Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Nagato'nun 'Jiraiya beni yenerdi' lafı ne manaya gelebilir?

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Kirewona
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Naruto,onepiece,bleach

JiraiyaFlash yazdı:
_[Emre]_ yazdı:8 kuyruklu Kyuubi'yle 1v1 atabilen bir Deva Pain'den bahsediyoruz burda. Jiraiya isterse Batman gibi hazırlık yapsın. Yenemez. (Ayrıca yeter artık tartışmayın şu konuyu bi bitmedi)
1- 1vs1 atamdı.. Bir şeyin karşısında kalabilme ya da bir iki saniye oyalanma 1vs1 atma olmuyor.. Eğer öyleyse Kakashi>Gai
Kakashi>İtachi, Kakashi>kaguya olurdu. Ayrıca 7 ve 8. kuyrukları Chibaku içerisinde açtı.. Asla 6 Kuyruktan yukarısı ile dövüşmedi. Ölümü standart narutonun elinden oldu.

2- 4. Raikage'nin boynuzunu kestiği, Obito'nun dev fuma shurikenle kuyruğunu kestiği, 3. Raikage'nin tüm kuyruklarını kesti, Yarı Ölü sasukenin Yıldırım Kılıç ile tek kuyruğunu kestiği bijuu kimdir ve kaç kuyrukludur ?
Evet doğru yanıt Hachibi ve 8 Kuyruklu ve %100 Kontrollü ve Akıllı bir canavar.. Büyük ihtimalle kontrolsüz 6 Kuyruk Kyuubiden güçlüdür.

Yani neymiş kuyruklu canavarlar, pek çok S seviye shinobi için vs atılabilecek varlıklar.. Keza tüm akatsuki bunun üzerine kurulu.. Kisame de Bee ile 1 vs 1 attı (Hemde painden daha fazla) Ama aynı Kisame Jiraiya için aramızda ki fark büyük diyor ne kadder enteresan

3- 4 Kuyruk Naruto (Pain'in dövüştüğü halinden sadece 2 kuyruk eksik) ile de Bedeninin kullanım süresi bitmesine dakikalar kalmış kolları çürümüş ve ninjutsu yapamayan Orochimaru top diye oynadı.. Ki kendisi bir Sannin.. Ah ne kadar enteresan Jiraiya'da öyle..Bir enteresan olayda Jiraiya'nın asla Orochimaru'nun ustalaşamadığı Sennin Mode'a sahip olması :D

4- Delil, delildir. Yaptığı her teknik emilen, hareketleri 6 rinnegan tarafından izlenen ve de duygusal bir bunalımda, bulmaca çözmeye çalışarak dövüüşen bir adam var burada.. Ona rağmen Burnu dahi kanamadan 3 beden sonra kolu kopuk, kondisyon bitikken 1 beden almış bu adam. Bu demektir ki daha iyi şartlarda (Naruto gibi yani sırrı bilse) daha iyisini yapabilirdi. Ve her şeyini de göstermedi

5- Fan için yapıldı, Saygı için yapıldı tamamen, subjektif ve şahsi yorumdur gerçekliği yoktur. Bu adama fanları için bir şey yapacak olsa geri döndürür, serinin başı denecek bir zamanda öldürmezdi, daha fazla çizerdi, ona göndermeler yapardı, naruto çocuğuna adını koyardı vs..
Seride karakterler üzerine söylenen her şey delil ve ünvan ama söz konusu bu olunca "saygı" "fan servis" .. Deliller ve Sunumlar üzerinden diyecek bir haltı olmayanların acizce haykırışı bu başka da bişi değil.. Bildiğin şımarıklık.. Ben buna sığınanları şu diyaloğu yapan çocuklar gibi görmeye başladım

" A: İtachi için bunları diyorlar, Minato için bunları diyorlar, Madara için şunu demişler, Sasuke şöyle bişi yapmış
huuuuu bunlar ne kadar güçlü ne kadar havalı yaaa, bitioz bunlara piz , yihuuu !!

B: Ya Jiraiya'da sırrı bilse Pain'i yenermiş abi ya , düşün adamda neler gizli vs vs

A: olum o sen inanasın diye denmiştir lan, başka ne olacak ki amk, ehueheuhuehue

B: La iyi de mangaka demiş bunu, karakter kendi kendine söylüyor, ikna edeceği biri de yoh ki

A: Ya tamam o tamamen senin için işte ya, seni yemiş o

B: E o zaman İtachi'de kahraman değil, Sasuke'de zeki değil, Minato'da hızlı değil bunlarıda senin için yazmış

A: Öyle deme lan alırım paçanı, İtachi tek atar lan alayına, onun için Sharingan'ın gerçek taşıyıcısı demişler olum, Minato içinde bunu gördün mü kaçın demişler lan mal

B: Jiraiya için de adil dövüşseler pain'i hoplatır, itachi&kisameyi çayırda otlatır, akatsukinin yüreğini zıplatır demişler

A: Onu sana demiş işte.. Onlar fake, sen üzülme diye "

Bu yani üzgünüm ama bu kadar çocuksu, bu kadar keko oluyor savunmalarınız, kendinize bir de dışarıdan bakın diye attım. Jiraiya'nın, Naruto'nun şartlarına sahip olduğu bir savaşta Pain'i yenebileceği "ihtimalini" göz ardı edenler... (Hele bunu 1- 2 cümleyle kestirip atanlar ve götünden element uyduranlar zaten serini parametrelerini kavramamıştır)
Dayı saygıyla alkışlıyorum seni sonunda şu forumda uzun zaman sonra düzgün yorum atan bir insanoğlu gördüm ellerine sağlık.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resim
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Sırlarını bilse bariyere kuchiyoseci olanı değil dirilteni alır öldürürdü. Ninjutsu emene senjutsu emdirirdi. Sonra nasıl yok olduklarını bilse dev kurbağalatın hepsini alır kuchiyosecipe saldırırdı sonra geriye adam akıllı olan bir deva kalırdı onu da bir güzel
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Dev Rasenganla falan olmaz o işler.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Haklısın gerçekten de rasenganla olmuyormuş.. Ne diyelim B) :whistle:
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

JiraiyaFlash yazdı:
Dev Rasenganla falan olmaz o işler.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Haklısın gerçekten de rasenganla olmuyormuş.. Ne diyelim B) :whistle:
Jiraiya rasenganı Naruto kadar efektif kullanamıyor. Pain'le olan vs'lerini bir daha izle derim. :)
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

_[Emre]_ yazdı: Jiraiya rasenganı Naruto kadar efektif kullanamıyor. Pain'le olan vs'lerini bir daha izle derim. :)
Kardeşim ben izledim, ama bende sana okumanı tavsiye ederim ziya orada daha net.. Manga yani..

Niyetim uzatmak değil bir şaka idi ;) Yani Konohamaru kadar da mı kullanamıyor Jiraiya ? :D Ve Naruto burada Jiraiya'nın yapamadığı "FRS" hariç hiç bir şey yapmıyor.. Naruto efektif çünkü katsuyu kime yönelmesi gerektiğini biliyor..

Tüm dataları Jiraiya,Kakashi ve Fukasaku'dan aldı adam. Fukasaku 2-3 hafta sırf Pain'e özel çalıştırdı bu çocuğu.. Katsuyu da eş zamanlı yönlendirme sağlayınca oldu bitti..

Bunu şuna benzetebiliriz sisli ve fırtınalı bir havada zar zor iniş yapan bir uçak gibi Jiraiya'nın olayı hem şartları kötüydü hem de inteli eksikti..

Naruto ise daha havadar şartlarda sürekli kule ile irtibat halinde olup ondan aldığı bilgiler ışığında harika bir iniş yapmış uçak..

Sen burada Jiraiya uçağı naruto kadar efektif kullamıyor diyemezsin.. Yani dersin de eksik yargı olur. Umarım metaforu almışsındır hocam..

Naruto rasengan+kage bunshin hariç hiç bir şeyi olmadığı ve kurbağaları sadece kas olarak kullanmasına rağmen sonuç bu oldu.. Jiraiya öyle değil adam sennin mod kapalı ve tek kol kopuk bitkin bir halde 6 Pain'in ortasında idi, bir sonraki sahne de bir bariyerde önünde ölü bir beden yatıyordu..

Naruto sennin mode'dan muhaf kaldığı ilk anda yere mıhlandı ? Anlatabiliyor muyum farkı ? Neyse sonuçta yazar defalarca, akatsukinin farklı adamları tarafından bu adam hakkında çapı hakkında kompliman verdirdi. Hepsi de tesadüf ya da çükübiklik olamaz. Nitekim denilen cümle geldiği anlama gelmekte.. Saygılar hocam iyi sohbetti.
Resim
Kullanıcı avatarı
rcpgkgz
Favori Manga: Naruto, History of Strongest Diciple Keichi, one piece, tate no yuusha no nariagari,
Favori Anime: High School DxD, Tokyo Ravens, Dragon Ball, Naruto Shippunden, One Piece, Log Horizon, Log Horizon 2, code geas, Helsing, Overlord,

Arkadaşlar fazla söze gerek yok. Pain in dediği gibi sırrını bilse yenerdi. Uzuuun uzun açıklama yapmaya da üşeniyorum. Zaten ne kadar açıklama yapılsa da insanların fikrini değiştirmek imkansız.

Asıl soylemek istediğim noktaya gelirsek karşı çıkan herkes bunu fanların gonlunu hoş tutmak vede jiraiya nın itibarına gölge duşurmemek için soylendiğini duşunuyor.

Şahsen ben mangada geçen hiçbir cümlenin öylesine soylendiğini düşünmüyorum. Kishimotoya çoğu zaman sinir olsakta deneyimli ve yetenekli bir mangaka. Tutarsız olduğunu duşunduğunuz yerler olabilir ama hikayede genel itibari ile yazdığı çizdiği herşeyin belli bir amacı var.

Bu sebeple "jiraiya sırrımızı bilseydi kazanırdı" lafıda bana göre boşuna söylenmiş bir laf değil.

Aynı şekilde byakuganın saringandan güçlü olduğuna bende katılıyorum. Bana göre byakuganın potansiyeli sharingandan fazla. Tam manasıyla kullanabilen biri çıkmadı bana göre. Seride en çok gölgede kalan ve hakkında en az bilgi sahibi olunan yetenektir. Naruto evreninde ise sırların yaşam ile ölüm arasında belirleyici olduğunu herkes bilir. Hal boyleyken hakkında en az bilgi sahibi olunan bir yetenek bu evrendeki en güçlü yetenektir
Resim

Boobs are heavier than a man's life
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

Jiraiya beni yenerdi manasına gelebilir bunca sayfa neyi tartışrınız anlamadım ki :/
:lol:
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

http://kahramanbaykus.com/sannin-de-sen ... -kudretli/

Hep niyetim vardı, seri bitsin diye bekledik anca bu zamana hazır oldu. Eksik-gedik bilgilerinizi tazelersiniz )
En son JiraiyaFlash tarafından 22 Tem 2018 01:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
zabuzamomochi
Favori Manga: Berserk
Favori Anime: Bleach Naruto One Piece Shingeki No Kyojin Hagane No Renkinjutsushi Mushishi

Nagato bence halamın bıyıkları olursa amcam olurdu demeye getirmiş.

Bu iş koz işi kimin kozu daha fazla ise o bir adım önde.Sen Jiraiya'nın bütün sırlarını biliyor muydun.

Jiraiya seni eğitmiş adam etmiş.Ne kadar potansiyelin olacağını aşşağı yukarı kafasında belirlemiştir zaten.

“Naruto Genel” sayfasına dön