Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Hunter x Hunter Hakkındaki Sorularınız (Spoiler içerir)

Kullanıcı avatarı
ThePumpkin
Favori Manga: Hunter x Hunter, Toriko, Kingdom
Favori Anime: Ergo Proxy, Hunter x Hunter, Cowboy Bebop
İletişim:

Başlık altında takıldığınız ya da kaçırdığınız yerleri sorabilirsiniz. Bilen arkadaşlar ellerinden geldiğince cevaplamaya çalışacaklardır.
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Kafama takılan bi şey var ahali konu men yemin ve nen kovma üzerine kurulu

Kurapikayı ele alalım kendi kalbine nen bıçağı dayayıp hapis zinciri olayın aktif etti bu elaman peki misal olarak greed adasında ki bebe gelip bu bıçağı çıkartsa fakat kurapika yemin olayından geri dönmese ( yani o yaratık herife yapışık kalmaya devam etse ) hapis olayını kullanmaya devam edebilir mi ki ?
Kullanıcı avatarı
Beowulf75
Favori Manga: Akira, Lone Wolf and Cub, Berserk, Slam Dunk...
Favori Anime: GitS, Evangelion, The Tatami Galaxy, Ping Pong the Animation...

Bence edemez. Neden diye sorarsan. Bu men ve yemin olayını önemli bir şeyini feda etmen ya da önemli bir şeyi ortaya sürmen gerek. Gon ve Kurapika'da olan şey de bu. Kurapika eğer hayatını öne sürmezse, o nen yeteneğini engelleyen zinciri aynı işlevi görmez. Zaten Kurapika onu sanırım istediği zaman çıkarabilir vücudundan. Çıkardığı zaman ise normal olarak hayatına devam edebilir sanırım. Tabii o zincirin nen kullanma yeteneği engellenimi durur.

Anlayacağın, nen kovucu Kurapika'da bir işe yaramaz. Yani en azından ben öyle düşünüyorum. Tabii Gon'u etkileyebilir. Onların sundukları şey ve tarzları farklı. Yani başta da söyledim. Bir şey öne sürmek var, bir şey feda etmek var.
...
Resim

İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
tabibitosan
Favori Anime: FMA;B, Slam Dunk, Seirei No Moribito,

Kurapika vs Uvogin'de, Uvogin nen/aura salınca ortalık yıkılıyordu. Bunu Uvogin kadar yapabilen başka biri görmedik. Bu Uvogin'in özelliği mi yoksa gaza getirmek için yapılmış bir şey midir?
Kullanıcı avatarı
Beowulf75

Muhtemelen Uvogin usta bir çoğaltan olduğundandır. Seride gördüğümüz en iyi çoğaltan o zaten. Gerçi pek fazla görmedik çoğaltan.
Dediğim gibi o nen türü ile alakalı olabilir. Çoğaltanların direk yıkıcı gücü ile alakası vardır diye düşünüyorum.
...
Resim

İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Beowulf75 yazdı:Bence edemez. Neden diye sorarsan. Bu men ve yemin olayını önemli bir şeyini feda etmen ya da önemli bir şeyi ortaya sürmen gerek. Gon ve Kurapika'da olan şey de bu. Kurapika eğer hayatını öne sürmezse, o nen yeteneğini engelleyen zinciri aynı işlevi görmez. Zaten Kurapika onu sanırım istediği zaman çıkarabilir vücudundan. Çıkardığı zaman ise normal olarak hayatına devam edebilir sanırım. Tabii o zincirin nen kullanma yeteneği engellenimi durur.

Anlayacağın, nen kovucu Kurapika'da bir işe yaramaz. Yani en azından ben öyle düşünüyorum. Tabii Gon'u etkileyebilir. Onların sundukları şey ve tarzları farklı. Yani başta da söyledim. Bir şey öne sürmek var, bir şey feda etmek var.
Kurapika hayatını öne sürmeye devam ediyor eleman gelip kalbindeki nen bıçağını çıkartıyor kurapikanın isteği dışında kurapikanın kararlılığında değişen bi şey yok hala yeminine sadık tek fark bıçak isteği dışında ondan çıkartılmış durumda feci kafa karıştırıcı
Kullanıcı avatarı
Beowulf75

Aslında mesele bunu bilecek mi, bilmeyecek mi? Bilirse o güç muhtemelen iptal olur.
...
Resim

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
engweng
Favori Manga: Naruto,Bleach,One Piece,The Breaker-NW,Beelzebub,HxH,Sun-ken Rock,Slam Dunk,Gantz
Favori Anime: Death Note,Code Geass,Kuroko no Basuke,Naruto,One Piece,Bakuman,Bleach,Beelzebub,Cowboy Bebop,GTO,Sakamichi no Apollon,HxH,Slam Dunk,Mirai Nikki,Hajime no İppo

Animenin son bölümü mangada kaçıncı bölümlerde ve mangayı güncel olarak çeviren bir grup/site var mı?
Kullanıcı avatarı
Beowulf75

Mangayı çeviren grup; http://www.mangaframe.com/
...
Resim

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,HunterxHunter,Hajime no Ippo

Bugün farklı bir konuda bir çok üyenin hakkında iyi yorumlar yaptığını gördüğüm için Hunter x Hunter 2011'i izlemeye başladım.Zaten önceden de adını duyuyordum ama kısmet bugüne imiş.Daha 6 bölüm izledim ama kafamda bazı sorular var.Neyse,ben sorularıma geçeyim:

1-1998'deki anime ile bunun bir alakası var mı ?Benim anladığım kadarıyla 2011 yeniden uyarlaması ama bazı yorumları okurken sanki iki seri birbiriyle bağlantılıymış,bir şekilde sanki devam etmiş gibi hissettim.Yani 1998 yapımını izlemeden,direk şimdiki animeye başlamam bana bir şey kaybettirir mi?

2-Manganın durumu nedir onu da sormak istiyorum.2 yıllık bir aradan sonra bu Haziran'da tekrar başlayacakmış ama kaç sene önce başladığını falan bilmek istiyorum.Aslında demek istediğim ilk anime 2001 yılında bitmiş.Manganın kaderi de benzer mi oldu yani animesi gibi bitip tekrardan başlama olayı oldu mu?

3-Az önce forumdaki "Yöneticilere Sor" konusuna bakarken gördüm,2 gün önce "Hunter x Hunter için alt başlık açılsın" şeklinde bir sohbet olmuş.Sodakazam isimli üye de "2011 serisi 10-15 bölüme biter,alt başlık açmaya gerek yok" şeklinde bir yorum yapmış.Bu sadece üyenin şahsi fikri mi,yoksa anime bitebileceğine dair sinyaller mi veriyor?

4-Bu aslında bilgiden çok yorum meselesi.Sizce anime mi daha kaliteli,daha çok sarıyor yoksa manga mı?Ya da hiç kafanı yorma hem izle hem oku mu dersiniz?

Biraz uzun oldu galiba.Ama daha 6 bölüm izlememe rağmen çok hoşuma gittiğinden bilmediğim,kaçırdığım bir şey olmasın istiyorum.Aslında bunları sormak ayıp olur diye düşünüp önce bir Google amcamıza başvurdum ama istediğim cevapları bulamadım.Zaten çoğu bilgi,yazı vs. İngilizceydi.O kadar İngilizcem de yok henüz.Cevaplarsanız sevinirim.Selamlar.

“Hunter X Hunter Genel” sayfasına dön