Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Jiraiya Hakkında

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
EnternalMangekyouSharingan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto Shippuuden

Bence Jiraiya ölmedi çünkü Kabuto herkesi edo tensei ile dirilttiğinde Jiraiya'nın cesedini bulamadığını söyledi Ayrıca Jiraiya kendi iradesi ile ölümünü geciktirdiği anda sennin mod ile bir şeyler yapmış olabilir.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

EnternalMangekyouSharingan yazdı:Bence Jiraiya ölmedi çünkü Kabuto herkesi edo tensei ile dirilttiğinde Jiraiya'nın cesedini bulamadığını söyledi Ayrıca Jiraiya kendi iradesi ile ölümünü geciktirdiği anda sennin mod ile bir şeyler yapmış olabilir.
Bence de ölmedi ya da ölse bile bir şekilde Jiraiya vuku bulacak tekrardan ancak senin dediğin şekille olmaz hocam o sıra tek kolu vardı ve nagato'nun çakra hareketini tıkayan ve kontrol eden demir çubuklar saplı idi sırtına...Tekrar Sennin Mode a girmiş olamaz.

Konu ile ilgili ise başka manga'larda mangaka bir şey derse(Edward Newgate:Dünyanın En Güçlü Adamı ya da Juracle Mihawk:Dünyanın en iyi kılıç ustası gibi) buna anayasa kadar sahip çıkılıyor fakat Naruto'da ise halkın yorumuna kalmış durumda çünkü Kishi yüzünden !?

Öyle plansız tatsız yaptı ki işleri... Byakugan>Sharingan, Gelmiş geçmiş en güçlü ninja Hiruzen(rikudou'yu ve oğulları saymıyorum), Neji=antisasuke, İtachi=Kötü adam vs vs gibi pek çok şeyi sonradan değiştirdi..

Fakat Jiraiya için hem shippuden dönemine gelen manga da hem de naruto part 1 kısmına denk gelen manga da iki kere böyle bir muhabbet geçti.

Kisame: Ben onunla dövüşemem benim için çok fazla, saklı sis'in yedi kılıç ustası ya da uchiha klanı adı yanında tırt kalır.
İtachi:Yardım alsak bile sonuç değişmezdi
Pain: Küçük sırrımız olmasa yenemezdik
Beyaz Zetsu Pain'e: Savaş amma uzun sürdü
Siyah Zetsu Beyaz'a: Elbette öyle olacak Jiraiya ile dövüştüler

Yani Jiraiya için bu gibi komplimanlar defalarca yapıldı

bence artık ciddiye almanın zamanı... Bence Full Jiraiya(Sennin Mode artı bizim bilmediğimiz ama bu adamların bildiği taraflarıyla birlikte)>İtachi,Kisame,Pain,Oroc vs vs

Bu benim bu mangadan çıkardığım görüş..

Ama bu manga öyle bir manga ki

Kendi döneminin en güçlüsü olmayan bir ninja 10.000 kişiye karşı 3 gün dayanabilirken
Kendi döneminin en güçlüsü olan Senju klanından bir Hokage Edo Tensei, Hirashin, Tajuu Kage Bunshin tekniklerine ve Hİruzen Sarutobi ile Danzo Shimura gibi Jounin ler yanında iken gider 20 adama kendini yem eder :D (kimse bana kinkaku falan demesin)

Jiraiya iyidir :D
Resim
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

Karakterlerin ölebildiği ama öldükleri gibi bir şekilde tekrar karşımıza çıktıkları bir seride Jiraiya reyize bu haksızlık yapılamaz! :(

Bakarsınız kurama'nın planıyla bi alakası falan vardır ve geri döner :whistle:
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

nara_fkd yazdı:Karakterlerin ölebildiği ama öldükleri gibi bir şekilde tekrar karşımıza çıktıkları bir seride Jiraiya reyize bu haksızlık yapılamaz! :(

Bakarsınız kurama'nın planıyla bi alakası falan vardır ve geri döner :whistle:
Çok haklısın !!! Aynı fikirdeyim zaten son 100 sayıdır falan mangaya katlanmamın(gerçi son 5-6 sayı fena değil)
tek sebebi o ihtimali olan sahnenin gerçekleşmesi beklentim .. yoksa çoktan narutodan çektiydim elimi :)
Resim
Kullanıcı avatarı
SıcakBuz
Favori Anime: Dragon Ball Z, Howl's Moving Castle

Jiraiya güç olarak Muten Roshi seviyesinde bir karakter. Tamam çok sevilir sayılır. Ama manganın genelinde orta üstü seviyede güçlü bir karakter. Muten Roshi de ilk çıktığında yenilmez gibiydi ama serinin ileriki bölümlerinde vasatın üstüne çıkamadı. Aynı durum Jiraiya içinde geçerli.
Madara ve Hashiramayı başka bir kulvara alırsak, bunlardan sonra gelen karakterler ; Tobirama, Itachi, Naruto, Sasuke, Minato, Pein
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

SıcakBuz yazdı:Jiraiya güç olarak Muten Roshi seviyesinde bir karakter. Tamam çok sevilir sayılır. Ama manganın genelinde orta üstü seviyede güçlü bir karakter. Muten Roshi de ilk çıktığında yenilmez gibiydi ama serinin ileriki bölümlerinde vasatın üstüne çıkamadı. Aynı durum Jiraiya içinde geçerli.
Madara ve Hashiramayı başka bir kulvara alırsak, bunlardan sonra gelen karakterler ; Tobirama, Itachi, Naruto, Sasuke, Minato, Pein
Manga-ka İtachi'nin yemez
Pain'in sırrıyla anca ucu ucuna demiş, daha da bundan sonra gelenler Itachi, Pein diyorsun :)

Eğer Jiraiya yaşasa ve manga içinde evrilse idi sırf adamın arkadaşları ve yetiştirdiği öğrencilerin power uplarından sınıf atlamalarından ona da ne olabileceğini hesap edebilirsin...

Tobirama ise tam bir fatal error benim için: Edo Tensei=Hashirama, Tajuu Kage Bunshin, Hirashin bileceksin 6 tane jounin olacak yanında bunlardan biri sonraki Kage biri Anbu lideri olacak ve sen gidip 20 Jounin'e can vereceksin öyle mi ?!

Manga'nın son haline bakarak çok çok güçlü olduğunu kabul ediyorum ama geçmişi ve yaratılışı ile ilgili sıkıntılar yok değil..

Demem o ki azıcık saygı :D :D :D
Resim
Kullanıcı avatarı
SıcakBuz
Favori Anime: Dragon Ball Z, Howl's Moving Castle

''Manga-ka İtachi'nin yemez
Pain'in sırrıyla anca ucu ucuna demiş, daha da bundan sonra gelenler Itachi, Pein diyorsun'' bu kısımda ne demek istedin inan anlamadım.

Diğer yazdıkların ise halamın bıyıkları olsaydı amcam olurdu tadında olmuş. Yetişdirdiği öğrencilere Peini koymam bile çünkü mangada açıklandı gözleri kimin verdiği yani adam kafadan hayata 1-0 önde başladı. Naruto desen kendi kendine götü yırttı Kurama ile birleşene kadar ki o seviyeye gelmesinde Bee ve kaplumbağa adasındaki eğitimlerin katkıları oldu. Minato ile ilgili doğru dürüst bir bilgi yok savaşta da tam bir hayal kırıklığı oldu zaten.

Yani saygı sevgi ayrı güç ayrı
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Bunları defalarca yazdım ama yine yazacağım. Sitede ki bazı arkadaşalrın Jiraiya'yı çok abarttıklarını düşünüyorum. Hashirama bile Madara karşısında şu an açık ara bariz bi şekilde ezilmişken eglip de Jiraiya mı kurtaracak milleti?

Ayrıca dünyanın seyrini değiştiren öğrencileri yetiştiren insanların hocasıydı hep. Doğru hocasıydı. Peki ne kazandırdı şu dünyayı değiştiren öğrencilerine.

Nagato:Nagato'yu Nagato yapan Rinnegandır ve bunun da Jiraiya ile uzaktan yakından alakası yok.

Minato:Jiraiya'nı en etkili tekniklerinden olan Rasenganın öğrencisinden öğrenmiştir. Ayrıca Minato'nun Hiraishini ile uzaktan yakından alakası yoktur.

Naruto:Naruto'ya sadece rasengan kullanmasını öğretti. Kurama konntrolü ile ilgili pek bir şey kattığı söylenmez.

Arkadaşlar biraz makul yaklaşın olaya . Tamam o sonuçta Jiraiya reyiz seri üzerinde bir ağırlığı var felsefi bir yönü var seri üzerinde ama bunlarıda göstererek Madaarya da tek çakar hüloğğğğ falan demeye lüzum yok.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

Light of God yazdı:Bunları defalarca yazdım ama yine yazacağım. Sitede ki bazı arkadaşalrın Jiraiya'yı çok abarttıklarını düşünüyorum. Hashirama bile Madara karşısında şu an açık ara bariz bi şekilde ezilmişken eglip de Jiraiya mı kurtaracak milleti?

Ayrıca dünyanın seyrini değiştiren öğrencileri yetiştiren insanların hocasıydı hep. Doğru hocasıydı. Peki ne kazandırdı şu dünyayı değiştiren öğrencilerine.

Nagato:Nagato'yu Nagato yapan Rinnegandır ve bunun da Jiraiya ile uzaktan yakından alakası yok.

Minato:Jiraiya'nı en etkili tekniklerinden olan Rasenganın öğrencisinden öğrenmiştir. Ayrıca Minato'nun Hiraishini ile uzaktan yakından alakası yoktur.

Naruto:Naruto'ya sadece rasengan kullanmasını öğretti. Kurama konntrolü ile ilgili pek bir şey kattığı söylenmez.

Arkadaşlar biraz makul yaklaşın olaya . Tamam o sonuçta Jiraiya reyiz seri üzerinde bir ağırlığı var felsefi bir yönü var seri üzerinde ama bunlarıda göstererek Madaarya da tek çakar hüloğğğğ falan demeye lüzum yok.
Arkadaşlar başka Shounen mangaların manga-kalarının seri içinde bir şeyi açıklığa kavuşturduğunda buna sahip çıkılırken aynısı niye Naruto'da olmuyor...Naruto'da fanların hayal dünyası geçerli sanırım :D

Nagato,Naruto,Minato,Konan,Yahiko vs vs Bunların hepsi manga içerisinde Jiraiya ya neler neler borçlu olduklarını defalarca anlatmış, göstermiş,dilinden düşürmemiş kimseler bunu ''Manga-Ka'' dedikten, gösterdikten sonra sizin yorum yapmanız ''zübüklük'' tür.

Naruto'ya bir şey öğretmedi diyeni ya da bir şey bırakmadı diyeni zaten Tanrı çarpar :D :D

Kurama'nın anahtarını bıraktı gitmeden, Pain'i yenmesi için geçerli bilgiyi sağlayan, kurbağalarla kan antlaşmasını yaptıran ve bu sayede Sennin modu öğrenebilen bir naruto var, rasengan desen rasengan diyip geçme adam rasengan ile neler yaptı :) Yani ben abartmıyorum bu adam gerek ''Manga-Ka'' nın seri içinde adama yaptığı komplimanlar, gerek diğer karakterler üzerine ve seri üzerine etkisi gerekse ''databook'' puanı olarak ne olup ne olmadığını gösteriyor.... Bir de birinin hocası olunca ona ardı ardına teknik öğretmezsin zaten Asuma->Shikamaru'ya ne tekniği öğretti Jiraiya'nın Narutoya öğrettiği kadar ya da Kakashi Sakura'ya !?! ya da Gai Neji'ye
Ama bu adamlar için hocaları çok değerli ve onun katkılarından sürekli övgüyle bahsediyorlar hocalık sadee ardı ardına teknik sıralamak değil ki..

Yaşam tecrübeniz artıkça bunu daha iyi kavrarsınız... Bunlar temelleri öğreten ''fundamental'' ı öğreten kişiler taijutsu, genjutsudan kurtulma,silah kullanımı,taktisyenlik,temel ninjalık kuralları, ninjalığın tarihi, görev türleri ve bu türlerde ki izlenecek yollar, savunma ve saldırı tipleri vs vs Yani siz cidden Jiraiya naruto'ya bir şey katmadı
Her şeyi Kurama'ya borçlu dersen adamı bızıklarlar :D :D Keskinkılıç demişki Killer Bee hocalık yaptı... şimdi Jiraiya yapmadı deyip de Killer Bee ye nasıl yaptı diyorsun... Gerçeklik Şelalesinde adam kendi baş etti zıttı ile, kuramanın çakrasını çekme işinde de Kushina geldi onun haricinde Bee Iruka'dan fazla ne yaptı :D (Bunları sizin mantığınızla söylüyorum ona göre yoksa bence Bee çok şey kattı)

Neyse Hirashin,Edo Tensei,Tajuu Kage Bunshin bilip, yanında 6 jounin ile gider 20 jounin'e yenilir ama bu adam fazla büyütülmüş olmaz.
tüm klanını katleder, kardeşini nefret ile doldurur, kendisi de hayattan tat alamaz hale gelir ama bu serinin en karizmatik ve zeki adamlarından biri olur.
Çakra yetmezliğinden tek ölen karakter(hem de 6-7 teknik ile) forumda Killer Bee, Raikage, Tsunade ile karşılaştırılır bu doğal karşılanır..

Ama ne zaman jiraiya için bir şey söylense bu abartı olur :D :D Adamın seriye bıraktığı imza, baş karakterine bıraktığı öğreti zaten yeter !! Neyse yani hem aksiyon kısmından değil biraz da edebi kısmından baksanız Jiraiya'nın ne nimet olduğunu anlayacaksınız da(LOG laf sana değil) :D Neyse ... Bu seride de Jiraiya'dan daha fazla senseiliğine shisoluğuna şahit olduğumuz bir karakter yoktur zannımca..Neyse off topic olacak !!

LOG o Madara'ya tek atar hüloğğ ben değilim değil mi ?!?! :D :D :D

@Sıcakbuz
Sasuke'nin de sharinganı var ama Kakashi ona chidori'yi öğretmese chunin sınavlarında Canavar Gaara'ya karşı bir şansı varmıydı ?! her şey dojutsu değil... O adamlar kendileri kabullenmiş bu herif benim ustam, çok şey borçluyum diye manga da bu defalarca her öğrencisi ve rakibi tarafından not düşülmüş senin yorumuna açık bir şey bile değil aslında bu ama nedense Naruto serisinde böyle bir her telden muhabbeti var geçi bunun %70 sorumlusu Kishi ama yine de bu kadar olmaz.

Ne dediğime gelince güç sıralamanda Jiraiya'nın üstüne koyduğun adamlar seride normal ve sağlıklı şartlarda Jiraiya'yı yenemeyeceklerini hele İtachi hiiç umudunun olmadığını söylemiş birisi bunu ben demiyorum Manga-Ka demiş bilmem kendimi doğru ifade edebiliyor muyum ?!

Neyse, anlaşıldı benim bir ara ''Jiraiya Respect Thread'' falan hazırlamam gerek tatil bir gelsin :D :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Kifuba02
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Bleach

@JiraiyaFlash

Sen mangakanın sözlerine fazla takılmışsın.Yok sırrımız olmasa yenemezdik yok Jiraiya'yı yanımızda diğerleride olsa yenemezmişiz.Yahu biraz objektif ol gözünü seveyim.

İtachi totsuga ve yata aynasını açtığında Zetsu'da ''Totsuga ve yata aynası ile İtachi nerdeyse yenilmez'' demişti.Eee şimdi bu söz doğru mu ?

Mesela başka bir söz ''Minato rasenganı 3 senede tamamladı''.Konohamaru ne kadar zamanda öğrendi rasenganı ? Taş çatlasın 2 senelik eğitimde.Eee Minato gibi bir deha 3 senede tamamlarken bir velet 2 senede tamamlıyor.O zaman Minato gerizekalı.Ne kadar saçma bişi çıkıyor değil mi.Bu tür sözler Kishi'nin rasenganın ne kadar zorlu bir teknik olduğunu çok çalışılması gerektiğini bize anlatması için söylenen laflar.Mangakanın her sözünü niye ciddiye alırsınız anlamam.
Resim

“Naruto Genel” sayfasına dön