Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach 656 Tartışma / 657 Öngörü

Bleach Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
ken-chan
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach - Hajime No Ippo - Slam dunk - Death Note - Code Geass - Rurouni Kenshin - Gintama - Samurai Champloo - FMA Brotherhood - Hellsing - Basilisk - Samurai 7 - Steins Gate - Cowboy Bebop - Great Teacher Onizuka - One Outs - Hunter X Hunter

Ichigo'nun daha hikayenin bu kısmında güçlerini göstereceğini mi sandınız.Tabi bayılacak.Ana karakter öyle kolayca piyasaya çıkmaz.Bir şekilde ichigo'yu hikayeden çıkartması gerekiyordu ve çıkardı bu kadar basit.Askin yenilene kadar kalkamaz ordan.Tahminen 5-6 hafta Ichigo görmeyiz.
Kullanıcı avatarı
AceleManga
Favori Manga: Naruto, Dedektif Conan
Favori Anime: Naruto

UlquiorraSchifferUs yazdı:Lille kendisi için Tanrı tarafından gücü verilen son Quincy benim diyordu.Tanrıya en yakın benim diyordu.
Fakat Askin Lille için gücü ilk verilen Quincy diyor.Çelişki yok mu yahu ?
Panda yanlış mı çevirdi diye kontrol edeyim dedim ama yok, Stream de öyle yapmış.

Bu sayfada "final=son" diyor. http://www.mangastream.to/bleach-chapte ... ge-14.html

Bundaysa "first=ilk". http://readms.com/r/bleach/656/3122/6

Önceki sayıda Panda da "last=son" olarak çevirdiğine göre doğrusu "son" olabilir. http://www.mangapanda.com/bleach/646/14
UlquiorraSchifferUs yazdı:Bir de bu Schutzstaffel de neyin nesi ? Elite Quincy'ler mi demek ?
http://bleach.wikia.com/wiki/Sternritter sayfasına göre 5 tanesi Schutzstaffel: Pernida Parnkgjas, Askin Nakk Le Vaar, Gerard Valkyrie, Lille Barro, Uryū Ishida.
Kullanıcı avatarı
brezee
Favori Manga: One piece,Bleach,Re:Monster,Noblesse,Shingeki no Kyojin,Ability,World Trigger
Favori Anime: Bleach,Onepiece,Sekirei,Nanatsu no Taizai,Shingeki no Kyojin,World Trigger

dusakabin yazdı:Güç seviyesi saçmalığına durmaksızın devam edelim. İchigo yenemedi sen mi yeneceksin ? Kaptan vuramadı sen mi vuracaksın yardımcı kaptan.

Sıkılmadınız mı artık. Farklı farklı güçler bizlere gösteriliyor. Hepsinin de zayıf ve güçlü noktaları var. Güçler, savaşan tarafların özelliklerine göre dağıtılıyor ve güzelce kendi evrenlerinin kurallarına çoğunlukla uyularak çatışmalar gerçekleştiriliyor. İchigo salağı belliki Askin ibnesinin havuzuna bodoslama dalmış ve paralize olmuş. Bundan köfteyi çakamayacak durum olmamalı. Diğerlerini de uyarıyor uzak durun panpalar oraya dalmayın diye. Dalmayın olum adamın gücünü biz gördük İchigo görmedi hemen atladı. Yoruichinin açıklamalarına bakılırsa o havuza Askin girse o da -kendi tekniği bile olsa- etkilenecek ve paralize olacak.
İchigo beyniyle değil fiziksel gücüyle savaşan birisi Askin gibi kurnaza uygun bir rakip değil. İyi oldu yoruichinin gelmesi. Urahara'yla İsshin de çıksın piyasaya artık. Juhaya geçene kadar 1 yıl geçecek heralde.
Dediklerinde haklısın da bu dediklerin eş gucte olanlar için gecerli. Bleach dunyasında reiatsu seviyesi dovuslerde direk sonucu etkiliyor.
Gucler birbirlerine azcık yakındır ama daha gucsuz olanın cok absurd bir yeteneği vardır. O zaman hıza,tecrubeye,guce ragmen yeteneğiyle vs yi aldı deriz. Ya bizim bu İnoe ve Chad gibilerin bu guclere sahip kişilerin 1 km yanlarına yaklastıklarında baskıdan bayılmaları lazım.

-----

Yuru be Yoroichi kim tutar seni..Yanlız rakibi de benim en cok sey beklediğim ve en tehlikeli buldugum Askin.Henuz salınımını yapmamıs olmasına ragmen milleti en cok ugrastıran sternlighter.

Bu sayıyı onceki sayılara nazaran daha iyi buldum.
Kullanıcı avatarı
dusakabin
Favori Manga: bleach,naruto
Favori Anime: bleach,naruto

brezee yazdı:
dusakabin yazdı:Güç seviyesi saçmalığına durmaksızın devam edelim. İchigo yenemedi sen mi yeneceksin ? Kaptan vuramadı sen mi vuracaksın yardımcı kaptan.

Sıkılmadınız mı artık. Farklı farklı güçler bizlere gösteriliyor. Hepsinin de zayıf ve güçlü noktaları var. Güçler, savaşan tarafların özelliklerine göre dağıtılıyor ve güzelce kendi evrenlerinin kurallarına çoğunlukla uyularak çatışmalar gerçekleştiriliyor. İchigo salağı belliki Askin ibnesinin havuzuna bodoslama dalmış ve paralize olmuş. Bundan köfteyi çakamayacak durum olmamalı. Diğerlerini de uyarıyor uzak durun panpalar oraya dalmayın diye. Dalmayın olum adamın gücünü biz gördük İchigo görmedi hemen atladı. Yoruichinin açıklamalarına bakılırsa o havuza Askin girse o da -kendi tekniği bile olsa- etkilenecek ve paralize olacak.
İchigo beyniyle değil fiziksel gücüyle savaşan birisi Askin gibi kurnaza uygun bir rakip değil. İyi oldu yoruichinin gelmesi. Urahara'yla İsshin de çıksın piyasaya artık. Juhaya geçene kadar 1 yıl geçecek heralde.
Dediklerinde haklısın da bu dediklerin eş gucte olanlar için gecerli. Bleach dunyasında reiatsu seviyesi dovuslerde direk sonucu etkiliyor.
Gucler birbirlerine azcık yakındır ama daha gucsuz olanın cok absurd bir yeteneği vardır. O zaman hıza,tecrubeye,guce ragmen yeteneğiyle vs yi aldı deriz. Ya bizim bu İnoe ve Chad gibilerin bu guclere sahip kişilerin 1 km yanlarına yaklastıklarında baskıdan bayılmaları lazım.

-----

Yuru be Yoroichi kim tutar seni..Yanlız rakibi de benim en cok sey beklediğim ve en tehlikeli buldugum Askin.Henuz salınımını yapmamıs olmasına ragmen milleti en cok ugrastıran sternlighter.

Bu sayıyı onceki sayılara nazaran daha iyi buldum.
Yazdigim seylerinin sebebi chad ve inoue oraya girdi siz mi doveceksiniz diyen arkadasima karsilik soylenmedi. Genel olarak son 7-8 sayida gecen muhabbetler bunlar. Tabiki chad ve inoue almayacak askini ama onlar can havliyle girdiler sadece. Ama ikisi de kendini gelistirdi ve nanao gibi rakibi yenecek guce tek baslarina sahip olmayacaklar. Guclu karaktere destek olacaklar. Tabiki katkilari olacak. Gucsuzler diye cop muamelesi de yapilmasin. Askin dozajlarla oynayip rakibi alt eden birisi. İnoue de tedavi edici gibi gorulse de aslinda gucu ile olusturdugu alanda zamani geri alabilme ozelligine sahip. O alanda kesilen kolu, azalan reiatsuyu, acilan yarayi iyilestirebildigi gibi doz yukselmesi veya azalmasini da eski/normal haline cevirebilir. Benim eksik anlattigim kisim bu sanirim. Karsi cikarak sanki chad askini yener demis gibi olmusum.yenilmesine yardim eder.
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Innocence
Favori Manga: D gray man, Bleach, Naruto...
Favori Anime: D gray man, Bleach, Naruto...

AceleManga yazdı:
UlquiorraSchifferUs yazdı:Lille kendisi için Tanrı tarafından gücü verilen son Quincy benim diyordu.Tanrıya en yakın benim diyordu.
Fakat Askin Lille için gücü ilk verilen Quincy diyor.Çelişki yok mu yahu ?
Panda yanlış mı çevirdi diye kontrol edeyim dedim ama yok, Stream de öyle yapmış.

Bu sayfada "final=son" diyor. http://www.mangastream.to/bleach-chapte ... ge-14.html

Bundaysa "first=ilk". http://readms.com/r/bleach/656/3122/6

Önceki sayıda Panda da "last=son" olarak çevirdiğine göre doğrusu "son" olabilir. http://www.mangapanda.com/bleach/646/14
UlquiorraSchifferUs yazdı:Bir de bu Schutzstaffel de neyin nesi ? Elite Quincy'ler mi demek ?
http://bleach.wikia.com/wiki/Sternritter sayfasına göre 5 tanesi Schutzstaffel: Pernida Parnkgjas, Askin Nakk Le Vaar, Gerard Valkyrie, Lille Barro, Uryū Ishida.
Acaba (ki yanlışta biliyor olabilrim) şu şekilde olmuş olabilir mi :
Askin Schrift gücü bahşedilmiş ilk quincy yazmış. Adam daha önceki quincylere bu yeteneği vermemiş demek ki. Zannımca Lille yi en son quincy yaptı ve yaptığı en kusursuz şeyi beğenip ona ilk Schrift gücünü verdi. Yani quincy eşittir schrift ise bilemem de zannımca farklı şeyler...
Dip not: Seriyi başından beridir takip etmiyorum Naruto bittiğinden biraz önceden beri biliyorum yani kelimelerin bazısı da Almanca. Eğer yanlış bir şey dediysem affola...
Kullanıcı avatarı
AceleManga
Favori Manga: Naruto, Dedektif Conan
Favori Anime: Naruto

Innocence yazdı:Askin Schrift gücü bahşedilmiş ilk quincy yazmış. Adam daha önceki quincylere bu yeteneği vermemiş demek ki. Zannımca Lille yi en son quincy yaptı ve yaptığı en kusursuz şeyi beğenip ona ilk Schrift gücünü verdi. Yani quincy eşittir schrift ise bilemem de zannımca farklı şeyler...
Evet quincy ile schrift aynı şey değil, yani sölediğin tarz bir şeyler olabilir. Fakat http://www.mangastream.to/bleach-chapte ... ge-14.html sayfası yine de biraz şüpheli. Orada "son verilen bir güç"ten bahsediyor. Yani bu durumda "power" dediği şeyin ne olduğuna bağlı, power derken schrift kastediliyorsa çelişki var ama "son verilen power" ile "ilk verilen schrift" farklı şeylerse çelişki kalmaz.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Ahahaha İchigo ve Askin öldürdü beni bu bölüm. :laugh: Grimmjow senin gibi birine yenildi yani dedikten sonra yerleri öpmekle meşgul. :cheer: Bu lafı söyledikten sonra Askin'in manidar bir bakışı var.Beni küçümüyorsun ama bu lafları sana monte edeceğim bakışı.
► Spoiler Göster

Olaya maç olarak bakma diyor ki çok doğru.Güçlü zayıfa yenilebilir taktik ve strateji ile.
Onun dışında İchigo yerleri yalarken ona açıklama yapıp laf soktuğu kısım çok iyiydi.Askin fanı olunacak karakter gerçekten.
Gücü sadece kan ile alakalı değilmiş.Çok yaratıcı bir gücü var.Hayal gücüyle birçok şey yapar.Önemli olan neyi ölümcül doz haline getireceği.Tabii o şeyi de vücuduna alması gerekiyor.Zaten eski bölümlerde kan yalaması dikkatimi çekmişti.Hidan tarzı bir şartı olduğu belliydi.

Elit açıklamalarına gelecek olursak gerçekten aydınlatıcıydı.Schuztaffel elit quincyler için kullanılan bir tabir.Söylediğine göre Lille onların lideriymiş.Kıdem bakımından önde olduğunu tartışılmaz diyerek belirtiyor.Çünkü adam özel yeteneği verilen ilk quincy.Fakat ben güç bakımından da en iyisi olduğunu düşünüyorum.Liderin en güçlü olması gerekir sonuçta.

O yüzden Shunsui rezil oldu,hayal kırıklığı diyenlere mangaka net bir cevap vermiş oldu. :) Lille Barro elitler içinde bile en tepede.Yani bankai yada Shunsui güçsüz değil.Bu adam gerçekten inanılmaz güçlü.Tabii İshida'yı es geçerek söylüyorum sonradan katıldığı için.Varis olması ve Almighty gücü yüzünden potansiyeli çok yüksek.

Dikkat ederseniz İshida katılmadan önce 4 tane elit var.Bunlar bana 4 büyük meleği hatırlatıyor.Lille Barro da Juha'ya en yakın benim diyerek Baş meleği temsil ediyor bence. :) Adamın kutsal güçleri ve halesinden belli bir farkı olduğu.Yenilirken bile güçlerini kaybederek yeniliyor.Tanrısal güçleri ve özel bir konumu var.

Gerard'ın kalp çıkması gerçekten ilginç oldu.Bakalım nasıl bir şekilde tasarlayacak kubo.Yaratıcı birşeyler bekliyorum sol el gibi.
Kalbin durduktan sonra tekrar atması ile mucize arasında bir bağlantı olabilir gibi geliyor bana.Yine aynı şekilde kalbini yok etmeden Gerard öldürülemeyebilir.Farkettiyseniz kafasını kesmek çözüm değil.Bu kalp kralın kalbi olduğu için çok ilginç.Çünkü Komamura gibi kurtadamların kalp teknikleri düşünüldüğünde Ruhlar kralıyla bağlantılı olması muhtemel.Kurtadamların atası da ruhlar kralı olabilir.

Yoruichiden bahsetmeden olmaz.Soifon bile ileri derecede Shunko kullanırken bu tekniği ondan 100 sene önce keşfetmiş birisi çok daha ilerlemiş olmalıydı.Gerçekten de öyle olmuş.Yıldırım tekniklerinde ustalaşmış.Enel'in davulları gibi arkasında beliren Raijin simgesi de ne kadar güçlü olduğunun kanıtı olsa gerek.Yoruichi harf gücü olan bir quincy ve bankai açmış bir shinigami kadar güçlü bir teknik kullanıyor şu an.İchigoyla kapışan kız ve Yamamoto'nun teğmeninin bankaisinden bahsediyorum.Yoruichi henüz shikai bile kullanmadan en az onlara denk bir gücü sergiliyor.Daha bu işin ötesi olduğu ve vites yükselteceği de kesin.Urahara'nın bile hocalığını yapmış birisinden beklenecek bir güç.Oldukça güçlü olduğunu kanıtladı.

AceleManga yazdı:
Innocence yazdı:Askin Schrift gücü bahşedilmiş ilk quincy yazmış. Adam daha önceki quincylere bu yeteneği vermemiş demek ki. Zannımca Lille yi en son quincy yaptı ve yaptığı en kusursuz şeyi beğenip ona ilk Schrift gücünü verdi. Yani quincy eşittir schrift ise bilemem de zannımca farklı şeyler...
Evet quincy ile schrift aynı şey değil, yani sölediğin tarz bir şeyler olabilir. Fakat http://www.mangastream.to/bleach-chapte ... ge-14.html sayfası yine de biraz şüpheli. Orada "son verilen bir güç"ten bahsediyor. Yani bu durumda "power" dediği şeyin ne olduğuna bağlı, power derken schrift kastediliyorsa çelişki var ama "son verilen power" ile "ilk verilen schrift" farklı şeylerse çelişki kalmaz.

Schrift ve güç verme mevzusu şu şekilde.Çelişki olduğunu düşünenler olabileceği için açıklayayım.

Schfrit meselesi tamamen harf vermekle alakalı.Harf ile özel bir yetenekte veriyor Yuha quincylere.Bunu da içirdiği kan sayesinde olan bir ayinle yapıyor.İshida harfini bu şekilde aldı.Lille de bu gücün verildiği ilk quincymiş.Tamamlanan ve gücü verilen ise son quincy.Juha'nın en iyi yapıtı olduktan sonra da ilk harf gücü verilen kişi olmuş.Yani lille kendini boşa mükemmel olarak görmüyor.Yapabileceklerinin hepsini ilk onun üzerinde denemiş Yhwach.

Bir nevi auswahlen gibi.Yhwach ruhunu dağıtarak güç verme yeteneğine sahip birisi.Daha sonra yeni ve karmaşık bir teknik keşfediyor harfi ruhuna kazıyarak güç vermeye başlıyor.İşte klasik olarak güç aktarma olayını yaptığı son kişi Lille iken keşfettiği yeni tekniği ise ilk onun üzerinde uygulamış.
Resim
Kullanıcı avatarı
manga-r-
Favori Manga: Bleach, Naruto, Shingeki no Kyojin,
Favori Anime: Bleach, Himura Kenshin, Shingeki no Kyojin, Fullmetal Alchemist

https://tr.wikipedia.org/wiki/SS

Wikipedia'daki bilgiye göre Schutzstaffel (Koruma Timi) yani meşhur SS ilk kurulduğu anlarda Hitler'in kişisel korumalığını yapan elit bir birlikmiş. Hem özel birlik olmaları hem de kişisel muhafızlık görevini yapmalarından dolayı Juha'nın elit grubuna bu ismin verilmesi gayet uygun olmuş. Yine Wikipedia'daki bilgiye göre SS'lerin ünlü komutanlarının da 5 kişi olması tesadüf olmasa gerek.
Kafka okumaz, yazar canım !
Kullanıcı avatarı
AleXiel
Favori Manga: Bleach,Naruto,One piece,Deadman Wonderland,Mirai Nikki,Berserk
Favori Anime: Bleach,Naruto,ergo proxy,hellsing,death note,gintama,dragon ball,pokemon,tsubasa,lovely complex,another,swort art online, one piece,shingeki no kyojin,mirai nikki

Hergün yeni bir terim öğreniyorum. Aklımda tutamıyorum valla. Quincy quincydir daha ötesi bozar. :D
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

AleXiel yazdı:Hergün yeni bir terim öğreniyorum. Aklımda tutamıyorum valla. Quincy quincydir daha ötesi bozar. :D
Lol ben de hatirlamiyorum hic birini. :D
Kilitli

“Bleach Manga” sayfasına dön