri gibi gözükürken serinin ortalarda birden değişmesiydi ki ben bunu sevmem çünkü kısa soluklu en fazla bir fma kadar sürecek bir öykü gibi başladılar ve baya baya seri tutunca yeni şeyler eklendi. Beni de bu konsept bayıyor açıkçası, güncel olmasa bir oturuşta izlerdim sıkılana kadar ama hem güncel hem de popüler olunca baydı biraz. Mangasına geleceksek de ben öykünün bitmesini bekliyorum. Benim serinin ilk sezonundan gördüğüm lost vari bir şekilde saçmalayarak bitme ihtimali olması. J.J. Abrams bu konu da beni doyurdu sağ olsun. O yüzden özll tavsiye ediyorsa en azından takipte kalacağım diyebilirim. Ama seriden çok fazla dizi,film,anime,manga,oyun o kadar olmasa da fantastik,bilim kurgu kitap tüketmiş biri olarak pek serinin gidişatini iyi görmedim. Umarım ben sırf başta dediği gibi popüler diye aşırı takıntılı izlemekten böyle bir kuruntuya düşmüşümdür ve göt olurum.

Aynı şeyi tokyo ghoul ilk çıktığında 2-3 bölüm izleyerek bu seri ilerde sıçar demiştim. Ki 2. sezon bitiminde sövenleri görünce haklı çıktığıma üzülmüştüm.Yada sao(gerçi çok beliydi) Kyojin beni haksız çıkarır umarım.

Not=Seri hakında elle tutulur ağır bir eleştiri yapmadığımın farkındayım, benim sıkıntım öyküleme tarzında sadece. Ben bu tarz bir öykülemeden %95 sıçıldığını gördüm. Sıçmazsa zaten efsane olur orası ayrı konu. 20 yıl sonra da kyojin konuşuruz.
Resim
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Conconda iki şey söylencem.
1.Hikaye hiç beklemediğin bir çizgi de ilerlemekte şu an için bünün garantisini verebilirim.
2. Moruk o zaman ben Tokyo Ghoul'a başlamıyorum.
Kullanıcı avatarı
redstak

https://www.youtube.com/watch?v=Hd_bbx-laBk

Shingeki tarihini iyi anlatan bir video. Belki diğer serilerden farkını anlarsınız fakat baya bir bir spoiler dolu :)
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Gizem yaratma konusunda One Piece'i filan sikip atacak shounen. Ayakta alkışladım 3. sezonu izlerken(gerek kısım 1, gerek kısım 2.)
Resim

“Shingeki no Kyojin Genel” sayfasına dön