Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach Hakkındaki Sorularınız (Spoiler İçerir)

Bleach serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

Senya yazdı:Hacı bir bağırma ya, İchigonun tek bağırmalık işi vardı. Olayın akışına bakarsak ne ara değiştiler? En baştan beri Hinamori olsa İchigo uyanır, ondan sonrası savaş sahneleri zaten. En azından o ilk buza yakalanmadan önce değişmeleri lazım.

Ondan sonra Soi Fon un atağı, Kyorakunun gölge oyunu vesair baya vakit geçiyor. İchigonun şokuysa bütün olay Kubo büyük sıçmış. Aizen vs sine hiç kızmadım ama bu büyük delik hikayede.

Bir de cevaplayan adam varken sorayım, bu kyorakuyu büyütüyor muyuz acaba?

Starkk a karşı 4 kişi dövüştüler hemen hemen. Ona rağmen zor kazandı. Ukitake araya girmese bankai açıyormuş.
Aizen tekledi. Soi fon, Toshiro gibi veletleri anlıyorum da bu adamın sonu böyle olmamalıydı.
Üzerine sikindirik bir sternrinter e gözü verdi.

Zeki görüyoruz, Aizen den hep şüphelendi ama mani olamadı. Uraharaya hep sempati duyduğu gösterildi ama yargılanırken Aizen in SS yi terk etmediğine şahitlik eden tek kaptandı. Tamam kandırılmış olabilir ama şahitliğine lüzum yoktu. Sonra Sougyokuyu mühürleme ve Zarakiyi eğitme durumlarında çok da kuralcı bir tip olmadığını gösterdi zaten.

Bilmiyorum bir dengesizlik var. Ukitakeye hiç girmiyorum adam hasta diye o da.
Kyoka Suigetsuda kaçırdığınız bir nokta var. Bir kere etkisine girdiğinde zaman ve mekan aralığı farketmemeksizin seni tekrar etkisi altına almasına gerek yok. 100 yıl önce Aizenin shikai açılımını görmüş ol 100 yıl sonra Aizen sana istediği saniye istediği hipnozu yaşatabilir. Senin sağ ayağın yere bastığında yaşadığın Alice Harikalar diyarı daha o ayak topuğu yerden kalkmadan bambaşka bir dünyaya geçiş yapabilir ve sen bunu farkedemezsin.Bu olay saliselik bir olay olduğu için mangada bunu çizimlerle belirtmek imkansız.
En başında Suigetsu aktif değildi, o kadar kaptanın karşısında duran isim Aizenden başkası değildi. Ne zaman kaptanlar vizardlar kombine saldırı yapıp götleri kalktı hipnoz o zaman başladı. Zatende ichigo o sırada gözlerini belertmeye başladı. En son Hitsugaya kılıçı sokmadan Aizen çoktan Hinamori ile yer değiştirdi kiii bu Aizen gibi bir adam için çokta zor birşey değil. Soifonun götünü çıkartarak shunpolardan yaptığı bunshinleri adam break dansı niyetine yaptı. İchigo o sırada mi- mi- minna demeye çalışıyordu. Zaten adam sadece ne yapıyorsunuz diye bağırdı hepsinin jeton düştü,Suigetsu akıllarına geldi.

Orda olay basit bir bağırma değil. Yaşadığı şoka bakmak lazım İchigonun. Aizenin karşısında SS'nin yarı gücü + Vizardlar varken yaptığı şova İchigonun şaşırması anormal değil. SS Arc'da bile Komamurayı dakikasına kalmadan indirdiğinde İchigonun dibi düşmüştü, karşısındakide kaptan olmasına rağmen denk bile değiller diye. Hele orda Komamurayı Lisayı Rose'u Love'u domates peynir keser gibi kesti adam resmen. Bunlar hep kaptan. İchigo zaten o sahneyi görünce şakamı lan bu dedi. Aizenin gücü korkutucu seviyede olduğunun kanıtıydı resmen yahu.

Ha ben mangasında okudum. ANimesinde bu bölümleri tekrar tekrar izledim benim yaptığım analiz,yorum bu şekildeydi. Sen olaya mangakanın sıçışı dersin hikayede delik dersin bilemem. Benim için bu olayda bi aksaklık yok.

Shunsui konusuna gelince, ben o konuya hiç girmek istemiyorum. Başka bi konuda adamın bankaisini bile görmedik dedim neredeyse Shunsui fanboy ilan edilecektim. Ama o vs'de şu var. Shunsui düşüpde geri kalkana kadar Stark karşısında hiç ciddi olmadı. Tek yaptığı Starkın cerolarından kaçıp Katen Kyoukotsunun shikaisi ile (cocuk oyunlarını gerçeğe çeviren bi gücü var dipnot) oyun oynamak oldu. Ne zaman ayağa geri kalktı ciddileşti Stark zaten direk fallen espada moda girdi. O arada Stark iki tane Kaptan sınıfı Vizard'ı indirmişti hatırlatayım.
Aizen karşısında Shunsui olayını zaten salla. Aizen'i SS'de karşılaştıracağın bir kaptan yok. SS kaptanları 3. lig topçusu, Aİzen Şampiyonlar Ligi oyuncusuydu. Dövüşler olup SS ile Vizler indirebiliriz bunu diye gaza gelirken arkadan Gin, Aizen'i anlatmaya başlamıştı.. Ki Gin dediğimiz adam bu çocukluğundan beri Aizenin yanında, ömrünü Aizeni tanımaya Suigetsuyu çözmeye adamış biri. Ondan başka daha iyi tanıyabilecek birisi yoktu SS'de.Aizenin tek gücünün Suigetsu olmadığını, güçlü kelimesinin tam karşılığının olduğunu, Suigetsudan hariç diğer bütün yeteneklerinin SS seviyesinin çok çok üzerinde olduğunu falan filan. Aizen gibi bir adamın SS'de tek çekindiği şey Ryujin Jakkaydı. (bknz: yamaji bile değil) Onuda spastik vonderwiess ile durdurunca zaten önü iyice açıldıydı.

Kandırılmasına gelincede Aizen SS dış bölgelerinde Shinjilerin eline vermekle meşgulken Shunsui Suigetsunun etkisinde sıradan bir shinigamiyi, sıradan bir ruhu veyahut hiçbirşeyi Aizen gibi görmekle meşguldu. Laf lafı açtı söyledi. Olaya basit gözle bakarsak işin içinden çıkamayız Shunsui'yede orospu cocugu der geçeriz . Kendimizi o sırada Shunsui yerine koyup biz olsak ne hisseder ne derdik diye düşünmek lazım.
Kyoka Suigetsunun gücünü hafife almayalım lütfen. B)
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Çok takılma o konuya.Muhtemelen kombo yapılmadan hemen önce yer değiştirdi.Yani soifonu durdurduktan hemen sonra arkadan darbe almamak için uzaklaştı ve oradaymış gibi görünmesini sağladı.

İchigo da istediği kadar bağırsın.Aizen isterse ichigo onlara sesini duyuramaz ilüzyonu sonlandırmadığı sürece.Tamam ichigo ilüzyon altında değil ama diğerlerinin 5 duyusunu da manipule edebilir.Buna duyulabilecek olan sesler dahil.Adam çiçek tarlasını bataklık gibi gösterebilirim diyordu.Kyouka Suigetsu çok korkunç bir yetenek gerçekten.
Resim
Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Bence bağırışları duyurmaması daha akıl karı olurdu. Kubo pek özenmedi oralara. Bu arada Yamajii yi nasıl rakip görmedi yahu? Kendisinden güçlü olduğunu kabul ediyordu adam. Hatta kaptanlar içinde sadece onu öldürmeye yeltendi gerisini bıraktı bir kenara. Wonderweiss in varlığı bile buna delil.

Kyoraku bilmiyorum sadece arap atı bir karakter diyebilirim. En sevdiğim herif seride Urahara ile birlikte ama sik sik işler yapıyor. Her şeye rağmen muhtemel vasto lorde den evrimleşmiş 1 numaralı espadayı shikai ile yendi ama çok daha fazlasını vadediyordu açıkçası. Hele o gözü vermesinin açıklaması olamaz. Üşüyoruz Yamamoto reyiz...

Kyoka suigetsuyu ben çok büyütmüyorum açıkçası. Güçsüz bir adamın ellerinde çok fark yaratmayacak bir yetenek. Atıyorum reiatsusu Zarakiden düşük olan bir herif kullansa eline hiçbir şey geçmez. Aizen i Aizen yapan şey değil kesinlikle. Kendinden güçlü birine karşı bir mavrası yok, Tousen vs Zarakide görüldüğü üzere.

Millenium Kyorakuya da bir değinseydin...
Resim
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Yhwach
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach

keşke hinamori değilde Ichigoyu kurban seçseydi :d kaptanlar Ichigoya dalsa aizen çay içse izlese ne makara olurdu amk. hatta aizen ara sıra Ichigoyu ağır saldırılardan korusa ibneliğine :d Ichigo kafayı yerdi. ama giren yine hinamoriye girdi...

aizen in özelliği

dehada uraharanı bir tık altı.
reiatsuda yamajinin 1 tık altı yada zaraki gibi.
zanpaktouda siker atar.

tek eksiği hougyoku saçmalığına inanmasıydı...
Buckbeard yazdı:
eğer Gaylar dünyada çoğunluğu ele geçirirse. olabilecek senaryolar:
1- Barzolar artık bizi de zükecek. 1 ay hapis yatar sonra yine devam.
2- normal evlilik oranı düşmeye başlar. yeni nesil için önemli olan çocuk sayıları düşer. yaşlanan eşcinsellere bakacak genç nufus azaldığı için yaşam git gide zorlaşacak.
3- bu gaylar hayvanlara da kayıyordur.
4- aids ve saire gibi hastalıklar cahil gaylar yüzünden çoğalacak.
bence eşcinsellik tamamen yok edilmeli.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Senya yazdı:Bence bağırışları duyurmaması daha akıl karı olurdu. Kubo pek özenmedi oralara. Bu arada Yamajii yi nasıl rakip görmedi yahu? Kendisinden güçlü olduğunu kabul ediyordu adam. Hatta kaptanlar içinde sadece onu öldürmeye yeltendi gerisini bıraktı bir kenara. Wonderweiss in varlığı bile buna delil.

Kyoraku bilmiyorum sadece arap atı bir karakter diyebilirim. En sevdiğim herif seride Urahara ile birlikte ama sik sik işler yapıyor. Her şeye rağmen muhtemel vasto lorde den evrimleşmiş 1 numaralı espadayı shikai ile yendi ama çok daha fazlasını vadediyordu açıkçası. Hele o gözü vermesinin açıklaması olamaz. Üşüyoruz Yamamoto reyiz...

Kyoka suigetsuyu ben çok büyütmüyorum açıkçası. Güçsüz bir adamın ellerinde çok fark yaratmayacak bir yetenek. Atıyorum reiatsusu Zarakiden düşük olan bir herif kullansa eline hiçbir şey geçmez. Aizen i Aizen yapan şey değil kesinlikle. Kendinden güçlü birine karşı bir mavrası yok, Tousen vs Zarakide görüldüğü üzere.

Millenium Kyorakuya da bir değinseydin...
Hayır sen beni yanlış anlamışsın.İchigo sesini ilüzyon sonlandıktan sonra duyurabiliyor zaten.O yüzden engellemişte olabilir ichigo şoka girip sesini duyurana kadar herşey anlıkta gerçekleşmiş olabilir.Bilemeyiz.Zaten hepsi konsantre olmuş kombo yapıyor kim takar ichigoyu.Adamlar ciddi ciddi ilüzyonu aşıp yenebileceklerini yada ks kullandırtmadan yenebileceklerini düşünüyorlar çünkü.Ne bilsinler başından beri kullandığını.

Kyoraku hakkında ne merak ediyorsun.Felsefesi ve duruşu belli bir adam.Gücü tam belli değil.Bankaisi yamamoto gibi çıkmazsa çok abartmaya gerek olmayabilir Zaraki bu adamı geçmiş olabilir.Ama sanırım bankai baya sağlam çıkacak başkaptan olduğuna göre.
Onun dışında bir ton olay olmasa Stark'ı normal şartlarda bankai ile indirecekti.Onun üzerinden gücünü sen hesapla işte.

Gözünü kaybetmesi çok anormal değil.Gafil avlanıyor adam volstandig açıp kapıyor hemen.Shunsui shikai yeteneklerini bile kullanmıyor düzgün.Gözünü alması daha güçlü olduğu anlamına gelmez.

Tabii şu an bankai hariç bir Byakuyanın gerisinde olduğunu düşünüyorum şahsen.3 quincy birden shikaiyle indiremeyebilir.Saray eğitiminin etkisi büyük.Byakuyayı bile neredeyse potansiyel seviyesine yaklaştırdı.Tabii buna rağmen Shunsui hala bankaisiyle bu açığı kapatabilir fark yaratabilir.Beklemedeyiz kapalı kutu şu an.Belki tekrar Haschwalt ile karşılaşabilir.En son çay hazırlarım diyordu. :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Sebebi başkumandanlık pozisyonu. Yamaji öyle bir açık vermezdi ne olursa olsun. Formayı dolduramıyor :laugh: Yoksa dediğim gibi en sevdiğim adam felsefesi, duruşu ve yetenekleriyle. Hele savaşıyoruz/ gösteri yapmıyoruz ayarı efsanedir. En sevmediğim iş, çok bok yoluna giden oldu gururu yüzünden seride başta Shiba Kaien olmak üzere.

Bakalım... Toshiro veledi beni 100 yılda geçecek lafı bile üzücü aslında, gerçi o ergenin seri sonu başkumandan olacağını düşünüyorum ama...
Resim
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Drag
Favori Anime: bleach

Senya yazdı:Biri Aizen in Hinamori fake ini adam gibi anlatsın bana. Hiçbir türlü mantıklı açıklama yapamadım kendime çünkü.
Tek bir açıklaması yok. Hayal gücüne kalmış bir şey, istediğin gibi yorumlayabilirsin.

Ancak şu karede Hinamori'nin karnının üstünde bir kılıç izi daha var. Burada Kyoraku'nun yaptığı vuruşu çizmeye çalışmış sanırım ama boyut itibariyle bayağı küçük kalmış.
Senya yazdı: Bakalım... Toshiro veledi beni 100 yılda geçecek lafı bile üzücü aslında, gerçi o ergenin seri sonu başkumandan olacağını düşünüyorum ama...
Üzmesin zira Kyoraku o sözü ciddi söylemiyor. Stark'ın savaşmaya pek niyetli olmadığı sıralarda Hitsugaya'nın Bankai-level Ice Flower bilmemnesini görüyorlar; Stark meraklanınca Kyoraku onu motive etmek için Hitsugaya'nın "potansiyeli"nden dem vurup kendisinin şimdilik daha güçlü olduğunu söylüyor. Tabii söyleyiş biçimi çeviride kaybolmuş ve üzerinden yıllar geçtiği için akıllara sahiciymiş gibi yerleşmiş.

Bir de şu var. Fake Karakura Town arcta işlenen konulardan bir tanesi de "duty"dir. Uzun uzun açıklayasım yok, kısaca anlatayım. Gotei 13 kaptanı olmanın gereksinimlerinden biri de "duty" yani "görev" adamı olmaktır. Kişisel meselerinizi ya da ahlak/erdem vb değerlerinizi işin içine katarsanız motoru bozarsınız. Haklı/haksız, aldım/verdim demeden zamanı geldiğinde kılıcı takabilmeniz/kararı verebilmeniz gerekir. Soğukkanlılıkla.

Hitsugaya bu öğretinin takipçisi değildi. Aizen'e olan kini ve Hinamori'ye olan bağı exploit edilince başarısız oldu. Kyoraku ise bahsettiğim özelliğe bayağı uyan bir "cold-blooded killer" tipi bir kaptan. İki karakterin arasındaki güç farkı çoğunlukla bu anlayış farkından geliyor. Kubo da bu tezatın altını çizercesine Hitsugaya Aizen'e "kaptan pazubandı pahasına böğrünü deşicem" dediğinde "hoop hitsugayacım yavaş ol bakalım" deme görevini Kyoraku'ya vermiş.

Tabii bu köprünün altından çok sular aktı. Aizen gibi SS'nin içinden gelen, pek çok Kaptan sınıfı Shinigami ile organik bağları olan başka bir villain gelene kadar Hitsugaya'nın bu ayarda başka bir sınavla karşılaşacağını sanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
Fatihcan002
Favori Manga: Naruto, Gintama, Bleach
Favori Anime: Steins Gate, Zankyou No Terror, Prince of Tennis

Şu anda yaşayan takım kaptanları ve teğmenleri kimler ?
Resim
Kullanıcı avatarı
Watson
Favori Manga: One Piece, One-Punch Man, Girls of the Wild's
Favori Anime: Hunter x Hunter, FMA, Danshi Koukousei no Nichijou

Fatihcan002 yazdı:Şu anda yaşayan takım kaptanları ve teğmenleri kimler ?
Belli değil. Kim ne durumda net göremedik daha.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
biyanjir
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach One Piece Naruto Fairy Tail

Yalnız benim hep merak ettiğim birşey var belki önceki forumlarda yazılmış ve cevabı verilmiş olabilir ama ben pek bakmıyorum. Bu İchigonun kılıcı ne oluyor yeni gelen mi yoksa başka bir form mu var.Bunu söylememin sebebi ise yapılan kılıç ichigonun bankasi yok diye yapıldı ve ayrıten önceki bankai gibi siyah. Eğer yeni form shikai ise bankaisi nasıl olucak yani acaba yebiden bankaiye ulaştırdılar mı onu. Bir de son aralar ichigo hollow güçlerini hiç kullanmadı az daha ölüyordu bir bölümde ne oldu yok mu oldu yoksa çok güçlü bir hale getirdiği için mi kullanmıyor merak ettim ve kullanırsa sadece maske mi olucak acaba yine yoksa tüm vücudu mu?ben pek formları takip etmiyorum. Cevap almayı bekliyorum. Yalnız kimse takmıyor herhalde beni. Biliyorum böyle çocuk gibi kimse takmıyor beni demek saçma oldu ama öyle 3-4 forumda yazdıklarım yokmuş gibi davranıldı yeni üye olmamdan filan mı acaba.

“Bleach Genel” sayfasına dön