Sabaku No Gaara

Cevapla
Kullanıcı avatarı
The Golden King
Mesajlar: 101
Kayıt: 17 Ağu 2015 18:57
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Ecchi konulu mangaların tamamı.
Favori Anime: Bleach,Hellsing,Death Note,Naruto,Air Gear,
Kuroko no basket,Berserk,Code Geass,Kurohitsugi,
One piece,Fairy tail,HxH,Gintama,Cowboy Bebop.

Resim
Künye:
Yaş:12-13(I Kısım)
15(II Kısım)
Cinsiyet:Erkek
Doğum tarihi:19 Ocak
Bilinen akrabaları:Dördüncü Kazekage (babası, öldü)
Karura:(annesi, öldü)
Temari:(ablası)
Kankuro:(abisi)
Yashamaru:(dayısı, öldü)
Takım:Birleşik Shinobi ordusu 4.Bölük Komutanlığı.
Kage.
üyelik:Sunagakure
Birleşik Shinobi ordusu


Jutsuları:
Air Sand Protective Wall
Armour of Sand
Concealed Sand Picture Cat
Desert Layered Imperial Funeral Seal
Desert Suspension
Desert Wave
Desert: Hand
Feigning Sleep Technique
Monstrous Sand Arm
Prison Sand Burial
Quicksand Waterfall Flow
Sand Binding Coffin
Sand Binding Prison
Sand Bullet
Sand Castle Wolf Horn
Sand Clone
Sand Drizzle
Sand Hail
Sand Pillar
Sand Shuriken
Sand Sword
Sand Waterfall Funeral
Sand Waterfall Imperial Funeral
Shield of Sand
Successive Shots Sand Drizzle
Third Eye
Ultimately Hard Absolute Attack: Spear of Shukaku
Ultimately Hard Absolute Defence: Shield of Shukaku
Wind Release: Great Breakthrough
Wind Release: Infinite Sand Cloud — Great Breakthrough
Wind Release: Multi-Layered Gale

Gaara, Dördüncü Kazekage’nin en genç oğlu, böylece Temari ve Kankurō onun büyük ablası ve abisi olmaktadır. Sunagakure (Gaara’nın köyü) ‘nin (askeri açıdan) zayıf durumu nedeniyle, Dördüncü Kazekage Suna (Kum) köyünün büyüklerinden birine, Chiyo’ya, tek kuyruklu mistik canavar Shukaku (Ichibi no Shukaku) ‘yu Gaara’nın içine hapsetmek için bir iyelik tekniği (possession jutsu) uygulamasını, köye dışardan yapılabilecek saldırılara karşı oğlunu nihai bir silaha çevirme umuduyla, emretmiştir. Bu iyelik tekniği yüzünden, Gaara’nın annesi, Karura doğum sırasında ölmüştür. Ölmeden önce, Karura Sunagakure'yi, Gaara’nın kendisinin ölümünün intikamını alacağı umuduyla, lanetler.

Gaara babası tarafından eğitildi, ancak çoğunlukla teyzesi Yashamaru ona baktı ve büyüttü. Altı yıl boyunca, Gaara’dan ailesi ve köylüler korktular ve o ise teyzesi Yashamaru’nun kendisini seven tek kişi olduğuna inandı. Halbuki, Gaara altı yaşına bastığında, Gaara'nın babası, Kazekage Yashamaru’ya Gaara’ya suikast düzenlemesini emreder.Gaara, Kazekage'nin gözünde, başarısız bir deney ve diğer köylülere karşı, hayatta bırakılamayacak kadar büyük, bir tehlike haline gelmiştir. Gaara suikastçinin Yashamaru olduğunu bilmeden onu ağır yaralar. Ölmeden önce, Yashamaru Gaara’ya aslında onu hiç sevmemiş olduğunu açıklar. Gerçekte, Gaarayı sevmeye çalışmasına rağmen, Yashamaru Gaara’yı sevgili kız kardeşi ve Gaara’nın annesi olan Karura’nın hayatını çalmakla suçlayıp ona karşı kin tutmaktan kendini alamamıştır. Yashamaru ayrıca Gaara'nın isminin kaynağını da açıklamıştır: 我を愛する修羅, (Ware wo ai suru shura, a self-loving carnage,”kendisini seven katliam”). Gaara'nın annesi köye kendisini ve oğlunu bir silah için kurban etmelerinden dolayı kin duymuş ve Gaara’ya kendisine bu kadar acı çektirdiği için lanet okumuştur.Kimsenin kendisini sevmediğini anladıktan sonra, Gaara kumunu kullanarak alnına bir dövme oymuştur, 愛 (ai,love,”aşk”), "sadece kendini seven bir iblis" simgesi olarak. Sonraki altı yıl boyunca, Gaara hepsi babası tarafından emredilmiş neredeyse sabitleşmiş suikast girişimlerinin hedefi olacaktır ama henüz bundan habersizdir.

Gaara, Naruto gibi, bir jinchūriki ‘dir, yani (kendi isteği dışında) bir bijuu (尾獣,kuyruklu canavar) ‘ya ev sahipliği yapan,vücudunun içinde tutan, kişidir.Tüm köy Gaara’dan,vücuduna hapsedilmiş ruhun korkunç gücü nedeniyle, nefret etmiş ve korkmuştur. Kendi babası bile, Gaara’nın savaşta çok etkili araç olduğunu farketmeden çok önce,onu ölü görmek istemiştir. Sonuç olarak, Gaara duygusal olarak içe kapanık, tamamen sessiz,kendisi dışındaki herkese karşı duyduğu tiksinti ve nefrete boğulur hale gelmiştir. En sonunda kendisine gönderilen suikastçileri – ve varlığını tehdit eden kendisi dışındaki herkesi - öldümekten zevk almayı ve bunda bir yaşama sebebi bulmayı öğrenmiştir. Onun uykusuzluk hastalığı, uyuması halinde içindeki canavarın onun kişiliğini yiyip bitireceği ve yok edeceği gerçeği nedeniyle ortaya çıkmıştır, ki bu durum Gaara’yı daha da dengesiz yapmaktadır. Ayrıca bu Bijuu hapsedildiği vücuttayken bu Jinchuuriki'nin asla uyumaması gerekmektedir yoksa Bijuu Jinchuuriki'nin kişiliğini ele geçirebilir.

Gerçekte, Gaara'nın hayatı neredeyse Naruto'nunkiyle aynıdır, hatta daha da talihsizdir. yalnızlık, sevilme ihtiyacı ve isteği, birey olarak sevilme ve benimsenme, diğerlerinin ön yargılarından sıyrılma; istekleri — ki bu kişiler aslında, içlerinde “tutmaya zorlandıkları” canavarlar değil, diğer insanlar gibi kendileridirler — her ikisini de umutsuz bir duruma sürüklemektedir. Naruto sonuç olarak eşşek şakalarının ve haylazlıklarının kendisine dikkat çekeceği daha doğrusu tanınma sağlıyacağı hatasına düşerken; Gaara ise varlığına meydan okuyan hemen herkesi öldürerek varlığını koruyup doğrulayabileceği sonucuna varmıştır.Diğerlerinin kabul ve benimsemesinin yokluğunda, ancak kendisine değer verip diğerlerini dışlarayarak kendi içinde dengeye varabilmiştir. —ki bu da narcissism’in uç bir şeklidir. Ayrıca, Naruto Iruka ve Takım 7’nin kendisini kabul etmesini sağlarken, Gaara’nın bağ kuracağı kimsesi olmamıştır ve Naruto ile karşılaşana kadar kendisinden başka bir kimse için savaşmanın gerekçesini kavrayamamıştır.

Ama başlarda,her ikisi de neşeli (Naruto bu durumu abartmıştır),kibar ve ilgili olmaya çalışarak olumlu şekilde dikkat çekmeye çalışmışlardır ki küçük başarılar da elde etmişlerdir. Bir keresinde, Gaara yakınında oynayan bir kısım çocuk için güçlerini kullanarak kaçan toplarını getirmiştir ve kendisinden korkuyla kaçan çocuklardan birkaçını istemeyerek kumuyla yaralamıştır.

Daha sonra, küçük Gaara teyzesinden aldığı yara merhemini yaraları en kötü olan kızın evine götürüp vermek ve özür dilemek istemiştir, ancak kız Gaara’nın yüzüne "bakemono" (monster, canavar) diye bağırarak kapıyı çarpıp kapatmıştır. Tabii ki bu Gaara’yı dengesiz bir duruma sokmuştur. Hemen arkasına denk gelen teyzesinin gereçekleştirmeye çalıştığı suikast girişminden sonra ise, Naruto ile karşılaşıcaya kadar 6 yıl boyunca, tamamen dengesiz bir ruh hali içine girmiştir. Bu suikast girişiminden sonra alnına yukarıda bahsedilen dövmeyi oymuştur.

Yetenekleri:
Resim
Gaara kumu işleyip (Elini bile sürmeden sadece isteyerek) yönetebilme yeneteneğine sahip. Gaaraya annesi tarafından verilen özel yetenek sebebiyle,Gaara’nın Suna no Tate (Shield of Sand, kum kalkanı) kullanmasına bile gerek kalmadan, kum ayrıca ,kendiliğinden,onu yaralanmalarda korumaktadır, Ancak bu durum temelde Gaara’yı neredeyse (hand-to-hand combat, yakın dövüş teknikleri) Taijutsu‘yu kullanamaz hale getirmektedir. Gaara neredeyse sürekli olarak sırtında Su kabağından yapılmış büyük bir su kabı taşır. Ancak, su yerine içinde, çok fazla miktarda, öldürdüğü insanların kanına bulanmış ve kendi çakrası ile güçlendirilmiş kum bulunmaktadır. Gaara herhangi kumu kolayca denetimine alabilmesine ve hatta yerin içindeki mineralleri kullanarak o yerden kendisine kum üretebilmesine rağmen, en iyi denetleyebiliği kum sırtındaki kapta taşıdığı kumdur. Bahsedilen bu kumla beraber, Gaara yalnızca kum ihtiyacını karşılamakla kalmaz, aynı zamanda saldırılarında hem hız hem de güç yönünden artırır .

Gaara'nın tekniklerinin tamamı kuma dayalıdır, çoğu basit saldırı ve savunma tekniği olmasına rağmen, havada uçmak(Sabaku Fuyū, Desert Suspension,Çöl asılımı) ve casusluk yapmak (Daisan no Me,Third Eye,Üçüncü göz), dahil olmak üzere çeşitli amaçlarla kullanılabilirler. Gaara savaşırken genellikle, Sabaku Kyū (The Coffin of Crushing Sand, Ezen Kum Tabutu) tekniğini ve ardından Sabaku Sōsō (Imploding Sand Funeral,Yalvaran kum cenazesi) tekniğini, kullanır. Saldırılarının çoğu küçük ölçekli olsa da, Gaara Ryūsa Bakuryū (Quicksand in the Style of a Waterfall, şelale şeklinde yutan kum) tekniği ile ortalığı altüst edebilir.

Gaara'nın ana savunması Suna no Tate (Shield of Sand, Kum Kalkanı) dır. Gaara’yı iradesi dışında bile tüm zarardan korumaktadır, ancak yine de yüksek hız ve güç ile aşılabilir (ilk olarak Rock Lee sonunda Uchiha Sasuke tarafından aşılmış olduğu üzere).Bu kumdan Kalkan başarısız olsa bile, Gaara’nın başka bir savunması daha var: Suna no Yoroi (Armour of Sand, Kum Zırhı). Gaara’nın vüdcunu saran yüksek bir basınçla sıkıştırılmış kumdan bir şerittir. Bu Gaara’ya neredeyse geçilmez bir savunma sağlarken, Gaara'nın çakrasından ve dayanma gücünden büyük oranlarda tüketmektedir.Bu yüzden, Gaara geçilmez savunma için Kum Küresi kullanmaktadır, bu teknik daha az çakra tüketmesine karşın Gaara’yı Kürenin merkezine yerleştirmektedir.Ve O'nun tek aşkı kendisidir.

Chunin Sınavı:
Resim
Chunin sınavının “Ölüm Ormanı” kesimi boyunca, Gaara'nın takımı, bir önceki bitirme süresi rekorunu çok büyük bir farkla geçerek, bitiş noktasına varır. Gaara'nın (şüphesiz ki Shukaku'nın etkisiyle olan) kana susamışlığı, ilk defa, Gaara’ya saldırısı sonuçsuz kalan Yağmur köyü ninjası Shigure’yi ve hemen ardından Shigure'nin takım arkadaşları Baiu ve Midare'yi (merhamet dilemelerine rağmen) öldürmesiyle gösterilmiştir.

Ön eleme maçlarında, Gaara Rock Lee ile eşleşmiştir. Bu maç sırasında Gaara hayatında ilk defa olmak üzere yaralanmıştır. Rock Lee kendisinin Ura Renge’si ile Gaara'nın savunmasını kırmış ama bu vücuduna mal olmuştur. Gaara'nın savunma teknikleri Lee'nin güçlü saldırılarını geri püskürtmüş, böylece o ana kadar görülmüş en yıkıcı ve heyecanlı karşılaşma ortaya çıkmıştır. Sonunda, saldırılar sonucu yere yıkılan Gaara o haldeyken kumunu kullanarak Lee'nin bir kolunu ve bir bacağını ezmiştir, böylece onu çok ciddi biçimde yaralamış ve güç bela maçı kazanmıştır.

Son kademe maçlar sırasında, Gaara’nın (Konoha Köyü) Konohagakure’ye yapılacak saldırıda büyük rol oynaması planlanmıştır; saldırının arkasında ise Orochimaru vardır. Gaara (büyük ihtimalle Orochimaru’nun Kazekage olarak kılık değiştirdiği sırada ayarlamasıyla) Uchiha Sasuke'ye karşı eşleşmiştir,sebep ise Sasuke’yi (Orochimaru’nun daha önceki bölümlerde Sasuke’ye yerleştirdiği) Cennetin Lanetli Mührü isimli,omuzunun üstündeki dövme ile belli olan, bir tekniği harekete geçirmeye zorlamaktır . Niyetleri Shukaku’yu Konoha’nın içinde serbest bırakıp aynı anda Orochimaru’nun Devasa Yılanlarını Şehrin surlarına saldırtmaktır, ancak Shukaku’nun tahmin edilemez olduğu ortaya çıkar. Ayrıca Shukaku ve Gaara sonunda Uzumaki Naruto tarafından yenilgiye uğratılır. Naruto değer verdiği insanları korumak adına Gaara ile savaşınca, Gaara’nın aklı karışır. Gaara’yı şaşırtan şey ise Naruto'nun arkadaşlarına karşı olan yılmaz sadakati olmuştur. Her ikisi de çok yüksekten yere düşmelerinden sonra Naruto, uzandığı yerde Gaara’nın yenildiğinden emin olmak için Gaara’ya doğru sürünmeye başlar.Hatta Gaara çocukluğunda beri ilk defa korkar ve Naruto’ya kendisinden uzak durması için bağırır; O noktada Gaara farketmiştir ki Naruto'nun gücü arkadaşlarını koruma arzusundan gelmektedir.(Naruto'dan etkilenen) Gaara, Temari ve Kankuro ile geri çekilirken, onları şaşırtarak açıkça onlardan özür dilemiştir.

Sasukeyi Kurtarma Girişimi:
Resim
Gaara (Suna Köyü resmi olarak oyuna getirildiklerini açıkladıktan ) daha sonra Konoha Köyünün müttefiki olarak ortaya çıkmkıştır.Beşinci Hokage, Suna Köyünden (Konoha köyünden Orochimaru ’nun olduğu yere doğru kaçmaya başlamış olan) Uchiha Sasuke için gönderilmiş Genin takımına yardımcı olacak bir ekip (Gaara, Temari ve Kankuro) istemiştir. Gaara; Rock Lee’yi Kaguya Kimimaro ‘dan kurtarmak için tam zamanında yetişmiştir. Kimimaro neredeyse Gaara’ya karşı güç olarak üstünlük kurmuş olmasına karşın; Kimimaro, (Shukaku’yu serbest bırakmaksızın gerçekleştirebileceği en güçlü saldırıları uygulamaktan dolayı) yorgun düşmüş olan Gaara’yı (vücudundan çıkardığı kemikten mızrakla) delmesinden saniyeler önce Orochimaru'nun onun üzerinde uyguladığı tekniğin tamamlanması yüzünden ölmüştür. Gaara daha sonra Kimimaro'nun kendisini Orochimaru’ya adaması hakkında yorum yaparak yalnızlığın değer verdiğiniz insanların iyilikleri ya da kötülüklerinden çok daha güçlü olduğunu söylemiştir. Eğer Gaara rakibi hakkındaki herhangi bir için şey üzülmüşse o da Gaara’nın Kimimaro’yu bir şekilde (kendisinin ve Naruto’nun yaşamlarının ilk yıllarında yoğun nefretle karşılaşıp yalnızlık hissetmelerine atıfta bulunarak) kendisine ve Naruto’ya benzetmiş olmasıdır.

Naruto II. Kısım
Uzumaki Naruto Jiraiya denetimindeki 2,5 yıllık eğitim sonrasında Konohagakure’ye döndüğünde, Gaara’nın beşinci Kazekage olduğunu öğrenince çok şaşırır (aynı anda hem kıskanır hem hırslanır hem de Gaara için sevinir). Aslında bu şaşkınlık yaratmamalı, çünkü kimse ona karşı çıkmamıştır. Geçirdiği kişilik değişimine rağmen, 6 yıl boyunca sürdürmüş olduğu "benden başka herkes ölsün" kolayca unutulacak bir şey değildir(yani köy sakinleri onun değişimini kabul ettiklerinden değil de hala korktuklarından karşı çıkmamışlardır). Hala hayat hakkında biraz kafası karışık durumdadır, ancak yine de biraz daha olumlu bir bakış açısı yakalamıştır. Gaara’daki gözden kaçırılmaması gereken başka bir büyük değişim ise kişiliğidir. Kendi namına bir artı olarak,artık çevresinde başkaları varken düşmanca davranmamaktadır. Hala en sıcak kanlı kişi değil, ancak geçmiş yıllardaki davranışları göz önüne alınırsa bu da bir gelişmedir.

Gaara'yı kurtarma kesimi:
Resim
Gaara Akatsuki hedef alınmıştır çünkü vücuduna yeleştirilmiş olan Ichibi no Shukaku ("Tek kuyruklu Shukaku")’yu ele geçirmek istemişlerdir . Gaara, Akatsuki üyesi Deidara’nın saldırısına karşı köyünü savunmuştur. Gaara, içinde bomba taşıyan kilden bir kuşu kumu ile sarmalayınca bomba patlamış, Gaara’nın hayatı tehlikeye girmiş ve böylece Deidara biraz da şans eseri olarak kazanmıştır. Böylece Deidara Gaara'nın bilinçsiz bedenini de alarak güçbela kaçmayı başarmıştır. Naruto ise Gaara’yı ne pahasına olursa olsun kurtarmaya kararlıdır

Gaara yakalandıktan sonra, Shukaku Gaara’nın bedeninden (özel bir teknik yardımıyla) çıkartılmıştır. Bu ise onun ölümüne yol açmıştır, ancak Chiyo (çok yıllar önce kendisinin önderliğinde araştırılan ancak araştırması hiç denenmeden yarıda bırakılan) hayat-yenileyici tekniğini kullanmayı dener ve Naruto Chiyo’ya kendi çakrasından vererek tekniğin uygulanmasını sağlar. Teknik Chiyo’nun hayatı pahasına (araştırmanın yarıda bırakılmasının muhtemel sebebi), Gaara’yı hayata döndürmüştür. Gaara’nın hala bir yere kadar kumu işleyip yönetebildiği doğrulanmıştır, ve hala Gaara’yı (kendiliğinden) savunan kum savunmasının devam ettiği görülür. Mangada, Gaara’yı takdir edenlerin sayısı, Naruto’nun başına bela olabilecek ya da onu kıskanmalarına sebep olabilecek kadar, artmıştır. Naruto ayrılmadan önce, o ve Gaara sağlam arkadaşlıklarını ve Gaara'nın kişiliğindeki değişimi işaret edercesine el sıkışmışlardır.Dördüncü Büyük Shinobi savaşında Gaara hala kumu süper bir şekilde kullanabildiği görülmektedir.

4.Ninja Savaşı:
Tobi'nin Beş kage toplantısında savaş ilan etmesinden sonra Tüm uluslar askeri güçlerini kullanarak Birleşik Şinobi ordusunu oluşturmuştur.Gaara Ordunun 4.bölük kısmına Komutanlık yapmaktadır.Savaş alanında Eski kagelerle karşılaşmışlardır,Bu gaara için önemli bir karşılaşmadır çünkü diriltilenler arasında babası 4.kazekage'de bulunmaktadır.Babası Gaaranın gücünü görünce şaşırır.Çünkü gaaranın bu kadar güçlendiğini tahmin etmiyordur.Gaaranın 4.kazekage olduğunu duyunca Hem baya şaşırır hemde içten şüphe duyar,Baba ve oğul sıkı karşılaşmadan sonra konuşmaya başlarlar,Babası Gaara'ya İçine neden kuyruklu mühürlediğini ve annesinin Ona karşı ne hissetdiğini anlatır,Bunları duyan gaara göz yaşlarını tutamaz,Babasıyla konuşması biter ve babası köyü Gaaraya emanet ettikten sonra dünyadan göçer.
Resim

Ek bilgiler:
-Gaara Naruto’yu en iyi dostu olarak düşünmektedir, çünkü Naruto sayesinde hayata dair bakış açısı değişmiştir ve Naruto içinde Canavar taşımanın yükünü çok iyi anlamaktadır. Ayrıca Naruto'nun Hokage olma rüyası , Gaara’yı Kazekage olmaya sevketmiştir. Bu durum Gaara Akatsuki’den kurtarıldıktan sonra ikisi el sıkışınca ayrıca vurgulanmıştır.Öte yandan her ikisi de diğerini rakip olarak görmektedir, Naruto’nun Gaara’yı savaşta yenen ilk kişi olması , ve Gaara’nın Kazekage olmayı başarmış olması sebebiyle.
-‘Weekly Shonen Jump’ hayranlarının yaptığı oylamaya göre Manga’daki 2,5 yıllık zaman atlamasından sonra Gaara yeni görünüşü ile en çok beğenilen kişi olmuştur.
-Tesadüfen(bilerek değilse bile), "Gaara" ismi Arapçada “çöl” anlamına gelen "Zaara" kelimesini (okunuş ve yazılış olarak) anımsatmaktadır.
-Resmi veri kitabına göre en sevdiği yiyecekler gizzard ve tuzlanmış-dil’dir; sevmedikleri ise Yōkan (tatlı fasulye jölesi) ve şekerle kaplanmış kabak. En gözde söylemi ise 自愛 (Ji ai, "Love oneself",Kendini Sev)’dir.

Resimler ve Gifler:
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
God
Mesajlar: 49
Kayıt: 10 Ara 2013 19:44
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto , Bleach , One Piece, Fairy Tail
Favori Anime: Naruto , One Piece, Fairy Tail

Güzel olmuş. Bana göre nardoya yenildikten sonra çöp yapılan iyi bir karakter.
Monster Trio =Zoro,Luffy,Sanji Resim
► Spoiler Göster
Cevapla

“Sunagakure” sayfasına dön