Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Pokemon Genel Tartışma

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Millennium Wizard yazdı:
ugur_tatli yazdı:
Millennium Wizard yazdı:Alakazam vs Gengar ne olur Uğur ? :laugh:

Eskiden merak ederdim ben,psişik ve hayalet tipler çok güçlü gözükürdü gözüme.
Genelde ilk vuran alir. :laugh: O da iteme bagli.
Normal bir Gengar'da genelde ya choice scarf vardir, ya da black sludge. Genellikle black sludge vardir, bu da ona bir speed boost vermez ve Alakazam'dan daha yavas olur. Choice scarf varsa daha hizli olur ve tek vurusta stab shadow ball ile indirir Alakazam'i. Yalniz Alakazam'da focus sash varsa Alakazam 1 can ile hayatta kalir ve Gengar'i ayni tur tekler.
Alakazam'da ise genelde magic guard abilitysi ve item olarak life orb ya da focus sash vardir. Iki turlu de tek vurusta indirir Gengar'i cunku Gengar bir hayalet & zehir turu pokemondur, Alakazam'in stab psisik saldirilari super efektiftir.

Benim oyum Alakazam'a. :laugh: Mega formlarinda ise her turlu Alakazam yener tek verilecek item mega stone oldugu icin Alakazam hem hizlidir hem de daha gucludur.
Adam bilimsel açıklamaya girmiş nerdeyse. :D Ben oyun için demedim genel pokemon mantığında yada pokemon serilerinde gösterilen güçleri kadarıyla hangisi kazanır onu merak etmiştim.Oyunda farklılıklar olabilir herkes herkesi bir şekilde yenebilir.
Animesinde bir kural yok panpa. Pikachu'nun Latias ile berabere kaldiktan sonra yeni sezonda hic deneyimi olmayan bir snivy'e yenildigi bir seriden bahsediyoruz. :laugh:
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari

Oyundaki nooblardan nefret ediyorum, adamlarin ne hareket yapacagini ongoremiyorsun.
Aynştayn Baran
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Biraz cahil sorusu olabilir af buyurun.
1)En güçlü pokemon hangisi?
2)Red Ash'in babası olabilir mi?Bildiğim kadarıyla Ash'in babasının adı hiç geçmedi. :laugh:
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Aynştayn Baran yazdı:Biraz cahil sorusu olabilir af buyurun.
2)Red Ash'in babası olabilir mi?Bildiğim kadarıyla Ash'in babasının adı hiç geçmedi. :laugh:
1) Oyunda en guclu pokemondur diyebilecegimiz bir sey yok her sey strateji ustune yurudugu icin ama pokedex verilerine gore en guclusu Arceus'tur.
2) Babasi var ama olu mu diri mi belli degil, onemi de yok. :laugh:
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

Sen uğuru takma en güclüsü pokedex verilerine göre mega mewtwodur B) 780 statla. Arceus 720 :/

Espriyi geçersek pokemonda antilik durumu var. Bir pokemon diğerine çaresiz kalırken diğerine mutlak üstünlük sağlayabilir. O mutlak üstünlük sağladığı da ezildiği pokemonu yenebilir.
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

memoww yazdı:
Sen uğuru takma en güclüsü pokedex verilerine göre mega mewtwodur B) 780 statla. Arceus 720 :/

Espriyi geçersek pokemonda antilik durumu var. Bir pokemon diğerine çaresiz kalırken diğerine mutlak üstünlük sağlayabilir. O mutlak üstünlük sağladığı da ezildiği pokemonu yenebilir.
Oyunda oyle ama oyun disinda Arceus'un her turden plate'i var ve ona gelen her turlu saldiriya immunity sagliyor bu plateler. Arceus vs Yaradilis Uclusu sirasinda Arceus'a dokunamadilar bile sahip olduklari plateler yuzunden.

Pokedex bilgilerine gore butun evreni bu tek pokemon yaratti.
Pokédex entries

Diamond It is described in mythology as the Pokémon that shaped the universe with its 1,000 arms.
Pearl It is told in mythology that this Pokémon was born before the universe even existed.
Platinum It is said to have emerged from an egg in a place where there was nothing, then shaped the world.
HeartGold
SoulSilver According to the legends of Sinnoh, this Pokémon emerged from an egg and shaped all there is in this world.
Black
White It is said to have emerged from an egg in a place where there was nothing, then shaped the world.
Black 2
White 2 It is said to have emerged from an egg in a place where there was nothing then shaped the world.
X According to the legends of Sinnoh, this Pokémon emerged from an egg and shaped all there is in this world.
Y It is told in mythology that this Pokémon was born before the universe even existed.

Ardindan da 3 tane pokemon yaratti. Birini zaman, digerini uzay bir digerine de boyut ile gorevlendirdi.

Arceus suphesiz en guclu pokemondur. Arceus'a inanmayanlar Giratina'nin boyutuna gitsin, pokamen.
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran

Bikiyorum arceus u la espri yaptıydım :lol: Bana hikayeyi anlatmana gerek yok.
Öylesine yazıyorum bunu ciddiye alma. Forumlarsa mewtwo vs arceus a şöyle diyorlar.
The Strongest Pokémon vs Pokemon God; who will win?

Hatta son filmde de mewtwo hakkında yine strongest pokemon diye geçti. Pokemonda hikaye bazında sorun oluşuyor. Mesela mew hakkında da ancestor of all pokemon deniliyor.

Neyse mangaya bakacak olursak da arceus u %00.1 ihtimal de olsa yenebilecek yegane pokemon olarak adlandırılıyor mewtwo. Genetik pokemon yani doğal yollardan olmaması sebebiyle. Normal bir pokemon değil. Hatta bu mega olayıyla iyice bi inandılar mewtwo fanları :lol:
Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Yine mi Arceus vs Mewtwo? :/
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
memoww

Yok lan arceus çakar diyorum ben de :lol:

Mewtwoyu severim ama animesinde arceus dokunulmaz. Mewtwonun tarafının tek savunma noktası genetik olması. Ama bir noktayla da höloooooğğğ diyecek değilim. Ha oyunda savunurum ama animesinde asla...
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

memoww yazdı:Yok lan arceus çakar diyorum ben de :lol:

Mewtwoyu severim ama animesinde arceus dokunulmaz. Mewtwonun tarafının tek savunma noktası genetik olması. Ama bir noktayla da höloooooğğğ diyecek değilim. Ha oyunda savunurum ama animesinde asla...
Sonunda imana geldin kardes.
Edit: Rare candyli sohbetlere de bekleriz. :)

“Pokemon” sayfasına dön