Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Batman: The Joker's Five-Way Revenge!

galeme
Favori Anime: .

Batman #251: The Joker's Five-Way Revenge!
Yazar: Denny O’Neil
Çizer: Neal Adams
Yayınlanma tarihi: Eylül 1973

Resim
Joker, suçluların konulduğu hastaneden kaçmıştır (Arkham Asylum adı o zaman verilmemişti henüz) ve aralarından birinin kendisini ispiyonlayarak yakalandığını düşündüğü için beş kişilik eski çetesinin peşinde düşerek bir bir herkesi öldürmektedir. Batman ise Joker'i yakalayarak bu cinayetleri işlemesine engel olmaya çalışmaktadır.

Resim
İkonik sahneler barındıran ve 1973 yılında yazıldığı da düşünülünce oldukça başarılı bulduğum bir çizgi roman. Gerçek Joker'i ve Batman'in güzel detektiflik ve güç gösterilerini görebileceğiniz bir hikaye. İlgisi olanların okumasını tavsiye ediyorum.

Bu linke tıklayarak okuyabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,HunterxHunter,Hajime no Ippo

Tavır ve kişilik olarak Batman'İ çok farklı buldum. Kendi çapında şakalar bile yapıyor. Joker her zamanki çatlak ama, onda pek bir farklılık görmedim. Güzeldi, ben sevdim bir Batman fanı olarak. Ama Gordon ve Batman'in arasındaki resmiyeti anlamadım. O zamanlarda aralarındaki arkadaş-dost ilişkisi henüz kurulmamış sanırım.
galeme
Favori Anime: .

BerkeNoyan1903 yazdı: 05 May 2017 08:13 Tavır ve kişilik olarak Batman'İ çok farklı buldum. Kendi çapında şakalar bile yapıyor. Joker her zamanki çatlak ama, onda pek bir farklılık görmedim. Güzeldi, ben sevdim bir Batman fanı olarak. Ama Gordon ve Batman'in arasındaki resmiyeti anlamadım. O zamanlarda aralarındaki arkadaş-dost ilişkisi henüz kurulmamış sanırım.
Gordon Batman ilişkisi dediğin nedenden olabilir. Bu yazar çizer ikilisi zaten modern Batman'in temelini atan adamlar.

Batman'in diş fırçamı alacağım diyen adama inanmasını ve darbe yemesini sevmedim ben de. Günümüz Batman'i böyle bir şeye asla maruz kalmaz. Şaka yapması da ayrıca şaşırttı.

Joker tam olması gerektiği gibi. Filmlerde görüp işte Joker harika süper diyenler için farklı gelebilir. Batman'i öldürme şansının olduğu sahnede bunun ikilinin mücadelesine yakışmayan bir son olacağını yani şansa öldürmüş olacağını söyleyip bırakıp gidiyor. Batman-Joker ilişkisi çok güzel resmedilmiş.

Ve sayının sonunda Joker'in yakalanış biçimi ile Batman'in söyledikleri de çok güzel sahneler. Killing Joke'a ilham olduğunu söyleyenler var.

“Seri Tanıtımları ve İncelemeleri” sayfasına dön