Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Dr. Manhattan

Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Resim Genel Bilgiler
Süper Kahraman İsmi: Dr. Manhattan
Gerçek Adı: Dr. Jonathan ''Jon'' Osterman
Diğer İsimler: Doc, Yokedilemez Adam, Doktor Manhattan, H-Bombası, Yürüyen H-Bombası, Jon Osterman
Yayımcı: Dc Comics
Yaratıcılar: Dave Gibbons, Alan Moore
Karakter Türü: Radyasyon
İlk Görünüş: Dc Spotlight 1
Göründüğü Bölüm: 43
Doğum Günü: Bilinmiyor
Ölümü: Bilinmiyor
Güçler: Adaptasyon, Patlatma/Yok etme Gücü, Özkütle Kontrolü,
Kopyalama, Enerji Manipülasyonu, Güç Kalkanı, İyileşme, Zeki(Dahi), Yaralanmazlık, Havaya Yükselebilme(Uçma değil),
Uzun Ömür, Evre Uyumu/Ruh, Uzak Geçmişi Bilme, Geleceği Görme, Psionik, Boyut Manipülasyonu, Dayanıklılık,
Süper Güç, Telekinezi, Işınlanma, Zaman Yolculuğu
Dr. Manhattan'ın Tarihçesi
► Spoiler Göster
[/align]
Dr. Manhattan'ın Güçleri
► Spoiler Göster

Görünüşü
► Spoiler Göster
[/align]
Esin Kaynağı
► Spoiler Göster
[/align]
Resim ve Gif Galerisi [/align]
Manhattan'dan İnciler
► Spoiler Göster
[/align]

Not:Bu yazı Pumpkin tarafından hazırlanmıştır.Kendisi banlı olduğu için paylaşmam için rica etti.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Ayrıca Soğuk savaş öncesi Manhattan Projesi olan nükleer saldırı planına bir göndermedir.
Cap. America nasıl atom bombasını temsil ediyorsa Dr'da nükleer tehlikeyi temsil eder.
Tanrımsı güçleri olan enteresan bir kişiliktir.
Resim
Concord
Favori Anime: ..

Rorschach 1 manhattan 2 dir benim için. Kilişe olan süper kahramanlardan arınmışlardır. Şu söz onu açıklar;
Süper kahraman var ve o amerikalı.
Yeteneklerin sınırı olmadığı görülünce;
Tanrı var ve o amerikalı.

Kendisini tanrı olarak görmez alnında ki işaret rivayete göre tanrıyı simgeleyen tek nokta yerine dışına bir küçük nokta daha koyarak '' Tanrı var bir de ben varım'' demek istemiştir. ( Deist?)

Mavi pipisi efsanedir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Elodin
Favori Manga: One Piece, Holyland, Berserk, Kokou no Hito, Liar Game, Vagabond
Favori Anime: One Piece, Death Note, Hellsing, Basilisk, Samurai 7, FMA Brotherhood, Kuro no Keiyakusha

Evet güzel bir tanıtım olmuş ama bu kadar güçlü bir karakter yaratmak saçmalık.
Kaptan Atom forever!
Edit: Yok ya Marvelı keşfedince Adamdan da vazgeçtim artık daha insani olanları seviyorum.
galeme
Favori Anime: .

Watchmen'deki favori 2.karakterim. Felsefik bir abimiz. Zaman kavramını yalayıp yutmuştur. Aynı anda gelecekte, geçmişte ve şimdiki zamanda bulunur. Kitabında kendisini anlattığı bölümden sonra iyice sevmiştim.
Kullanıcı avatarı
Rorschach
Favori Anime: Death Note

Bütün gelişmişliğine rağmen duygusal olarak ortalama bir insandan geridir. Rorschach'ın dediği gibi en başından itibaren hayata önem verseydi milyonlarca kişi ölmezdi.
Resim
The world will look up and shout "Save us." And I'll whisper "No."
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Rorschach yazdı:Bütün gelişmişliğine rağmen duygusal olarak ortalama bir insandan geridir. Rorschach'ın dediği gibi en başından itibaren hayata önem verseydi milyonlarca kişi ölmezdi.
Aynen öyle potansiyelini en hunharca harcayan ve hiç eden karakterdir. Öbür türlü bir SS olabilirdi.
Resim

“Karakter ve Takım Tanıtımları” sayfasına dön