Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Alt Forum Kuralları - Wiki Sayfaları

Kilitli
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Kurallar ve kondisyonları oluştururken bir sınıflama yapacağız..

1. Kesinlikle Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler
2. Yapılması ya da Yapılmaması şart olmayan ama uygulanması çok iyi olur Dediğimiz Şeyler
3. Dikkatli olunması gereken hususlar.
Konu Dışı
1. Kesinlikle Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

1- Wiki Sayfaları genel anlamda emek sayfalarıdır, İnsanlar hiç bir zorunlulukları yokken, bundan hiç bir şey elde etmezlerken
kalkıp da bu değerli paylaşımcılara haksız ağır eleştriler, tanıtım konularını trollemeler gibi tavırlar yapılmamalıdır.

2- Eğer ki kendi tanıtım ya da incelemenizi değil, başka bulduğunuz bir tanesini bizimle paylaşmaya karar verirseniz, yani Alıntı tanıtım yaparsanız. Bunda bir sorun yoktur, bilgi bilgidir. Ancak hem alıntı olduğu belirtilmeli hem de orjinal kaynağın linki verilerek yapılmalıdır.

3- Keza ''Direkt Çeviriler'' içinde 2. Kural geçerlidir hiç yontmadan, extra bilgi ve yorum katmadan yabancı kaynaktan çevirdi iseniz, bu sefer de onun bir çeviri olduğunu söylemelisin ama bu sefer kaynak belirtmek durumunda değilsiniz. Tabi bu %100 kelime kelime aynı şeyi çevirenler için geçerli bir madde

4- Paylaşımcıya ya da Yazara teşekkür etmeden, konuyu takdir etmeden direkt ''Oh çok şekil karakter alayım bir dal'' ya da ''bunun nesini beğeniyorsunuz allasen'' tarzı yorumlar yapılırsa silineceklerdir. Adam meraklısı için wiki yazmış, bari hevesli kişileri heveslerinden soğutmayın. Bu kaba tutum yapılmamalıdır.

5- Kendisi yazmış süsü verip de, tamamını bir yerden arakladığı anlaşılan, açığa çıkan tanıtım ve inceleme yazarlarının hem konuları silinir. Hem de ''Banlı Günler'' denilir.

6- Yüksek doz spoiler içeren tanıtım ve incelemeler konularına ad koyarken parantez içinde ''(Spoiler)'' ibaresi ile berlitsinler lütfen. Uymayanlar için geri dönün.
Konu Dışı
2. Yapılması ya da Yapılmaması şart olmayan ama uygulanılsa çok iyi olur Dediğimiz Şeyler

1- Kısacası, Wiki Sayfaları tartışma başlıkları değillerdir. Ancak yine de dozunda kalacak şekilde eksik ve artılar tartışılabilirler. Ayrıca İnceleme sayfalarıda bu açıdan tartışmaya daha müsait sayfalar olacaklardır. Ancak Tanıtımlar da çok uzatmamasına dikkat edilmelidir.

2- Alıntı olmayan, vasatın üzerinde bilgilendirici ve zengin içerikli her tanıtımı ve incelemeyi meraklısının, konuyu görüntüleyeninin ''beğenmesi''(beğeni butonu) yazarlar için iyi olacaktır. Zira onları moralmen destekleyip daha fazlasını da yapmaya itecektir.

3- Tanıtım ve İncelemelerde eksik ya da yanlış bilgiye rastlarsanız.. Bunu hemen konu içerisinde düzgün bir üslup ile dile getirebilirsiniz.. Ancak ufak-tefek yazım hataları ya da isim-mekan karıştırma gibi durumları lütfen yazara özel mesaj atarak halletmeye çalışın
Konu Dışı
Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Ne kadar öyle görünse de, biz ayrık ya da özerk bir forum değiliz. MT Alesine ve onun pek çok şart ve koşuluna bağlıyız. Bu sebeple forum içerisinde geçerli olan her kural burada da geçerlidir.
Kurallarımızı eksik ya da fazla buldu iseniz lütfen benimle irtibata geçelim, beraber daha iyi hale getirelim..

Okuduğunuz için Teşekkürler..[/align]
Resim
Kilitli

“Wiki Sayfaları” sayfasına dön