Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

İlahın Öldürülüşü (Spoiler)

Bleach serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

► Spoiler Göster
Zamanında bir çok Bleach fanının seriyi bırakmasına sebep olan olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyu neden mi açıyorum? Olay henüz tazeyken fevri kararlar verip bir çok okur seriyi bıraktı, çok sert eleştiriler yaptılar. Yalnız şuanda olay üstünden uzun zaman geçti ve fikirleriniz daha berraktır diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Bir annesizlik destani, osursa level 99kido yapan adam kido yiyor farketmeden. :-)
Üstüne nerde ulan bunun bankaisi?
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Konu Dışı
Nerdeyse hardcore spoilerı içime alıyordum. :lol:
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
gilga
Favori Anime: One piece

Hougyoku icat eden adam birak ta muhurlesin bir zahmet.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari

Keşke Aizen'i daha güzel bir şekilde devreden "çıkarabilseydi" Kubo.
Bize transcendent varlığı göstermek için Aizen'e evrim üstüne evrim geçirtti. Tabii böyle olunca Aizen "ilah" oldu, yenilmez gözüktü gözümüze. Ne kadar "ilah" olmuş olsa da Aizen evrimi henüz tamamlanmış değildi, gerçek transcendent olabilecek varlık İchigo karşısında yenildi haliyle. Kubo bu işi daha anlaşılır bir şekilde yapsaydı, Aizen'i dağın tepesine çıkarıp oradan aşağıya atmasaydı daha mantıklı olacaktı. Yine de oldu ne yazık ki, ben şuanda ileriye bakıyorum.
Aizen'in düşüşü quincylerin açıklanmasına ve Ruh Kralına daha da yaklaşmamıza yol açtı. Aizen ne kadar düşmüş gözükse de şuanda hikayede hala rolü olması gerek şuanda.
Bach'ın Aizen'e hala ihtiyacı varsa. Mühürlü olduğu sandalye üstünde Bach'a ayar veriyorsa bu herif karşımıza daha da iyi çıkacaktır eminim. Ayrıca Aizen'in flashbacklerini de gördük ki merak içeren sorularımıza cevap oldu.
Sonuç olarak Aizen'in transcendente dönüşüp ardından da düşmesi olması gereken bir şeylerdi ama daha iyi bir şekilde yapmalıydı Kubo.
Kullanıcı avatarı
Zuko
Favori Manga: Fullmetal Alchemist Berserk Vagabond Dorohedoro Vinland Saga
Favori Anime: Fma Cowboy Bebop Steins Gate Seirei no Moribito GITS Samurai Champloo Gundam Haibane Renmei Kaiba Texhnolyze Welcome to Nhk

Bence aizen bu kadar güçlü yapılmamalıydı. Adam kaptanların ve vizardların yarısına tek attı. Aradaki güç farkı fazla olunca da gotei 13 ezik gözüktü. Bu bölümleri ilk olarak animeden takip ettiğim için çok fazla küfretmedim. Müzik,animasyon,çizim ve seslendirme çok iyi olunca bu kadar sırıtmadı. İlk olarak mangadan takip etseydim seriyi bırakabilirdim.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Zuko yazdı:Bence aizen bu kadar güçlü yapılmamalıydı. Adam kaptanların ve vizardların yarısına tek attı. Aradaki güç farkı fazla olunca da gotei 13 ezik gözüktü. Bu bölümleri ilk olarak animeden takip ettiğim için çok fazla küfretmedim. Müzik,animasyon,çizim ve seslendirme çok iyi olunca bu kadar sırıtmadı. İlk olarak mangadan takip etseydim seriyi bırakabilirdim.
Panpa kimse Aizen'in gücünden rahatsız değil zaten. Asıl rahatsız olduğumuz konu 3 aylık bir eğitimle ilahlaşmış bir adamı yenmesi İchigo'nun.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Aizeni güç maalesef kör etti. Uraharada bunu söyledi zaten.

Aizen şu anda planları vardır. Yehovanın teklifini kabul etmediğine göre ve zaman algısında oynamalar yapması mühürün etkisinin azaldığını gösterebilir.

Umarım şu anda potansiyel bakımdan Aizenden daha üstün olan bachta bu durum yaşanmaz.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

İlah zaten bir kere öldü.Kamishininoyari ile...

Ondan sonra Kubo Aizen ile artık ilahın gitgide şeytana dönüşünün evrelerini sunuyordu bana kalırsa.Tekrar tekrar ölüme yaklaşıp çok daha güçlü bir formda geri dönüyordu.Belkide 15 sayı bölüm isimlerinin bu şekilde olmasının sebebi tekrar tekrar ölmesi gerektiği içindi.Zaten aizende bunu istiyordu,tabii Urahara el atmamış olsaydı.

Urahara kendi söylüyor.Normalde bu kidouları sana yedirmeyi bırak yaptırtmama bile izin vermezdin diyor.İsabet ettirmeyi geçtim yapacak fırsat bulamazmış.Ancak aizen hahaha saldır ne yapabilirsin ki en fazla ölümden döner dahada güçlü geri gelirim mantığında olduğundan sinsi bir saldırıya kurban gitti.
Resim
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

Bak yine morelim bozuldu. Aizen başgan şerefine kurban kesmek lazım :'(
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim

“Bleach Genel” sayfasına dön