Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Fairy Tail Teorileri

Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

@diablojinn
Eline sağlık çok güzel yazmışsın.
Kullanıcı avatarı
diablojinn
Favori Manga: Historys Strongest Disciple Kenichi
,Bleach
,Claymore
,Bakuman
,Fairy Tail
,OP
Favori Anime: OP,Bleach,Shiki

hyperbooster yazdı:@diablojinn
Eyw panpa daha yazılması gereken çoğu şeyi yazmadım yinede oldukça uzun bir yazı olmuş.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

diablojinn yazdı:
hyperbooster yazdı:@diablojinn
Eyw panpa daha yazılması gereken çoğu şeyi yazmadım yinede oldukça uzun bir yazı olmuş.
Fairy tail bölümünde böyle yazılara az rastlanır :lol:
Kullanıcı avatarı
diablojinn
,Bleach
,Claymore
,Bakuman
,Fairy Tail
,OP

Doğrudur sonuçta daha ülkemizde manga okuma paylaşma tartışma kültürü forum düzeyinden çok ortak portalda chat yapmakla sürüyor. Fansub sitelerinde bulunan sohbet odalarında yada dizi izleme sitelerinde bölümlerin altına yapılıyor bütün yorumlar bu konuda MangaTurk geri kaldı biraz isim yapmaya çalışmamakta ancak site üyeleri oldukça kaliteli insanlardan oluşuyor ben bu site açıldığından beri takip ediyorum son 2 yıldada üyeyim genel olarak düşüncem bu yönde
argon45
Favori Anime: -

Belki yeri değil ama Büyük Büyü Oyunları Arc'ını okurken, izlerken her an bir yerden Dragonborn (Ejderdoğan-Skyrim) fırlayacakmış gibi geliyordu ha.
Acnologia=Alduin
İgneel=Paarthurnax
Metalicana,Grandine,Weisslogia,Skiadrum= Greybeards (Argneir,Borri,Einarth,Wulfgar)
Dragon Slayers=The Blades (Tabi ejderha dostu FT'dekiler saldırıya uğramadıkça)
Resim
Kullanıcı avatarı
diablojinn
,Bleach
,Claymore
,Bakuman
,Fairy Tail
,OP

argon45 yazdı:Belki yeri değil ama Büyük Büyü Oyunları Arc'ını okurken, izlerken her an bir yerden Dragonborn (Ejderdoğan-Skyrim) fırlayacakmış gibi geliyordu ha.
Acnologia=Alduin
İgneel=Paarthurnax
Metalicana,Grandine,Weisslogia,Skiadrum= Greybeards (Argneir,Borri,Einarth,Wulfgar)
Birçok yönden benziyor doğrudur hatta ekleme yapıyım scout un adını hatırlamıyorum ama3.upgradesinde dragonları kontrol ediyorduk kontrolden kastımda üstüne binme sadece o kadar ama FT ile skyrimin ejder anlayışı farklı skyrimde ejderler 3-4 güçlü insan gücünde belki legendary dragon biraz zorlar o kadar morrowind oynayan varsa bilir o daha benziyor FT ye ejder yok ortada ama söylentiler kitaplardan ejderlerin neye benzediği falan fairy taile daha uygun
rathalos
Favori Anime: Değişir

argon45 yazdı:Belki yeri değil ama Büyük Büyü Oyunları Arc'ını okurken, izlerken her an bir yerden Dragonborn (Ejderdoğan-Skyrim) fırlayacakmış gibi geliyordu ha.
Acnologia=Alduin
İgneel=Paarthurnax
Dragon slayersler the blades'den çok dragonborn'a benziyor zaten the blades iyi-kötü bakmadan her ejderdayı öldürmek istiyor(örn: Paarthurnax)ayrıca siyasi güçleri olmasına rağmen fazla güçlü adamları yok.Dragonborn dragon slayer için daha benzer hem ejderha güçleri var hemde büyüsüne sadece belirli kişilerin sahip olması fln.
Ayrıca paarthunaxda İggneeldeki karizmanın 10/1 yok adam dağa çıkıp kendini dine/meditasyona vermiş alduin gelmeseydi bir tarafını bile kaldırmıyordu
Concord
Favori Anime: ..

Lucy power up alacak, içime doğdu yılan ruhu olacak gibime geliyor, nerden estiyse artık :whistle:
Resim
argon45
Favori Anime: -

rathalos yazdı:
Acnologia=Alduin
İgneel=Paarthurnax
Dragon slayersler the blades'den çok dragonborn'a benziyor zaten the blades iyi-kötü bakmadan her ejderdayı öldürmek istiyor(örn: Paarthurnax)ayrıca siyasi güçleri olmasına rağmen fazla güçlü adamları yok.Dragonborn dragon slayer için daha benzer hem ejderha güçleri var hemde büyüsüne sadece belirli kişilerin sahip olması fln.
Ayrıca paarthunaxda İggneeldeki karizmanın 10/1 yok adam dağa çıkıp kendini dine/meditasyona vermiş alduin gelmeseydi bir tarafını bile kaldırmıyordu
Blade'ler ejderha düşmanı diye zaten; dragon slayers=the blades (tabi ejderha dostu FT(Fairy Tail) dekiler, kendieri saldırıya uğramadıkça) yazdım ya. Dragonborn zaten Üstün Dragon Slayer olarak geçiyor oyunda ama FT'deki DS'lar kadar ezik olmayacağından (adam ruhlarını emiyor ejderhaların, kafa kafaya rahatça dövüşüyor) o yüzden ayrı olarak ele aldım. Benzerlik olarak güzel oluyor çünkü böyle. Karizma vs. ye göre değil Paarthurnax olayı; hikayedeki yerine göre benzettim orada.
Resim
Kullanıcı avatarı
Bulldozer
Favori Anime: Naruto Shippuden

Arkadaşlar benim teorime göre ( teori mi fikir mi dersiniz size kalmış.)

Natsu brain ile dövüşürken Jellal altın ateş verdi.Özel bir ateş olduğu söylendi.
Ateş elementi Natsuya uygun bir sıkıntı çıkmadı.Ancak öncesinde kulenin adı aklıma gelmiyor ama o kulenin parçalarını yiyip farklı tipteki büyüyü bir araya toplamış ve vücudu buna dayanmıştı.

Daha sonra Ft adasında makarov u korumak için kendi büyü gücünü 0 layıp bir büyücüyü indirmişti o elemanın büyüsü ile.(Yanlış hatırlamıyorsam kara ateşti.)

Hades ile dövüşünde ise laxus ona yıldırım gücünü vermişti.( natsu büyü gücünü 0 lamıştı yine.) Bu olayın sonunda ateş yıldırım ejderhası gibi bir saldırı yaptı.Ancak bu saldırıyı hala kullanabiliyor.Diğerleri gibi kaybolmadı.

Bu kadar lafın sonunda teorim şu bence natsu tüm ejder kesicilerin gücünü kendi bedenine toplayacak ve hepsinin tek olduğu ( belkide tek büyü denen şey bu oluyor.) bir saldırıya dönüşe bilir.Bu da zerefin isteği olan ölüm ve agnolicia nin sonu ve e.n.d yi durduracak güce sahip olur.

Digerlerinin gücünü kendinde toplama olayını üsttekilerle desteklemenin dışında gelecekten gelen rogue, sting öldü onunda gücünü ben kullanıyorum onu gücünü almak için öldürdüm demişti.Bu bile ejder kesici güclerinin tek vücutta toplanabileceğini gösteriyor.

Natsu tüm ejder kesici güçlerini tek bedende toplayacak kişidir. Bundan 5 yıl sonra zeref ve acnalogia ( ne antifreezese) onları bu şekilde öldürünce tebrik ediceniz beni :)

Sonuna kadar okuyanlara teşekkürler.

“Fairy Tail” sayfasına dön