Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Manga vs. Comics

Manga mı comics mi ?

Manga
22
71%
Comics
7
23%
Berabere
2
6%

Toplam oy: 31
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Ben biraz o konuda takıntılı biri olduğumdan bana itici geliyor o kısmı. Yoksa evet haklısın. Fakat gene haklı olduğun konu bunun çılkının çıkması sonucu. Yani tadında bırakmıyorlar.

Çizgi romanlar hadi neyse de ben kitaplarda filan direk fitil oluyorum başka yazarlar tarafından yazılmasına filan. Bakınız Dragonlance.

Not: Örnek içindi Dragonlance, konu sapmasın oraya lütfen :D
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Ben manga diyorum japon kültüründen falan nefret ettiğim halde mangalar diyorum.

Çünkü çizgi romanlarda çizer değişti mi galaksi falan herşey değişiyor. Bir de süperman gibi adamın batmane falan yenilmesini kaldıramıyorum arkadaş.

Adam bi kere süper zeki falan yani, batmanin 5000 yılda ögrenebileceği şeyi süperman gidip 15 dakikada uzmanı olur tanrısı olur gelir fakat nasılsa batman boğuk sesli kırık götlü ve kara kostumlu oldugu için kazanıyor.
Adam süpermana vurup vurup yoruluyor ama neymiş efendim kael bey dostlarına vurmazmış.

Valla güneşi tutar götüne sokarım. B)
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Hocam hakkınız var ama bu Mangalarda da var hele Shounen lerde 14-15 yaşlarında ki bir velet 3 hafta da 6 tane p-up alıyor serinin en tanrısalına dalıyor...Hele bir Bleach örneği var ki evlere şenlik... Hiç birini eleştirmek için demiyorum sadece o olaylar burada da oluyor..

Bir de Superman ne kadar Superman olsa da bir tane çok net, kaçılamaz bir zayıflığı var... Bir de Batman ona öldürme amacıyla saldırmıyor o da ona öyle saldırmıyor...Yoksa ona güneş at buna güneş at nerede bunun kahramanlığı, bu süper güçleri olan herhangi bir karakter değil bu bir kahraman o yüzden bazı şeyler tabi ki de fazla idealist ve toz pembe olabiliyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Ya çizgi roman deyince neden sadece Batman, Supermen anlaşılıyor ki.Hepinizin büyük zevkle izlediği V for Vendetta aslında bir çizgi roman.Watchmen,Öldüren şaka,Sandman,Kingdom come,Preacher,Earth X,Hellblazer ve sayamadığım pek çok sanat eserlerini okumadan bu ankete oy verilmemeli.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

JiraiyaFlash yazdı:Hocam hakkınız var ama bu Mangalarda da var hele Shounen lerde 14-15 yaşlarında ki bir velet 3 hafta da 6 tane p-up alıyor serinin en tanrısalına dalıyor...Hele bir Bleach örneği var ki evlere şenlik... Hiç birini eleştirmek için demiyorum sadece o olaylar burada da oluyor..

Bir de Superman ne kadar Superman olsa da bir tane çok net, kaçılamaz bir zayıflığı var... Bir de Batman ona öldürme amacıyla saldırmıyor o da ona öyle saldırmıyor...Yoksa ona güneş at buna güneş at nerede bunun kahramanlığı, bu süper güçleri olan herhangi bir karakter değil bu bir kahraman o yüzden bazı şeyler tabi ki de fazla idealist ve toz pembe olabiliyor.
Valla 2. bir bleach yok ama 23786276327832 tane superman comics var. Hepsinden ayrı şeyler çıkıyor bleach bile kendi içinde tutarlı çizgi romanlarsa değil.
Tabi canım zaten kriptonuda böyle dağıtıyolar ayrıca neden yüzyüze savaşmak zorundayım hacı? Süpermanden daha zeki yada daha fazla bilgiye ulaşılabilirliği mümkün olmayan bir adam ulaşıyorda bir şeyler yapıyor.

Valla sen ya da hiçkimse kusura bakmasın bleachte bile bu kadar saçmalık olmadı.
İchigoda zaten bir güç vardı, Şapkalı adamdada zeka vardı bir şeyler yaptılar işte.

@Hyper
Ben sevdiklerimden dedim, ille bu anlasılmak zorunda değil.

Fakat genel olarak böyle benim fikrim de bu gençler.

Mangalar en azından konu ve karakter olarak çok daha tutarlı. Mangalar akar. :lol: B)
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Shonenler(One piece vb.)<Aylık comic serileri(Action comic, Amazing Spiderman vb.)≤ Bazı seinenler(Vagabond vb.)<Grafik romanlar(Watchmen, V for Vendetta ve Preacher gibi sanat eserleri)

Benim için sıralama böyle tabi aralarda istisnalar olabilir :P
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Manga forumunda tartışılması biraz adaletsiz olmuş, comics diyorum. Mangalar çok sıkıyor artık.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Mangalardaki hikayeler kurgular comicleri fersah fersah katlar
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Comicleri takip etmesi mangalara göre daha zor.
galeme
Favori Anime: .

oZzIiI yazdı: 07 May 2017 23:26 Mangalardaki hikayeler kurgular comicleri fersah fersah katlar
Katılmıyorum. Aynı şekilde tam tersine de katılmıyorum. İki tür arasında böyle kesin bir ayrım yapmak imkansız.

Fakat şunu ekliyeyim;
Grant Morrison'ın tüm Batman runı ile yine Grant Morrison'ın Animal Man serisinde gördüğüm kurguyu ne başka bir çizgi romanda, ne mangada ne de filmde gördüm.

Bunun dışında harika kurguya sahip çok fazla seri sayabilirim. Ama ilk olarak aklıma gelenler Bu tarz serileri okumadan böyle bir yargıya varılmamalı.

“Danışma - Listeleme Anketleri” sayfasına dön