Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Fransızca Dersi İçin Başvuru

Mangaturk'ün Eğitim Yuvası
Kullanıcı avatarı
SoraDeshizoku
Favori Manga: Naruto
Fairy Tail
One Piece
Bleach
D-Gray Man
Hellsing
Full metal alchemist
Favori Anime: Naruto
Naruto Shippuuden
Full metal alchemist
Fairy Tail
One Piece
Hellsing
Death Note
Bleach
D-Gray Man
Hal
Hayao Miyazaki yapımı olan herşey :)
Death Note
Ao No Exorcist Movie(Sadece filmi)

Evet arkadaşlar ilk önce dersimizi tanıyalım …

NEDEN FRANSIZCA?
Fransızca, sadece Fransa ve Quebec’te kullanılan bir dil değildir. 32 ülkede resmi dildir ve pek çok ülkede de ikinci dil olarak kullanılmaktadır. Uluslararası Fransızca Konuşan Ülkeler Topluluğu’na (International Organization of La Francophonie) üye 70 ülke ve dünya genelinde 200 milyon insan konuşmaktadır. Bunda önceleri Fransa egemenliğinde olan ve bağımsızlığını kazandıktan sonra da ana dilini Fransızca olarak devam ettiren ülkeler etkilidir. Bilindik ülkelerin yanında Fransızca konuşan ülkelere birkaç örnek vermek istersek Haiti, Fransız Guyanası ve Çad, Madagaskar ve Nijer gibi birçok Afrika ülkesini söyleyebiliriz. Buna ek olarak, Belçika ve İsviçre gibi bazı Avrupa ülkelerinde kullanılan çeşitli dillerden biridir. Hatta ABD’nin Louisiana eyaletinin bazı bölgelerinde Fransızca konuşulmaktadır.
Ayrıca AB'nin resmi yazışma dilidir

FRANSIZCA ÖĞRENİMİNDE YAŞANABİLECEK ZORLUKLAR
Arkadaşlar bunu açıkça yazmam gerekiyor çünkü bu zorluğa katlanabilecek öğrenciler istiyorum...
1.TELAFFUZ KURALLARI:Fransızca yazılışı ile okunuşu en aykırı olan dillerin önünde gelir.Tonla telaffuz kuralları vardır bunun yanında birçokta istisnalar bulunmaktadır.Yazılışı uzun olup 3 harf gibi okunan kelimelerden tutun yerlerine göre okunuşu değişen kelimelere kadar.Ama gayret ederseniz bir problemi çözümlemek gibi zaman içerisinde telaffuzunuz mükemmel düzeye gelecektir.Örneğim Heureux=mutlu anlamına gelir ve okunuşu [örö] dür 7 harfli sözcüğü sadece 3 harf okuduk mesela. İstisnaların çok olmasıda cabası ama gerçekten öğrendikten sonra bir Fransızca metin okumak çok zevklidir.

2.ARTİKEL KAVRAMI:Bir çok Latin Ve Germen dillerinde bulunan Artikel kavramı Fransızcada çok önemli bir yer tutuyor. Eşyaları,canlıları,cansızları ''la,le,les'' belirtili tanımlılıklara veya ''des,un,une'' belirtisiz tanımlılık gibi kelimeler gruplandırılır ve gramerde artikeller önemli yer tutar. Ve kelimelerin artikellerini ezberlemek zorundasınız :( Ama çok eğlenceli sevdikten sonra :silly:

3.FİİL ÇEKİMİ: Fransızca'da filler aynen Türkçe'deki gibi öznelere göre çekimlenir ve farklı ekler alır .Çekimlenen filler her zaman düzenli değildir ingilizce'deki gibi düzensiz filleri ezberlemelisiniz :lol: Ama o kadar zor bir şey değil konuştukça ve uğraştıkça hiç korkmanıza gerek yok...

PEKİ KOLAY YANLARI NELER?
1.GRAMER YAPISI:Gramer yapısı İngilizce'ye benzerlik gösterir yanı özne veya yüklemin yerleri gibi konular çok benzerdir.Az buçuk İngilizce biliyorsanız çözersiniz ;)
2.İNGİLİZCE VE TÜRKÇE'DEN ORTAK KELİMELER:Bildiğimiz gibi Tanzimat döneminde Türkçeye bir çok Fransızca sözcük girdi bu sözcükler aynen okunuşuyla alınmış ve Türkçe'ye dahil olmuştur.Örneğim Silüet (silhouettes) , Şövalye (Chevalier) gibi.. Ayrıca ingilizce'de bir çok sözcük almıştır...

*Arkadaşlar Sadece size Fransızcayı değil, 12 yıl boyunca tanıdığım Fransız kültürünü'de tanıtmaya çalışacağım. Arkadaşlar 3 kişilik bir öğrenci grubu kuruyorum çünkü çok kişi olunca herkesin sorularını cevaplayamam maalesef.

DERSİN İŞLEYİŞİ HAKKINDA...
İnşallah alt forumumuz açılırsa ders notlarını ve ödevlerinizi oradan yayınlayacağım. Sadece ders notları ile gitmeyeceğiz tabi ki fırsat buldukça uygun gördüğüm Fransızca diyologlu videoları ve Karaoke parçalarını yayınlayacağım... :) Arkadaşlar 15 tatil süresince sizlere A1.5 Seviye Fransızcaya giriş mahiyetinde dersler vereceğim çünkü Fransızca zor bir dil ve ben 12.sınıfım sınavlarım oluyor bu yüzden A2 seviye derslerimizi yaz tatilinde bomba fikirlerde ekleyerek belki daha geniş öğrenci kadrosuyla başlayacağız.

BEN KİMİM?
Ben Duygu Barnasoğlu. 12.Sınıf öğrencisiyim. İlk ve orta okulu Fransa'da okudum. Babamın işleri sebebiyle Türkiye'ye taşındık.Fransa doğumlu olduğum için Fransızcam çok iyidir.Orta düzey İngilizce ve birazda Almancam var (okuldan bu da :D).Öğretmeyi ve öğrenmeyi çok severim kova burcuyum...
Bana sorularınız için lütfen öğrenci ilişkileri koordinatörümüz Akari sora ‘yı ekleyiniz…
Kursiyerler

1.UchihaFarlow
2.Djoker
3.Maksim

DUYURU!! :Lütfen yarı yolda bırakacak kişiler gelmesin zaten kadromuz sınırlıdır…Şevkli öğrenciler istiyorum… (az buçuk İngilizce veya Latin dillerinden herhangi birini bilen olursa iyi olur hem benim için hem onun için karşılaştırmalarla daha rahat öğrenir.)

FRANSIZCANIN DÜZGÜN KULLANIMINA EN İYİ ÖRNEK: http://www.youtube.com/watch?v=-nUwsOG8yF8

Fransızca Eğitmeni Öğrenci işleri koordinatörü
Duygu BARNASOĞLU(soradeshizoku) Ramazan KUDAT(akai sora)
Resim
Le francais est la langue d'amour! [Fransızca aşkın dilidir <3 ]
En son SoraDeshizoku tarafından 02 Şub 2014 22:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 8 kere düzenlendi.
“Dün merdivenleri çıkarken orada olmayan bir adamla karşılaştım. Bugün de orada değildi. Keşke dedim. Keşke gitse...”
fan-klupler/mayuri-kurotsuchi-fc-t12173.html [Mayuri Kurotsuchi FC]
Duygu Barnasoğlu ile Fransızca Dersleri gelin sizde katılın; fransizca-f135/
Resim
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

Hadi beyler bayanlar gönüllüleri görelim :lol:
Aşkın dili olum işinize yarar bak :lol:
:lol:
Kullanıcı avatarı
SoraDeshizoku
Fairy Tail
One Piece
Bleach
D-Gray Man
Hellsing
Full metal alchemist
Naruto Shippuuden
Full metal alchemist
Fairy Tail
One Piece
Hellsing
Death Note
Bleach
D-Gray Man
Hal
Death Note

Akai sora yazdı:Hadi beyler bayanlar gönüllüleri görelim :lol:
Aşkın dili olum işinize yarar bak :lol:
Desteklerin için sonsuz teşekkürler :D
“Dün merdivenleri çıkarken orada olmayan bir adamla karşılaştım. Bugün de orada değildi. Keşke dedim. Keşke gitse...”
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

İtalyanca bildiğimden öğrenebileceğim en kolay dillerden, yalnız Almancaya çoktan yazıldım. İki dili birden götürbileceğimi düşünsem katılırdım sanırım. Öğrenecek olanlara şimdiden başarılar. :)
Kullanıcı avatarı
SoraDeshizoku
Fairy Tail
One Piece
Bleach
D-Gray Man
Hellsing
Full metal alchemist
Naruto Shippuuden
Full metal alchemist
Fairy Tail
One Piece
Hellsing
Death Note
Bleach
D-Gray Man
Hal
Death Note

ugur_tatli yazdı:İtalyanca bildiğimden öğrenebileceğim en kolay dillerden, yalnız Almancaya çoktan yazıldım. İki dili birden götürbileceğimi düşünsem katılırdım sanırım. Öğrenecek olanlara şimdiden başarılar. :)
:) Reklam için teşekkürler Bu arada evet İtalyanca ile çok benzer bir dil :D gelsen senin için çok kolay olurdu :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Açıkçası Fransızca öğrenmeyi çok istemişimdir. Rusça ile birlikte :lol: ama sanırım yürütemiycem.
Zaten bu yüzden kayıt olduğum almanca kursundanda çıktım.
Bunu biraz daha önce açsan yinede düşünebilirdim :)
Kolay gelsin, umarım eğlenceli ve öğretici olur..
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
SoraDeshizoku
Fairy Tail
One Piece
Bleach
D-Gray Man
Hellsing
Full metal alchemist
Naruto Shippuuden
Full metal alchemist
Fairy Tail
One Piece
Hellsing
Death Note
Bleach
D-Gray Man
Hal
Death Note

Todomeda yazdı:Açıkçası Fransızca öğrenmeyi çok istemişimdir. Rusça ile birlikte :lol: ama sanırım yürütemiycem.
Zaten bu yüzden kayıt olduğum almanca kursundanda çıktım.
Bunu biraz daha önce açsan belki düşünebilirdim :)
Kolay gelsin, umarım eğlenceli ve öğretici olur..
;) hiç şüphen olmasın :D Sosyal bilimlerde okuyorum Fransızca dersimiz var sınavda hoca önüme barikat kuruyor resmen :D hoca olmadığında ders anlattığım oldu 1 kereliğine ^_^
Resim
Kullanıcı avatarı
eylem
Favori Anime: Soul Eater , Naruto

Ekle beni :)
Kullanıcı avatarı
SoraDeshizoku
Fairy Tail
One Piece
Bleach
D-Gray Man
Hellsing
Full metal alchemist
Naruto Shippuuden
Full metal alchemist
Fairy Tail
One Piece
Hellsing
Death Note
Bleach
D-Gray Man
Hal
Death Note

eylem yazdı:Ekle beni :)
eklendin umarım yazıyı okumuşundur :laugh:
Resim
Kullanıcı avatarı
Puchi
Favori Manga: Bleach, Deadman Wonderlad, Claymore, Witch hunter, Liar game, Veritas
Favori Anime: Bleach, Claymore

Cok isterdim katilmak ama yetistirmem gereken onemli sinavim var. GErci onu da gececegimi pek sanmiyorum da yine de :( 5. kisi bulunmazsa ben olabilirim ama :whistle:
Kilitli

“MangaTurk Dershane” sayfasına dön