Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

En İyi Zeka ve Strateji Becerisine Sahip Ninjalar

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

En İyisi Kim?

Shikaku Nara
37
13%
Shikamaru Nara
45
16%
Minato Namikaze
48
17%
Kakashi Hatake
28
10%
İtachi Uchiha
41
14%
Orochimaru
8
3%
Jiraiya
10
4%
Naruto Uzumaki
15
5%
Obito Uchiha
6
2%
Madara Uchiha
6
2%
Tobirama Senju
24
8%
Shino Aburame
0
Oy yok
Kakuzu
0
Oy yok
Neji Hyuga
2
1%
Hiruzen Sarutobi
5
2%
Siyah Zetsu
1
0%
Tsunade Senju
2
1%
Hashirama Senju
4
1%
Gaara
2
1%
Diğer . . .
1
0%

Toplam oy: 285
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Açıkcası Naruto serisinde Zeka, Bilgi ve Analiz seni über güçleri bile aşabilme sınırına getirebiliyor. Ve bu sebeple Serinin en güçlü ninjalarının en üst kesimleri içerisinde de aynı zamanda pek çok zeki ve pratik karakter bulunuyor açıkcası çok çok çok dolu bir anket.. Karakterleri seçme de zorlandım açıkcası..

Ancak günlük hayat aklı ile savaş zekası ya da masa başından taktik uzmanı olmakla çarpışma anı pratik çözüm üretme arasında çok fark olabiliyor...

Ancak Zeki, Stratejist, Pratik ve Akıllı diye 4 anket açamayacağıma göre bu ankettte hepsini de baz alarak oy vermemiz elzemdir diye düşünüyorum.. Özellikle çoklu oy hakkınızın her birini bunlar ve benzeri kategorilere göre vermeniz ilerisi için (MT Databook projesi) çok çok daha iyi olacaktır.

Elbette Anket için maksimum 20 seçeneğim olması (19+Diğer) beni sınırlıyor. O yüzden sevdiğiniz ya da zekasını takdir ettiğiniz kişiler listede yoklarsa yorumunuz da belirtiniz.

Her karaktere, boks maçı tanıtımı teması ile mini bir hatırlatma, tanıtma ekledim umarım beğenirsiniz.

Shikaku Nara
► Spoiler Göster
Shikamaru Nara
► Spoiler Göster
Minato Namikaze (4. Hokage)
► Spoiler Göster
Kakashi Hatake
► Spoiler Göster
İtachi Uchiha
► Spoiler Göster
Orochimaru
► Spoiler Göster
Jiraiya
► Spoiler Göster
Naruto Uzumaki
► Spoiler Göster
Uchiha Obito
► Spoiler Göster
Uchiha Madara
► Spoiler Göster
Tobirama Senju
► Spoiler Göster
Shino Aburame
► Spoiler Göster
Kakuzu
► Spoiler Göster
Neji Hyûga
► Spoiler Göster
Hİruzen Sarutobi
► Spoiler Göster
Sİyah Zetsu
► Spoiler Göster
Tsunade Senju
► Spoiler Göster
Hashirama Senju
► Spoiler Göster
Gaara
► Spoiler Göster
Konu Dışı
Açıkcası çok zor bir liste oldu. Dışarda kaldığına üzüldüğüm ve onursal adaylar olarak bahsi geçsin istediğim karakterler var. Diğer şıkkında onlara oy gidebilir çünkü.
Darui:
► Spoiler Göster

Temari:
► Spoiler Göster

Konohamaru:
► Spoiler Göster

Konan:
► Spoiler Göster

karakterlerini de listeye alamadığım için üzgünüm..
Konu Dışı
Pek çoklarının kızabileceği bir karar ile Kabuto Yakushi ve Uchiha Sasuke karakterlerini listeme almadım.. Çünkü en çok manipule edilebilen iki karakter olması ne kadar potansiyelleri olsa da zihinlerine olan inanılırlığı benim gözümde bayağı bir düşürmekte.. Diğer Şıkkıyla yine de Onlarada Oy kullanabilirsiniz.
Konu Dışı
-4 Oy Hakkınız Var.
-Konunun açılışını iyi okuyun ve ona göre oy verin
-Diğer şıkkına oy verdi iseniz, lütfen yorumunuzda hangi karaktere verdiğinizi belirtiniz.
-Oy verdiğiniz kişilere de neden oy verdiğinizi kısaca ve öz şekilde aktarınız.
[/align]
Resim
Kullanıcı avatarı
Beowulf75
Favori Manga: Akira, Lone Wolf and Cub, Berserk, Slam Dunk...
Favori Anime: GitS, Evangelion, The Tatami Galaxy, Ping Pong the Animation...

İlk başta ki dörtlüye direk oyumu bastım.

Shikaku - Shikamaru - Minato - Kakashi.

Sikaku: Bu Juubi ile olan savaşta tüm hünerlerini gösterdi bize zaten. Adamın ne kadar büyük bir zeka sahibi olduğunu biliyoruz. Üstelik Shikamaru'nun da babası. Hatta savaşın gidişatını değiştiren hamleler yaptığından, Juubi tarafından öldürüldü.

Shikamaru: Asuma tarafından tescillenen bir zekaya sahip. Bir ara bahsi geçmişti zaten ne kadar zeki olduğunun falan. Oynadıkları bir oyun vardı hatta, Asuma yeniliyordu. Onun haricinde, Hidan savaşında ki zekası onu gözümde bu listeye rahatlıkla soktu. Sonuçta o da babasının oğlu.

Minato: Sarı Şimşek'imiz. Bu adamın öyle pek ahım şahım güçleri yok, saf güç olarak. Bütün teknikleri zeka ve strateji üzerine kurulu hep zaten. Ayrıca Obito ile yaptığı savaşta ne kadar zeki olduğunu da görmüş olduk. Bu yüzden listem de kendisi yer kazanıyor. :laugh:

Kakashi: Kakashi'ye gelirsek, adamı seri boyunca gördük. Şimdi liste veremeyeceğim. Ama en işin içinden çıkılmaz durumlar da, doğru yolu bulup kurtulan biridir. Minato gibidir o da, saf güç olarak pek bir şeyi yok. Ama zeka ve strateji kullanarak büyüklere kolaylıkla oynuyor. Şu son manga olayını saymıyorum tabii. :lol:
En son Beowulf75 tarafından 02 Eyl 2014 12:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
...
Resim

İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
Grifthh
Favori Manga: Berserk
Naruto
One Piece
Favori Anime: Naruto
One Piece
Death Note

Karar vermesi zor açıkcası. Listedekilerin çoğu birbiriinden zeki. Ama şu dördünün yeri ayrı benim için.

Shikaku Nara, Shikamaru Nara, Minato Namikaze (4. Hokage), Tobirama Senju

Shikaku ve shikamaru ya oy verme nedenim zaten zekalarını kanıtlamış insanlar. Savaş ta onlar olmasa ne olurdu merak ediyorum. Madara bile zekasını kabul etmiş ki ilk onu öldürdü bijuu dama ile.

Minato ise daha genç yaşında hokage olmuş Bulduğu tekniği başka bir şeyi gözlemleyip esinlenerek yapmış bi dahi. Bence. Adam kyubi moda anında girdi daha önce denememesine rağmen.

Tobirama da o kadar jutsu yu bulmuş. Şuan serideki en güçlü bi kaç jutsudan çoğu onun buldukları. Zaten severimde kendisini :)
En son Grifthh tarafından 02 Eyl 2014 12:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Shikaku, Her şekilde en iyisi kendisi.
Jiraiya, Jiraiya belli zaten adam stratejide iyi.
Orochimaru, Kendisi Naruto'da yeraltı dünyasının lideridir.
Sandaime, Kendisinin lakabı profösör. Konoha'daki 7 den 70 e tüm jutsuları biliyor.
Tsunade, Tıp dünyasının zekası kendisi.

Ehehe yine Sannin aşkım depreşti.:D
En son Anka24 tarafından 02 Eyl 2014 14:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Tsunade-Sama
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden

Dayı çok güzel konular açıyorsun gerçekten ya, ellerine sağlık.

Ben Sanninler + Hocaları şeklinde oy vereceğim. Ama çok çok zor bir liste olmuş dayı. Minato, Shikamaru,Neji,Kakashi bunları da çok beğeniyrum.

Tsunade: Dayım açıklamış zaten, kadın bildiğin Tıp dünyasını yemiş bitirmiş, Sannin ve Hokage olması da eklemek gerek. Tabi biraz da benim hayran olmamın da etkisi olabilir :D

Jiraiya: Benim gözümde serinin en kurnaz ve en ilerigörüşlü kişisi Jiraiya'dır. Pain savaşı ve Akatsuki ile ilgili bilgileri bence yeterde artar

Orochimaru: Her şeyin arkasında bu var ya, bilmediği yok, görmediği yok :)

Hiruzen: lakabı profesör canım daha uzatmayayım.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
spykct
Favori Manga: Naruto, Bleach
Favori Anime: Naruto, FMA Brotherhood, Dragon Ball, Sword Art Online, Death Note
İletişim:

Ben oylarimi Shikaku Nara, Namikaze Minato, Senju Tobirama ve Uzumaki Naruto olarak kullandim. Cunku;

Shikaku; Sadece birebir savas stratejisi gelistirmek ile kalmayip bir ordudaki her bireyin neler yapabilecegini bilerek veya ongorerek onlara gore stratejiler hazirlayarak herkesin savasin icinde kalmasini ve dusmana karsi guclu bir savas verilmesini saglayacak bir zekaya sahip. O olmasaydi bence bu savas baya zorlu gecerdi.

Minato ve Naruto; ikisinin sebebi de ayni benim gozumde o yuzden bir olarak aciklayacagim. Ikisi de savas aninda strateji gelistirmek konusunda baya iyiler. Tabii Minato Narutoya gore bu konuda cok daha ustun ve yaninda gelistirdigi veya buldugu teknikler de cabasi. Benim gozumde Minato vs Obito ile Naruto vs Kakuzu da ki stratejiler gayet iyiydi ve benzerdi. Zeka anlaminda.

Tobirama; Bence bu anketteki bir cok aranan ozellige sahip biri. Savas oncesinde ve aninda strateji ve analiz olarak gayet basarili. Buldugu tekniklerin bir cogu yasaklanacak kadar guclu.
Şiirlerim için bakınız;
http://www.kerimtumkaya.blogspot.com
[/color]

Resim
Kullanıcı avatarı
uchih@ it@chi_27
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto,naruto shippuden,dragon ball,death note

Kardeş ellerine sağlık çok hoş bir liste olmuş, seçenekleri biraz daha çoğaltsaydın ya listeme kimi koysamı düşünmekle geçti beş dakikam,sonun da karar verdim ; 1-Shukaku, 2-Shikamaru, 3-Uchiha İtachi, 4-Kakashi. nedenini de söyleyeyim, Shukaku anında strateji belirleyen ve savaşın kazanılmasında büyük pay sahibi olan biri.Shikamaru, Kakuzu ve Hidan'la dövüşe giderken Kakashi'yi anında plana dahil edebilen biri. Uchiha İtachi zaten anlatılmaz yaşanır, 3. hokage İtachi için "yedi yaşında bir hokage gibi düşünüp karar verme yetenegine sahipti" hatta saydıklarım içinde belki en ileriyi gören karakterdir. Kakashi de aynı şekilde çok hızlı strateji belirleyen ve
uygulayan biri. Sırasıyla Naruto, Tobirama,Minato, Kabuto ve Orochimaru listeye koyamadıklarım.
Kullanıcı avatarı
Instructions
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Yondaime Hokage: Baskı altında olduğu zamanda bile hiç tanımadığı kamui sahibi Tobi'yi yere yapıştırması efsanedir. Hızı ve zekasını birleştirerek sonuca giden çözümler üretebiliyor.
► Spoiler Göster
İtachi Uchiha: Tam bir satranç adamı. Lüzumsuz gördüğü savaşlardan uzak durur. Edo tenseiyi durdurmuş dahi.

Tobirama Senju: Realist bakış açısını sevdiğim karakter. Konoha'nın idaresinde önemli yenilikler yapmış. Hiraishin ve Edo'nun yaratıcısı.

Diğer-Konan: Tobi'ye karşı hazırladığı kusursuz plan ile isterse ne kadar iyi bir stratejist olabildiğini gösterdi. Kusursuz planını kusurlu klan ise izanagi oldu.
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

Shikaku: Nara klanının ne olduğunun somut göstergesi. Savaş sırasında o odadan ayrılmamasına rağmen birlikleri harika bir şekilde komuta etti. Zaten madara da onun farkına vardı ve orayı uçurdu.

Shikamaru: Babasının izinden gidiyor ve geleceğin hokagesinin sağ kolu. Savaş sırasında da zaten babasından sonra 'ordunun beyni' oldu. Temari vs'sinde kendini kanıtladı zaten tek chuunin o olmuştu. Hidan ile olan kapışması muazzamdı yani uç noktasıydı seri için :)

Minato: Tobi'nin olayını hemen çözüp karşı saldırı yapması ve Raikage+Bee'ye karşı verdiği mücadele bir strateji dahisi olduğunu gösteriyor.

İtachi: Daha velet denilecek yaştayken hokage gibi düşünebilme yeteneğine sahip olduğu söylendi. Olayları çok iyi analiz edip doğru kararı verebilen bilge şahsiyet.

Oy hakkı 5 olsaydı Kakashi'yi de eklerdim ama benim gözümde bunların altında kaldı.
En son nara_fkd tarafından 03 Eyl 2014 23:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum
Favori Anime: Final Fantasy VII - Last Order

Bu listedeki herkes birbirinden iyi aslında. Hepsi farklı savaşlarda, farklı şekillerde kendini kanıtlamış. Ama ben oylarımı biraz da zekadan başı ağrıyan adamları öne alarak verdim ve karakterlerini de kıstas aldım, zeki deyip geçmedim. Numaralar ise sadece listedeki sıralarına göre. Aralarında bir öncelik sıralaması yapmadım, yapsam farklı numaralandırırdım kesinlikle.

1- Shikamaru Nara: Bi klana bi oy yeter diye düşündüm ve başkalarına şans vermek adına muhteşem baba-oğulun ikisine de oy vermedim. Zaten bu çocuğa oy vererek dolaylı yoldan baba Shikaku'ya da oy vermiş oluyorum.

Fazla bi şey söylemeye gerek yok, zeka ve strateji denildiğinde "buraların en büyüğü o bir başka, Shika-maru Shika-maru çok yaşa!!!" diye tempo tutulabilecek bi karakter Shikamaru Nara. Satranç oynarken bile sonraki 200 hamleyi falan hesaplayabilen, sadece zekası, strateji becerisi, ama en önemlisi de kendi gücünün sınırlarını iyi analiz edebilmesi sayesinde herkesin takdirini kazanıp chunnin olmuş bi shinobi. Tamam hepsi bulunur da, nerede duracağını bu kadar iyi bilmek büyük ve eşine az rastlanır bir meziyet gerçekten. Bence en büyük farkı da budur Shikamaru'nun.

Ayrıca Shikamaru aşırı tembel ve üşengeç tavırlarıyla (aslında bu tavrı zaten nerede duracağını içgüdüsel olarak bilmesini veya bunu düşünmesini sağlıyor) biraz da "zeki ama sorunlu tip" kategorisine uyduğundan, karakter olarak da seviyorum kendisini. Dahi dediğin sorunlu olacak arkadaş! B)

Öhüm... Neyse. 2 numaradan devam edelim.

2- Itachi Uchiha: Bana kalırsa Uchiha klanının yetiştirdiği en büyük adamdır bu eleman. Daha 7 yaşındayken bir Hokage kadar olgun fikirleri olduğunu direk Hiruzen'den öğrendik, herkes de yazmış bu başlığa. Adam Itachi'den resmen hayranlıkla bahsetti ve kesinlikle bu şekilde övülmeyi hakediyor Itachi.

Zeka ve strateji becerisinden bahsedilmiş yeterince, baştan söylemeye gerek yok. Benim oy vermemin ekstra bi sebebi de, yani bunların dışında, adamda gerçekten yüksek bir akıl-bilinç falan var. Aşırı baskı ile baş edebiliyor olması, asla kendini kaybetmemesi ve bunca zaman amacını yitirmeden yolunda ilerlemiş olması en heyecan verici özellikleri. "Dahi dediğin sorunlu olacak" düsturu uyarınca, Itachi'nin sorunlu yönleri de tam bu noktalara denk düşüyor. Kendi zekasının ona getirdiği çok geniş anlama ve yorumlama kapasitesi Itachi'nin önceliklerinde kendi benliğini çok gerilere atmasına sebep olmuş.

Peki bu hoş bi şey mi? Evet, izlerken çok hoş. :)

3- Orochimaru: Herhalde hakkında en fazla şeyi merak ettiğim karakter Orochimaru. Ama bilmiyor olmak da vahşi çekiciliğine artı değer katıyor. :cheer: Klanı örneğin, nereden geldiği, ailesi, bağlantıları ve en önemlisi, gücünün sınırları hep gizemli kaldı. Bunca zaman sonra hala kapalı kutu olma özelliğini yitirmediğini düşünüyorum.

Orochimaru gerçekten de simgesi olan yılanlar gibi "bilge" tabir edilebilecek cinsten bir karakter. Bence onu diğer zekiler arasından sıyıran özelliği de bu. Sadece durumları, hamleleri değil (hatta onda başarısız olduğu zamanlar da mevcut denilebilir), insanları ve olayları analiz edişine hayran olunası bi profil çiziyor. Kendi ihtirasları ve sınır tanımaz cüretkarlığı elbette aşırı zekasının getirdiği bir "sorun".

Bu adam iyi-kötü çizgisinin dışında. Hatta Orochimaru söz konusu olduğunda bu tip ayrımlar komik kalıyor açıkçası.

4- Neji Hyuga: Aslında hiç oy verilmemiş olması son anda Neji'yi seçmeme sebep oldu. Kaybolup gitsin istemedim. Çünkü Neji her ne kadar zekasından çok dal ailesinin makus talihi ile öne çıkmış olsa da, Hyuuga olmasını boşverip sadece karaktere odaklandığımızda standardın epey üstüne yerleşiyor.

Neji'yi doğru hamleler yapmaktan alıkoyan takıntıları, onun kapasitesinde birini arka planda kalmaya zorlayan bozuk düzeniydi aslında klanının. Kafasına bi şekilde yerleşen "kader" fikri, devleşmesinin önündeki en büyük engeldi. Bunu net bir biçimde gördük. Onu kısıtlayan bu prangaların Naruto karşısında aldığı yenilgi ile kırılması kapasitesini tam olarak ortaya koymasının ilk adımı olmuştu. Sonrası çok daha hızlı geldi, Sasuke Retrieval Arc'da Kidōmaru ile yaptığı vs de bunun ilk kanıtıydı sanırım. Kısaca Neji sahip olduğu büyük potansiyeli zekası ile birleştirerek gerçek bir güce dönüştürmüş, fırsatı olsa daha da ileri gidebilecek bi karakterdi.

Elinden alınanlara rağmen kendini "imkansız" denilebilecek düzeyde geliştirebilmesi zekasının göstergesi ve aslında Hyuuga klanına verdiği en iyi cevap. Neji, Hyuuga'nın kara lekesidir. :)
En son Lorem Ipsum tarafından 03 Eyl 2014 10:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

“Naruto Anketler” sayfasına dön