Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Jellal Fernandes vs Laxus Dreyar

Jellal Fernandes vs Laxus Dreyar

Jellal Fernandes
49
52%
Laxus Dreyar
45
48%

Toplam oy: 94
Kullanıcı avatarı
Skeiron
Favori Anime: Fairy Tail,HunterxHunter,Bleach

MarineroLelouch yazdı:Jellal daha hızlı. Meteorsuz bile Racer gibi hız-kasan bir adamı elinde oynattı. Cobra'nın da fiziksel gücü az edğil. O ejdere koyuşu ve Brain'i tek seferde indirişi filan. Çok düz mantık kurup Jellal'in yaralı bir şekilde çıktığını düşüneneler için diyorum;Midnight'ın kabusunu kullanmasını bekledi. Sonra Grand Chariot'la sabit tuttu. Çünkü belli yani kocaman bir Meteor düştüğünü görselerdi kaçarlardı,boşu boşuna olurdu. Grand Chariot'u sabitlemek için attı.Yoksa kaçacakları çok barizdi yani.

Ve Jura Sema'yı bloklardı diyorsunuz ya çok komik,adam en büyük defansını Grand Chariot gibi daha basit bir şey için kullandı. Sema şiker bırakır Jura'yı orda. Hadi o olmadı,bunun daha Altairis'i var,Abyss Break'i var. Herif süper hızlı. Gücü de fena değil,Racer'a bir kodu yer çatladı.

Laxus ve Raven Tail durumunun hiç alakası yok. RT'nin hepsi ezik. Ama yinede Laxus hepsine tek tek çakmak zorunda kaldı ve Dragon Slayer büyüsünü de kullandı. Flare'e Roar'unu kullandı diğerlerine de şimşekle vurdu hep. Hem Laxus hemen işe koyuldu. Jellal uzun bir süre bekledi saldırmadan önce. Çünkü amacı güç sergilemek ve takımına almak onları,öyle dövüp bırakmak değil. Aradaki hikaye farkına bakın yani. Cobra>Raven Tail. Hatta bıraksanız belkide Racer bile zorlardı Raven Tail'i. Oracion Seis Balam birliğinin bir parçası,Grimorie Heart'la ve Tartaros'la beraber. Ve Jellal tek attı onlara.

Jellal>Laxus. Hala inanmayanlar varsa bir gidip Rave Master okuyun da Sieg Hart'la olan benzer durumlara bakın

İkiside zamanında Oracion Seis'e karşı baş karakterlere yardım etti.İkiside Oracion Seis'le kapıştı.İkisinin de aynı büyüleri var. İkiside kötü'den iyiye dönünce power-up aldı. Ama fark şu,Sieg Hart Oracion Seis seviyesindeydi Rave'in başında. Sonra Haja'yı yenerek(2.en güçlü büyücü ve 3.en güçlü karakter) en güçlü büyücü oldu ve serinin en son kötü adamıyla karşı karşıya geldi. Ve karşı karşıya gelişleri öyle bir portre edildi ki Sieg Hart şiker atar dedirtti. Ama sonra hikaye gereği,Sieg Hart yaralandı daha kavga başlamdan işte. Jellal'de aynı yolda gidiyor. Şu Tartarosdan biriyle yada Ishgal Azizleri'nden biriyle teke tek kapışıp birşeyler yapıcak.

Birde dip-not;Sema Rave Master'da tek bir meteor değilde Meteor Yağmuru'ydu. Jellal'in kalan bütün büyülerinin detayları değiştirilmedi ama Sema'nınki değiştirilip attığı Meteor sayısı bir taneye düşürüldü. Bence OS'yi öldürmemek için daha yumuşak bir versiyonunu kullandı. Yani,diğer bütün büyülerine ayar çekip kullanabiliyor Jellal. Tower Of Heaven'da kuleye zarar vermemek için zayıflatmıştı saldırı gücünü. Burda'da yapmış olması mantıklı. Farkındaysanız Hoteye yakın duruyordu ama zarar görmedi. Neden? Jellal reis ayar çekti çünkü.
Anladığım tek şey Mashima senin kuzen galiba.

Ben sana kısa bir açıklama yapıyım

Jellal=Dragon Force açmamış Laxus.
Jellal<Dragon Force formundaki Laxus.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
MarineroLelouch
Favori Manga: Bleach,Fairy Tail,Deadman Wonderland,Mirai Nikki,Magi,
Favori Anime: Fairy Tail,The Melancholy Of Haruhi Suzumiya,The World God Only Knows,Steins Gate,Oregaiuru

Skeiron yazdı:

Öyle tek bir cümleyle olmaz kardeş.

Jellal>Her çeşit Laxus. Laxus's un Dragon Force,Natsu'nun ki ile aynı değil. Jellal PoF kullanan bir Natsu'nun eline verirken Laxus yenildi. Natsu'nun gelmiş geçmiş en güçlü haliyle dövüştü Jellal ve önceden Erza'yla dövüşüp yara almasaydı Abyss Break'le kuleyi yokedicekti. Jellal Laxus'tan bir adım ileride,nasıl bakarsan bak. İstersen uzun uzun anlatıyim manga panelleriyle ama zaten belli olmalı. Laxus bütün gücüyle dalırken Jellal kuleyi yoketmemek için tuttu kendini. Tam dedi siktir et ve Natsu'ya saldıracaktı ki Simon önüne atıldı ve kurtardı onu. Sonrada Natsu Etherion'u yiyip Dragon Force açtı. Ve Natsu'nun DF'si tam bir ejder gücünde,ve ejderler FT evrenindeki en güçlü yaratıklar. Laxus'un ki çakma Dragon Force. Makarov'un ağzından çıkan laf bu.
TribalCain
Favori Manga: Onepunch-man
Favori Anime: Onepunch-man

Yav he Ruruş.He.
Resim
Kullanıcı avatarı
Skeiron
Favori Anime: Fairy Tail,HunterxHunter,Bleach

Kardeşim senin gibi zorla Laxus'u güçlü göstermeye çalışmıyorum onun için tek cümle yeterli benim için istersen 100 tane cümle yaz sayfayı doldur benim için Laxus Jellal'den daha güçlü :D.Kendini Jellalin daha güçlü olduğuna milleti inandırmaya adamışsın kardeşim sakin ol az.

Bir sürü yazcak şeyim varda sikimde değil onun için yazmıyorum :D.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Trepad0r
Favori Manga: Naruto, Beelzebub, Fairy Tail, One Piece, Bleach, Kuroko no Basuke, Slam Dunk,Akame ga Kill!
Favori Anime: Naruto Shippuden, Beelzebub, Hajime no Ippo, Fairy Tail, One piece, Bleach, Kuroko no basuke, Slam Dunk

Laxus 1 adım önde bana göre çünkü Dragon Slayer büyüsü biliyor bi Dragon Force bakar Gerardı yenmesine.
Mesela Natsu Zero'ya karşı Dragon force'a girmeden hiç bir şansı yoktu.
Gerard arcındada Natsu lacrimamı ne yiyerek açmıştı Dragon force'u.
Dragon Slayer'lar bir adım önde hep :D Demem o ki Laxus havada karada alır Gerard'ı :)
[thumbnail]http://i.hizliresim.com/PEWrP6.png[/thumbnail]

Yaşam ve ölüm bir döngüden ibaret, biz yaşarız, onlar ölür!
Kullanıcı avatarı
Trepad0r
Favori Manga: Naruto, Beelzebub, Fairy Tail, One Piece, Bleach, Kuroko no Basuke, Slam Dunk,Akame ga Kill!
Favori Anime: Naruto Shippuden, Beelzebub, Hajime no Ippo, Fairy Tail, One piece, Bleach, Kuroko no basuke, Slam Dunk

MarineroLelouch yazdı:
Skeiron yazdı:

Jellal>Her çeşit Laxus. Laxus's un Dragon Force,Natsu'nun ki ile aynı değil. Jellal PoF kullanan bir Natsu'nun eline verirken Laxus yenildi. Natsu'nun gelmiş geçmiş en güçlü haliyle dövüştü Jellal ve önceden Erza'yla dövüşüp yara almasaydı Abyss Break'le kuleyi yokedicekti. Jellal Laxus'tan bir adım ileride,nasıl bakarsan bak. İstersen uzun uzun anlatıyim manga panelleriyle ama zaten belli olmalı. Laxus bütün gücüyle dalırken Jellal kuleyi yoketmemek için tuttu kendini. Tam dedi siktir et ve Natsu'ya saldıracaktı ki Simon önüne atıldı ve kurtardı onu. Sonrada Natsu Etherion'u yiyip Dragon Force açtı. Ve Natsu'nun DF'si tam bir ejder gücünde,ve ejderler FT evrenindeki en güçlü yaratıklar. Laxus'un ki çakma Dragon Force. Makarov'un ağzından çıkan laf bu.
Öyle diyorsunda Natsu vs Gerard arcında Natsu Dragon Force açtıgında tek taraflı bi kapışma oldu resmen tek attı adama :D Aynı şeyi Laxus'ada yapar. Ama şu varki Laxus'da biliyor Dragon Slayer büyüsünü oda açar Dragon Force'u muhtemelen oda tek atar çünkü Natsu Gerard'ı bi yumrukta öldürmüştü. :) Laxus'un Dragon Force'u Natsu'nunki kadar güçlü olmaz ama pek aşağı kalır bi yanıda olmaz Natsu ve ekibi (Erza,Gray,Lucy,Wendy) Hades'e nerdeyse dokunamadılar bile Hades resmen dalga geçti bunlarla Laxus geldi kurtardı bunları Hades'e bile kafa tuttu adam. Yani gelipte bana Natsu Laxus'u yener demeyin Dragon Force açmadan Natsu'nun yenmesine imkan yok Laxus'u Laxus vs Natsu arcında kaç kişi yardım ettide yendiler Laxus'u. Gerard'ın hiç bi şansı yok Laxus karşısında :)

MarineroLelouch
Favori Manga: Bleach,Fairy Tail,Deadman Wonderland,Mirai Nikki,Magi,
Favori Anime: Fairy Tail,The Melancholy Of Haruhi Suzumiya,The World God Only Knows,Steins Gate,Oregaiuru

Trepad0r yazdı:
MarineroLelouch yazdı:
Skeiron yazdı:

Öyle diyorsunda Natsu vs Gerard arcında Natsu Dragon Force açtıgında tek taraflı bi kapışma oldu resmen tek attı adama :D Aynı şeyi Laxus'ada yapar. Ama şu varki Laxus'da biliyor Dragon Slayer büyüsünü oda açar Dragon Force'u muhtemelen oda tek atar çünkü Natsu Gerard'ı bi yumrukta öldürmüştü. :) Laxus'un Dragon Force'u Natsu'nunki kadar güçlü olmaz ama pek aşağı kalır bi yanıda olmaz Natsu ve ekibi (Erza,Gray,Lucy,Wendy) Hades'e nerdeyse dokunamadılar bile Hades resmen dalga geçti bunlarla Laxus geldi kurtardı bunları Hades'e bile kafa tuttu adam. Yani gelipte bana Natsu Laxus'u yener demeyin Dragon Force açmadan Natsu'nun yenmesine imkan yok Laxus'u Laxus vs Natsu arcında kaç kişi yardım ettide yendiler Laxus'u. Gerard'ın hiç bi şansı yok Laxus karşısında :)
Öncelikle şu var.Laxus'un Dragon Force'u yok. Manga panellerinden gösteriyim istersen ama mangada Laxus'un Dragon Force'u asla olmadı. Senin bahsettiğin şey "Scales" açması Laxus'un. Aynı şeyi Cobra,Sting ve Rogue da yaptı. İkinci ve Üçüncü Nesil Dragon Slayerlar yapabiliyor.

Ve Jellal'in dövüştüğü Natsu Hadesin dövüştüğünden daha güçlü. Neden mi? Çünkü Etherion bir sürü elemnt'i bulundururken Natsu Hades'e karşı sadece Elektirk ve Ateş kullandı. Natsu Kuledeyken o kadar hızlı ve güçlüydü kü kıyas bile yok. O haldeyken Dragon Slayer tekniği kullansaydı yok edip geçerdi...

Ve DF Natsu Jellal'e tek atmadı. Üç kere vurdu ama Jellal arayı daha hızlı giderek açtı ve Abyss Break i kullanmaya çalıştı...

Şu an Jellal'in elinde iki tane manyak büyü var. Abyss Break ve Sema.

Etherion Natsu Laxus'u mahvederdi. Laxus Natsu'dan üstün elbet ama Jellal Natsu'dan çok daha üstün. Jellal kuledeyken tam gücünü kullanamadı....tam kullandı Altearisi Simon çıktı önüne. Tam kullanıcaktı Abyss Break'i Jellal'in yarası(Erza'nın kestiği ve sonra DF Natsu'nun tam güç vurduğu yer) etkiledi ve Natsu'ya yenmesi için gereken fırsatı verdi...

Jellal inanılmaz hızlı. O kadar hızlı ki Natsu ona dokunamadı bile. DF açtıktan sonra bile,Jellal dahada hızlanarak arayı açabildi.....

Ve yakın tarihte Racer'ı hızıyla yerle bir etti....Laxus Jura tarafından yere tokatlanırken Jura Jellal'e zar xor dokundu ve dokunduğunda da havaya birsürü ufak taş fırlattığında anca.....

Nerdeyse bütün OS'ye çift atması ve bunu kasti olarak yediği dayaktan sonra yapması inanılmaz...

Laxus'un Jellal'den üstün olduğu tek nokta fiziksel güç onunda işe yaraması mümkün değil çünkü Jellal Laxus'dan hızlı birinin bütün yumruklarını teker teker ıskalattırdı...

Jellal daha atik,daha hızlı,daha dayanıklı(DF Natsu yumruğuyla kuleyi patlattı ama o bile Jellali zar zor indirdi birde yarası vardı ona vurdu) ve daha yokedici büyüleri var....

Abyss Break- Magnolia'nın yarısını ve Cennet Kulesini yok edecek güçte.

Sema-OS'yi tak diye indirdi ve baya büyük.....Ne kadar daha göremedik ama büyük....

Altearis-Simon'u öldürdü ve Erza görünce Natsu'yu hemen öldürüceğini anladı.

Grand Chariot-7 yıldan sonra daha'da güçlenmiş ve Jura'nın en büyük defansını indirdi..

Bunun üstüne bir sürü özelliği daha var ama Laxustan üstün olduğu kesin...
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Bakın arkadaşlar şunu öğrenmeniz lazım. FT'de galibi olmayacak 3 savaş vardır. 1'cisi Natsu vs Gray 2'cisi Erza vs Mirajane 3'sü ise Laxus vs Jellal
ismetr
Favori Manga: death note
Favori Anime: fairy tail

konuyu baştan sona okudum. ben gray taraftarıyım tarafsız gözle yorum yapacagım. jellal'i savunanların argümanları laxus'u savunanlarınkinden cok daha etkili ve inandırıcı laxusu savunanlar delil'den cok kafalarında kurduklarını söylüyorlar fakat şöyle bi gerçek var. laxus yıldırım suretiyle hızlanarak hadese darbeyi indirdiğinde hades gibi ultra güçlü biri bile laxusu görememişti düşünün nekadar hızlı oldugunu ama jellali alt etmek için hız yeterli değil gildarts gibi yoketme gücün olacakki ancak şansın olsun. jellalin zekası ve bilgeliği yeter laxusu alt etmek için.
son olarak şöyle dicem hikayenın sonunda illaki natsu 1 numara olacak manga onun üzerine kurulmuş ama natsunun ulaşabileceği maksimum güç veya ona cok yakın bi güçle savaştı jellal ve ayakta kaldı abbys break için hazırlanırken erza saldırı yapıp karnına kılıç saplamasaydı etherion natsuyu simon gibi teklicekti ama hikaye onun üzünre oldugu için buna izin vermediler tabiki.
Kullanıcı avatarı
Trepad0r

MarineroLelouch yazdı:
MarineroLelouch yazdı:
Skeiron yazdı: Öncelikle şu var.Laxus'un Dragon Force'u yok. Manga panellerinden gösteriyim istersen ama mangada Laxus'un Dragon Force'u asla olmadı. Senin bahsettiğin şey "Scales" açması Laxus'un. Aynı şeyi Cobra,Sting ve Rogue da yaptı. İkinci ve Üçüncü Nesil Dragon Slayerlar yapabiliyor.

Ve Jellal'in dövüştüğü Natsu Hadesin dövüştüğünden daha güçlü. Neden mi? Çünkü Etherion bir sürü elemnt'i bulundururken Natsu Hades'e karşı sadece Elektirk ve Ateş kullandı. Natsu Kuledeyken o kadar hızlı ve güçlüydü kü kıyas bile yok. O haldeyken Dragon Slayer tekniği kullansaydı yok edip geçerdi...

Ve DF Natsu Jellal'e tek atmadı. Üç kere vurdu ama Jellal arayı daha hızlı giderek açtı ve Abyss Break i kullanmaya çalıştı...

Şu an Jellal'in elinde iki tane manyak büyü var. Abyss Break ve Sema.

Etherion Natsu Laxus'u mahvederdi. Laxus Natsu'dan üstün elbet ama Jellal Natsu'dan çok daha üstün. Jellal kuledeyken tam gücünü kullanamadı....tam kullandı Altearisi Simon çıktı önüne. Tam kullanıcaktı Abyss Break'i Jellal'in yarası(Erza'nın kestiği ve sonra DF Natsu'nun tam güç vurduğu yer) etkiledi ve Natsu'ya yenmesi için gereken fırsatı verdi...

Jellal inanılmaz hızlı. O kadar hızlı ki Natsu ona dokunamadı bile. DF açtıktan sonra bile,Jellal dahada hızlanarak arayı açabildi.....

Ve yakın tarihte Racer'ı hızıyla yerle bir etti....Laxus Jura tarafından yere tokatlanırken Jura Jellal'e zar xor dokundu ve dokunduğunda da havaya birsürü ufak taş fırlattığında anca.....

Nerdeyse bütün OS'ye çift atması ve bunu kasti olarak yediği dayaktan sonra yapması inanılmaz...

Laxus'un Jellal'den üstün olduğu tek nokta fiziksel güç onunda işe yaraması mümkün değil çünkü Jellal Laxus'dan hızlı birinin bütün yumruklarını teker teker ıskalattırdı...

Jellal daha atik,daha hızlı,daha dayanıklı(DF Natsu yumruğuyla kuleyi patlattı ama o bile Jellali zar zor indirdi birde yarası vardı ona vurdu) ve daha yokedici büyüleri var....

Abyss Break- Magnolia'nın yarısını ve Cennet Kulesini yok edecek güçte.

Sema-OS'yi tak diye indirdi ve baya büyük.....Ne kadar daha göremedik ama büyük....

Altearis-Simon'u öldürdü ve Erza görünce Natsu'yu hemen öldürüceğini anladı.

Grand Chariot-7 yıldan sonra daha'da güçlenmiş ve Jura'nın en büyük defansını indirdi..

Bunun üstüne bir sürü özelliği daha var ama Laxustan üstün olduğu kesin...
Jura vs Laxus kapışmasında 2side yumruk yumruğa dövüştü yani bi taktik yapayımda su büyüyü kullanayımda gibi değil o yüzden fiziksel güç ile yendi jurayı aynı şeyi Gerard'ın yapması mümkün değil orga gibi tek yer büyük ihtimalle :) Ayrıca Jura vs Gerard kapışmasında son kullandığı büyüyü engellemeselerdi bile Jura'nın kaybedeceğini düşünmüyorum defansı cok saglam o adamın. Son manga arcında gerard'ı çok abarttılar zaten OS + zero ya tek atmalar falan şakamı bu :) Büyük ihtimalle Cobra biliyordu planını ama tepki vermedi. Çünkü aklından geçen herşeyi duyabiliyor biliyorsunuz. Laxus ile kapışırsa büyük ihtimalle kaybeder en kötü ihtimalle ikiside pert olur Laxus'un Fairy Law sahibi olduğunu unutmayın.

“Fairy Tail” sayfasına dön