Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach Hakkındaki Sorularınız (Spoiler İçerir)

Bleach serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

4. espada 2. salınımı yapabilen tek espadaydı. Bunu da kmseye söylememiş herif. Benim gözümde açık ara diğerlerinden çok daha güçlüydü bu yüzden İchigo zorlandı öldü dirildi vs. Yoksa duygu patlamasıysa patladı gitti korumam lazım kafasına da çıkıldı buna rağmen 2. salınıma karşı hiç bi şey yapamadı. Özetle benim bakış açıma göre 4. espada hız güç reiatsu vs. vs. gibi her konuda diğer espadalardan çok daha üstündü bu yüzden İchigo ayarı yedi.
Kullanıcı avatarı
Hasır_papak
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,Ruroini Kenshin,Bleach,Shingeki no Kyojin

İlk 3 Espada'nın bu kadar yavaş olması saçma geldi bana.Ulqi'nin 1. salınımı bile,hız konusunda Byakuya'ya toz yutturan Ichigo'yu dumur etmeye yetmişti.

Ne bileyim,Halibel falan büyük hayal kırıklığı oldu benim için.:S
Resim
Kullanıcı avatarı
Drag
Favori Anime: bleach

Yhwach yazdı:Gin neden hiç Hougyoku gücü almadı?

Aizen ve Tousen 2 side hollow gücü uyandırdı. fakat Gin de bi ibnelik göremedik.
Güçten ziyade mentalite ile alakalı bir mevzu. Gin'in Aizen'e Tousen'deki gibi bir bağlılığı yoktu (farklı tipte bir ilişki) aynı zamanda Gin'in Shinigami'lerden nefret ettiği ya da Shinigami olmakla bir sorunu falan da yoktu Tousen'deki gibi.
Hasır_papak yazdı:Beyler bu konu eminim zamanında çok tartışılmıştır zaten ama kafama takıldığı için sorayım dedim :)İlk 3'teki Espada'larla iyi kötü bir şekilde denk olarak,yani ezilmeden savaşabilen kaptanları gördük fakat 4. olan Ulquiorra ise en başından beri Ichigo'yu sürekli ezdi.Bunun sebebi neydi? Aynı Ichigo zamanında Byakuya ve Zaraki'ye kök söktürmüştü ayrıca.Hitsugaya falan Ichigo'dan çok daha güçlü gösterildi bizlere.

"Ichigo'nun reatsusunda dalgalanmalar oluyor,sebebi budur." gibi bir cevap almıştım ve bir nebze tatmin de olmuştum ama şimdi tekrardan mantıksız gelmeye başladı bana.Dalgalanma olsa bile daima Ichigo'nun reatsusu hayvani olarak gösterildi bize.Sebebi bu olmasa gerek yani.

Bu anlattığım olay mangakanın sıvaması mı yoksa ben mi yanlış yorumluyorum?
Arrancar Arc'taki Ichigo SS arc'ın sonundakinden daha zayıftı genel olarak.

Bleach'te ne kadar güçlü olursan ol, o gücünü kafanın rahatlığı kadar kullanabiliyorsun. Psikolojin seni geride tutuyor. Arrancar Arc boyunca Ichigo içindeki Hollow'la mücadele edip duruyordu. Tam meseleyi çözdü derken kontrolünü kaybedip Ulqiorra'yı vahşice kesmesi + Ishida'ya saldırmasıyla kafasındaki korku/tedirginlik yeniden uyandı. Dangai'den çıkana kadar bu mesele tam olarak kapanmadı, sürekli hortlayıp durdu. Ichigo'yu geride tuttu.

Bu madde sadece Ichigo için de geçerli değil. Örneğin bu son Arc'ta Zaraki'nin geçmişinin önünde engel teşkil ettiğini, adamı sürekli zayıf bir halde tuttuğunu öğrendik. Aynısı SS arc'taki Byakuya için de geçerliydi. Klanına verdiği söz ile eşine verdiği söz arasında kalmış kafası puslu Byakuya Ichigo ile tam baş edemedi. Ulquiorra bile Ichigo'nun karşısında bir anda zorlanmaya başlayıp, kılıç salmak zorunda kaldı çünkü kaptanlar gelip Ichigo'nun arkadaşlarını kurtarmıştı (Ichigo'ya artı); Ulquiorra ise Ichigo gelmeden önce Orihime ile yaptığı konuşmadan dolayı kendi mentalitesi hakkında şüpheye düşmüştü (Ulquiorra'ya eksi).

Bleach'te power level mantığı diğer mangalardaki gibi çalışmıyor. DBZ'deki gibi gözünüze gözlük takıp birinin gücünün sayısal değerini öğrenemiyorsunuz (öğrenseniz bile bir işe yaramazdı). O yüzden "o bunu yenmişti bu da şunu yenmişti" gibi yollardan hangi karakterin öbüründen güçlü olduğunu tahmin etmeye çalışmanın pek bir manası yok. Çünkü çoğu savaşın hikayede bir yeri ve dolayısıyla işlediği bir tema var. Bu temalar dahilinde karakterler hayranların hesapladığı kadar güçlü çıkmıyor, olabildikleri kadar güçlü oluyorlar.
Ptycoeen
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Shaz Domino Tam Olarak Kim ??? Bu Shaz Dominoyu bana anlatın biraz bachın adamı sanırımda işte açıklarsanız sevinirim :huh:
Kullanıcı avatarı
Yhwach
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach

Ptycoeen yazdı:Shaz Domino Tam Olarak Kim ??? Bu Shaz Dominoyu bana anlatın biraz bachın adamı sanırımda işte açıklarsanız sevinirim :huh:
Shaz Domino, Quilge Opie den sonra Ichigo ile karşılaşan 2. Sternritterdir.

Reishi bıçakları kullanan ilginç bir tip. Tarzı ve kıyafeti en ilginç sternritterlardan birisidir bana göre.
Ichigo tarafından öldürülmüş olma ihtimali var.
işin en garip tarafı. Sternritterlar Alfabeye göre sıralanmış durumda iken Kubo Shaz Dominoyu unutmuş olmalı. çünkü alfabe tamamlanmış.
fakat Shaz Domino "?" gibi bir karakter olarak harflendirilmişse orasını bilemem.
2. Aushwahlen sırasında zaten çoğu sternritter gidiciydi. özetlersek Shaz Domino Sternritterdir :evil:
Buckbeard yazdı:
eğer Gaylar dünyada çoğunluğu ele geçirirse. olabilecek senaryolar:
1- Barzolar artık bizi de zükecek. 1 ay hapis yatar sonra yine devam.
2- normal evlilik oranı düşmeye başlar. yeni nesil için önemli olan çocuk sayıları düşer. yaşlanan eşcinsellere bakacak genç nufus azaldığı için yaşam git gide zorlaşacak.
3- bu gaylar hayvanlara da kayıyordur.
4- aids ve saire gibi hastalıklar cahil gaylar yüzünden çoğalacak.
bence eşcinsellik tamamen yok edilmeli.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Yhwach yazdı:
Ptycoeen yazdı:Shaz Domino Tam Olarak Kim ??? Bu Shaz Dominoyu bana anlatın biraz bachın adamı sanırımda işte açıklarsanız sevinirim :huh:

Reishi bıçakları kullanan ilginç bir tip. Tarzı ve kıyafeti en ilginç sternritterlardan birisidir bana göre.
işin en garip tarafı. Sternritterlar Alfabeye göre sıralanmış durumda iken Kubo Shaz Dominoyu unutmuş olmalı. çünkü alfabe tamamlanmış.
fakat Shaz Domino "?" gibi bir karakter olarak harflendirilmişse orasını bilemem.
2. Aushwahlen sırasında zaten çoğu sternritter gidiciydi. özetlersek Shaz Domino Sternritterdir :evil:

Onun hakkında yabancıların ilginç bir teorisini gördüm.Gremmynin yarattığı yaşlı adam gibi başka bir güç tarafından oluşturulduğunu yada kontrol edildiğini söylüyorlardı.Zaten önceden görmüştük.Yani onu Gremmy bile hayal etmiş olabilir.

Tabii bana farklı yada ortak bir harfe sahipti gibi geliyor.Aynı harfi iki kişi kullanabiliyor sonuçta ikizler gibi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Yhwach
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach

Millennium Wizard yazdı:
Yhwach yazdı:

Onun hakkında yabancıların ilginç bir teorisini gördüm.Gremmynin yarattığı yaşlı adam gibi başka bir güç tarafından oluşturulduğunu yada kontrol edildiğini söylüyorlardı.Zaten önceden görmüştük.Yani onu Gremmy bile hayal etmiş olabilir.

Tabii bana farklı yada ortak bir harfe sahipti gibi geliyor.Aynı harfi iki kişi kullanabiliyor sonuçta ikizler gibi.
oda olabilir :) sonuçta iyi adamdı yazık ettiler :woohoo:
Buckbeard yazdı:
eğer Gaylar dünyada çoğunluğu ele geçirirse. olabilecek senaryolar:
1- Barzolar artık bizi de zükecek. 1 ay hapis yatar sonra yine devam.
2- normal evlilik oranı düşmeye başlar. yeni nesil için önemli olan çocuk sayıları düşer. yaşlanan eşcinsellere bakacak genç nufus azaldığı için yaşam git gide zorlaşacak.
3- bu gaylar hayvanlara da kayıyordur.
4- aids ve saire gibi hastalıklar cahil gaylar yüzünden çoğalacak.
bence eşcinsellik tamamen yok edilmeli.
Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Biri Aizen in Hinamori fake ini adam gibi anlatsın bana. Hiçbir türlü mantıklı açıklama yapamadım kendime çünkü.
Resim
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

Senya yazdı:Biri Aizen in Hinamori fake ini adam gibi anlatsın bana. Hiçbir türlü mantıklı açıklama yapamadım kendime çünkü.
O gördüğün bölümler varya işte orlar hep saniyelik olaylar. Hani o Komamuranın İchigonun önüne geçip seni korucaz deyip, en sonunda İchigonun millet ne boh yiyorsunuz siz dediği kısma kadar hep anlık saniyelik bilemedin dakikalık olaylar. Suigetsu en başından beri açık fakat aktif değildi.
Aizen, Hinamori ile yer değiştirip millet pata küte Hinamoriye girmeye başladığında İchigoda şoka girip bunlar ne bok yiyo diye 2 saat etkisinden çıkana kadar herşey oldu bitti.
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Hacı bir bağırma ya, İchigonun tek bağırmalık işi vardı. Olayın akışına bakarsak ne ara değiştiler? En baştan beri Hinamori olsa İchigo uyanır, ondan sonrası savaş sahneleri zaten. En azından o ilk buza yakalanmadan önce değişmeleri lazım.

Ondan sonra Soi Fon un atağı, Kyorakunun gölge oyunu vesair baya vakit geçiyor. İchigonun şokuysa bütün olay Kubo büyük sıçmış. Aizen vs sine hiç kızmadım ama bu büyük delik hikayede.

Bir de cevaplayan adam varken sorayım, bu kyorakuyu büyütüyor muyuz acaba?

Starkk a karşı 4 kişi dövüştüler hemen hemen. Ona rağmen zor kazandı. Ukitake araya girmese bankai açıyormuş.
Aizen tekledi. Soi fon, Toshiro gibi veletleri anlıyorum da bu adamın sonu böyle olmamalıydı.
Üzerine sikindirik bir sternrinter e gözü verdi.

Zeki görüyoruz, Aizen den hep şüphelendi ama mani olamadı. Uraharaya hep sempati duyduğu gösterildi ama yargılanırken Aizen in SS yi terk etmediğine şahitlik eden tek kaptandı. Tamam kandırılmış olabilir ama şahitliğine lüzum yoktu. Sonra Sougyokuyu mühürleme ve Zarakiyi eğitme durumlarında çok da kuralcı bir tip olmadığını gösterdi zaten.

Bilmiyorum bir dengesizlik var. Ukitakeye hiç girmiyorum adam hasta diye o da.
Resim
Resim
► Spoiler Göster

“Bleach Genel” sayfasına dön