Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach Hakkında Analiz (19 Nisan 2018 Link Güncellemesi)

Bleach serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Lambo
Favori Anime: Gintaman

Millennium Wizard yazdı:
ugur_tatli yazdı:
Konu Dışı
@Millennium Wizard
Panpa klasörün adı manga&anime FT ile alakalı değil sadece. :D Bir de dediğin gibi yapmaya çalıştım olmadı yerlerini değiştiremiyorum. :)

Bleach Analizi için alternatif bir upload daha yaptım, link gidici olabilir ama şimdilik isteyen istediğinden indirsin. :D
http://www.mediafire.com/?0yyeqym96t3r9u7
Konu Dışı
Ciddiye alıp denediğin için sağol :lol: Kankin eklemiş hadi yine iyisin. İkinizede teşekkürleri bir borç bilirim.Bleachi anlamaya ve anlatmaya çalıştığınız için.
Konu Dışı
Bleach benim ilk göz ağrım olsun o kadar :blush:
God Hates Us
Kullanıcı avatarı
kilitkilit
Favori Anime: Animatrix

Tamamını okudum. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Mantıksal olarak her hangi bir değeri yok. Çünkü bleachle alakası yok. Çok zorlama sonuçlarla dolu. Aizenin ichigodan yediği getsugayı evrimi için kullandığını bile söylemişssin. Bunun dışında daha bir çok yerde olayları çarpıtmışsın. Hiç alakası olmayan yerlerden bir sürü mana çıkarmışın. Misal uraharanın şiiri !
Sadece laf olsun torba dolsun manga ilerlesin meramında olan bir şeyden öyle anlamlar çıkarmışssınki ağzım açık kaldı bumu o kadar övülen analiz diye. Bu tür boş şeyleri kendi çapında anlamlandırmışsın. Aslında fena olmamış ama üstünede oturmamış. Çünkü bleach senin analizinde gösterdiğin gibi bir manga değil.

Aslında 100 tane farklı eleştiri getirebilirim bunlar gibi ama gerek yok. Ben zaten bu mesajı eleştirmek için yazmıyorum çünkü. Teşekkür etmek için yazıyorum. Bir kaç gündür derste işlediğim random fonksiyonunun aslında tam anlamıyla rastgele olmadığını farketmemle beraber bunalımdayım. Neden sonuç , etki tepki gibi şeyleri devreye sokunca aslında hayatta hiç bir şeyin rasgele olmadığını anladım. Tabi buda beni başka bir sonuca götürdü. Özgür değiliz. Tüm yaptıklarımız geçmişin sonuçları ve geleceğin nedenleri.Tüm davranışlarımız tüm yaşananlar önceden belli. Tabi tam bu durumdayken bu analizi okumak beni çok eğlendirdi. Özellikle w3 de kendi map tasarımıma eklemek istediğim (aizene ultimate olarak ) tüm nedenlerin sonuna gidelim cümlesini bile japonca dilbilgisiyle analiz etmen çok hoş oldu.

Bu analizde emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Bleach analizi ama bleachi düşünmeden okununca çok daha güzel bir eser. Bence bu kadar emek verilen bir şeyi bleachle piç etmeyin kendiniz kullanın. Yada kuboya gönderin. O hıyar ben zaten bunu düşünüyordum der ama siz yinede gönderin. Yoksa finalde gene ichigo fgt atcak. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
napolyon sürgünde öldüğünde, doktorlar onun s.kini kestiler. süslü bir kavanoza koyup rahibine verdiler, neden bilmiyorum. yıllar boyunca napolyon'un s.ki açık arttırmalarda en çok parayı verenler arasında birçok kez el değiştirdi. günümüzde en az üç kişi napolyon'un s.kine sahip olduğunu iddia ediyor. ama mesele gerçek s.kin kimde olduğu değil. esas soru... öteki iki s.k kimlere ait?"Resim
Celebhol
Favori Anime: -

Bazı kısımları zorlama olabilir ama genel anlamda çok bilgilendirici. Bu arada alıntıdır bu, bizim siteden birisine ait değil.

Bu arada o dediğin olayı çok yakın zamanda ben de yaşadım ama şöyle bir olay var. Senin dediğin determinizme giriyor ve doğadaki olaylarda tek bir neden-sonuç ilişkisi olduğu doğru. Hatta insan kendisini Reiou'nun zincirlerine bağlanmış gibi hissediyor amma lakin ki, öyle değildir.
Matematikte koşullu olasılık diye bir konu da var, hatırlatırım :) Kimse hiç bir şeyde %100 özgür değildir fakat seçim hakkın yine de vardır. Aynı ailede büyümüş, aynı genlere sahip tek yumurta ikizlerinin benzer ama farklı kişiler olmaları gibi.
Bir de, determinizme yatkınlığın insanın en umutsuz olduğu ve hayatı üstünde hiç kontrolu yokmuş gibi hissettiği anlarda ortaya çıktığını farkettim. Kötü gerçeklerden bahsediyoruz ama olumlu bir kişinin mantığını ruh hali ne kadar etkiliyorsa, olumsuz bir kişinin de o kadar etkiliyor.

Düzenleme: Reiou ilişkisi çok güzel açıklanmış bu analizde. Aizen-Urahara ilişkisi de. Ichigo'nun üstün varlık -transcendent- doğası ve Hogyoku benzeri yapısı da. Bu da mı gol değil?
Kullanıcı avatarı
unreal_tr
Coder
Coder
Favori Manga: One Piece, Sun Ken Rock, Kenichi
Favori Anime: One Piece, Full Metal Alchemist, Hellsing
İletişim:

kilitkilit yazdı:
Aslında 100 tane farklı eleştiri getirebilirim bunlar gibi ama gerek yok. Ben zaten bu mesajı eleştirmek için yazmıyorum çünkü. Teşekkür etmek için yazıyorum. Bir kaç gündür derste işlediğim random fonksiyonunun aslında tam anlamıyla rastgele olmadığını farketmemle beraber bunalımdayım. Neden sonuç , etki tepki gibi şeyleri devreye sokunca aslında hayatta hiç bir şeyin rasgele olmadığını anladım. Tabi buda beni başka bir sonuca götürdü. Özgür değiliz. Tüm yaptıklarımız geçmişin sonuçları ve geleceğin nedenleri.Tüm davranışlarımız tüm yaşananlar önceden belli. Tabi tam bu durumdayken bu analizi okumak beni çok eğlendirdi. Özellikle w3 de kendi map tasarımıma eklemek istediğim (aizene ultimate olarak ) tüm nedenlerin sonuna gidelim cümlesini bile japonca dilbilgisiyle analiz etmen çok hoş oldu.
Konu Dışı
http://en.wikipedia.org/wiki/Pseudorandomness

Bunalıma girmek için daha çok erken, üzerinde düşürüp delirecek çok daha güzel konular var :lol:
Resim
"Information is power. But like all power, There are those who want to keep it for themselves"
Kullanıcı avatarı
AleXiel
Favori Manga: Bleach,Naruto,One piece,Deadman Wonderland,Mirai Nikki,Berserk
Favori Anime: Bleach,Naruto,ergo proxy,hellsing,death note,gintama,dragon ball,pokemon,tsubasa,lovely complex,another,swort art online, one piece,shingeki no kyojin,mirai nikki

Ben çok beğendim analizi hatta benimde düşündüğüm şeylere ışık tutmuş diyebilirim.
Kubo benim nezlimde çok bilgli bir insan ve yarattığı evreninde öyle basit bir evren olduğuna inanmıyorum.
Ki yazan arkadaşta bu şekilde düşünmüş olmalı ki bu kadar güzel bir anlatım tarzıyla analizini yapmış.
Tanrı ve kralın aynı kişiler olmadığını bende düşünüyordum.

Hımm bu ne kadar doğru tabi bir de kuboya sormak lazım.
Ancak genel itibari ile çok beğendim. Tabi şu andaki manga gözüyle bakınca bir kaç noktada istisnalar ortaya çıkmış olabilir ama bazı gözlemlerin hatasız bir şekilde doğru olduğunu düşünüyor ve destekliyorum.
Bu yazan arkadaşın eline koluna sağlık.
Saygılarımla :D
Tuco
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,Shigurui,Basiliks

Şimdi okumayı bitirdim analizi,çok erken yazılmış bu analiz;Ruh Kralının varlığını tehlikeye sokan sadece Aizen veya İchigo değil anlayabildiğim kadarıyla.Quincy'lerde dengeyi bozarak sistemi yok ediyorlardı.Quincy'lere değinilmemesi çok büyük eksiklik..Ama zahmetli ve çok güzel bir çalışma,hazırlayan arkadaşa teşekkürlerimi sunuyorum,Fullbring hakkında kafama takılan her şey bir cevabını buldu..
xhocax
Favori Manga: bleach
Favori Anime: bleach

Analiz gerçekten çok iyi. Mangadan sayfalarla kanıtları verilmiş.Paylaşım için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
-kingroad-
Favori Manga: Noblesse,Toriko,One Piece,Naruto,Bleach,Vagabond,Berserk
Favori Anime: Fate Zero,Death Note,HunterxHunter,Bleach,Naruto,One Piece,One Outs

Animeyi yeni bitirdim.Mangaya geçicem.Bir arkadaşın tavsiyesine uyarak analizi okudum.Bana çok mantıklı bir analiz gibi geldi.Hele bazı ayrıntılar var gerçekten kubo bunları düşündüyse helal olsun dedim. :)
Bunu uğraşıpta türkçeye çeviren arkadaşlarada teşekkürlerimi sunarım.
Resim
[wave=blue]Kizaru-Borsalino-Yellow Monkey[/wave]
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Türkçe çeviri değil galiba Türk yapımı.
Kullanıcı avatarı
Zuko
Favori Manga: Fullmetal Alchemist Berserk Vagabond Dorohedoro Vinland Saga
Favori Anime: Fma Cowboy Bebop Steins Gate Seirei no Moribito GITS Samurai Champloo Gundam Haibane Renmei Kaiba Texhnolyze Welcome to Nhk

-kingroad- yazdı:Animeyi yeni bitirdim.Mangaya geçicem.Bir arkadaşın tavsiyesine uyarak analizi okudum.Bana çok mantıklı bir analiz gibi geldi.Hele bazı ayrıntılar var gerçekten kubo bunları düşündüyse helal olsun dedim. :)
Bunu uğraşıpta türkçeye çeviren arkadaşlarada teşekkürlerimi sunarım.
Analiz çeviri değil yapan türk zaten :D bu arada kesinlikle mangaya başla şu an bomba gibi gidiyor bleach'i trolleyenler bile iyi gittiğini kabul ediyor

“Bleach Genel” sayfasına dön