Orihime Inoue

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Phinks
Mesajlar: 2155
Kayıt: 19 Kas 2013 01:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: -
Konum: Arkham Asylum

Resim
"I don't care about "subtle". If you don't want to get hurt, then don't attack until I say it's all right."
— Orihime Inoue
Künyesi

Irk: İnsan
Doğum Günü: 3 Eylül
Yaş 17
Boy: 1.57
Kilo: 45

Bağlılık: İçigo'nun Grubu, Karakura Şehri
Konumlar: İnoue'lerin Evi, Karakura Şehri

İlk Görünümler

Manga Volume 1, Sayı 2
Anime 2. Bölüm


Orihime Inoue (井上 織姫 Inoue Orihime?), Bleach manga ve anime serisinin önemli karakterlerinden biridir. Başroldeki Ichigo Kurosaki’nin sınıf arkadaşıdır. Ichigo’nun diğer arkadaşları gibi Orihime de Ichigo şinigami olduktan sonra kendi ruhani güçlerini çabucak geliştirmiştir. Adını, Tanabata festivalinin üzerine kurulduğu bir Japon efsanesinden almıştır.

Görünümü

Resim

Orihime Inoue, kâküllerini kulaklarının arkasında saç tokaları ile tutturduğu uzun, turuncu-kahverengi saçları olan bir kızdır. Tatsuki Arisawa’nın, onu koruyacağına söz vermesinin onuruna uzattığı saçlarından uyumak haricinde tokalarını çıkarmaz (64. bölümde uyandığı zaman onlarsızdır) çünkü abisinin hatırası için takmaktadır. Orihime, mangadaki resimlerde kahverengi gözlere sahiptir fakat animede gri.

Kişiliği

Resim

Orihime arkadaş canlısı, hassas ve iyi kalplidir. Tahminler konusunda budala ve toydur, aldığı yüksek puanlar istisnai bir durumdur. Görünüşte teknoloji konusunda ümitsiz vakadır. Elişi Kulübü’nün üyelerinde biri, onun cep telefonu kullanabilecek kadar akıllı olmadığını bu yüzden cep telefonunun olmadığı söyler. Bununla beraber, Tatsuki’ye göre Orihime fiziksel olarak, resmen bir eğitim almamasına rağmen karatede birinci derece olan siyah kuşak seviyesinde dövüşebilir.

Orihime, olaylara düşünmeden girişmeye eğilimlidir ve bu huyu bazen can sıkıcı sonuçlara yol açmaktadır. Bir noktada, okuldaki kızlar Rukia’ya Ichigo’dan hoşlanıp hoşlanmadığı sorarlar; Rukia inkâr ettiği zaman Orihime, Rukia onun duygularını paylaşmadığı için hayal kırıklığına uğrar. Çünkü eğer Rukia da aynı duygulara sahip olsaydı bir erkeğe karşı iki kız olacaktı ve kızlar takımı kazanacaktı (hiçbir anlam içermiyor). Orihime ayrıca aşırı hareketli bir hayal gücüne sahiptir ve inanılması güç senaryoların düşüncesi (Mesleklerle ilgili bir “Gelecekte kendinizi nasıl görüyorsunuz?” ödevinde kendini geleceğe ait ve görünüşte oldukça yıkıcı bir robot olarak görmesi gibi) onu kolayca alıp götürür.

Orihime, anlayışlı biri olarak gösterilmektedir, çoğu zaman da konu Ichigo ise. Ichigo’ya âşıktır ve hem mangada hem de anime de zaman geçtikçe yalnızca duyguları daha da belirginleşmektedir. Bu duygularını hem Rangiku Matsumoto’ya hem de Ichigo’nun kendisine (o sırada uyuyor olsa da) açmıştır. Ayrıca, Ichigo’yu sezgileri ile bulmak gibi esrarengiz bir kabiliyeti de vardır ve vizard tarafından maskelendiği zaman bile ruhsal baskısını hissetmiştir.


Yetenek ve Güçleri

Resim

Orihime’nin güçleri kendini Shun Shun Rikka (盾舜六花?, Amberçiçeği Kalkanının Altı Çiçeği) olarak gösterir; altı peri benzeri yaratık hareket etmedikleri zaman saç tokalarının (altı taçyapraklı çiçek şeklinde iki toka, her bir peri için iki yaprak) içinde yaşarlar. Altı perinin çeşitli birleşimleri ile Orihime sonucu inkâr ederek reddetme veya çeşitli şekillerde olayları çözme, bozma gücüne sahip olur. Bu güç saldırı, savunma veya iyileştirme (birleşime göre değişir) için kullanılabilinir. Orihime’nin ruh hali, güçlerinin etkinliğini doğrudan etkileyebilir. Şüphe veya endişe gibi duygular onları zayıflatırken inanç onları güçlendirir.

Orihime’nin güçleri ilk olarak Ichigo ile Ishida arasındaki düello esnasında, arkadaşı Tatsuki’yi Numb Chandelier’den korumaya çalışırken ortaya çıkar. Rukia Kuchiki’yi Ruh Cemiyeti’ndeki idamından kurtaramaya teşebbüs etmeden önce Yoruichi Shihouin tarafından eğitilir. Tuhaf olarak, Orihime’nin güçleri vizard Hachigen Ushōda’nınkilere benzemektedir. Orihime, genelde güçlerinin doğası nedeniyle iyileştirme yeteneği ile görevini yapar. Öldürücü zarar verme yeteneğine rağmen rakibini hayatta bırakmak için sadece yaralar çünkü barışçıl biridir.


Periler, Orihime’nin ruhunun ayrı gösterimleridir, her biri kendine özgü bir görünüşe ve kişiliğe sahiptir ve her biri bir çiçekle adlandırılmıştır:
Ayame (あやめ süsen çiçeği?)
Baigon (梅巌 prunus mume?)
Hinagiku (火無菊 papatya?)
Lily (リリィ lale?)
Shun'ō (舜桜 althaea officinalis?)
Tsubaki (椿鬼 kamelya?)

Teknikleri

Resim

Orihime'nin teknikleri, Shun Shun Rikka'yı çeşitli gruplara ayırarak bunu sesli olarak ifade eden büyülü sözler içerir. Orihime'nin başlangıçta tekniklerini kullanabilmek için sözleri söylemesi gerekiyordu fakat sonradan aldığı eğitim bu durumu gereksiz kıldı. Sözler, kullanılacak üyelerin isimlerini ve -güçlerinin doğasına bir kaynak teşkil eden- "Reddediyorum" (私は拒絶する watashi wa kyozetsu suru?) tümcesini içerir.

Santen Kesshun (三天結盾?, Üç Kutsal Bağlantı Kalkanı), Orihime'nin savunma tekniğidir. Söz; Hinagiku, Lily ve Baigon'u bir üçgen oluşturacak şekilde dizer ve oluşan bariyer, uzaktan gelen herhangi birşeyi geri püskürtür. Bariyer, olumsuz olayları reddeder, ayrıca bir çeşit hava yastığı olarak da işlev görür: Orihime ve yakınındaki birinin ölümcül bir düşüşten hiç yara almadan kurtulmalarını sağlar.

Sōten Kisshun (双天帰盾?, İkiz Kutsal Dönüş Kalkanı), Orihime’nin iyileştirme tekniğidir ve bu, basit bir iyileştirmenin çok ötesinde bir yöntemdir. Sözler, Ayame ve Shun'ō’yu çağırır ve Orihime’nin iyileşmesini dilediği her ne/kim ise onun üzerinde yarım-oval bir bariyer oluşur. Bariyer aktifken, kapsama alanı içindeki tüm negatif olayları kovar. Zarar ne kadar büyük olursa olsun (canlı/cansız farketmez) bariyer, o alandaki uzayı ve zamanı geri çevirerek sanki zarar hiç görmemiş gibi tam çalışır duruma getirir. Ölüyü bile diriltebilir. Teknik, ciddi yaralanmalarda daha çok zaman alır ve büyük miktarlarda yabancı ruhsal basınç da iyileştirmeyi çok daha güç hale getirir.

Sōsuke Aizen’in ilgisini uyandıran, "tanrıların tahtını sarsıyor" sözüyle de dile getirdiği gibi", Orihime’nin bu gücüdür.İlk başta, tekniğin iyileştirilmesi gereken parçaların bulunmasına bağlı olduğu düşünülüyordu. Tsubaki parçalandıktan sonra, bulunamayacak kadar küçük parçalara ayrıldığı için iyileştirememişti. Bununla beraber, benzer güçlere sahip bir vizard olan Hachigen Ushouda, aslında bir parçası olmadan da herhangi birşeyi eski haline getirebileceğini belirtmişti.

Koten Zanshun (孤天斬盾?, Tek Kutsal Keskin Kalkan), Orihime’nin saldırma tekniğidir. Sözler, kendisinin her iki tarafında da ince bir kalkan oluşturan Tsubaki’yi çağırır. Düşmanın üzerine uçar ve her iki tarafındaki şeyleri reddeden kalkan, bir kılıç gibi düşmanı keser. Temel olarak Tsubaki herşeyi kesebilirken Orihime’nin dövüşe karşı olan genel nefreti ve tereddütü, tekniğin ölümcül kuvvetini azaltmaktadır. Bu da onu karşılaşması ve yaralaması kolay bir rakip haline getirmektedir.


Künye ve Bazı Kısımların Çevirisi
Phinks


Alıntı Yapılan Yerlerin Kaynağı
Vikipedi
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
Phinks
Mesajlar: 2155
Kayıt: 19 Kas 2013 01:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: -
Konum: Arkham Asylum

Ilk baslarda herkes gibi "Kurosaki-kun" diye aglamasi sinir etmisti ancan sonradan sevdigim bir karakter.
Ayrica Halibel ve Yoruichi'den sonra en tas hatun seride :evil:
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Mesajlar: 3173
Kayıt: 11 Tem 2013 19:41
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana
Konum: Ankara

Şu "Kurosaki kuuun" diye kullaklarımızı sikmese, çok tatlı kız aslında lan. :whistle:

Aizenin tanıtımından daha ayrıntılı olmuş bu arada

@Phinks, tam benim yazacagım şeyi yazmışın lan gavat. :laugh:
Resim
Kirli Sakal
Mesajlar: 3194
Kayıt: 06 Haz 2013 15:16
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: Bleach

Bir de "Inoue'nin Göğüsleri" diye bir tanıtım konusu aç. Zira bağımsızlığını ilan etmiş göğüsler.
Çok taş bir karakter, yeter ki konuşmasına fırsat verme. :evil:
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Mesajlar: 1460
Kayıt: 22 Tem 2013 23:34
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...
Konum: İstanbul

Kiloyu 45 yazmışsın ama sade göğüsler 45 eder la :evil:
nara_fkd
Mesajlar: 1306
Kayıt: 22 Oca 2014 20:53
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy- The God of Highschool - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - HSD Kenichi - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Hunter x Hunter 2011 - Ano Hana - Bleach - Gintama - Slam Dunk
Konum: İzmir

Daha çok kurosaki-kun repliği ve göğüsleriyle tanınan karakter. Olmasa da olurdu ama yine de seriye renk katıyor ;)
Resim Zura ja nai, Katsura da!
► Spoiler Göster
Yagami Light(KİRA) FC
Kullanıcı avatarı
^^^^MytH^^^^
Mesajlar: 163
Kayıt: 04 Ağu 2011 23:30
Cinsiyet: Kadın
Favori Manga: D.Gray-Man, Bleach, The Breaker,
Favori Anime: D.Gray-Man, Bleach, Blood+, Shiki, Code Breaker, Guilty Crown, Hellsing, DMC

Çok sevdiğim,seiyuu'sundan ve kurasaki-kuuunn diye ağlayışlarından nefret edilse de o her ağlayışında içim gidiyor benim.Daha bir güzelleşmiş seri ilerledikçe :silly:
Konu Dışı
Ulquiorra-İchigo dövüşünde İchigo'nun göğsü delindiği zaman nasıl ağlayıştı o ya içim parçalandı :(
Resim
Yüzmekte özgürsek; o gökyüzüne ihtiyacımız yok!
Cevapla

“Bleach Wikia” sayfasına dön