Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

İtachi vs Jiraiya

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

İtachi vs Jiraiya

Uchiha İtachi
66
47%
Jiraiya
66
47%
Berabere kalır. İkisi de pert
8
6%

Toplam oy: 140
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

byakusharinnegan yazdı:Bence sasuke normal sharingan ile itachinin ms'sinden güçlüdür. Tobinin sasuke'ye söylediği " itachi ciddi olsa şimdi yaşamıyordun" lafı, itachi yenilince hastaydı denmesi ve tobinin "ondan bir şeyler saklamasam şimdi bitmiştim" lafları ve 8 yaşında kage zekasındaydı denmesi itachi fanlarını memnun etne amaçlıydı. Siz kishi olsanız itachi kadar fanı olan adamı sharinganlı adama ezdirdikten sonra öyle bir açıklama yapmaz mısınız?

Bu yorumun sizin "jiraiya aslında paini yenemez. Jiraiya fanları memnun olsun diye öyle bir şey dedirtti kishi" demenizden ne farkı var?

Ayrıca daha önce de yazdım. Itachi kyuubiyi gerçekten alacaktı. Gai gelmese asumayıda öldürtecekti. Tekrar bakın. Kakashi tsukiyomiden sonra akatsuki hakkında bildiklerini asumanın yanında söylediğinde itachi gitmekten vazgeçip kisameye "kakashi kalsın öbürlerini öldür" diyor. Akatsuki için gayette konoha jonini öldürebiliyor. Kakashiyi ise sasukeyi eğittiğinden bırakıyor. Adamın derdi sasuke yani. Jiraiyanın yaşaması sikinde değil.
Tamam o zaman dediğin gibi olsun tüm lafları ciddiuye alalım. Hinata sikertir Sasuke'yi çünkü Byakugan Sharingan'dan daha güçlü. Bu arada Tobi aslında Madara. En güçlü kage 3. Hokage. Kimmimaro Gai ve Kakashi'nin ağzına sıçar çünkü yanında getirseydim Konoha düşerdi dedi Orochimaru. Evet hepsini kabul ediyoruz. Ne denmişse kabul.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Horus yazdı:
Sae yazdı:
Diabolus Ipsum Amans yazdı:Jiraiya > itachi+ kisame. Senju moda girmiş jiraiya alayıni sever.
İtachi orada Jiraiya'ya ne deseydi? ''Olm ben aslında bunu çükerim amk. sen bilmiyon ne jutsular sıçırtıyorum ben MS ile. Ama işte Konoha için çalıştığımdan ayrıca o Jiraiya'nın bir nevi ajanı olduğumdan bir şey yapmıyorum ehuhehe şimdi seni de çükertmeden koşabildiğin kadar hızlı koş bakalım'' mı desin napsın :P
Ajan ajan ne ajanı mk
Konu Dışı
Sikko sikko yorumlar atarak insanın canını sıkma aslanım. Şurda ne güzel Vs tartışıyoz şu seviyeli forumun seviyesinin içine etme amk.
Kullanıcı avatarı
Horus
Favori Manga: Vagabond, Gantz, Berserk, One piece, Naruto, Slam Dunk, Veritas, Beelzebub,
Favori Anime: Fate Zero, Bleach, Steins Gate, Ergo Proxy, Naruto, One Piece, Code Geas, Death Note, Gintama, FMA, Bakuman, GTO, One Outs, Cowboy Bebop, Slam Dunk, K-ON, Sakurasou no Pet na Kanojo

Ajan diyorsunuz, kanıt yok. Kafanıza göre şeyler uydurursanız sikko atarım yorumumu tabi.
Byakugan en güçlüsü denilmedi, görme gücü sharingandan fazladı denildi. Ki doğru byakugan görme gücü en fazla olanıdır. Sharingan ile çakrayı görürsün. Byakugan ile çakra akışını falan her şeyini ne vari ne yok görürsün.
Kakashi benim bildiğim şöyle diyor, sharingan byakugan dan geldiğine dair rivayetler var. Bura da ama. Anlatımı güçlendirmek için, doğruluğu beli olmayan bir söylentiyi söylemektir.
Ki bakarsan, sharinganın en üstü rinengan iken, byakugan bunlar gibi gelişemiyor. Yani göz jutsuları arasın da bağımsız bir göz. Görme gücünü artıran bir göz.

3. kage en güçlüsü lafını kim dedi bilmiyorum. Yorum yapmıyacağım ama link atarsan özelden bana güzel olur.
Bilgi vermek için olan kısımlar ile, kandırmak için olan kısımlar ayrıdır. Açık açık itachinin klanına karşı bir nefreti olduğunu, ve uchiha arasında bir sorun olduğu gösterildi. İlk gördüğümde besbeli ki yalan söylüyor demiştim.
Tobi maske giyiyor. Ben madarayım diye geziniyor. Maske niye giysin, onun gibi egosu olan biri? Birde tek gözünü açık tutsun. Çoğu kişinin madara nasıl yaşıyor mk demesi gibi. Bilgi amaçlı bir şey olmadığı beliydi. Kakashi orada narutonun sorusunu cevaplıyor. Ki dedikleri doğrudur.
Resim
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Sae yazdı:
byakusharinnegan yazdı:Bence sasuke normal sharingan ile itachinin ms'sinden güçlüdür. Tobinin sasuke'ye söylediği " itachi ciddi olsa şimdi yaşamıyordun" lafı, itachi yenilince hastaydı denmesi ve tobinin "ondan bir şeyler saklamasam şimdi bitmiştim" lafları ve 8 yaşında kage zekasındaydı denmesi itachi fanlarını memnun etne amaçlıydı. Siz kishi olsanız itachi kadar fanı olan adamı sharinganlı adama ezdirdikten sonra öyle bir açıklama yapmaz mısınız?

Bu yorumun sizin "jiraiya aslında paini yenemez. Jiraiya fanları memnun olsun diye öyle bir şey dedirtti kishi" demenizden ne farkı var?

Ayrıca daha önce de yazdım. Itachi kyuubiyi gerçekten alacaktı. Gai gelmese asumayıda öldürtecekti. Tekrar bakın. Kakashi tsukiyomiden sonra akatsuki hakkında bildiklerini asumanın yanında söylediğinde itachi gitmekten vazgeçip kisameye "kakashi kalsın öbürlerini öldür" diyor. Akatsuki için gayette konoha jonini öldürebiliyor. Kakashiyi ise sasukeyi eğittiğinden bırakıyor. Adamın derdi sasuke yani. Jiraiyanın yaşaması sikinde değil.
Tamam o zaman dediğin gibi olsun tüm lafları ciddiuye alalım. Hinata sikertir Sasuke'yi çünkü Byakugan Sharingan'dan daha güçlü. Bu arada Tobi aslında Madara. En güçlü kage 3. Hokage. Kimmimaro Gai ve Kakashi'nin ağzına sıçar çünkü yanında getirseydim Konoha düşerdi dedi Orochimaru. Evet hepsini kabul ediyoruz. Ne denmişse kabul.
Yav he. Sanki benim yazdıklarım ile senin yazdıklarının arasındaki farkı kendin göremiyorsun. Ciddiye alınacak laf vardır alınmayacak vardır. Kimse kendi kendine yalan söylemez.
ayrıca ikinci paragrafa bir şey yazmıyorsun. Sadece dalga geçtiğim yere dalga geçerek cevap veriliyor. 10 sayfa önce mangaya göre mesaj yazdım cevap yazan yok. Daha önce de yazan olmadı. Mangaya göre bir şeyler yazıyorum çürütmeye çalışan olmuyor. Sadece yok itachide susanno var yok bilmem ne. Aynı şeyler yazılıyor.
Dalga geçmeyin diyorsunuz tamam. Mangadaki laflara bakmayın diyorsunuz tamam zaten tartışırken onu hiç koz olarak kullanmadım. Ama o zaman mangaya bakıpta mesajınızı çürüten adamlarla adam gibi tartışın konuyu. Cevap verecek şey bulamıyorsanız da aynı şeyi yazıp durmayın. 1-2 adam var düzgün tartışan. Ama açıklama yapsakta mesajlar siklenmediģinden artık onlara da mantıklı mesaj yazmama kararı aldım.

Mangaya bakıp açıklamaya gerek yok. Ben susanno kapanmaz diyorsam kapanmaz. Mangada ms % 30 chakra yiyor mu denmiş? Yalandır o sadece ms açmaya % 30 gidiyodur teknikler yemez diyorsunuz.
Tamam beyler sasuke o zaman tam mal. Okyanusa bakıp ms açıyor, ne zaman havalı konuşma yapsa ms açıyor, hokagelere ms gösteriyor. Bu çocuk sırf havalı olayım diyeo kadar chakra harcıyor ha? Vay amk.
Sae

byakusharinnegan yazdı: Yav he. Sanki benim yazdıklarım ile senin yazdıklarının arasındaki farkı kendin göremiyorsun. Ciddiye alınacak laf vardır alınmayacak vardır. Kimse kendi kendine yalan söylemez.
ayrıca ikinci paragrafa bir şey yazmıyorsun. Sadece dalga geçtiğim yere dalga geçerek cevap veriliyor. 10 sayfa önce mangaya göre mesaj yazdım cevap yazan yok. Daha önce de yazan olmadı. Mangaya göre bir şeyler yazıyorum çürütmeye çalışan olmuyor. Sadece yok itachide susanno var yok bilmem ne. Aynı şeyler yazılıyor.
Dalga geçmeyin diyorsunuz tamam. Mangadaki laflara bakmayın diyorsunuz tamam zaten tartışırken onu hiç koz olarak kullanmadım. Ama o zaman mangaya bakıpta mesajınızı çürüten adamlarla adam gibi tartışın konuyu. Cevap verecek şey bulamıyorsanız da aynı şeyi yazıp durmayın. 1-2 adam var düzgün tartışan. Ama açıklama yapsakta mesajlar siklenmediģinden artık onlara da mantıklı mesaj yazmama kararı aldım.
.
Benim aktif olarak giriştiğim tartışmada sana pek rastlamadım. İlk başta ''İtachi nasıl yenilecek hedehüde'' tarzı bir şey yazdım tartışmaya aktif olarak katılmaya niyetli değilken, ondan sonrada seni görmedim zaten.

Elimden geldiğince mantıklı şeyler yazmaya çalışıyorum zaten ama o kadar yazdıktan sonra ''adam kendi kendine yalanmı söyleyecek'' gibi bir cümlelik hiç bir zaman değişmeyen yorumlar almak can sıkıcı. Sen de bunun zirvesini yapıyorsun. Ayrıca
byakusharinnegan yazdı:Mangaya bakıp açıklamaya gerek yok. Ben susanno kapanmaz diyorsam kapanmaz. Mangada ms % 30 chakra yiyor mu denmiş? Yalandır o sadece ms açmaya % 30 gidiyodur teknikler yemez diyorsunuz.
Tamam beyler sasuke o zaman tam mal. Okyanusa bakıp ms açıyor, ne zaman havalı konuşma yapsa ms açıyor, hokagelere ms gösteriyor. Bu çocuk sırf havalı olayım diyeo kadar chakra harcıyor ha? Vay amk.
Ben bunu kanıtlayan bir kaynak istiyorum arkadaş herkez böyle şeyler deyip kaçıyor. Bana link verin.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
byakusharinnegan

Telefonda olduğumdan link veremiyorum. Onu naruto vs itachiden anlayabilirsin. Chakrasının % 30 olduğu bir clon ile dövüştü naruto. Itachi o bedendeyken "korkmana gerek yok istesem bile ms tekniklerimi kullanamam" diyor. % 30 olmasa da % 25 chakrası gidiyordur garanti.
Zaten sasukeye karşı bile 1 tsukiyomi ve amaterasu dışında sadece goukakyuuya chakra harcadı neredeyse. Taijutsu sırasında çıkardığı shuriken ve clonları saymazsak.
Ardından da chakrasının bittiğini söylüyor.
Sae

byakusharinnegan yazdı:Telefonda olduğumdan link veremiyorum. Onu naruto vs itachiden anlayabilirsin. Chakrasının % 30 olduğu bir clon ile dövüştü naruto. Itachi o bedendeyken "korkmana gerek yok istesem bile ms tekniklerimi kullanamam" diyor. % 30 olmasa da % 25 chakrası gidiyordur garanti.
Zaten sasukeye karşı bile 1 tsukiyomi ve amaterasu dışında sadece goukakyuuya chakra harcadı neredeyse. Taijutsu sırasında çıkardığı shuriken ve clonları saymazsak.
Ardından da chakrasının bittiğini söylüyor.
Bu klonu ile MS tekniği yapamadığı anlamına da gelebilir, MS'nin o kadar çakra harcadığını kanıtlamaz. Sasuke karşısında ise bitkin düşmesinin sebebi aldığı hasarlardı. Raiton Kirin'i direk yemişti sanırım.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
byakusharinnegan

Sıradan bir clon değildi o. Her özelliğine sahipsin sadece chakran % 30. Katon ve hertürlü tekniğini, genjutsuları ve normal sharinganı kullanabiliyorsan ms niye kullanamayasın. Hem aynı dövüşte kakashi itachiye tsukiyominin körlük tehlikesinin dışında çokta chakra aldığını söylediğinde itachi iyi gözlem yaptığını söylüyor. Ms tekniklerinin o kadar chakra aldığı belli. Bunuda kanıt kabul etmiyorsanız bir şey diyemem. O zaman bende sage moda girmenin uzun sürmesine inanmıyorum. Sizde bunu kanıtlayın.
3-4 atıştan sonra chakrası kalmayacaktır. Bu yüzden ben hep "körlük önemli değil isterse gözü hiç etkilemesin o teknikler chakra yediğinden itachi yenilir" diyorum. Ama okunmuyor tabi orası ayrı.
Ayrıca sasuke dövüşünde tsukiyominin alt edilmesi dışında hasar almadı itachi. Kirini zaten chakrası bittikten sonra yedi. Ayrıca hasar almak ile chakranın bitmesi ayrı şeydir. Ben itachi yorgun düştü demiyorum. Adam açık açık sasukeye "ikimizde de chakra kalmadı. Ne yapacaksın?" Diyor. Sonra da yiyor kirini.
En son byakusharinnegan tarafından 19 Ağu 2013 19:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
untarael
Favori Manga: Berserk
Favori Anime: Cowboy Bebop

Horus yazdı:Ajan diyorsunuz, kanıt yok. Kafanıza göre şeyler uydurursanız sikko atarım yorumumu tabi.
Byakugan en güçlüsü denilmedi, görme gücü sharingandan fazladı denildi. Ki doğru byakugan görme gücü en fazla olanıdır. Sharingan ile çakrayı görürsün. Byakugan ile çakra akışını falan her şeyini ne vari ne yok görürsün.
Kakashi benim bildiğim şöyle diyor, sharingan byakugan dan geldiğine dair rivayetler var. Bura da ama. Anlatımı güçlendirmek için, doğruluğu beli olmayan bir söylentiyi söylemektir.
Ki bakarsan, sharinganın en üstü rinengan iken, byakugan bunlar gibi gelişemiyor. Yani göz jutsuları arasın da bağımsız bir göz. Görme gücünü artıran bir göz.

3. kage en güçlüsü lafını kim dedi bilmiyorum. Yorum yapmıyacağım ama link atarsan özelden bana güzel olur.
Bilgi vermek için olan kısımlar ile, kandırmak için olan kısımlar ayrıdır. Açık açık itachinin klanına karşı bir nefreti olduğunu, ve uchiha arasında bir sorun olduğu gösterildi. İlk gördüğümde besbeli ki yalan söylüyor demiştim.
Tobi maske giyiyor. Ben madarayım diye geziniyor. Maske niye giysin, onun gibi egosu olan biri? Birde tek gözünü açık tutsun. Çoğu kişinin madara nasıl yaşıyor mk demesi gibi. Bilgi amaçlı bir şey olmadığı beliydi. Kakashi orada narutonun sorusunu cevaplıyor. Ki dedikleri doğrudur.
http://www.turkcraft.com/Naruto/619/9

Buyur kanıt.

@byakurinnesharingan

Senin mantığına göre gidersek Itachi o lafı söylediğinde villain statüsündeydi geçmişi açıklanmamıştı.Diğer yandan Jiraiya Kakashi bile Narutoyu eğitmeyip SAsukenin üzerine düşerken Narutoya sahip çıkan 2 kişiden biriydi.Komik karakteri ve babacanlığıyla zirveye oynuyordu.Ezdirirmiydi sence ?
Resim “Salvation comes with a cost. Judge us not by our methods, but by what we seek to accomplish.”
Kullanıcı avatarı
Horus
Favori Manga: Vagabond, Gantz, Berserk, One piece, Naruto, Slam Dunk, Veritas, Beelzebub,
Favori Anime: Fate Zero, Bleach, Steins Gate, Ergo Proxy, Naruto, One Piece, Code Geas, Death Note, Gintama, FMA, Bakuman, GTO, One Outs, Cowboy Bebop, Slam Dunk, K-ON, Sakurasou no Pet na Kanojo

untarael yazdı:
Horus yazdı:Ajan diyorsunuz, kanıt yok. Kafanıza göre şeyler uydurursanız sikko atarım yorumumu tabi.

http://www.turkcraft.com/Naruto/619/9

Buyur kanıt.

@byakurinnesharingan

Senin mantığına göre gidersek Itachi o lafı söylediğinde villain statüsündeydi geçmişi açıklanmamıştı.Diğer yandan Jiraiya Kakashi bile Narutoyu eğitmeyip SAsukenin üzerine düşerken Narutoya sahip çıkan 2 kişiden biriydi.Komik karakteri ve babacanlığıyla zirveye oynuyordu.Ezdirirmiydi sence ?
Benim bildiğim ajan demiyor, akatsukiyi izliyor diyor. Akatsuki örgütünü görünce, bağlantıyı kovalıyor. Yani öyle köye bilgi sızdırmıyor. Sızdırıyor da daha liderlerinin kim olduğunu bilmiyorlar orası ayrı komik zaten.
Ajan diye bir hava gidiyordu. İnsan merak eder ingilizce falan okur, diyeceğim de neyse.
He kötüyken öldürün falan der, iyiken demez. O nasıl mantık anlamış değilim. Adama görev vermiş akatsuki, ve görevi tamamlamadan dönmek zorunda kalıyor. He ajandı ondan kaçtı, ne ajanı anasını satıyım. Adam kendisi gözlemlemek ve oalylardan haberdar olmak için akatsukiye katılmış. Çevirmenlikte kısa kesiyim derken böyle bir şey üretmiş.
Resim

“Naruto Anketler” sayfasına dön