Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Cyclops

Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Resim
Cyclops
Scott Summers
(Lycille ve madaraninsolsharingani Pırodakşın Sunar)

Gerçek Adı: Scott Summers
Diğer Adları, Ünvanları: İlk X-Men, Korkusuz Lider, Dark Phoenix
Yayıncı: Marvel
Yaratıcılar: Stan Lee, Jack Kirby
Karakter Tipi: Mutant
İlk Görünüm: The X-Men #1 - X-Men
Doğum Günü: Bilinmiyor

[hr]
Origin

Resim

Scott, doğduğundan beri Mutant güçlerine sahiptir. Aslında bir türlü kontrol edilemeyen güçleri eskiden şuanki halde değildir. Küçükken, yaklaşık 11 yaşlarında, ailesi ile bir uçtakta uçarken saldırıya uğrarlar. Aliesi Scott'a, küçük kardeşi Alex'i(Havok) alıp paraşüt ile uçaktan atlamasını ister. Scott istemeyerek de olsa, bunu yapar. Alex ve Scott atladıktan sonra saldırgan uçaktan gelen mermiler sonucunda Summers ailseinin uçağı çakılır. Alex ve Scott da bir ormanın içine düşerler. Düşüş sırasında Scott kafasını sert bir şekilde yere vurur ve kafasında bulunan, gelecekte açığa çıkacak olan güçlerini kontrol etmesine yarayan kısım hasar görür. Bir süre kamp kurarlar. Scott ve Alex askerler tarafından bulunur, o sırada Scott'ın güçleri giderek belirginleşmeye, uyanmaya başlar. Scott bir eve/yurda yerleştirilir. Scott, öncesinde de güçlerinin uyanış evrelerinde baş ağrıları çekmektedir. Bulunduğu ve bir yere yerleştirildiği günden sonraki akşamların birinde bu ağrı iyice kendini belli eder. Birden kontrolden çıkan ışınlar evin duvarını delip geçer. Scott korkar ve evden koşarak kaçar, kendiisne ne olduğunu anlamaya çalışır. Ardından sokakta iken onu Xavier(Profesör X) bulur. Öncelikle Scott'a Ruby Quartz adında bir gözlük verir. Bu gözlük pek çok ışık ve enerji dalgaboyunu engellemek için yapılmıştır. Böylece, Scott Summers, yani Cyclops, Xavier'ın Mutant Akademisi'nin ilk üyesi olur. 21 yaşına geldiğinde de, Xavier'ın istedği doğrultusunda X-Men'in yeni lideri olur.

Güçleri

Cyclops'un gözleri, başka bir boyuta kapı görevi görür. O boyuttan bu boyuta da inanılmaz derecede tahrip edici enerji geçmektedir. Cyclops, küçükken başına aldığı bir darbe yüzünden gücünü kontrol edemez. Rubby Quartz adı verilen gözlük ile bu ışınları bastırıp, istediği zaman açığa çıkartabilir. Bunun yanında çeviklik, patlama gücü, enerji emme, akıl, liderlik, silahsız dövüş gibi yeteneklere de sahiptir.

[hr]
House of M Sonrası
House of M Hakkında Spoiler İçrerir
► Spoiler Göster
[hr]
Avengers vs. X-Men

Jean Grey’den bildiğimiz Phoenix Force, yani evrendeki yıkımı ve yeniden doğuşu simgeleyen güç dünyaya yeniden geliyor. Avengers onu durdurmak istiyor, çünkü Dünya’yı yok edeceğini düşünüyorlar. Ancak Cyclops onun yeniden doğuşu simgelediğine ve “Mesih” Hope Summers ile (House of M’den sonra doğan ilk mutant bebek olan ve Cable tarafından gelecekte yetiştirilen kız) birleşeceğini ve Mutant Irkı’nı tekrar canlandıracağını düşünüyor.
Avengers takımıyla beraber Ütopya’ya gelen Cap, Hope’un kendisine teslim edilmesini ve koruma altına alınmasını istiyor. Cyclops bunu reddediyor ve Cap’e optik ışını dayıyor.

► Spoiler Göster
İki taraf savaşırken Hope adadan kaçıyor ve iki takım onu bulmak için yarışa giriyor. En sonundaEmma Frost sayesinde X-Men Hope’un yerini buluyor. Hope o sırada Ay’ın Mavi alanında Phoenix Force’u bekliyor. Onunla birleşip mutant ırkını kurtaracağını düşünüyor. Bunun için de ona yardım etmesi için Wolverine’den yardım istiyor ancak Logan onun yerini Avengers’a bildiriyor. Avengers’ın ardından aya giden X-Men orada Avengers ile savaşmaya başlıyor.Tam o sırada Phoenix Force Ay’a ulaşıyor. Hope ile birleşmeye başlıyor ve Hope Wolverine’e onu söz verdiği gibi öldürmesini istiyor. Buna izin vermeyerek Wolverine’e ışın atan Cyclops, Hope’a güvendiğini belirtiyor. Daha sonra Iron Man’in Phoenix Force ile yapmak için dizayn ettiği zırhı sayesinde Phoenix Force beklenmedik bir şekilde 5’e bölünüyor ve Cyclops başta olmak üzere Magik, Colossus, Emma Frost ve Namor ile birleşiyor. Böylelikle Phoenix Five(Phoenix 5'lisi)oluşuyor.
► Spoiler Göster
[hr]

Phoenix Five Cyclops
Resim

Hikaye kısmını uzun tuttuğumun farkındayım biraz da bu Phoenix Force’un Cyclops’a neler kazandırdığından bahsedeyim. Phoenix Force dediğimiz şey zaten kozmik bir yaratık. O yüzden en başta Cyclops’un güçlerinin kozmik seviyelere çıktığını söyleyebiliriz. Telepati, telekinezi, uçabilme ve ışınlarını kontrol edebilme gibi yeni özellikler kazandı Cyke. Tabi bir de Comic aleminin en karizmatik karakterlerinden birisi oldu benim açımdan. Ama en önemlisi de Phoenix gücünün muazzam yıkıcı gücünü kazandı. Güçlerinin ne kadar arttığına şu sayfayı örnek verebiliriz;

► Spoiler Göster

[hr]

Dark Phoenix Cyclops
[thumbnail]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... hoenix.jpg[/thumbnail]

Bundan sonraki aşamada, Cyclops tüm Phoenix gücünü elinde topluyor. Güç 5’e bölünmüşken Thor'un çekicini engelleyip muazzam bir gider yapıyordu. Ancak şuan 5'e bölünmüş Phoenix gücü, Cyclops'un bedeninde birleşiyor ve Cyclops ''Dark Phoenix'' oluyor. Şimdi neler yapar siz düşünün. :lol:
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
[hr]
Revolutionary Cyclops
Devrimci Scott Summers
[thumbnail]http://i.imgur.com/hrAgI.jpg[/thumbnail]

AvX sonrasında Cyclops bütün yıkımdan kendini sorumlu gösteriyor ve hapse atılıyor.
► Spoiler Göster
Hapishanede Cap ile yaptığı konuşmada Scott “Kazandığını” belirtiyor. Çünkü en başından beri amacı mutant ırkını tekrar canlandırmaktı ve o bunu başardı. Phoenix Force' Cyclops yenildikten sonra Dünyayı terk etmişti ve giderken yeni mutantlar açığa çıkmıştı. Daha sonra da genç mutantların üstlerinde “Cyclops Was Right” yazan tişörtler giyeceğini söylüyor.
► Spoiler Göster
Neyse işte orada Wolverine ile konuşuyor ve onu kendisini öldürmesi için en uygun kişi olarak görüp kışkırtıyor falan. Daha sonra Magneto ve Magik, gelip onu hapishaneden kaçırıyor. Oradan çıkınca Cyclops Mutant bir devrimci, bazılarına göreyse bir terörist oluyor. Dünyanın her yerindeki korumasız Mutant’lara yardım ediyor ve onları koruma altına alıyor. Ancak bunları yaparken normal insanlara müsamaha göstermiyor. Ayrıca her fırsatta Avengers’a ayar vermeyi de unutmuyor. :evil:

Dipnot: Phoenix Force yüzünden Phoenix Five ve Magneto (o da etkilenmişti) güçlerini eskisi gibi kullanamıyor. Emma zar zor beyin okuyor, Magneto metalleri kontrol etmekte zorlanıyor ve Scott’un ışınları abuk subuk bir şekil alıyor vs.
► Spoiler Göster
[hr]

Yazıyı şöyle noktalamak istiyoruz: Cyclops Haklıydı!
[thumbnail]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... ingvar.jpg[/thumbnail][/align]
En son Phinks tarafından 19 Nis 2014 23:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

Dizaynı çok güzel yapmışsın. Tebrik ettim bizi. :lol:

Bu arada;
[thumbnail]http://nomoremutants.com/wp-content/upl ... engers.png[/thumbnail]
Resim
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Resim
Kullanıcı avatarı
engweng
Favori Manga: Naruto,Bleach,One Piece,The Breaker-NW,Beelzebub,HxH,Sun-ken Rock,Slam Dunk,Gantz
Favori Anime: Death Note,Code Geass,Kuroko no Basuke,Naruto,One Piece,Bakuman,Bleach,Beelzebub,Cowboy Bebop,GTO,Sakamichi no Apollon,HxH,Slam Dunk,Mirai Nikki,Hajime no İppo

Çok güzel bir tanıtım tebrikler.
Bu Cyclops da süper bişeymiş ya.
Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Adamın dibidir Cyclops reis.

Thor'a yaptığı atar da harikadır.

''Ben Yaşamım, ben Ölümüm. Yıldırımlardan ve Fırtınalardan korkacağımı mı sandın?''
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

Lycille yazdı:Adamın dibidir Cyclops reis.

Thor'a yaptığı atar da harikadır.

''Ben Yaşamım, ben Ölümüm. Yıldırımlardan ve Fırtınalardan korkacağımı mı sandın?''
Şey de var "Beni havayla mı tehdit ediyorsun?"

[thumbnail]http://1.bp.blogspot.com/-VB2wpPX_DJk/T ... eather.jpg[/thumbnail]
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Çizgi roman bölümü foruma can kattı beyler. Aferin size, özellikle.

Çok güzel tanıtımlar oldu 10 numara 5 yıldız.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Standart biri iken birden böyle über hale gelinen hikayeleri pek tutmam ama Cyclops'a yakışıyordu yani :)
Daha okuyamadım mesih kompleksini falan ama indirdim umarım yakında gömülürüm :D
Çok çok da güzel bir tanıtım olmuş..vizeler yüzünden sürdüremediğim tanıtım işine atılasım geldi yarın bir tane vermeyi düşünüyorum ...

Listem:
Black Lightning
Donna Troy
Harley Quinn
Ra's Al Ghul
Deathstroke

tekrar ellerinize sağlık beyler.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Güzel tanıtım.

Küçükken çizgi filminde Sinistera attığı ışınlar ile yardırmaktadı.

Edit: Attığı ışın değildi galiba. Ama ismini unuttum şimdi.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Thor bunu alıp beyle yerden yere vursa, senin yaşamınında ölümününde mına koyarım dese içimin yağları erise.

Benim karakter magneto reyis onu tanıtın yahu.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

“Karakter ve Takım Tanıtımları” sayfasına dön