Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto Turnuvası İlk 8 Maç

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Karşılaşmanın Sonucu Ne Olur?

Anket 17 Eyl 2014 04:10 tarihinde bitecek

NejiHyuuga vs Kimimaro (1)
7
7%
NejiHyuuga vs Kimimaro (2)
6
6%
Konan vs ZabuzaMomochi (1)
12
12%
Konan vs ZabuzaMomochi (2)
2
2%
Sasori vs AnkoMitarashi (1)
13
13%
Sasori vs AnkoMitarashi (2)
0
Oy yok
Kitsuchi vs SakuraHaruno (1)
4
4%
Kitsuchi vs SakuraHaruno (2)
8
8%
Hidan vs Samui(1)
14
13%
Hidan vs Samui(2)
0
Oy yok
Mifune vs Darui (1)
3
3%
Mifune vs Darui (2)
9
9%
Tsunade vs Chōjūrō(1)
11
11%
Tsunade vs Chōjūrō(2)
1
1%
SasukeUchiha vs Ao (1)
14
13%
SasukeUchiha vs Ao (2)
0
Oy yok

Toplam oy: 104
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

@jiraiyaflash
Tedaviye gelen zaten Neji değildi Neji yere baygın halde kalmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam şöyle gelişti olaylar birinci gün savaşıldı gece kamplara çekildiler ve casus bilmem ne olayları patlak verdi ardından Neji işe koyuldu direk akşam mı sabah mı bilmiyorum lakin gece olduktan sonra yere serildi yani yarım gün veya tam gün byakugan açtı ve sadece arama yaptı.

Kidomaru'nun ağlarına gelince orada olay farklı mesela kalın bir çeliği fiziksel yoldan tahrip etmen çok zorken kimyasal yoldan kolayca tahrip edebilirsin bu çeliğin sağlamlığını değiştirmez.
Ağ meseleside böyle. Ayrıca Neji Kidomaru'yu yendiğinde ölü gibi kalmıştı ve ses dörtlüsünü Kimmimoro tek başına yanılmıyorsam pekte zorlanmadan yenmişti. Bunuda hesaba katmak lazım.

Ayrıca Gaara'nın ve Lee'nin genin oluşu bir anlam ifade etmiyor Anko Gaara'yı Chunin sınavını rekor sürede yaralanmadan tamamlamış görünce "bu çocuk chunin seviyesinin çok üstünde olmalı o.O" gibisinden bir tepki gösterdi ki haklıydıda sanırım Kazekage olması çok uzun sürmedi.

Lee 5. Kapıyı açarak Gaara'ya daldı ve yenildi. Ucu ucuna yenilmiş zannettik lakin devamında Gaara'nın doğru düzgün ciddileşmediğini fark ettik.

Kakashi konusunda ise o zaman ki Kakashi'nin Zabuza'dan kurtulamayacağından emin değilim adam Raikiri'yi bile en son Frs kullanır gibi kullandı ama gördükkü altı yaşında bile kullanıyormuş. Naruto'da çok fazla dengesizlik var da neyse.

Yani Neji eğer kemikler Kidomaru'nun ağlarına benzer yapıda ise jonin hali ile kazanabilir ama değilse kazanamaz en azından burada anlaşabilir miyiz :lol:
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

"This is because his chakra was constantly flowing through the webs, and is also why the threads could not be cut with normal tools such as kunai. "

Bu normal zayıf ince ağı için denmiş Kidomaru'nun, Kunai ve benzeri silahlarla kesilemez diye... Kuchiyosesinden attığı ya da lanetli mühür de iken saldığı ağ ondan da güçlü, Şu Sarı vücudunu kapladığı, ok yaptığı, kunai yaptığı ise ondan da sert..

Bunların hepsi ile baş etti...
Bu Genin Neji idi...

Bİr de Rock Lee bir yumruk, tekme atacağı zaman hasar vermesi için vücudunun ya da salladığı uzvunun büyük kısmını karşı tarafa vuruyor. Bu sebeple kemik savunması onu biraz zorladı..

Ama Neji 1 ila 2 parmağa kadar vuruşunu küçültebiliyor ve adamın işi hassas ve korunmaz noktaları bulmak..
Ve her saldırı da çakra tıkıyacak iç organları ters yüz edecektir... Kimimaro gerçekten özel bir adam, ama Neji'nin ondan daha iyi olduğunu ve Kimimaro için kötü olduğunu düşünüyorum.. Ama senin Kimimaro'nun sağlıklı iken ne kadar dayanıklı olabileceği ile ilgili anlatmak istediğini de anlıyorum yani..

Ya anlaşırız senin canın sağolsun :laugh:
Resim
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

JiraiyaFlash yazdı:"This is because his chakra was constantly flowing through the webs, and is also why the threads could not be cut with normal tools such as kunai. "

Bu normal zayıf ince ağı için denmiş Kidomaru'nun, Kunai ve benzeri silahlarla kesilemez diye... Kuchiyosesinden attığı ya da lanetli mühür de iken saldığı ağ ondan da güçlü, Şu Sarı vücudunu kapladığı, ok yaptığı, kunai yaptığı ise ondan da sert..

Bunların hepsi ile baş etti...
Bu Genin Neji idi...
Anlatamadım hocam ortada bir handikap vardı. Kunai ile kesilemez ama içinden çakra kullanılarak halledilebilir yapısı bu çünkü. Asit metali tahrip eder ama plastiği tahrip edemez (BB'de öyle dedi White) lakin demir bildiğimiz basit plastiklerden daha sağlamdır lakin aside karşı değil.

Neji handikapları sayesinde yendi Kidomaru'yu. Ayrıca ünvanlar pek bir şey ifade etmiyor malesef geninmil chunin sınavında ki geninlerin çoğu İruka'yı paralardı. Şavaşlarda da Kakashi ve Gai'yi çekersek Konoha'nın chuninleri joninlerinden daha çok iş yapıyor.

Kimmimoro'nun Neji'ye karşı bir avantajı da lanetli mühür. Naruto'nun tenjetsuları mı her ne ise onları tıkadığında Neji Naruto kyubi'den çakra alıp devam edebilmişti yani yedek çakra kaynağı kişiyi kendine getirebiliyor. Lanetli mühüründe buna benzer bir etkisi var yedek ve farklı bir tipte çakra sağlıyor.

Neji'nin bana göre tek avantajı ise şu iç organlara zarar verebilme becerisi kemiklerine rağmen iç organlarına hasar verebilir. Ancak herşeyi bir kenera attığımozda Kimmimoro'nun şu son saldırısı eğer sağlıklı ise bu ölümüne bir saldırı olmayacaktır ve Neji bundan kolay kolay kurtulamaz gibi geliyor.

Neyse benim düşüncem Kimmimoro gerçekten özel birisi Orochimaru her beden için bu kadar koşturmaz, Neji'de klanı için özel sayılır lakin mühür meselesi var ve kendini ispatlayamadı Kimmimoro ispatladı. Eğer kemiklerde çakra kanalları falan varsa Neji'nin şansı yüksektir yoksa şansıda yok.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
obduman
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Anime: Code Geass, Hellsing Ultimate, Steins Gate, Samurai Champloo, Sword of the Stranger

İlk 8 maç tamamlanmıştır. Neji Hyuuga, Konan, Sasori, Sakura Haruno, Hidan, Darui, Tsunade, Sasuke Uchiha üst tura çıkmıştır.
Üst turdaki rakipleri sırasıyla: Kakuzu, Shinsui Uchiha, Orochimaru, 3th Raikage, Mu, İtachi Uchiha, Minato Namikaze, Hiruzen Sarutobi'dir
Hafta Sonu başlıklar açılacak. Ek olarak 16 tane mekan kura ile belirlenip mücadeleler başlayacak.

Devam Edenler
İddiam Yok, Allah'ım Var Resim
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

1 - Kimimaro Küçük'de olsa Naruto'yu, üstüne Hastaneden Yeni çıkmış olsa'da Lee'yi hasta hasta yenen bir adam, Zorlanır ama alır.
2 - Konan Zabuza zorlu, fakat Konan daha güçlü rahat olmasa'da alır.
3 - Sasori Karşılaştırma yapma zahmetine girmeseymişsin keşke, ezer geçer
4 - Sakura Doton kullanıcısı, Kitsuchi kaba kuvvet'de uzay Sakura'ya nereye kadar direnir ?
5 - Hidan Kan ayinini kullandığında, Asumayı yenen bir adamın Samui karşısında zorlanacağını sanmam.
6 - Bilemedim Bilemedim, fakat Mifune 1 adım önde gibi, ikisinin güçlerini tam anlamıyla öğrenmeden yorum yapamam
7 - Tsunade Zorlanmaz
8 - Sasuke Ao, Sasukenin EMS'li haline denk değil.

Rica Ederim, beni ihya ettiniz.

Edit : Turnuva'nın sona erdiğni, Sonra'dan gördüm.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Çok eski bir konu ama sadece şunu söylemek istiyorum konuyla ilgili

Neji aynı İtachi ve Jiraiya gibi çok önemli bir karakter vurgulanması yapılmak için ve Naruto'nun dahada azimleşmesi ve kendine inanması için ölmüş bir karakterdir. Ezik olduğu için öldüğünü düşünenler var o yüzden Neji'yi vasat buluyor adamlar. Ama Neji gerçekten güçlü ve önemli bir karakterdi.

Bazı arkadaşlarda açıklamış zaten durumu.

Ve bence yorumumu söyliyim. 6.kapı Lee , hasta Kimimaro'yu direk teklerdi, sağlamınıda kolay-orta zorluk arası alır. Kimimaro çok abartılmış bence burada.

7.kapıdaki Gai, Kisame gibi birini yenmişken, 6.kapıdaki Lee ondan çok çok güçsüz değildi ve '' Hala Neji'yi geçemedim '' diyordu. Kusura bakmayın ama mangaka mesajı veriyor, aynı zaman dilimindeyken genel olarak Neji'nin güçlü olduğunu böyle vurguladı mangaka.

Kimimaro'ya hiç şans vermiyorum ben, aynı Lee gibi düşük-orta zorluk arası alır Kimimaro'yu, arkadaşlarda gereğince açıklamış.
Genin Neji bile Jounin seviyesindeyken, Jonin Neji epey üst düzey Jonin seviyesindeydi ( En iyilerinden yani ) .

Ayrıca şu çakra kapatma olayı, yahu bu yeteneğin ne kadar ucu açık biliyor musunuz siz? Tamam seride çok çok üst düzey rakiplere karşı bunu yapabilecek hızı yoktur belki ama, kıçı kırık sakatlıktan çıkmış ve 1.kapıyı bile açamayan '' Sarhoş '' Lee'nin işini hemen bitirememi adamın, 6.kapı açmış 3 yıl sonraki Lee'den daha güçlü olan Neji, bir zahmet '' Çakra Kanallarını '' kapatacak yeterlilikte olsun yani.

Ayrıca Neji'nin mutlak savunmasının Gaara'nınkinden daha güçlü olduğunu söyleyen kişi sadece Tenten değildi, Gai bile söyledi bunu, koskoca dünyanın en güçlü adamı Gai bak, epey bilgili bir reis kendisi.
Ayrıca Tenten'in söylemesi '' Çok siktiri boktanmış '' gibi gösterenlerde, mangada söylenen sözleri eğip bükmeye çalışıyor kendince, orada mangaka 2.kez resmen söyletiyor karaktere ( Vurgulamak amaçlı , başka bir şey değil, yalan şey sunmuyor yani kanıtlı olarak gösteriyor seviyeyi ) .

“Naruto Anketler” sayfasına dön