Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Volcanic Age Tanıtım

İnternet üzerinden, dijital olarak yayımlanan serileri buradan tartışabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Resim

Merhaba cemaat, bugün size "reankarnasyon" temalı serilerden birisi olan Volcanic Age isimli güzel çizimli serimizin tanıtımını yapacağım.
Bu aralar Koreli çançinçonlar kafayı bu reankarnasyon temalı serilerle bozmuş durumda çünkü okuduğum her 10 seriden 13'ü böyle.
Konu üç aşağı beş yukarı olsada çizimlerinin renkli ve güzel olması, tek parça sayfa düzeni olması ve Martial Arts temalı olmaları nedeniyle okuması benim açımdan son derece zevkli seriler. Umarım sizlerde beğenirsiniz..

Tanıtıma geçmeden hemen önce uyarayım, kore isimleri çok karışık geliyor başlarda alışmak oldukça zor. özellikle ingilizce okurken ingilizce bir kelime sandığınız şey elemanın isminin bir parçası olabiliyor falan zamanla aşıyorsunuz ama yinede ilerde birinin adı geçince bu kimdi aq bütün isimler birbirine benziyor ziktiğimin serisinde tarzı düşüncelere gark olabiliyoruz.

Tanıtım Joo Seo-Cheon isimli anakarakterimiz onlarca savaş atlatmış, görmüş geçirmiş bir Elder'imizdir. Bu ak sakallı amcamız eğer bu tarz seriler okuyorsanız çokça duymuş olabileceğiniz "Mount Hua Sects"in lideri oluyor. (bu mount hua falan martial-murim içerikli serilerin hepsinde var, geçmişte gerçekten böyle bir oluşum olmuş olabilir belki bilemiyorum.) Neyse efendim bu bizim elder yatağında ölümü beklerken ardında bir kamyon dolusu pişmanlık ve yapamamışlık bırakarak ve bunları düşünerek vicdan azabı çekerken hık deyip ölüyor.

Ve hikayemiz başlıyor. Bizim bu ponçik elderimiz geçmişe, Mount Hua Sect'te henüz baldırı çıplak bir öğrenci olduğu o mini minnacık yaşına geri dönüyor. Tabi Elder bilinci ve anıları hala kendisinde olduğu için geçmişte yapamadığı şeyleri bir bir yapmaya başlıyor. Geçmişte bütün Murim'e bela olan bir oluşumunda yapılanma aşamasına denk geldiği gençliğinde gizliden gizliyede bu oluşumun tekerine çomak sokuyor vs.. Üstteki genç yağız delikanlıda bizim ponçik elder'imiz.

Kısaca eğlenceli bir seri, çok klişe oluyor genelde bu tarz seriler ama farklı bir tat farklı bir doku için okunabilir gayette.
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya

“Webtoon” sayfasına dön