Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

En İyi Zeka ve Strateji Becerisine Sahip Ninjalar

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

En İyisi Kim?

Shikaku Nara
37
13%
Shikamaru Nara
45
16%
Minato Namikaze
48
17%
Kakashi Hatake
28
10%
İtachi Uchiha
41
14%
Orochimaru
8
3%
Jiraiya
10
4%
Naruto Uzumaki
15
5%
Obito Uchiha
6
2%
Madara Uchiha
6
2%
Tobirama Senju
24
8%
Shino Aburame
0
Oy yok
Kakuzu
0
Oy yok
Neji Hyuga
2
1%
Hiruzen Sarutobi
5
2%
Siyah Zetsu
1
0%
Tsunade Senju
2
1%
Hashirama Senju
4
1%
Gaara
2
1%
Diğer . . .
1
0%

Toplam oy: 285
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Açıkcası en zorlandığım anket oldu hem oylarıma karar verirken hemde anketi hazırlarken.. Gerçekten çok hakkı verilmiş bir liste olmuş.

Nara klanına çok fazla oy gitmiş bu sebeple ki ben biraz daha kıyıda köşe de kalan kişileri baz alacağım..
Açıkcası Naralar matematik zekasına sahipler, zaman isteyen insanlar ha o zamanı en iyi şekilde kullanacak iki kişi tabi ki ama ''sokak zekası'' denilen o durumlara anında ayıkma olayı konusunda bir gıdım gerideler gibi.. Ama kesinlikle takdir ediyorum..

İtachi ile Tobirama'ya ise eleştrilerimi bilen bilir, kesinlikle muazzam ninjalar ve düşünmeleri de öyle ama bunlar da çok düşünüyor... İtachi ne karar alsa başına patladı, Tobirama'da hafiften öyle ileriye dönük tasarıları hep düğüm oldu bu ikisinin, biri filozof diğeri de çılgın profesördür ama açıkcası biraz sakar, şaşkın ve nutukları tutuk bir izlenim yaratırlar genelde bende

Bir de böyle dahi tipler vardır yani oluşturduğu tüm ün, kullandığı güçler, hitap şekli, düşünme biçimi vs hep o kişiye için yaratılmış denebilecek kadar yetenekli ve hediyelendirilmiş tipler; Neji, Madara, Hashirama gbi..

Obito ise benden şurada puan kaybediyor 16 yaşında bir çocuk gelip sana ''Sevdiğin seni böyle görmek ister miydi'' diyene kadar sanki bunun muhakemesini hiç yapmamış gibi parçalara bölünmesi benim için onun adına puan kırıcı bir etmen oldu..

Neyse kendi oylarıma geleyim..

1. Minato Namikaze:
Planı hala işleyen 2 kişiden biri diğeri de Siyah Zetsu ama Zetsu yerin kulağı var dediğimiz bir karakter ölümsüz ve her yerde bulunabiliyor.. Odin'in kuzgunları gibi tüm bilgiyi topluyor anıları ve sırları biliyor.. Bu kadar dataya sahipken buradan plan çıkartmak zor değil... Ama Minato öngörüyor resmen, Maskeli adamı Naruto durduracak diyor keza öyle oluyor.. Onun haricinde savaş içinde ki pratikliğini söyleme gereği duymuyorum.
2.Jiraiya:
İster fanlık deyin ister başka bir şey.. Şapsal ve neşeli tavırları olan zeki olamaz diye bir kaide yok. Bu adam bu serinin en kurnaz 2-3 karakterinden biridir. Dünyayı gezmiş ve hemen her şeye tanık olmuş biri, serinin en güçlü ninjalarından bazılarının hocası.. Bir felsefenin öncüsü olmuş. Hem yazar, hem ajan, hem hoca, hem cengaver vs vs vs... Boş beleş değil... İlerigörüşlü olması, her zaman en zor durumlarda bile bir arka kapı yaratabilmesi bence bu adamı özel kılmakta.
3- Naruto Uzumaki:
Babası ile Hocası Jiraiya nın bir karışımı duygusal bir zeka öyle çok aritmetik ve teknik değil, ancak bu çocuğa kombat zamanı bir haller oluyor.. Kakashi'nin de dediği gibi insanları şaşırtmada 1 numaralı ninja hakikaten...Taa Zabuza'yı yenecekleri detaylı planı düşünmesinden Kaguya'yı mhürlerken k hilelerine kadar Naruto her daim zekasını kanıtlamış bir velet olacak

Geldik dananın kuyruğunun koptuğu yere ilk 3 ten çok emindim ama 4.lük için çok aday var

Orochimaru,Shino,Hiruzen,Neji ve Kakashi 4.lüğe düşündüğüm kişiler.

Kakashi'nin son dönem sharinganı için ağlaması ve Obito'ya karşı gel gitli tutumu benim 4. oyu ona vermeme engel oluyor.
Shino bence en az Shikamaru kadar zeki ve iyi analiz yeteneğine sahip ama daha asosyal bir tip sadece, ancak çok arka planda kaldı aksi takdir de çok değerli bir fikir adamı olduğunu dşünüyorum... Listede ki en soğuk kanlı gençte olabilir.. Ancak yeterince sahnesi yok garibin

Neji ise tam bir dahi adam üst aile tekniklerini kendi kendine öğreniyor, savaşta mükemmel kombinasyon ile kullanıyor... Hiashi bile üstünlüğünü kabul etti.. Ancak henüz çok genç iken gitti garibim..

Orochimaru ile Hiruzen arasında kaldım... Ulan keşke 5 yapaydım oy hakkını :laugh:
15-16 yaşında Hokage olmak ve bunu 70 yaşına kadar muhafaza etmek ve Professör lakabı kazanmak sanırım aptalın yapabileceği bir şey değil... Oroc'u eleyen şey ise Kibri oldu gerçi şu sıralar o da yok ama eskiden vardı...

4. Oyum çok çok çok zor bir kararla Hiruzen Sarutobi'ye gidiyor..
Resim
Kullanıcı avatarı
landonxxx
Favori Manga: tenjho tenge,Şekerkız candy
Favori Anime: devil my cry,tenjho tenge,şeker kız candy

Bence Madara,İtachi,Minato ve Tobiramadır.Shikamaru bence seride çok zeki,analitik zekaya sahip falan diye gözümüze sokulduğu için bu kadar oy almış.
Resim
Kullanıcı avatarı
Bkulians
Favori Manga: Bakuman , Death Note
Favori Anime: Death Note , Bakuman , Hunter x Hunter , Clannad / Clannad After Story , Devil Survivor 2 , Akame Ga Kill , No Game No Life ....

Neden bu kadar tereddüt ettiysem :lol:
Gözümü kırpmadan Shikamaru ve Shikaku'ya verdim oyumu .

Hep beyniyle savaştığını düşündüğüm için Kakashi'ye de verdim . Aslında Minato ile arasında kaldım baya ama

Hepsinin Strateji Becerisi çok iyi olduğu için çok zordu gerçekten karar vermek .
Oylama baya iyi gidiyor şu an ama Shikaku'nun daha çok oy almasını beklerdim ben
Resim
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Gerçekten zorlanacağım bir anket olacak gibi duruyor bakalım hayırlısı...

Zeka ve savaş stratejisi bambaşka şeyler. Nara klanındakilere çok oy gitmiş anladığım kadarı ile. Bu kişiler normal insan zekasının çok daha üstünde kimseler. Masa başında harikalar yaratabiliyorlar çok mükemmel stratejistler gerçekten lakin bu zatların önüne koyacağım isimler mevcut. Şöyle bir sıralama yapalım.

1. Kişi

Hiç kuşkusuz favorimdir kendisi bu hususta. Kısa ve uzun mesafe plan, strateji yapmada tek geçerim kendisini. Uzun süre sırrı çözülemeyen Tobi'yi 5 dakika da paket yapmıştır. Kumogakure ile olan savaşta Raikage ve Bee'ye yaptığı akıl oyunu muazzamdır. Raikage Bee'ye mühür bırakabileceğini düşünememiştir bile. Bunlar anlık karar verebilme becerisi ile alakalı. Ki Naruto'nun içine Kurama'yı mühürleyip onu daha sonra kullanamsını sağlıyacak mühürler koyması ya da olası bir Kurama ortaya çıkma durumunda müdahil olabilmek için çakrasının bir kısmını da mühre eklemesi (pain vs'si) Minato'nun uzun mesafede de harikalar yarattığının delilidir.

2. sıraya ise

Daha 8 yaşında Hokage erdemine olaşabildiği için Uchiha İtachi'yi koydum.

3. sırada

Naruto var. Evet doğru duydunuz Naruto. :laugh: Naruto seride en iyi savaş anında kafası çalışan ninjalardan biridir. Bunu bir kaç örnekle anlatalım. Kakashi'nin Zabuza'nın yaptığı su hapsinden kurtulmasını sağlayan shuriken planı Naruto'ya aittir. Tendo paine yaptığı kage bunsinlerle saldırı başarıya uğraşmış zeka kırıntılarındandır. (Kayalara dönüşmüş kage bunshinler.) Pain demişken ekliyim gözleri bağlı olan Painleri kurbağa karnına almak ya da kage busnhin ile yemlemek gerçekten sağlam harekettir benim gözümde. Naruto her ne kadar normal zamanda embesilin teki olsa da kıçına yumurta dayandığında muazzam taktikler oluşturabilen kişidir. :laugh:

4. numara ise

Shikamaru olsun diyorum Nara'lara ayıp olmasın. :laugh: Bekleme süresi olsun yenemeceği adam yok. (bknz Batman :laugh: ) Şaka bir yana savaş anında olsun savaşın dışından durum değerlendirmesi olsun on numara beş yıldız bu elemanın.

Not: Naruto'yu Shikamarunun üstüne koyma sebebim normal Iq seviyesi 30 larda olan Naruto'nun savaş anında zora düştüğünde 200 lere fırlamasından kaynaklanmaktadır. Shikamaru zaten aynştayn. :laugh:
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@landonxxx

Seçtiğiniz karakterleri seçme sebebinizi kısaca açıklamanı gerekirdi, konunun gereği gibi bir şey

@Bkulians

Oy Hakkınız 4 iken 2 kullanarak bir yanlışlık yapmış oldunuz.. Lütfen bir daha kine dikkat ediniz..

Lütfen oylama aşaması öncesi konuların açılış mesajlarını iyice okuyup, anladığımızdan emin olalım millet ..

@LoG
Seni anketlerim de görmek çok hoş oldu.. Mesajı almışsın ;) B)
Resim
Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Sae yazdı:Abi sen sanninleti çok büyütorsun ya :cheer:

Sannin bir mevki değilki bir standartı olsun bunlar Danzo ike dövüşüp sağ kaşan üç kişi yani. Ki grubun aptal elemanı olarak göze çarptığı açık Jiraiya'nın. Orochi zeki Tsunade zorunlu bayan üye.
1) Panpa Danzo değil Sannin lakabını veren. Hanzō.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
2) Burada bir olaya değincem bu beni rahatsız eden bir olaydır.
"Aptal" ile "Saf", "Eğlenceli" karakterler farklıdır. Jiraiya Aptal/Salak değildir, saftır. Naruto gibi, Haşirama gibi.
Normalde saf olması ise bir şeyi değiştirmez. Jiraiya "Savaş dahisi" dediğimiz karakterlerden. Saf Naruto bile, zeka sıçıyordu son savaşta.

Neye dayanarak yazıyorum? Kaynak götüm değil tabii ki. Dayanağım direk Pain - Jiraiya arasındaki dövüştür. Pain'in yeteneğini bilmediği halde dövüş içinde analiz edip 4 tanesini mi ne almak, zekadır. (3 Genjutsu + 1 Midede aldı sanırsam.)

Yani kalkıp da bu adama, ya da bu tarz karakterlere "salak, aptal" denmesinden hoşlanmıyorum.

Utkan'a bu güzel konu için teşekkür ediyorum.

Ben ilk olarak Jiraiya diyorum, üstteki o yazıyı boşuna yazmadık. :laugh:
Sebeplerinin geneli yukarıda zaten, belki de hepsi. Yeteneği tamamen sır olan ve yeteneğini bilmediğiniz ani vir dövüş sırasında tanrısal karakter değilseniz elinize verecek olan bir karakter olan Pein'in tüm bedenleri ile dövüşürken hem olayı çözüp hem de bazılarını yenebilmesi, karşı koyabilmesi kanıttır. Kurbağalar ve kendisi ile yaptığı kombineler oldukça sağlamdı ayrıca.

Sadece zor durumda hem düşünme hem eylemi aynı anda yapmıyor, elindeki yetenekleri de çok iyi kullanıyor. Örnek olarak kurbağanın sadece midesini çağırmak yahut küçük bir kurbağanın midesinde köye sızmak gibi Kuçiyose yetenekleri verilebilir.

İkinci olarak Minato diyorum. Her ne kadar son savaşta sıvasa da, Killer Bee&Ay ile olan karşılaşması ve Tobi dövüşü bence oldukça iyi kanıtlar oluyor. Ay karşısında Kunai'leri saçmak zekice idi çünkü bir noktaya atsa, Ay yeteneği çözdükten sonra o noktaya depar atacaktı. Her yöne saçarak gideceği yönü tahin ettiremedi. Ardından Ay Kunai'lere yoğunlaşınca da Bee'nin arkasına geçebildi ve o durumda o mührü dokumaca koymak zekice idi.

Tobi olaynda ise farkını ortaya koyuyor zaten. Herkesin bildiği bir şey olduğundan açmayacağım.

Bir diğeri Konan'dır (Diğer). Bunun %30'u fanlıktır. :laugh:
Tobi'ue karşı yaptığı hazırlığı çok sevmiştim ve bana zekice gelmişti açıkçası. Sınırlarını zorlayarak Tobi'yi içinden çıkması neredeyse imkansız olan bir duruma sokmuştu. Tobi'nin soyutlaşma sınırını (yada kamui tam hatırlayamadım) bilmesini oldukça güzel bir avantaja çevirdi, kağıtlar ile yaptığı olay gerçekten iyidi. Binlerce kağıdı hazırlamak falan.

Utkan da belirtmiş, süreyi bu kadar iyi kullanması gerçekten mükemmeldi.

Naruto serisinde olsam, Konan'ın yeteneğimi bildiği ve hazırlandığı bir dövüşe girmek istemem.
Gerçi, Konan ile dövüşe girmem ben zaten. :whistle:

Son olarak çok arada kaldım ancak İtaçi diyorum.
Daha çok küçükken Hokage seviye bilgiye ulaşan, genç yaşta Anbu'ya kaptan (Sanırım kaptan idi.) olan bir isim.
İş yaparken sadece o anı düşünmeyen, ileriye bakan bir isim.
Neyi ne zaman kullanacağını biliyor. Teknik anlamında söylüyorum bunu.
Gereksiz yere, gereksiz eylemde bulunmuyor. Gerçek Şaringan'ı kısa sürede Kakaşi'ye göstermiş ve işi halletmiştir, buda dediğime örnek.
İtaçi'nin zaten zekasını konuşturduğu yerler Minato kadar belli çok uzatmıyorum.

2. Planda, Şikamaru, Neji kaldı. Onlar da kusura bakmasın.
Kakaşi'yi saymadım hiç sebebi Utkan'ın dediği gibi.

Kısaca Seçtiklerim: Jiraiya, Minato, Konan (Diğer), İtaçi

Utkan'a tekrardan teşekkürler güzel bir anket. :)
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Nara Shikaku: Bu aslında belli. Shikamaru'dan daha zeki olduğu dolaylı yoldan bize pek çok kez gösterildi. Shikamaru ise neredeyse adam akıllı hiç tekniği olmamasına rağmen bir Akatsuki elemanına kafa tutabiliyor. Zaten Chunnin sınavındaki Temari ile olan savaşından tut Kakuzu&Hidan ile olan 2. savaşına kadar pek çok savaşta analiz yeteneğini gösterdi ve bu adamın öldürücü bi tekniği yok. Hatta en öldürücü tekniği patlayıcı kağıtlardır heralde. Basit bi gölge tekniği dışında bişeyi yok. İşte böyle bi adamdan da daha zeki Shikaku. Zaten bu adam ve oğlu sırf zeki olsun diye yaratılmış karakterler. O yüzden Itachi'nin önüne koydum Shikaku'yu.

Uchiha Itachi: Bu adamı nasıl anlatsam bilemiyorum. Hataları olduğundan bahsedilmiş ama bana kalırsa pek yok. 13 yaşında verilen kararları eleştirmek saçma. 13 yaşında daha, orta 3 bebesi demek bu. Adam ona rağmen büyük soğukkanlılıkla hareket etti. Her hareketi bilgece ve güven veren cinsten biri. Yani Edo Madara'ya karşı çözüm bulabileceğini ara ara aklımdan geçirmiyor değilim hem de sahada Tobirama ve Yondaime varken. Tabi o kadar da gerçekçi değil bu düşünce, neyse. Uchiha katliamını yapmayıp Konoha'ya karşı savaş açsa kendisinin de söylediği gibi başka köylerden alakasız ve suçsuz insanlar da bu olaya karışacaktı. Yani olay Konoha ile sınırlı kalmayacaktı. O katliamda yapılabilecek hiç bişey yoktu. Hele ki 13 yaşında bi çocuksan. Bu adamı da en fazla 22-23 yaşındaki haline kadar görebildik. Şöyle Hiruzen gibi 70'ine kadar yaşasa zeka, analiz, tecrübe bakımından nasıl bişey olurdu düşünemiyorum bile. Hiruzen'den çok daha bilge olurdu diyebilirim.

Shikamaru'yu zaten üstte yazdım.

Minato: Herkes gibi Tobi olayını örnek vereceğim. Eşin ölümün kıyısındayken o analizi yapmak çok zor.

Ardından da Madara, Tobirama, Orochimaru, Kakashi ve Shino'yu koyarım. Shino'ya da yazık lan adam kendi evreninde de görmezlikten geliniyor burada da. Asosyal herif. Ha Hiruzen'i de koymayı düşünüyordum ama genç halini görmediğim için bişey diyemem. O yaşta o görmüş geçirmişlikte olan biriyle 20-30 yaşlarını gördüğümüz insanları bir tutamam.

Naruto da arada çok sıradışı fikirlerle karşımıza çıkıyor ama zeka konusunda güvenilmez biri. Adam gider en salakça şeyleri de yapar, gider Itachi seviyesinde analiz de yapar. Tıpkı Goku'nun son halleri gibi bu konuda. O yüzden en zekiler arasına koyamıyorum. Jiraiya da ortalama üstü ama deha olmakla uzaktan yakından alakası yok.
Kullanıcı avatarı
UlquiorraSchifferUs
Favori Manga: Bleach , Naruto , One Piece , Nanatsu no Taizai , Magi , One Punch Man
Favori Anime: Bleach , Naruto Shippuuden , Zankyou no Terror , One Punch Man , Nanatsu No Taizai

Tobirama ve Itachi arasında kalsam da Tobirama derim.
Herif bir dolu jutsu bulmuş bir kere.Savaş zekasına zaten diyecek birşeyim yok Obito Rikudou olmuşken sadece Senjutsu işlediğini direk anlamıştı.
Savaş zekası inanılmaz olan bir diğer karakter ise Naruto.Yukarıda dediğim gibi Obito'ya senjutsu işlediğini direk görmüştü.Analiz yeteneği var yani.
Diğer bir kişi Itachi.Yazdığın gibi 8 yaşlarında Hokage gibi düşünebilen birisi.
Bir oy boşta kaldı o da Hashirama olsun.Naruto'ya benzediği için veriyorum buna oy.Bu karakterler gerçek hayatta mal olsa da savaş zekası inanılmaz.Malum ikisi de Ashura'nın varisi sonuçta.
Resim
Kullanıcı avatarı
Dee
Favori Manga: Higurashi no Naku Koro Ni
Favori Anime: HunterxHunter

Fullmetal Alchemist Brotherhood

Naruto'da zeka denince akla Nara klanı geliyor tabi ki. Onlar için yeterince oy olacağını düşündüğümden oyumu Itachi'ye verdim. Itachi'nin özellikle kendi neslinde her konuda ne kadar üstün olduğu konuda da belirtilmiş zaten. Bu üstünlüklerden biri de zekaydı.

Edit : Aslında okudum da,ama sanırım tam olarak geçmemiş filtreden. Yorgunluktan olsa gerek. Çoklu oy hakkım varmış. O zaman şöyle diyorum;

Strateji olarak; Nara klanı, Shikamaru ve Shikaku baba oğul ikisi. Sadece mangada çok zeki olarak bahsedildikleri için değil, bir çok durumda strateji kurma yeteneklerine tanık olduğumuz için söylüyorum bunu. Hatta ben bu ikiliyi, gerçek hayatta sayısal derslerde çok başarılı olan,fakat duygusal ilişkilerin en basit görünmez kurallarını anlamakta zorluk çeken insanlara benzetiyorum. Shikamaru'nun zaten küçüklüğünden beri kendi sınırlarını zaman içinde aştığına tanık olduk.Şu an yaşanan büyük savaşta da gayet iyi stratejiler kurdu.

İleri görüşlülük ve ileri zeka; Itachi. Itachi'yi hepimiz tanıyoruz zaten. Justu kavramının özüne inmiş ve zayıflıklarını keşfetmiş olması pek bahsedilmeyen bir özelliği.İtachi büyük resmi görebilen bir adam.

Ve Orochimaru; Pek söylenmeyen bir isim. Ama bana göre çok zeki bir karakter. Zaten,yaptıkları korkunç olsa da, Orochimaru'nun bir çılgın bilim adamı yönü var, ve başarıya ulaşmış adam. Bir insanın kendi bedenine yapabileceklerinin,sınırlarının ötesine ulaşmış. Şu an tek eksiği bir Uchiha bedeni. İleri görüşlülüğü de Suigetsu'nın bulduğu parşomenle daha net anlaşılıyor.

Akıllı ; Akkıllı kelimesini Jiraiya için kullanırdım. Aslında onun için gerçekten de "Bilge." sözü daha iyi,hatta en iyisi. Bilge, elindeki bilgiyle yetinmeyen ve bilgiyi arayandır. Jiraiya savaş içinde büyümüş ve etrafında boş boş başka klanlara nefret besleyen insanları süzüp,bu durumda bir yanlışlık olduğunu fark etmiş, ve buna "nefret zinciri" adını vermişti. Tabii,ayrıca savaş zekasından bahsetmiyorum.
En son Dee tarafından 04 Eyl 2014 20:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

to a non-believer?
Kullanıcı avatarı
Haqoua
Ateşin Nefesi
Ateşin Nefesi
Favori Manga: Naruto , One piece , Liar Game , Tower Of God...
Favori Anime: Naruto , One piece , Rurouni Kenshin , Hellsing , Death Note , Hunter X Hunter , Tokyo Ghoul...

!  Uyarı
Kendi aranıza laf yetiştirmeyin. Light of God e Grifity mesajlarınızı bu yüzden sildim. Birbirinize laf yetiştirdiğinizi görmiyim. Bu diğer üyeler içinde geçerli. Konuyu açan arkadaş gayet açık ve net şekilde konu içeriğini anlatmış.

“Naruto Anketler” sayfasına dön