Yhwach / Juha Bach / Buckbeard

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Buckbeard
Mesajlar: 72
Kayıt: 25 Tem 2014 00:18
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Bleach / Dragon Ball Z
Favori Anime: Bleach

Resim "Mühürlenmiş Quincy Kralı. 900 yıl sonra, Kalbi atmaya başladı. 90 yıl sonra, benliğini kazandı. 9 yıl sonra, Gücünü tekrar kazandı. ve 9 gün sonra, Dünyayı Feth edecek. hazırlanın. Uryū. Haschwalth. Dünyanın sonu bu 9 günde tamamlanacak ."
— Yhwach
[/align]

Künyesi

Adı: Yhwach / Juha Bach
Doğum Günü: bilinmiyor Yaşı: +1000
Irk: Quincy
Üyelik: Wandenreich
Pozisyon: Sternritter Lideri. Ayrıca Quincylerin Atası olarak bilinmektedir.
Temsil Ettiği Harf: -A-
Temsil Ettiği Sembol:Resim
Sağ Kolu: Jugram Haschwalth ve Uryū Ishida

Kullandığı Teknikler

Vollständig: Bilinmiyor
Kılıç Salınmamış Kılıç /Reishi Kılıcı
Heilig Pfeil:Reishi Oku
Mühür: Kirchen Lied Sankt ZWINGER
Madalyon: Bankaileri Emanet alıyor
Mükemmel Ruhsal Güç
Hirenkyaku Ustası
Blut Vene
Reishi Manipulasyonu
Ruh Dağıtma ve Geri Almaİlk Görünümler

Manga: Bölüm 484
Yhwach (ユーハバッハ, Yūhabahha) Wandenreichin Lideri ve ayrıca tüm Quincylerin Atası olarak bilinmektedir. Sıklıkla Wandenreich Quincyleri tarafından Efendimiz (Heika) olarak anılır. Temsil ettiği Güç / Harf: -A- Görünüm

[thumbnail]http://i57.tinypic.com/103er2d.jpg[/thumbnail]

Yhwach uzun boyludur. Sırtına kadar uzanan saçları Siyah renklidir. Kırmızı-Kahverengi karışımı göz rengi vardır. Pala Bıyıklıdır. Suratında izler olmakla beraber hafif yaşlı göstermektedir. Siyah Pelerin takar.içine Büyük düğmeleri olan asker kıyafetine benzeyen giysiler giymekle beraber uzun askeri botlar giyer. Pelerini tutan Wandenreich Sembollü Rozeti dikkat çekmektedir.
-Ōetsu Nimaiya'ya (0. takım 3.kaptan) göre Ichigo Kurosakinin Ossan diye tabir ettiği zampaktousu, Yhwach'ın 1000 yıl önceki hali olduğu belirtiliyor. Ayrıca Ichigonun Bankai Formundaki Zampaktou kişiliği de Yhwach'ın gençlik zamanındaki haline çok benziyor.
Kişiliği

[thumbnail]http://i61.tinypic.com/4r2m1z.png[/thumbnail]

Yhwach Barışı sever. Savaşların nefretin mümkün olduğu sürece derhal bitirilmesi taraftarıdır. ilk Gotei 13'e sempatisi vardı özelliklede iblis olarak tanıttığı, amacı için kendi arkadaşlarını bile acımadan feda edebilecek Shigekuni Yamamoto Genryusai benimserdi. Yhwach günümüzdeki Gotei 13'un zayıflığı için Adalet ve Onur değerlerini küçümsemektedir.

Yhwach komutasındakilere ve Quincylere farklı davranır.Onlara çok düşkün olup Çocuklarım diye hitap ettiği bilinir. Royd Lloyd un kendini feda ettiği için ona merhamet ve takdirlerini sunmuştur.

Yhwach kendi adamlarının gözü önünde dahi, birbirine sürtüşüp dövüşmeye çalışanları durdurmak için acımasız gücünü kullanmaktan çekinmemektedir.Bknz( Luders Friegen, Ivan Azgiaro gibi arrancarları görevlerini tamamlamalarına rağmen harcamaktan çekinmemiştir)
Hikayesi
[thumbnail]http://i60.tinypic.com/ehkoaq.jpg[/thumbnail]
Yhwach Bebekken ne duyabiliyor, ne yürüyebiliyor, ne görebiliyor, ne de konusabiliyordu. Buna rağmen o korkmuyordu, konuşabilse bile ağlamayacaktı çünkü o yaşayacağını biliyordu.
İnsanlar Bu çocuğu Hazine olarak gördü. Çünkü ona dokunan hastalar iyileşiyordu. Bunun olmasını sağlayan Yhwach'ın Ruhunu dağıtabilme özelliğiydi. Bu çocuğa dokunan kişiler ruhlarının iyileştiremediği organlarını çocuğun verdiği ruhla iyileştiriyordu. yalnız Çocuğa dokunan kişiler öldükleri zaman kendi ruhları ile birlikte Çocuğa dönüyordu. Çocuğa dokunan insanlar fark ettilerki daha hızlı ölmeye başladılar ama buna rağmen Çocuğa dokunmaya devam ettiler. Zamanla Çocuğun vücudu yaşama fonksiyonlarını kazandı. Kulakları duymaya başladı. İnsanlar tarafından ilk duyduğu şey "Yhwach" idi. bunun üzerine anladı ki insanların tanrısının adı idi. ama o bu ismi kullanacaktı.

Yhwach Quincylerin Atası olarak biliniyor.O bir Kral ve tüm Quincylerde onun kanı bulunuyor. kendisine -A- ile eşleştirmiş. 1000 yıl öncesi bilinmiyen bir çatışmada Genryūsai Shigekuni Yamamoto Yhwach'ı öldürmeyi başaramamıştır. bu olaylar zamanında Yamajinin Bankaisi olan Zanka no Tachiyi tatmıştır. Yamaji savaşından sonra güçlerini yitirmiştir. Quincy topluluğu tarafından "Mühürlenmiş Kral" olarak bahsediliyordu.Mühürlendikten 900 yıl sonra Nabzı geri attı, 90 yıl sonra Bilinci geri geldi, 9 yıl sonrada saf kan olmayan quincylerden güçlerini emerek gücünü geri kazandı. bunu Auswählen denen teknikle Ishidanın Annesi Katagirinin ve Ichigonun Annesi Masakinin de güçleri geri alındı. bütün safkan olmayan quincyler ölmesine rağmen Ishida Uryu hayatta kalmayı başarmıştır.
Yhwach "Kaiser Gesang" sarkısına bir ekleme yaparak 9 gün sonrada Dünyayı fethedeceğiz olarak belirtiyor.

Sosuke Aizenin yenilmesinden 17 ay sonra Hueco Mundo nun lideri olan Tier Haribeli esir alıp HuecoMundoyu kendisine bağlayarak tekrar sahneye dönmüştür.
SoulSocietye saldırmış olup ;
-Aizen'e birliğine katılmasını önermiş ama Aizen reddetmiştir.(Ayrıca Aizen Yhwach'ın zaman algısını mühürlenmiş oturduğu yerden manipüle etmeyi başarmıştır)
-Zaraki Kenpachiyi tek elle komaya sokmuş olup "seni gözümde çok büyütmüşüm" sözlerini söylemiştir
-Yamajinin Bankaisini emanet aldıktan sonra ortadan 2 ye bölmüştür. buna rağmen Yamaji koluyla Yhwach'ı durdurmak istesede kolunu da direk kaybettikten sonra tamamen cesedini yok etmiştir.

Yhwach'ın bahsettiği 5 savaş Potansiyeli:
1-Ichigo Kurosaki
2-Zaraki Kenpachi
3-Sosuke Aizen
4- bilinmiyor
5- bilinmiyor

-Ichigoya karanlıkta doğan oğlum olarak hitap eder.
-Jugram Haschwalth Varisi olarak görülmesine karşın Ishidayı varisi olarak seçer.
-Yhwach'ın 0. Takımdaki Senjumaru Shutara tarafından Aizen'den daha tehlikeli olduğundan bahsedilmiştir.
-Amacı Ruh Kralını ve Soul Societyi yok etmek.
Resimler[/font]
► Spoiler Göster

Çeviri
Buckbeard


Kaynak
Bleach Wikia
En son Buckbeard tarafından 27 Tem 2014 12:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"The sealed King of the Quincy. Over 900 years, he shall recover his heartbeat. Over 90 years, he shall recover his intellect. Over nine years, he shall recover his power. And over nine days, he shall recover the world. Let us go forth. Uryū. Haschwalth. These nine days will be the end of this world."[/font]
Kullanıcı avatarı
RosenKreuz
Mesajlar: 1167
Kayıt: 13 Mar 2013 10:20
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece (10x),Bleach,Vegabond
Favori Anime: Naruto, Bleach, Fairy Tail, One Piece, D Gray-Man, Trinity Blood, Devil May Cry, Death Note, High School Dxd, High School DxD New, Ouran High School Host Club, Avatar, Ao no Exorcist, BeelzBub
Konum: Sen Söyle

Eline sağlık. İlk 5 Bleach karakteri arasındadır kendisi.
Din Ve Duygu Pornocularına İthafen. Resim Resim
► Spoiler Göster
Ben de sizin gibi korkuların, geceleri neden bu kadar güçlü olduğunu düşünürdüm. Daha sonra korkuların karanlıktan doğmadığını anladım , korkularda yıldızlar gibi hep oradadırlar ama gün ışığı onları gizler.[/align]
Cevapla

“Bleach Wikia” sayfasına dön