Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto Teorileri

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Dee
Favori Manga: Higurashi no Naku Koro Ni
Favori Anime: HunterxHunter

Fullmetal Alchemist Brotherhood

Naruto'nun Hokage, Sasuke'nin ise Anbu'nun başı olacağını düşünüyorum.

Mutlu son.
Resim

to a non-believer?
kijin42
Favori Anime: Naruto

Arkadaşlar bence final boss kaguya değildi .

Öncelikle
Şuan herkes hayatta ama final boss olacak bir potansiyele sahip iki kişi var.

Madara olamaz hiçbir halta yarayamaz.

İki kişi
Rikudo ve Hamura
Ama bana gore Hamura değil sebebi ismi geçtiğinden beri bahsedilmedi .

Neden Final boss diyorum

İlk meyvayi yiyen kaguya
İlk cakra ile doğan kişiler Rikudo ve kardeşi

Hatırlarsanız Kaguya narutoyla sasukeyi gorunce şaşırdı bir bölümde de gözünden yaz geldi .
Oğullarını hatirladi.

Juubiyi hicbir kimse tek başına kontrol edemiyor
Kaguya juubinin kontrolüne geçtiği için istemediği şekilde kontrol edildi oradaki olayda bariz belli.

Simdi İki kardeş Juubiyi tek başlarına yenemez.
İkisinin birlikte olması gerekiyor.

Rikudo kardeşini kandırarak annelerini yani Juubiyi yeniyor.

Daha sonra Juubiyi kontrol edemeyeceği için 9 parçaya boluyor

Her parca belirli özellikleri taşıyor
Pain nasıl 6 bedeni kontrol ediyordu bütün güçleri ayni beden kaldırılıyordu o sebepten

Rikudo kardeşiyle yada tek başına
Juubiyi boluyor .
9 parçayı rahatça kontrol ediyor zaten bijular rikudoyu babaları dedeleri olarak görüyor.

Nasıl Zetsu Kaguyaya annem diyorsa
Bijularda Rikudonun kontrolunde oluyor.

Bijularla beraber Kardeşini öldürüyor.
Onun güçlerini alıyor.

Boyle birşey

Dikkat edin herkes şuan hayatta canlı Hokageler düşman yok madarada tabletin değiştirildiğini öğrendi yada öğrenecek bu sebeple madarada bizimkilerin yaninda olacak.

Boylece Rikudu bence asil düşman bijuulari kontrol altına alıp final boss olacak.
Guts
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

kijin42 yazdı:Arkadaşlar bence final boss kaguya değildi .

Öncelikle
Şuan herkes hayatta ama final boss olacak bir potansiyele sahip iki kişi var.

Madara olamaz hiçbir halta yarayamaz.

İki kişi
Rikudo ve Hamura
Ama bana gore Hamura değil sebebi ismi geçtiğinden beri bahsedilmedi .

Neden Final boss diyorum

İlk meyvayi yiyen kaguya
İlk cakra ile doğan kişiler Rikudo ve kardeşi

Hatırlarsanız Kaguya narutoyla sasukeyi gorunce şaşırdı bir bölümde de gözünden yaz geldi .
Oğullarını hatirladi.

Juubiyi hicbir kimse tek başına kontrol edemiyor
Kaguya juubinin kontrolüne geçtiği için istemediği şekilde kontrol edildi oradaki olayda bariz belli.

Simdi İki kardeş Juubiyi tek başlarına yenemez.
İkisinin birlikte olması gerekiyor.

Rikudo kardeşini kandırarak annelerini yani Juubiyi yeniyor.

Daha sonra Juubiyi kontrol edemeyeceği için 9 parçaya boluyor

Her parca belirli özellikleri taşıyor
Pain nasıl 6 bedeni kontrol ediyordu bütün güçleri ayni beden kaldırılıyordu o sebepten

Rikudo kardeşiyle yada tek başına
Juubiyi boluyor .
9 parçayı rahatça kontrol ediyor zaten bijular rikudoyu babaları dedeleri olarak görüyor.

Nasıl Zetsu Kaguyaya annem diyorsa
Bijularda Rikudonun kontrolunde oluyor.

Bijularla beraber Kardeşini öldürüyor.
Onun güçlerini alıyor.

Boyle birşey

Dikkat edin herkes şuan hayatta canlı Hokageler düşman yok madarada tabletin değiştirildiğini öğrendi yada öğrenecek bu sebeple madarada bizimkilerin yaninda olacak.

Boylece Rikudu bence asil düşman bijuulari kontrol altına alıp final boss olacak.

Hacı,kabul ediyorum,final boss'u aşırı derecede çok tırttı.Ama maalesef Kishi bu saaten sonra yenisini çıkarmaz.Abi,serinin başından beri barış timsali olarak gösterilen ve bu konuyla ilgili hiçbir açık bulunmayan bir adamı bir anda kötü ilan etmek,Narutodaki mevcut genel kurguya da çok zarar verir. Sıvamalara bir sıvama daha eklenir. O sorularada filmle cevap verecekler muhtemelen
İtachi__Uchiha
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto

Kaguya ilk meyveyi yediğinde çakra sahibi oldu ve Rikidou'nun söylemesine göre insanlara çakra dağıttı.
Sonra Kaguya kontrolden çıktı ve herkesten çakrayı geri alabilmek için Tsukuyomi başlattı. Beyaz Zetsular oluştuğuna göre verdiği çakrayıda topladı diyebiliriz.Hepsini değil belki ama büyük miktarını.

Hagoromo ve Hamura annelerine karşı savaştılar ve yine rikodou'nun söylemesine göre savaştan sonra juubi'yi kendilerine mühürlediler.
İşte bu noktadan sonrası muamma. 1-2 gündür şöyle bir teorim var.

Hagoromo ve Hamura,Juubi'yi kendilerine mühürledikten sonra Hagoromo bu gücün bir kısmını 9 bijuu'ya ayırıp diğer kısmınıda tekrardan insanlara dağıtmak istedi. Hamura ise annesinden ötürü çakra'nın kötülüğe neden olduğunu görüp bunu tamamen yok etmek istedi ve kardeşine karşı çıktı. Bu anlaşmazlık sonucu Hagoromo,çakrayı tamamen yok etmek isteyen kardeşini Madara'nın tükürdüğü o aletlere mühürledi. Sonra 9 bijuu'yu yarattı ve ninshu ile insanlara çakra dağıttı.

Şimdi son bölümde Sasuke'nin durumu biraz Hamura'nın durumuna doğru gidiyor. Zaten bu savaşa gelmesinin nedeni bu düzeni değiştirmekti. Bijuuları yok edicem,Hokage olucam söylemlerinde hep düzeni değiştirmek istediğini söyledi.
Çakra olmasaydı sharingan olmayacaktı ve böylece İtachi ailesini katletmek zorunda kalmayacaktı.Belkide klan diye bir şey olmayacaktı ve mutlu mesut yaşabileceklerdi.
Çakra olmasaydı Kyuubi'de olmayacaktı böylece Naruto'nun anne ve babası yaşıyor olacaktı.

Bu son 10 bölüm Hamura&Hagoromo anlaşmazlığını Sasuke ve Naruto arasında görebiliriz.
İtachi__Uchiha

Unknown yazdı: 1-) Juubi tamamen Hagoromo'ya mühürleniyor, yarısı kardeşine mühürlenmiyor yani. O bir çeviri hatası.
"İkimiz birlikte Juubi'yi bana mühürledik" diye geçiyordu orijinal çeviride.

2-) Savaşların çakra ile uzaktan yakından alakası yok. Kaguya'nın meyveyi yeme amacı zaten savaşları durdurmaktı ve durdurdu da.. Bu sefer çakra savaşları başladı. Çakra olmasaydı yine savaş olacaktı. Madara da buna dikkat çekip Tsukiyomi yapma derdindeydi. Ona göre mutlak barış yok. Çakra olsun, olmasın insanlar katledilecek/savaş çıkaracaklar. Bu yüzden en iyisi onların bütün özgür iradelerini ellerinden alıp onları hayal dünyasına sokmaktı. http://mangaoku.net/Naruto/646/7

Senin mantığına göre çakra olmasaydı Naruto'nun anası ve babası ninja olamayacağı için, aynı okula gitmeyecekler dolayısıyla tanışamayacaklar ve Naruto'yu yapamayacaklardı. Kısaca Naruto serisi olmayacaktı. :laugh:
1-mangapandaya tekrar bakmıştım yazmadan önce ''us'' yazdığı için öyle yazdım bende. :) Ama çok önemli değil juubi mühürlenmeden öncede bu kavga yaşanmış olabilir. Hamura juubi'yi tamamen yok etmek istemiş olabilir Hagoromoda kendine mühürlemek. Zaten Sasuke'de ilk geldiğinde juubiyi direk yok etmek istemişti,Naruto ise hayır bijuuları kurtarmam gerek demişti.

2-Çakralar savaşa neden oluyor demedim. Kötülüğe dedim. :) Biraz farklı şeyler bence. :) Mesela Kaguya'nın yoldan çıkması,mesela Madara'nın,Orochimaru'nun,Sasuke'nin güç arayışı yüzünden yollarından sapmalarına neden olan şey aslında çakra. Hamura bunu görmüş,karşı çıkmış olabilir diye düşünüyorum.

Ayriyetten ninja olmak için illa çakraya ihtiyaç duyulmuyor. Bknz:Rock Lee. :D(Kabul bu kısmı kıvırmaya çalışıyorum :p)
İtachi__Uchiha

Unknown yazdı:Çakrası olmayan Rock Lee nasıl çakra kapılarını açabiliyor ki o zaman? :blink:
Herkeste çakra var, herkes Ninjutsu yapamıyor sadece.
http://naruto.wikia.com/wiki/Eight_Gates
:) Bu noktada haklı olabilirsin ama burası teorimdeki ufak bir nokta sadece. Evet belki çakra olmasa minato ve kushina tanışmamış olucaktı. Benim anlatmak istediğim asıl nokta zaten senin verdiğin sayıda madara'da söylüyor zaten.http://mangaoku.net/Naruto/646/9

Savaşlar yine vardı ama çakra bu durumu dahada kötüleştirdi. En azından tek başına Obito bütün dünyaya savaş açamazdı. Çakra dengeyi bozdu. İnsanların güç arayışı içinde kaybolmasına sebep olduğunu gören Hamura bunu en başında yok etmek istedi. Bu yüzdende Hagoromo ile savaştılar.
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Hayvanlarda bile çakra varken Rock Lee'de nası olmasın? Hatta sadece Akamaru gibi savaşanlarda değil Juugo'nun omzuna konan kuşlarda bile vardı diye hatırlıyorum. Juugo'nun kendi söylemişti.
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

İtachi__Uchiha yazdı:Kaguya ilk meyveyi yediğinde çakra sahibi oldu ve Rikidou'nun söylemesine göre insanlara çakra dağıttı.
Sonra Kaguya kontrolden çıktı ve herkesten çakrayı geri alabilmek için Tsukuyomi başlattı. Beyaz Zetsular oluştuğuna göre verdiği çakrayıda topladı diyebiliriz.Hepsini değil belki ama büyük miktarını.

Hagoromo ve Hamura annelerine karşı savaştılar ve yine rikodou'nun söylemesine göre savaştan sonra juubi'yi kendilerine mühürlediler.
İşte bu noktadan sonrası muamma. 1-2 gündür şöyle bir teorim var.

Hagoromo ve Hamura,Juubi'yi kendilerine mühürledikten sonra Hagoromo bu gücün bir kısmını 9 bijuu'ya ayırıp diğer kısmınıda tekrardan insanlara dağıtmak istedi. Hamura ise annesinden ötürü çakra'nın kötülüğe neden olduğunu görüp bunu tamamen yok etmek istedi ve kardeşine karşı çıktı. Bu anlaşmazlık sonucu Hagoromo,çakrayı tamamen yok etmek isteyen kardeşini Madara'nın tükürdüğü o aletlere mühürledi. Sonra 9 bijuu'yu yarattı ve ninshu ile insanlara çakra dağıttı.

Şimdi son bölümde Sasuke'nin durumu biraz Hamura'nın durumuna doğru gidiyor. Zaten bu savaşa gelmesinin nedeni bu düzeni değiştirmekti. Bijuuları yok edicem,Hokage olucam söylemlerinde hep düzeni değiştirmek istediğini söyledi.
Çakra olmasaydı sharingan olmayacaktı ve böylece İtachi ailesini katletmek zorunda kalmayacaktı.Belkide klan diye bir şey olmayacaktı ve mutlu mesut yaşabileceklerdi.
Çakra olmasaydı Kyuubi'de olmayacaktı böylece Naruto'nun anne ve babası yaşıyor olacaktı.

Bu son 10 bölüm Hamura&Hagoromo anlaşmazlığını Sasuke ve Naruto arasında görebiliriz.
Kardeşini o fıçıya mühürlemiş olması falan mantıklı. Hoşuma gitti.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

winans yazdı:
Portgas D Ace yazdı: Kontrol ? Komik olma o dediğine kontrol denmiyor. Hapsetme deniyor. Kontrol edebilseydi şayet, Chibaku Tensei yapmazdı Herkesin üstüne salardı. Madaranın yaptığı buydu zira. Kontrol etmiş olsaydı, Kurama Narutoya " Naruto bize Yardım et " diyemezdi. Madara ve Obito kontrol ettiğinde sadece itaat ediyordu, konuşmayı bırak kendi isteğiyle gözünü bile oynatamıyordu.
Bu son sayının türkçesini okumuşsundur muhtemelen, orada Sasukun bijulara yaptığı genjutsu ile bijuları kontrol altına almadı da hapsetti yani öylemi??? Genjutsuyu yaptı gücü ancak o kadarına yetti. Sasukun 9 bijunun hepsini aynı anda (ben kontrol diyorum, sen hapsetmek de, sana serbest) ne kadar süre ve ne şekilde kontrol edecek gücü var buda belirsiz.

Halbuki yazılarımı yazarken de Türkçe yazıyorum üstelik. Neyse ya Türkçe öğretmeni değilim.
İkili polemiğe girmeyeceğim.
Kardeşim, kusura bakma öyle olmayan bir şeye ben öyle diyorum diye kestirip atamazsın. Kendin söylemişsin "Genjutsu yaptı gücü o kadarına yetti" diye özetle kontrol etmeye çalıştı beceremedi hapsetti. Gücü yetip Genjutsuyu devam ettirseydi, Kontrol etmiş olurdu.

İkili Polemik lafını kimden duydum bilmiyorum ama, her yerde kullanınca insanlar seni allame sanmaz. Son olarak Türkçe yazdığını söyleyeceksen, en azından "türkçe" kelimesini "Türkçe" yaz Türkçe gibi bazı kelimelere ve özel isimlere önünde noktalama işareti olmasa'da "BÜYÜK" harfle başlanır. Mesajının son satırını da sonradan okudum. 15 ve 5 yaşlarında 2 kardeşim var, klavyeyi hangisine vermemi istersin ? Gerçi, seninle tartışmaya itmek ikisine'de hakaret olur.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
winans
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Portgas D Ace yazdı:
winans yazdı:
Portgas D Ace yazdı: Kontrol ? Komik olma o dediğine kontrol denmiyor. Hapsetme deniyor. Kontrol edebilseydi şayet, Chibaku Tensei yapmazdı Herkesin üstüne salardı. Madaranın yaptığı buydu zira. Kontrol etmiş olsaydı, Kurama Narutoya " Naruto bize Yardım et " diyemezdi. Madara ve Obito kontrol ettiğinde sadece itaat ediyordu, konuşmayı bırak kendi isteğiyle gözünü bile oynatamıyordu.
Bu son sayının türkçesini okumuşsundur muhtemelen, orada Sasukun bijulara yaptığı genjutsu ile bijuları kontrol altına almadı da hapsetti yani öylemi??? Genjutsuyu yaptı gücü ancak o kadarına yetti. Sasukun 9 bijunun hepsini aynı anda (ben kontrol diyorum, sen hapsetmek de, sana serbest) ne kadar süre ve ne şekilde kontrol edecek gücü var buda belirsiz.

Halbuki yazılarımı yazarken de Türkçe yazıyorum üstelik. Neyse ya Türkçe öğretmeni değilim.
İkili polemiğe girmeyeceğim.
Kardeşim, kusura bakma öyle olmayan bir şeye ben öyle diyorum diye kestirip atamazsın. Kendin söylemişsin "Genjutsu yaptı gücü o kadarına yetti" diye özetle kontrol etmeye çalıştı beceremedi hapsetti. Gücü yetip Genjutsuyu devam ettirseydi, Kontrol etmiş olurdu.

İkili Polemik lafını kimden duydum bilmiyorum ama, her yerde kullanınca insanlar seni allame sanmaz. Son olarak Türkçe yazdığını söyleyeceksen, en azından "türkçe" kelimesini "Türkçe" yaz Türkçe gibi bazı kelimelere ve özel isimlere önünde noktalama işareti olmasa'da "BÜYÜK" harfle başlanır. Mesajının son satırını da sonradan okudum. 15 ve 5 yaşlarında 2 kardeşim var, klavyeyi hangisine vermemi istersin ? Gerçi, seninle tartışmaya itmek ikisine'de hakaret olur.
Yaşları 5 ve 15 ise muhtemelen senin yaşında en fazla olsa olsa 20 dir. Naruto ilk başladığında aşağı yukarı senin yaşlardaydım.
Yazılanları okumak, okuduğunu da anlamak lazım, sen daha okuduklarının bir kısmını anlıyorsun geri kalanını da yanlış anlıyorsun galiba. Bu da belki de bazı kelimelerin anlamını yanlış bildiğinden olabilir, kontrol hapsetmek kelimeleri gibi.

Şu yazdığın mesaja bakınca insan şaşıyor. Sen en iyisi dediğin gibi yap, örnek olacağın kardeşlerine söyle de klavyeyi elinden alsınlar, onlar belki daha düzgün OKUR ve YAZARLAR.

Tartışma polemik vs yok. Bunu da yazmayacaktım, yazdıklarını okuyunca kendini kaybettiğini anladım ve kendine gel diye yazdım. Zaten formada pek yazan biri değilimdir. Sen yine bu mesaja cevap yaz ama cevap bekleme.
Kilitli

“Naruto Genel” sayfasına dön