Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Hayalet Takımı vs. Muhafız Karıncalar

Sizce Kim Kazanır?

I. Senaryo - Hayalet Takım Kazanır
12
25%
I. Senaryo - Muhafız Karıncalar Kazanır
12
25%
I. Senaryo - Kararsızım
2
4%
I. Semaryo - Berabere
1
2%
II. Senaryo - Hayalet Takımı Kazanır
5
10%
II. Senaryo - Muhafız Karıncalar Kazanır
15
31%
II. Senaryo - Kararsızım
1
2%
II. Senaryo - Berabere
0
Oy yok

Toplam oy: 48
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Netero konusunda neden yumruğu saydın ki. Merueme vurduğu binlerce yumruğu saysana. O binlerce yumruk meruemin bile eklemlerini kaslarını etkilemişti. Meruemin etkilendiği şeyden onlar mı etkilenmeyecek. Ayrıca o iki pitou gücü uyandırdığı zaman boşlamışlardı ondan korkmadılar. Boşladıkları anda aralarından meruemin geçmesinden korktular.

Shoot nasıl dayanmadı ne kadar darbe aldı adam pes etmedi. Olanı geçiştirmek demen adamın yaptığına haksızlık olur. Adam yüzlerce darbe aldı her youpiye dokunmaya çalışında. Shootan daha dayanıklı daha hızlı kişilerin olduğu grup dayanamaz evet o formuna.

Yukarıda yazdım olasılıklara rağmen fiziksel güçten bahsetmeye devam ediyorsun haklısınız. La youpi istediği kadar fiziksel gücü olsun patlayacağı zaman vakit harcıyor mu ? Harcıyor reyiz paketler mi bunu ? Paketler o anda.

Hee hepimiz poufu alabilirler diyebiliyoruz. Pitou Karşısında 3 kişi düşüyor. Reyiz ve bonolenov yetenekleri ile destekleseler uvo dövüşse. Kite ın dayandığından daha çok dayanabilir. Kite güçlü bir kişi ve pitouyu zorlamış ki pitou tekrar tekrar dövüşmek istiyor. Gerçi sen kafasını aldı ne zorlaması dersin panpa :D.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Vay arkadaş ne karıncalarmis ya.

Netero tek yumrukla pitoyu galaksiler arası yolladı. Muhafızlar netero gücünde değil bunu önce bi kabullenmek lazım. Neteroya yakın bile değiller. Netero ilk geldiğinde pito direk ultimate skill açıyor korkudan. Yeni izledim yahu izlemesi bedava açın bakın.

Muhafızlar fiziksel güç olarak iyi olsa da hayalet takım çikolatadan avcılar değiller. Hele ki reyis ve feitan çok garip şeyler çıkartacak canlılar.

Netero dövüşünu 3 4kere izledim bir zahmet sizde izleyin.
Şu adam bunu dedi bu adam bunu dedi olayı olmasın temiz olur olay.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Skeiron
Favori Anime: Fairy Tail,HunterxHunter,Bleach

Muhafızlar Netero'nun yakınından geçemez 100 Tip saldırısı hepsine yeter.Fikrimi değiştiriyorum Örümcekler 2 senaryoda da alır.

Feitan'ın vs sinde Feitan çok rahat alabilirdi ki sıcaklığın çok yüksek olmadığını söylemişti buna rağmen Hayalet Takımı ordan hemen kaçtı.Phinks zaten kolunu çevirdi çevirdi tek attı yarısı bile yetermiş diyordu ki Ubogin ondan daha iyi bir çoğaltan siz düşünün artık.Banoloev adamla resmen oynadı son saldırısını o böceğe karşı kullandı diye eziklemeyin adamı o saldırı muhafızların hepsine zarar verebilecek güçte.

İlk başta Muhafızlar alır dememin sebebi güçlerinin Kral'a yakın olduğunu düşünmüştüm ama Kral çok farklı bir şey bütün takım saldırsa bile zarar veremeyebilir Kral'a.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Skeiron yazdı:Muhafızlar Netero'nun yakınından geçemez 100 Tip saldırısı hepsine yeter.Fikrimi değiştiriyorum Örümcekler 2 senaryoda da alır.

Feitan'ın vs sinde Feitan çok rahat alabilirdi ki sıcaklığın çok yüksek olmadığını söylemişti buna rağmen Hayalet Takımı ordan hemen kaçtı.Phinks zaten kolunu çevirdi çevirdi tek attı yarısı bile yetermiş diyordu ki Ubogin ondan daha iyi bir çoğaltan siz düşünün artık.Banoloev adamla resmen oynadı son saldırısını o böceğe karşı kullandı diye eziklemeyin adamı o saldırı muhafızların hepsine zarar verebilecek güçte.

İlk başta Muhafızlar alır dememin sebebi güçlerinin Kral'a yakın olduğunu düşünmüştüm ama Kral çok farklı bir şey bütün takım saldırsa bile zarar veremeyebilir Kral'a.
Jupiter belki sersemletir de Youpi'ye pek etkisi olmaz galiba.
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
ThePumpkin
Favori Manga: Hunter x Hunter, Toriko, Kingdom
Favori Anime: Ergo Proxy, Hunter x Hunter, Cowboy Bebop
İletişim:

redstak yazdı:Netero konusunda neden yumruğu saydın ki. Merueme vurduğu binlerce yumruğu saysana. O binlerce yumruk meruemin bile eklemlerini kaslarını etkilemişti. Meruemin etkilendiği şeyden onlar mı etkilenmeyecek. Ayrıca o iki pitou gücü uyandırdığı zaman boşlamışlardı ondan korkmadılar. Boşladıkları anda aralarından meruemin geçmesinden korktular.

Shoot nasıl dayanmadı ne kadar darbe aldı adam pes etmedi. Olanı geçiştirmek demen adamın yaptığına haksızlık olur. Adam yüzlerce darbe aldı her youpiye dokunmaya çalışında. Shootan daha dayanıklı daha hızlı kişilerin olduğu grup dayanamaz evet o formuna.

Yukarıda yazdım olasılıklara rağmen fiziksel güçten bahsetmeye devam ediyorsun haklısınız. La youpi istediği kadar fiziksel gücü olsun patlayacağı zaman vakit harcıyor mu ? Harcıyor reyiz paketler mi bunu ? Paketler o anda.

Hee hepimiz poufu alabilirler diyebiliyoruz. Pitou Karşısında 3 kişi düşüyor. Reyiz ve bonolenov yetenekleri ile destekleseler uvo dövüşse. Kite ın dayandığından daha çok dayanabilir. Kite güçlü bir kişi ve pitouyu zorlamış ki pitou tekrar tekrar dövüşmek istiyor. Gerçi sen kafasını aldı ne zorlaması dersin panpa :D.
Netero konusunda yumruğu örnek vermemin sebebi, milletin sürekli o örneği verip, Pitou'yu itin götüne sokmaya çalışması. O binlerce yumruk Meruem'e acı veriyor bir noktadan sonra ama hareketlerinde hiçbir kısıtlama olmuyor ki, Netero'nun kolunu da ondan sonra alıyor.
O ikisinin orada verdiği tepki, ''Böyle bir yaratık karşısında gardımızı nasıl indirdik?'' tepkisidir, çok bariz bir şey bu. Netero ve Zeno, saygı yapalım diye boşladılar ve Pitou'nun gücü aktif olduğu anda da gardı indirdik diye pişman oldular. Korktular demedim ben.

Shoot dayanmadı demedim, oyaladı dedim. Affedersin de kum torbası muamelesi görmesi hiçbir şey kanıtlamıyor. Bütün varını yoğunu ortaya koydu ve eline geçen 3'ün 1'i maalesef.

Youpi'nin tabii ki fiziksel gücünden bahsedecekler. Adam kalkan, fiziksel olarak etkilenmiyor neredeyse hiçbir halttan. Youpi'yi yenemezler demiyorum; etkili ve ilginç saldırılara(Yani Youpi'nin beyninin alamayacağı şeyler.) sahip taşaklı bir avcı pek ala yenebilir. Ama bu öyle bir yenilgi olmalı ki, Youpi ölmeli veya tamamen saf dışı kalmalı; yoksa kalkar götünden kan alır o öfke ile bence.

Kite'ın, Pitou'yu zorladığını neye göre söylüyorsun, merak ediyorum.
Resim
Şu resime bir bak, Allah için hiç zorlanmış gibi bir havası var mı? 4 tane sinek ısırığı var lan suratında? Bu mu zorlanmak?
Dövüşte zorlanmakla, o dövüşten zevk almak farklı şeylerdir.

Eyyorlamam o ki, sen fiziksel güç ve aura miktarı olayını çok hafife alıyorsun.(Ki sadece bunlardan ibaret de değiller de orası dursun şimdi.) Bu iki güç, 40 günlük karıncanın yılların avcısını yenmesini sağladı.(O binlerce saldırıyı sadece birkaç çizikle atlatmasını sağlayan şey.)
Kral özeldi evet ama Muhafızlar da azımsanamayacak canavarlar. Tecrübenin bazen yetersiz kaldığı zamanlar olur, shounen serilerinde ise bolca olur bunlar. Hunter'da bu arca kadar olmazdı pek, bu arcta güç dengesi bozuldu diye boşuna demiyoruz.

Neyse bu son yorumum, işim gücüm yok vs için yorum atıyorum mk. :/
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Zorlama olayı şu yüzden dedim Kite güçlü birimiş ki pitou onu yendikten sonra çok güçlü biriyim diyebiliyor. Seni zorlamayan güçsüz bir kişiyi sen yensen çok güçlüyüm der misin ? Bide pitouda teknik olmadığını biliyoruz zorlanması normal olabilir

Birincide örümcekler alabilirler ikide ise bizim karıncalar alır. İkisinde de pouf gider :D. bu ekipte iş yapacak en iyi kişi pitoudur. Zekası ve vahşi doğası ile can yakar.

Fizik konusuna gelirsek youpi hariç zorlamazlar. Pitou tamam çok güçlü ama gon ve killua hatırla ne diyordu sırf fiziksel güç ile bizle dövüşemez. Pitou komugiyi iyileştireceği zaman.

İyi taktik ve doğru hamleler ile örümcekler alabilir. Morel reyizde doğru hamle yapsa poufu alırdı. Hatırla morel orada vursa yada duvarı kaldırmasa Pouf gidiyordu.

Hatta gon ve killua pitouyu beklemese orada pitou ölürdü. Youpiyi bile alabilirlerdi doğru hamleler ile. Küçük ayrıntılar belki ama seride gözükmeyen şeyler bunlar.

O yüzden diyorum fizikten ziyade tecrübe ve taktik diye. Haa örümceklerden bu böceklere karşı işe yarar bir şey çıkar mı bilemem onu.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

İlk girişte adamın kolunu kopartırsan, bizim piçleri kaçırması için. Bizimkilerin kaçması için birşeylere uğraşırsa tabi ki zorlanmaz.

Fakat öyle neteroyu yenerdi bilmemneydi o işleri geçiniz hacılar o kadar da değil.

Bu animeyi mangayı, bizde okuyoruz otorite değilsiniz bu konuda, sende okuyorsun bende okuyorum.

Bana göre hayalet takıım bu üç lavarayı yener kardeşim, Benim düşüncem budur.

Reyis pitou yu alsa, gerisini hallederler yani. Sorunsuz.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Kite orada tek kolunu kaybetmesede en fazla dövüş uzardı pitou için.
İlk senaryo için örümceklere, ikinci senaryo için muhafızlara verdim. İşin içinde chrollo olursa işler her türlü değişir gerçi, yani ikinci senaryoda şüphelerim var örümcekler lehine, o olmasa iki senaryoyuda güle oynaya muhafızlar alırdı. Birde iki senaryo da örümceklerin kazanması için hazırlanmış gibi :P chrollo vs zeno & silva izleyen biri tabii şüpheye düşer amk, en iyi zoldyck'ler bunlar ama chrollo tam kapasite olmadan takılıyor, gerçi zoldyck'ler de tam kapasite kullanmıyor, orada mangaka chrollo ile ilgili bir fikir veriyor bize
Kullanıcı avatarı
The Butcher of Sands
Favori Manga: One Piece, Berserk
Favori Anime: Hunter x Hunter, Jojo's Bizarre Adventure

Arkadaşlar aura olayını çok hafife alıyorsunuz.

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=B0bpelwfZbY[/BBvideo]

Burda Youpi, Killua'ya karşı hiçbirşey yapamamasına rağmen aldığı hasar 0. Çünkü Killua'nın aura gücü Youpi'ye doğru düzgün hasar verebilmek için gerekenden çok çok çok düşük. Auran yetersizse ne rakibine hasar verebilirsin, ne de kendini rakibinin saldırısından koruyabilirsin. Misal Pitou, Terpischora'sını açtığı anda Feitan'ın kellesi yerde olur büyük ihtimal. Feitan'ın ne hızı o saldırıyı savuşturmasına yeter, ne de Ken'i kendisini o saldırının hasarından kurtarır. Arada büyük bir aura farkı var çünkü. Evet örümcekler çok tecrübeli ve yetenekli ama 3 muhafızın ekip olduklarında neler yapabileceklerini bir düşünün derim. Savaş tecrübeleri olmasa da Pouf ve Pitou dahi zekasındalar. Youpi'nin yanındayken onun da hata yapmasına izin vermezler. Ayrıca rakibin yeteneklerini bilmeden pervasızca hareket de etmezler. Örümceklerin de öyle direk nen güçlerini göstereceklerini düşünmüyorum. Nasıl düşünürsem düşüneyim. Muhafızlar aşırı op geliyorlar bana nerdeyse hiçbir zaafları yok.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Takım zorlasa da, muhafızlar kazanacaktır.

Aura ve fiziksel güç bakımından karıncalar Uvogin dışında çok daha önde. Takımsa karıncalara göre çok daha tecrübeli işinin ehli adamlar. Öncelikle teke tekte hiç bir üye muhafızı alamaz.(Belki Chrollo.)

Takımın kazanabilmesi için önce muhafızları bi ayırmaları, sonra da Pitou'yu ikili veya üçlü dalıp yenmeleri gerek. Diğer muhafızlar da izin vermeyecektir bu duruma. Takımı küçümseyeceklerini düşünmüyorum.

Uvogin Youpi'yi, Bonolenov Pouf'u uzun bir süre oyalayabilir. Feitan ve Chrollo'da Pitou ile kapışır. Tüm savaşlar zorlu geçer ona şüphe yok ama takım kazanamaz. :X

Chrollo&Feitan vs. Pitou - Çok zorlu bir savaştan sonra, Chrollo&Feitan diyorum.

Youpi vs. Uvogin- Youpi.

Bonolenov vs. Pouf- Pouf.

Hayatta kalan ikililerin kapışmasında ise karıncalar galip çıkacaktır. Chrollo ve Feitan Pitou savaşından sağ çıksalar bile Youpi ve Pouf'a karşı kazanmalarına imkan vermiyorum. Pitou zaten yeteri kadar haşat eder, üstüne iki muhafızla daha dövüşemezler. Youpi ve Pouf ise daha az hasar alırlar karşılaşmalarından.
Konu Dışı
Bu arada şu senaryo olayını cidden hiç sevmiyorum.
Resim

“Hunter X Hunter Genel” sayfasına dön