Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Genel Çizgiroman (Comic) Tartışma

Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Yok ben onu demek istemiyorum beyler.
Tanıtım: Gotham City mi daha uygun olur Gotham Şehri mi, onu demeye çalışıyorum.

@Utkan

Manga onun kendi, özel adı değil mi? Japonya'nın Çizgi Roman'ı Manga'dır direk.
Ama şimdi Cloack of Destiny nesnenin özel adıdır haklısın ama kullanabildiği kadar Türkçe kullanılması yanayım bem sadece, daha hoş olacağını düşünüyorum o yüzden belirtmek istedim :)
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Phinks yazdı:Yok ben onu demek istemiyorum beyler.
Tanıtım: Gotham City mi daha uygun olur Gotham Şehri mi, onu demeye çalışıyorum.

@Utkan

Manga onun kendi, özel adı değil mi? Japonya'nın Çizgi Roman'ı Manga'dır direk.
Ama şimdi Cloack of Destiny nesnenin özel adıdır haklısın ama kullanabildiği kadar Türkçe kullanılması yanayım bem sadece, daha hoş olacağını düşünüyorum o yüzden belirtmek istedim :)
Ben açıkcası yazarın yazdığı şeklini severim yani orjinal dilinde film izlemek var bir de dublaj var ?!

Yani ben konu açtığım sürece böyle açarım :laugh: Bunu'da Türkçe'ye bir saygısızlık olarak algılamamak gerek.
Onlar nasıl Yoğurt'a yogurt, Kebap'a Kebab, Saz'a Saz diyorsa bizde yabancı kökenlilere aynısını yapmalıyız. Öyle dangul dungul zorlama türkçe karşılıklara gerek yok..

Ayrıca o örnek verdiğin topic'te okuduysan görmüşsündür. Türkçe Karşılıklarını yazdım.. Tüm Yabancı menşeli büyü ve kosmik içerikli kalıpları da türkçeye çevirdim.. Ama her şey de bir yere kadar bu konularda çok yetersiz bir dil ve ülkeyiz pek çok şeyin karşılığı yok..

Mesela güzel bir noktaya parmak bastın ''Respect Thread'' nedir tanıtın dedim tanıttım.. Orada bile pek çok şeyin türkçe karşılığı olmadığını, yorum yapmak zorunda kaldığımızı gördüm..

Neyse bunlar basit mevzular.. Sİz yeni forumu boş bırakmamaya bakın :lol: :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

O zaman ben yine size bırakayım, seriyi okumadığım için tam bilgim yok tabii. :laugh:

İyi oldu tanıttığın onu bak.
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
Tenkaichi
Favori Manga: Veritas,Zippy Ziggy,Bleach.
Favori Anime: Darker Than Black,Kuroko No Basket,Bleach,One Piece,One Outs.

Death of Wolverine serisinden sonra Spidy devralıyormuş Wolverine'ın yerini.Yani Wolverine&The X-Men artık Spider-Man&The X-men olacak.
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Tenkaichi yazdı:Death of Wolverine serisinden sonra Spidy devralıyormuş Wolverine'ın yerini.Yani Wolverine&The X-Men artık Spider-Man&The X-men olacak.
Bu gerçekse ciddi kötü ya
Spider-Man & X-Men :laugh: SONY'nin aldığı karakterle ya..
Resim
Kullanıcı avatarı
Solid Snake
Favori Manga: One Piece, Berserk, 20th Century Boys, Hajime no Ippo, Billy Bat
Favori Anime: One Piece, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Hajime no Ippo, Gintama, Hunter x Hunter

Spider-man de evrendeki tüm karakterlerin yedeği oldu çıktı adeta :laugh: . Yalnız Wolverine dönene kadar Spider-man ile devam etme niyetindeyseler bu Wolverine'e tahmin ettiğimizden daha çabuk geri kavuşacağımız anlamına gelebilir. Böyle büyük bir reklam kampanyası ile öldürülmesinin ardından en azından bir üç yıl ölü kalacağını düşünüyordum ben. Bir de Aaron seriden çekildikten sonra Wolverine and the X-Men, mutant hikayelerinin amiral serilerinden biri olma özelliğini yitirdi denilebilir; ancak Spider-man'in ağırlığı tüm mutant serilerinde hissedilecek ise bizi epey ilginç maceralar bekliyor :laugh: .

@JiraiyaFlash
X-Men, 20th Century Fox'ta; Spider-man, Sony'de hacı.
Resim
Kullanıcı avatarı
Okan.
Favori Manga: OP,Toriko,The Gamer,DB,One Punch-Man
Favori Anime: HxH,JoJo

Sega Genesis'te Spiderman and X-men diye bir oyun vardı aklıma o geldi :D.X-men ve spideyi görmek güzel olucak.Asıl evrendi bu değil mi?
Kullanıcı avatarı
Solid Snake
Favori Manga: One Piece, Berserk, 20th Century Boys, Hajime no Ippo, Billy Bat
Favori Anime: One Piece, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Hajime no Ippo, Gintama, Hunter x Hunter

Okan. yazdı:Sega Genesis'te Spiderman and X-men diye bir oyun vardı aklıma o geldi :D.X-men ve spideyi görmek güzel olucak.Asıl evrendi bu değil mi?
Evet.
Resim
Kullanıcı avatarı
Tenkaichi
Favori Manga: Veritas,Zippy Ziggy,Bleach.
Favori Anime: Darker Than Black,Kuroko No Basket,Bleach,One Piece,One Outs.

Batman Beyond 2.0 artık devam etmeyecek beyler.Tam haber için;
http://geekyapar.com/konular/cizgi-roma ... ber-geldi/
Resim
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Hazır çizgiroman bölümüne bu kadar ilgi var ve anime-manga forumundayız, Goku vs Superman açılsa nasıl olur? Forumda buna izin veriliyor mu bilmiyorum ama manga vs comic'te en çok yapılan vs budur heralde ve cidden tartışmaları okumak da güzel olurdu. Ben tabi Superman'i okumadığımdan yorum yapamam, haliyle konuyu da açamam ama ikisinde de güncelde olanlar veya bitirmiş olanlar illa ki vardır. O yüzden konuya hakim birisi açsa böyle bi vs güzel olur diyorum. Ne garip bi istek oldu benimkisi de.

“Tartışma Konuları ve Sunumlar” sayfasına dön