Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Pokemon Genel Tartışma

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Burada pokemonlarla alakalı düşüncelerinizi paylaşabilir, sohbet edebilir ve tartışabilirsiniz..

İlk ben başlıyorum.
Konu: Pokemon Showdown
memoww yazdı:Bende ki mantık da o zmn alakazamın kaşıklarını da çıkartalım vsye sokarken olur yani. Çünkü mewtwonun mega itemi aynı hesap bunla.

Not: Evet bundan sonra konuşmayalım.
Panpa Alakazam çubuklarıyla beraber doğuyor, aynı şey değil. Oyunda çubuk itemi var, psişik güçleri arttıran. Onu alakazama verebiliyorsun.

Twisted Spoon
Taşıyan pokemonun Psişik türü saldırıları %20 arttırır.
*4. nesil ve öncesi %10.
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/ ... ncing_item

Bu itemi Alakazam'a verebilirsin. Mega Mewtwo'yu (Ya da diğer herhangi bir mega pokemonu) itemsiz bir pokemonla karşılaştırmak yanlış.
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

ugur_tatli yazdı:Burada pokemonlarla alakalı düşüncelerinizi paylaşabilir, sohbet edebilir ve tartışabilirsiniz..

İlk ben başlıyorum.
memoww yazdı:Bende ki mantık da o zmn alakazamın kaşıklarını da çıkartalım vsye sokarken olur yani. Çünkü mewtwonun mega itemi aynı hesap bunla.

Panpa Alakazam çubuklarıyla beraber doğuyor, aynı şey değil. Oyunda çubuk itemi var, psişik güçleri arttıran. Onu alakazama verebiliyorsun.

Twisted Spoon
*4. nesil ve öncesi %10.

Bu itemi Alakazam'a verebilirsin. Mega Mewtwo'yu (Ya da diğer herhangi bir mega pokemonu) itemsiz bir pokemonla karşılaştırmak yanlış.
Yeni nesilde de mewtwo bu iteme sahip diyorum zati
XY de bu böyle. Aynı alakazam gibi. Gidip onu almıyosun başka yerden. Direk mega itemli halini elde ediyosun. Diğer megalı pokemonlarda öyle değil. Onlarınkini buluyosun başka dungeonlardan. Anlatamadığım olay o. Mewtwonun megası kendi itemi. Ve mangasında bu mega olarak bile geçmiyo mewtwoda awekening form olarak geçiyo. Mewtwo işi değişik olmasa savunmam biliyon :lol: Diğer megalarda haklısın dediğinde ama mewtwo farklı, zaten hep farklı olmadı mı :lol:

Edit: Mangasında aveking form demelerinin sebebi mewtwonun taşa ihtiyaç duymamasıymış. Kendi kendini mega form a sokabiliyormuş. Neyse oyunda da durum yukarda anlattığım gibi :)
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
TribalCain
Favori Manga: Onepunch-man
Favori Anime: Onepunch-man

Konu Dışı
En sonunda aldıracaksın bi 3Ds
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari

memoww yazdı:
ugur_tatli yazdı:Burada pokemonlarla alakalı düşüncelerinizi paylaşabilir, sohbet edebilir ve tartışabilirsiniz..

İlk ben başlıyorum.

Twisted Spoon
*4. nesil ve öncesi %10.

Yeni nesilde de mewtwo bu iteme sahip diyorum zati
XY de bu böyle. Aynı alakazam gibi. Gidip onu almıyosun başka yerden. Direk mega itemli halini elde ediyosun. Diğer megalı pokemonlarda öyle değil. Onlarınkini buluyosun başka dungeonlardan. Anlatamadığım olay o. Mewtwonun megası kendi itemi. Ve mangasında bu mega olarak bile geçmiyo mewtwoda awekening form olarak geçiyo. Mewtwo işi değişik olmasa savunmam biliyon :lol: Diğer megalarda haklısın dediğinde ama mewtwo farklı, zaten hep farklı olmadı mı :lol:

Edit: Mangasında aveking form demelerinin sebebi mewtwonun taşa ihtiyaç duymamasıymış. Kendi kendini mega form a sokabiliyormuş. Neyse oyunda da durum yukarda anlattığım gibi :)
Oyunda durum anlattigin gibi degil, mangasi da canon degil. Oyunun bir yazari var, su anime ve mangayi katmayin lan.
Alakazam'in durumunu anlattim hala Alakazam diyorsun. Alakazam'a cubuklarini item olarak verebiliyorsun ayni Mewtwo'ya mega stone verir gibi.

Not: Eben diyorum artik, fanboyluga vurdugunu sonradan fark ettim. :silly:

@TribalCain
Olum al sen de iste, bayramda hic mi para toplamadin. :D
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran

Uğur sen haklısın oke
Wiki değil sen haklısın tamam
Hani sen haklısın diye soruyorum. Oyunda mega stone mewtwo ya nerden buluyosun hacı.
Bunu bana anlat
Kullanıcı avatarı
memoww

Flood için özür...

İlk video mewtwonun bulunduğu yere gidiş
[BBvideo 425,350]http://youtu.be/MpW_oAzBNFM[/BBvideo]
Bu video da mewtwonun yakalanışı ve mewtwonite(mega mewtwo itemi) elde etme
[BBvideo 425,350]http://youtu.be/bRXqNNgAbZQ[/BBvideo]

Hani fan olduğumdan dolayı yanlış söylüyom ya, o zmn mewtwo fanlarına özel oyun yapmışlar. Adı da pokemon Y, 3ds'te oynanana cinsten B) Öyle ki oyunda da mewtwo elinde bulunduruyo mega stone unu. Onu indirince elde ediyosun. Ha neden senle karşılaşdığında aktive edemiyo biliyosun. Key stone lazım :) Neyse yav, bu adamlar ne çok seviyor mewtwo fanlarını. Yoksa bu da mı canon değil :/
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Olum ben seni anlamiyorum, adamin itemi yani basinda bulunuyor olmasi karsilastirma yaparken itemli pokemon ile itemsiz pokemonu karsilastirabilecegin anlamina mi geliyor? Seni mantigina gore Ralts bildigin megastone ile trade ediliyor oyun icinde sana, Mega Gardevoir'i itemsiz pokemonlarla mi karsilastiracagiz simdi?
Alakazamin cubuk itemlerini oyunlarda wild kadabrada bulabiliyorsun. Mega Alakazam'i mi baz alacaz simdi yoksa cubuklu Alakazam'i mi yoksa Life orb Alakazam'i mi?
Ben mega Mewtwo kullanmam takimimda mesela, mis gibi mega Lucario varken neden Mewtwo'ya vereyim ki bu sansi? Life orb verdigimde daha guclu oluyor mega formundan.

Mega Mewtwo'nun total base statlari Arceus'tan daha fazla oldugu dogru ama Mega Mewtwo normal Mewtwo'nun itemli halinden baska bir sey degil. Arceus'a da bir choice itemi ver tam olsun, ya da life orb? Hayatimda girdigim en sacma tartismadayim suanda.
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god

Konu Dışı
Bu kavga ne diye :angry:
Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Bu biraz, kilicli Zoro, kilicsiz Mihawk'i dover muhabbeti bence.
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
memoww

Uğur yine başa döndük o yüzden sana anlatmak istediğim şeyi bi daha anlatmayacam

“Pokemon” sayfasına dön