Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach 668 Tartışma / 669 Öngörü

Bleach Manga serisi'nin tartışma alanı
Eternax
Favori Manga: One Piece & One Punch man &
Favori Anime: One Punch man & Naruto & One Piece & Gintama &

overlord73 yazdı:
brezee yazdı:Özelliğini kestiremiyorum ama Zaraki nin bankai nin Gerard ı indirmek için yeterli olacagını dusunuyorum..
Ben aksini düşünüyorum, yeterli olmaz.

Gotei 13 kaptanı (Shunsui Kyōraku) tek başına indiremedi, 5 gizli savaş potansiyelinden biri (Kisuke Urahara) tek başına indiremedi.

Bu nedenle, bence, Zaraki'de bankai açsa dahi tek başına indiremez.

Aizen ve İchigo birleşip Yhwach'a dalacaklar herhalde...

NOT: Düşündüm de, Bleach 2017 yılında bence de bitecek.
Zaraki bu kadar yıl içinde zampaktosuz savaşıpta şimdi kaybetmek için zampakto > shikai > bankai sahibi olmadı. Bankai açtığında göz bandını çıkarmış gibi gücü tavan yapacak teq atamasa bile 2 3 vuruşta indirecek.

yanlış değilsem zarakinin ve urahara'nın kapıştığı quincyler hayatta kalan son quincyler olması lazım bundan sonrası juhabaç ile ichigo savaşı var...

AleXiel yazdı:Meraklan bekliyoruz.
He bu arada o övündüğümüz Yamamato taicho bile Yachirunun bankai olduğunu anlamamış mı?
Belkide anladı ama birşey söylemek istememiştir zaraki'nin kendi iradesiyle anlamasını istemiştir bir nevi öğrencisini eğiten hoca gibi, Hatırlatıyım Yamamoto bir zamanlar Zaraki'ye zampaktoyu 2 elle kullanarak tek atmayı öğretmişti
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Sonunda yıllardır beklenen an yaklaştı.Vay be...

Zaraki'den bahsetmeden önce sayıda ilgimi çeken kısımlar var bunlardan bahsedeyim.Gerard bu kadar büyümesini herkesin korkusuna bağlamış.Bu kısım epey garip ve yoruma açık.Aldığı büyük hasardan büyüdüğü söylenmişti ama parçalandığı halini korkunç bulanlar vardı.Bunun etkisi var mı yoksa korku saldığından mı bahsediyor acaba.Kılıcını ve çentiği de umutla ilişkilendirmiş.İleriki bölümlerde muhtemelen bunlarla ilgili bazı güçleri ortaya çıkacak.Özellikle kılıçla.

Sayı isminde dendiği gibi Gerard hızlı,büyük ve güçlü.Öyle Yammy gibi hantal değil.Adam o cüsseyle Zaraki'nin hızına ayak uydurup savuşturuyor.Büyük olay aslında.Onun için tehlikeli bir rakip olmuş hedef tahtası değil şu an.Zaten öyle bile olsa saldırılar pek işlemiyor.

Sayıda en önemli kısımlardan biri de önemli bir ipucunun verilmesi bence.Hitsugaya Gerard için mantığın işlemediği bir rakip diyor.Haklı da adamı öldürsen dahi daha güçlü olarak geri diriliyor.Aizen zamanında Gin'e ne demişti.Mantığın bittiği yere gidelim. :)Yani reiatsu düzlemini aşan bir nokta.Yine Aizen mantık düzleminde yaşayan yaratığı normalde yapılamayacak olmasına rağmen yok etmişti.
► Spoiler Göster
Kısacası demek istiyorum ki elitlerin tanrısal güçleri Aizen'in bulunduğu konumla aynı düzeyde.Her elit böyle midir emin değilim ama Kralın uzuvları kesinlikle böyleler.Kralın kendisi zaten o boyutta bir varlık olduğu için gayet doğal değil mi sizce ?
Yakın zamanda bir detay farkettim önemsiz de olabilir ama ilginç.Tanrısal güçlerini kaybeden Lille Barro teleportasyon gücüne sahip.Yani bildiğin ışınlanıyor bir noktaya.Mangada ilk başta gözden kaçabiliyor.Bunun aynısını Aizen kelebek formunda yapıyordu.Animede bu sahneler özellikle bu şekilde.Hatta Gin'i teleportasyon ile gafil avlayıp öldürüyor.

Yani düşünün artık bizim kaptanların nelerle uğraştığını.O yüzden elitlerin teke tek yada normal yollarla yenilmesi pek kolay değil.Ekstrem durumlar olması lazım.Şu klanın özel kılıcı gibi.Veya Zaraki'de var olan özel durumda galibiyette rol oynayabilir.Bu özel durum Yachiru oluyor tabii.Yachiru mevzusunun tamamen özel bir durum olduğunu düşünüyorum.Stark benzeri birşeyler olmuş ve bunlar açıklanacak.Benim fikriyatım ise şu şekilde.

Zaraki yalnız ve kılıcına değer vermezken kılıcın ruhu kılıçtan kısmen ayrıldı ve Zaraki ile Yachiru olarak iletişim kurdu.Nedeni ne tam olarak bilinmez.Yalnızlık,değer vermeme vs...Bu yüzden eskiden ona defalarca seslenmesine rağmen adını duyamamıştı.Belki de kılıcın ruhu Yachiru olarak onunla kendisi bir bağ kurmaya çalıştı.Unohana'nın gerçek kimliğine döndürmek istemesi yüzünden bile olabilir.Biliyorsunuz Unohana yüzünden adam kendini kısıtlamıştı psikolojik olarak.O travmanın etkisi yüzünden böyle olmuş olabilir.Çünkü zanpaktolar sahibini yeterli değil eksik bulursa ismini bile söylemiyorlar tam olarak.Renji'ye olduğu gibi.Zaraki her haliyle güçlü de olsa bu yüzden iletişim kuramamış olabilir.Dikkat ederseniz Gremmy karşısında Shikai açtıktan sonra Yachiru kayboluyor.Anladığım kadarıyla iletişim kurduktan sonra shikayi ilk kullandığında kılıca geri dönüyor.Önceki hali shikai olmadığı için kaybolmasını gerektirecek bir durum yoktu.Ancak artık var.

Son sayıda da Zangetsu ossanın yaptığı gibi güç veriyor ona.Fakat isim söylenmeden bankai açılacağını sanmıyorum.Eğer Zaraki'nin özel bir durumu varsa bankaiyi kendi açmayıp kılıcı kendiliğinden açan ilk kişi olacak. :D Tabii Yachiru bile bir isim zikreder muhtemelen.Ancak bana göre Yachiru ileriki sayıda ona sadece bankai ismini söyleyecek.İchibei isimleri verdiği için bankainin ismini Renji'ye söylemişti.Renji de yeni bankaiye kavuşmuştu.Zanpaktoular da sahibini güçlü görüyorsa gerçek isimlerini söyleyebiliyor.Sanırım Yachiru'nun yapacağı da bu olacak.Zaraki ismi öğrenmenin verdiği güç ile de bankai açacak.

ken-chan yazdı:
overlord73 yazdı:
Senya yazdı:Yav geçen hafta da dedik size, adam tükkanı kapatıyor. Patır patır gizemleri açıklığa kavuşturup bitirecek seriyi.
"Tükkanı kapatan" Kubo, son arc yıllarca sürecek demişti. Nereye kapatıyor tükkanı?

Bölümü beğendim ben.
Yıllar dedi de kaç yıl olduğunu söyledi mi :laugh: Bu arc 1 yıl daha sürerse zaten Bleach tarihinin en uzun arc'ı olucak.Al sana yıllar işte.2017 de biter Bleach daha fazla zorlamanın anlamı yok.Popülaritesi de kayboldu Kubo kazanacağı parayı da kazandı.Teker teker eksik ne kaldıysa araya sıkıştırıyor.
Yok daha var nasıl az şey kaldı.Daha ichigonun yeni bankaisini görmedik.İlk önce yeniilir zaten muhtemelen ikinci yada üçüncü kapışma olur.0.takımda var daha.Onların da gücünü sergileyecek.En erken 100 sayı ama ben 900 bekliyorum.Sağlam dövüşler olursa zaten en az 5 - 6 bölümde bitiyor onlar uzun sürer muhtemelen.

Serinin 900. sayıda biteceğini düşünüyorum açıkçası.Narutonun benzerini yaptığı gibi.Çünkü mangada sürekli 9 ve katlarıyla yapılan göndermeler var.90 yıl ve sonra 9 gün muhabbeti ortada zaten.
Resim
Kullanıcı avatarı
brezee
Favori Manga: One piece,Bleach,Re:Monster,Noblesse,Shingeki no Kyojin,Ability,World Trigger
Favori Anime: Bleach,Onepiece,Sekirei,Nanatsu no Taizai,Shingeki no Kyojin,World Trigger

overlord73 yazdı:
brezee yazdı:Özelliğini kestiremiyorum ama Zaraki nin bankai nin Gerard ı indirmek için yeterli olacagını dusunuyorum..

Gotei 13 kaptanı (Shunsui Kyōraku) tek başına indiremedi, 5 gizli savaş potansiyelinden biri (Kisuke Urahara) tek başına indiremedi.

Quincylerin SSe ilk gelişini hatırla,İchigo nun Kirge ile vs sini hatırla, Diğer tum kaptanların quincy rakipleriyle ilk vs lerini hatırla..Herkes,hepsi darmaduman olurken Zaraki sırtında 3 quincy cesedi ile gelmişti. Olay orgusunu dusundugun zaman bile Zaraki nin Gerard ı kendisinin alması lazım. Boru değil, göz bandı acık,shikai tam,şimdi bir de bankai dedi. Ben Gerard dan sonra Juha ya bile yuruyeceğini dusunuyorum. İlk karsılasmalarında cok madara olmustu.Onun rovansına cıkması lazım.
tuzruhu
Favori Manga: Berserk, one piece, toriko, bleach
Favori Anime: Ghost in the Shell, Hellsing, Berserk, Shingeki no Kyojin, Onizuka

:whistle:

#aman tanrıım didim.

Zaraki en son göz bandını ne zaman çıkarmıştı?
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

brezee yazdı:
overlord73 yazdı:

Quincylerin SSe ilk gelişini hatırla,İchigo nun Kirge ile vs sini hatırla, Diğer tum kaptanların quincy rakipleriyle ilk vs lerini hatırla..Herkes,hepsi darmaduman olurken Zaraki sırtında 3 quincy cesedi ile gelmişti. Olay orgusunu dusundugun zaman bile Zaraki nin Gerard ı kendisinin alması lazım. Boru değil, göz bandı acık,shikai tam,şimdi bir de bankai dedi. Ben Gerard dan sonra Juha ya bile yuruyeceğini dusunuyorum. İlk karsılasmalarında cok madara olmustu.Onun rovansına cıkması lazım.
Yanlız Zarakinin karşılaştığı Juha Bach gerçek değil çakmasıydı. Yamajinin bankaisini açmak için atılan yemdi.

Bu arada bebenin bankai çıkmasına şaşıran var mı cidden? Bu kadar klişe birşey olamaz. Artık kim kimin zampaktousu kim kimin bankaisi belli değil anasını satayım. O kadar dedim Kubo sana bu zampaktou-shinigami ilişkisini bu kadar kurcalama diye. Kör shinigami ile temelini attığın bu sıçışı Shunsui ile ileri seviyeye taşırıp en sonunda Zaraki ile patlattın. Hikayen kendi sıçtığın bokun içinde boğulacak haberin yok. Adama "Drink" diye shikai açtırıyosun ama ortada fol yok yumurta yok. Bu adamın shikai güçü nedir görebildik mi, hayır? En azından ilerde şöyle böyle olabilir diyebileceğimiz bi fikir verdin mi, hayır. Tek yaptığın drink drunk sonra o koca zampaktouyu sağa sola sallamak. Narutodan sonra bir potansiyeli seri daha boka sarıp bitecek işte en sonunda o olacak. Burda hiç öyle sayfalarda çarşaf çarşaf yazıp tartışmanıza gerek yok. Kubo ne sıçarsa o olacak işte. Kral dediğimiz şey bile en sonunda içigonun ellerinde zampaktouya dönüşürse şaşırmayın.
Ayrıca en son olarak eklemeliyim ki " Where is the Aizen" tükürdüğümün Kubosu. Savaş meydanında çakma elite quincylerin üstünden silindir gibi geçecek adamın nerde olduğu belli değil.
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
Kullanıcı avatarı
flashstepdance
Favori Anime: op

Zarakinin drink dediği kısımda çakma thor a her vurduğunda reiatsusunu kendisine toplayıp en azından bankai öncesi biraz ön sevişme yapacak mücadeleye girmesini beklerdim. Konu kenpachi olunca biraz daha aksiyon görmek istiyor insan ister istemez.
Resim
Kullanıcı avatarı
brezee
Favori Manga: One piece,Bleach,Re:Monster,Noblesse,Shingeki no Kyojin,Ability,World Trigger
Favori Anime: Bleach,Onepiece,Sekirei,Nanatsu no Taizai,Shingeki no Kyojin,World Trigger

@barbar

Yorumuna katılmamak elde değil.Bence sona saklanan bankailer cok eften puften cıktı. Belki biraz da hata bizdeydi.Beklenti içerisine girdik.Dusununce Urahara nın bankaisi Unohanın shikaisinin sadece bir tık ustu cıktı. Shunsuininkini hala anlamıs değilim. Zaraki nin ilerde zampaktosu olacak Yachiru nun shikasi bile acayip birseyken Zaraki de göz bandı acmak kadar bile etki etmemiş gözüküyor. Benim tahminim Zaraki nin bankaisi de öle cok satafatlı bir sey olmayacak. Hatta sekil ve biçim olarak İchigo nun bankaisine benzeyecek diye dusunuyorum.

İchigo nun bankaisi tum gucu hızına ceviriyordu.Zarakide ise durum saf guc seklinde ortaya cıkacak.Muhtemelen tum reiatsuyu zampaktosuna cekip getsuga benzeri bir sey yapacaktır. Zaten shikaideki drink lafı da buna uygun bence.Yachiru nun shikaideki yeteneği de kesmeye yonelik bir seydi.Hepsini bir araya getirince,hele bir de Gerard ın boyutunu dusunursek; Haftaya tek vurusta bu iş bitecek diyorum.
Kullanıcı avatarı
bebeto
Favori Anime: bleach

Yachirunun Zarakinin gerçek zanpaktosusu çıkma olayı çok da şaşırtıcı bir durum değildi bana görede. Mangadaki tek sıkıntı olayların birden hızla gelişip karakterlere tek tek sırayla bankai açtırması oldu Kubonun yoksa bankailerin dizaynı ve modellemeleri gayet iyiydi. Ayrıca elit quincylerin gücü de hiç hafife alınacak gibi değil nerdeyse hepsi kralın bir parçası çıktı. Bırakında biraz zorlansınlar. Benim tek kızdığım nokta Kubonun bu tür quincyleri haddinden fazla güçlü göstermek ve konuları birden bankailere bağlamak oldu. Zarakiye gelecek olursak arkadaşın biri Zarakinin shikaisini güçsüz demişti sanırsam. O arkadaşa Gremmynin attığı meteoru nasıl tek hamlede tuzla buz ettiğini hatırlatayım. Daha ne olsun saf kaba kuvvet güce böyle bir zanpaktou çok hoş durdu. Adam daha ne yapsın eski hali ve şuanki gücüyle beraber 4 tane quincyi bildiğin pert etti yani haftayada Gerardı yener bir şekilde eder 5. Zaraki bu serinin en özel shinigamisi bana göre. Boru değil yani 5 potansiyel listede olmak. Hele ki o listede Aizen gibi bir unsur varken. Zaraki şuana kadar diğer kaptanların yapamadığı kadar ss için herşeyini ortaya koydu. Bu nedenle Zaraki diğer kaptanlara göre çok özel bir shinigami.
savaz

Bence kız gıder kanpachı kazanır yanı bankaı sı acıga cıktıgında cısımlesmıs vucudunu kaybedecek Ve aglamaklı bır Yachıru sonu gorucez dıye dusunuyorum
Kilitli

“Bleach Manga” sayfasına dön