Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Fairy Tail Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

berithalkolikes yazdı:Seri baya Ecchiye bağlamış diye duydum. Animesi çıksa da izlesek :P
Valla 172 deyim son üç bölümüm. Ama mangasına başlamamaya karar verdim, sonra animesini aynı heyecanla izleyemeyeceğim.
Aynen seri ecchi olmuş bildiğin, bende dün okudum kaldığım yerden. :whistle:
Bana kalırsa animesini beklemeye değmez, mangasından devam et ;)
Kullanıcı avatarı
villain
Favori Manga: Naruto, Fairy Tail, Death Note
Favori Anime: Naruto, Fairy Tail, Death Note

Manga hentai olmuş deseniz anlayacağım da manga ecchi olmuş dediğiniz de komik oluyorsunuz adam zaten manganın ecchi olmadığını iddia etmiyor ki. Mangapanda, Mangastream gibi sitelere girin bakın Fairy Tail sayfasında manganın bulunduğu kategorilere.

Action, Adventure, Comedy, Drama, Ecchi, Fantasy, Shounen, Supernatural.

Ha manga da hiç bir aksiyon olmayıp sadece meme gösterseler dediğinizi anlayacağım da nedir bu muhafazakar yapınız anlamadım. Görmekten rahatsız oluyorsanız okumayın adam en başından çizgisini belirlemiş bu manga ecchi içerir demiş.
insanların gerçeklik dediği şey sadece bir yanılgıdır.
Kullanıcı avatarı
Everset
Favori Manga: One Piece ,Bleach UQ Holder.
Favori Anime: Steins;Gate One Piece Ergo Proxy

tek cümleyle özetledikten sonra kendi düşüncelerimi aktaracağım
"sırf zevk için izlenir"
+ları:
savaş sırasında çalan müzikler
verilen coşku duygusu
-leri:
yakında hentaiye bağlayacak
konusuz
durduk yere havadan sudan power up alan
anime serisinde bir kere bile kan göremediğimiz
daha bir kişinin bile ölmediği (mashima karakterlerini çok fazla seviyor)
ecchi,ecchi,ecchi. savaş ortasında bikini değiştirilen tek anime.
memeler ön planda ve bu bir shounen seride olduğu için beni rahatsız ediyor.
4/10
ResimResim

WHITEBEARD FAN
Kullanıcı avatarı
berserk92
Favori Manga: Berserk, Vagabond, Feng Shen Ji, City of Darkness, Vınland Saga, Gigantomakhia, Banya, Gwi.
Favori Anime: Berserk, Death Note, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Deadman Wonderland, Fullmetal Alchemist, Claymore, Rainbow Nisha Rokubou no Shichinin, Shingeki no Kyojin, Bleach, Fairy Tail, Shura no Toki.

Şuan 19'dayım. Erza biraz abartılsa da hoşuma gitti. Bleach günlerimi hatırlatmıyor değil. Tabii onu kadar olmasını beklemek hata olur. Kişisel bir karar bu hemen yanlış anlaşılması da. :pinch: Aksiyon, büyü ve komedi severler hiç geri kalmasın.
Işık ne kadar kuvvetliyse düşen gölgelerde o kadar karanlıktır.
Kullanıcı avatarı
4GipSy
Favori Manga: One Piece,Naruto
Favori Anime: ...

Güncele yetiştim seri hakkında fazla bir şey söylemeye gerek yok gibi. O kadar kötü değil yorumları okuyup karar versem başlamazdım diye düşünüyorum :D.
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
berserk92
Favori Manga: Berserk, Vagabond, Feng Shen Ji, City of Darkness, Vınland Saga, Gigantomakhia, Banya, Gwi.
Favori Anime: Berserk, Death Note, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Deadman Wonderland, Fullmetal Alchemist, Claymore, Rainbow Nisha Rokubou no Shichinin, Shingeki no Kyojin, Bleach, Fairy Tail, Shura no Toki.

Her bölüm savaş her bölüm büyü daha ne olsun. Natsu'nun pes etmez özelliği insanda iz bırakıyor. :evil:
Işık ne kadar kuvvetliyse düşen gölgelerde o kadar karanlıktır.
Kullanıcı avatarı
Namarika2
Favori Manga: Fairy Tail / One Piece
Favori Anime: HSD Kenichi / One Piece / Naruto / Death Note / Attack on Titan / Yu-Gi-Oh

Çok zevkli ve eğlenceli bir seriydi. Özellikle ilk başları göreve çıktıkları bölümler falan. Şimdiye kadar hiçbir anime bu zevki vermedi bana. Garip garip büyüler espiriler falan 1 numaraydı. Ama sonralarda yavaş yavaş sıkmaya başladı sebebini anlamamıştım. Arc diyebileceğimiz şeyler başladığından beri. Ya mesela arc çok güzel başlıyor tamam mı güzel de gidiyor ama sonunda batırıyor.Gidiyor kendinden çok çok güçlü herifleri yeniyor.Hadi dragon force açtı dedik gözümüzü yumduk ama Laxus ile dövüşünde o kadar dayak yedikten sonra sadece normal haliyle ard arda 4-5 atakla yeniverdi. Olur mu bu şimdi? Ama sonra yine düzeliyor biraz. Eski zevki az da olsa alıyorsun. En sevdiğim arc Edolas arcıydı. Güzel işlemiş,sürdürmüş ve güzel bağlamıştı. Bir de büyük büyü oyunları arcı. Zaten turnuvalı arclar hep hoşuma gider. Teknikler falan Naruto'daki gibi bi temel üzerine oturtulsa ne bilem biraz düşünsek tekniklerde. Ama yok kim daha çok bağırırsa ya da kim daha çok gaza gelirse o yeniyor. O yüzden Natsu'yu kimse yenemez :laugh: Sürekli gaza gelip duruyor :D Mesela Gildarts adam büyüyü bile parçalıyor. Hadi neyse dedik insanı da parçalıyor lan bu kadar da olmaz ki kardeşim. Bu arada Lucy var ya; cidden bu kızı iyicene kaşara çevirdiler ha. Yok orası açılıyor yok burası, havlusu düşüyor falan yeter lan artık.
Resim
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

Valla şu zamana kadar (2015 haziran ayı diyelim) ne animesini ne mangasını takip etmiştim. Hatta animesinin ilk 15 20 bölümü çıkınca izleyeyim bakalım demiş daha ilk bölümdeki o büyülerde dönüşümler falan gördükçe direk bıraktım.
Bu ay aylakçılığında verdiği gazla tekrar başladım ve şu büyük büyü oyunlarımıdır nedir o arca kadar izledim. Allahtan başlamadan önce filler bölümleri araştırıp atlayarak geldim yoksa o kısma bile gelemeyecektim.
Bu kısma kadar acayip sıkılarak geldim diyebilirim. Yani ortada güzel bi dünya, işlenecek güzel bir konu var. Ama mangaka sıçmış batırmış.
Kendini tekrar eden vs'ler, eşşek sudan gelene kadar dayak yeyip sonra bi arkadaşlık, kardeşlik türküsü yakıp şimdi acayip gaza geldim deyip vs almalar falan.
Seride müthiş derecede uyuz karakterler var. Başta tabikide Lucy denen kahpe geliyor. Sakura vr. 2 resmen. Yorumlarda ilerde güçleniyor falan demişler onun hatrına görmezden gelsemde karakteri güncele geldiğimde kakk siktir git diyesim geldi. Bu kadar lüzumsuz gereksiz bi karakter daha olamaz seride. Güçlendiği falanda yok. Klasik Fairy Tail talk no mahou amk bildiğin işte.
Milletin beğendiği ayıldığı bayıldığı Erza'dada ne var anlamadım. Klasik erkek arkadaşlarına şiddet uygulayıp, onları korkudan ama dosta güven düşmana korku salan tipik bi anime manga karakteri. Amk her mangada var zaten.
Birde Wendy denen bebe var. Kendisi yetmezmiş gibi birde kedisi var. Adı her ne boksa o beyaz kedinin varlığı yetmezmiş gibi birde sonlara doğru dönüşüm büyüsümüdür nedir onu kullanıp insan kılığına bürünmüş bebelak kedi olmuş işte. Tamemen mangakanın fan service'i olmuş.
En güçlü lonca denen Fairy Tail''de hepi topu Natsu, Gray, Erza, Gajell,Laxus, Mira var. Makarovu saymıyorum o usta. Gildarts'a hiç girmiyorum. Tamamen show yapmaya yönelik joker karakter. Ayrıcada Shanks çakması. Bunun dışında lonca tamamen çöp. Diğer loncalar zaten çöp. Kısaca yan karakter bakımından çok zayıf. Tamamen işte konu dolduran karakterler. Hatta karakter teriminin fillerı bile diyebilirim.
Koca mangada favori diyebileceğim tek karakter Laxus. Zaten onuda beğenmeyen yok. Onun dışında İchiya var :D Oda animesinde seeiyusu " Sho Hayami" olduğu için kurtarıyor.
Genel olarak arc ve arc konuları iyi amaaa iş işleme kısmına gelince resmen fiyaskoya dönüyor. İlk baştata dediğim gibi siktiri boktan savaşlar bunun en büyük etkeni. Zekasını kullanıpda ben vs alan birini görmedim daha. Melee büyücülerde tekme tokat giriyor, ranged büyücülerde tekme tokat giriyor. Zaten ranged türde büyücüde yok gibi bişey anasını satayım. İlk başta güzel bi sopa çekiyorsun,sonra hakladım derken temiz bi sopa yiyorsun, sonra gaza gelip bi daha dayak yiyorsun, sonra karşındaki power up alıp yada götünden başından gizli bi teknik çıkarıp yine dayak yiyorsun, sonra tam kalkıp sıra bende derken bi bakmış büyü gücün bitmiş eşşek cennetini boylayacam derken klasik yine arkadaşlık kardeşlik lonca fairy tailymiş masalları ile bi anda büyü gücün fullenip one shot yapıp rakibi yere seriyosun falan fıstık işte.
Kısaca kendi içinde tutarsız ve çok fazla tekrar eden olaylar silsilesinden oluşmuş bir manga görüntüsü var şuanda.
Beklediğim gibi beni şaşırtmayan tek olay ise İgneel gibi iyi tarafta olan ejderlerin akıbeti oldu . Wendy gibi lüzumsuz gereksiz bi boka benzemeyen bebenin bile ejder gücüne sahip olduğunu gördüğümde ortada dragon slayer'ız diye gezenlerin (natsu hariç) ejderhalara karşı ejderhaların pençesindeki bok taneciği kadar güçlü olmadığı çıkacak düşüncesi oldu.
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
Kullanıcı avatarı
Quincy
Favori Manga: Bleach, Fairy Tail
Favori Anime: Hunter x Hunter

Fairy Tail'e karşı hep önyargılıydım ama geçen hafta mangasına başladım ve hayatımda okuduğum en güzel seri oluverdi. Orta Dünya, Asoiaf, naruto,bleach hepsini geç fairy tail kadar beğendiğim bir seri yok. Resmen aşık oldum seriye. Hayatımın bok gibi geçen şu döneminde fairy tail olmasa ne yapardım ben. All hail Mashima Reyiz. Karakter tasarımları, kişilikleri, güçleri her şeyiyle mükemmel. Fan service'den hep nefret etmişimdir ama ft mangasındakine hayır diyemiyor insan.
"The calendar loses a precious component... The remaining months gather to mourn... The mourners play a melody, while the eleventh moon quietly rises. Uvo... Can you hear? The requiem we're offering to you?"
Kullanıcı avatarı
brezee
Favori Manga: One piece,Bleach,Re:Monster,Noblesse,Shingeki no Kyojin,Ability,World Trigger
Favori Anime: Bleach,Onepiece,Sekirei,Nanatsu no Taizai,Shingeki no Kyojin,World Trigger

Guncele gel görürüm ben seni :D

“Fairy Tail” sayfasına dön