Siteyi yeni sunucuya taşırken yaşadığımız aksaklıklar sebebiyle son bir hafta içinde atılan mesajlar maalesef silindi.

MangaTurk Sokak Hayvanları Projesi

Mangatürk'ün ortaklaşa yaptığı sosyal sorumluluk projeleri
Kullanıcı avatarı
Maxasimunth
Favori Manga: Feng Shen Ji
Favori Anime: JoJo's

Re: MangaTurk Sokak Hayvanları Projesi

Mesaj gönderen Maxasimunth » 31 May 2014 22:52

Beyler bir şey diyeceğim; kuşların yuvalarına dokunmak yuvalarını bozmak mı demek oluyor? İlkbahar geldiğinde bizim bahçede ki nar ağacına kumrular yuva yapıyordu. Bende yardımcı olayım deyip kırdığım dalları yuvanın yanına koydum. Erkek kumrunun işi kolaylaşsın diye. Ama o günden beridir o yuvaya sık sık gelmiyorlar.
Est Sularus Oth Mithas Resim

galeme
Favori Anime: .

Mesaj gönderen galeme » 31 May 2014 22:55

Maxasimunth yazdı:Beyler bir şey diyeceğim; kuşların yuvalarına dokunmak yuvalarını bozmak mı demek oluyor? İlkbahar geldiğinde bizim bahçede ki nar ağacına kumrular yuva yapıyordu. Bende yardımcı olayım deyip kırdığım dalları yuvanın yanına koydum. Erkek kumrunun işi kolaylaşsın diye. Ama o günden beridir o yuvaya sık sık gelmiyorlar.
Bildiğim kadarıyla evet. Onlar zaten kendi işlerini hallediyorlar. Yuvalarına yaklaşırsanız güvende olmadıklarını düşünür ve terk ederler büyük ihtimalle.

Bugün ben de yemeğimi bir serçe ile paylaştım.

Kullanıcı avatarı
Maxasimunth

Mesaj gönderen Maxasimunth » 31 May 2014 22:59

galeme yazdı:
Maxasimunth yazdı:Beyler bir şey diyeceğim; kuşların yuvalarına dokunmak yuvalarını bozmak mı demek oluyor? İlkbahar geldiğinde bizim bahçede ki nar ağacına kumrular yuva yapıyordu. Bende yardımcı olayım deyip kırdığım dalları yuvanın yanına koydum. Erkek kumrunun işi kolaylaşsın diye. Ama o günden beridir o yuvaya sık sık gelmiyorlar.
Bildiğim kadarıyla evet. Onlar zaten kendi işlerini hallediyorlar. Yuvalarına yaklaşırsanız güvende olmadıklarını düşünür ve terk ederler büyük ihtimalle.

İyi de panpa ben onlar yuvanın etrafında yokken koymuştum dalları. :unsure:

galeme
Favori Anime: .

Mesaj gönderen galeme » 31 May 2014 23:03

Maxasimunth yazdı:
galeme yazdı:

İyi de panpa ben onlar yuvanın etrafında yokken koymuştum dalları. :unsure:
Farketmez onlar hisseder. Ayrıca yuvada olmamaları seni uzaktan görmeyecekleri anlamına gelmez. Yanlışım varsa düzeltin tabi. Tecrübelerime dayanarak konuşuyorum ben.

Kullanıcı avatarı
Maxasimunth

Mesaj gönderen Maxasimunth » 31 May 2014 23:06

galeme yazdı: Farketmez onlar hisseder. Ayrıca yuvada olmamaları seni uzaktan görmeyecekleri anlamına gelmez. Yanlışım varsa düzeltin tabi. Tecrübelerime dayanarak konuşuyorum ben.
Belki de kokumuz falan da sinmiştir yuvaya. :cheer: '' Öff leş gibi insan kokusu.'' :pinch:
Cevap için sağol. B)

Kullanıcı avatarı
Evrim
Favori Manga: Genre
Favori Anime: Death Note - One Piece - Hellsing - Sword Art Online - Akame ga Kill

Mesaj gönderen Evrim » 17 Tem 2014 21:24

Maxasimunth yazdı: Erkek kumrunun işi kolaylaşsın diye.
Dostum yuvayı dişi kuş yapıyordu benim bildiğim :D
Resim

Kullanıcı avatarı
Maxasimunth

Mesaj gönderen Maxasimunth » 17 Tem 2014 21:30

Evrim yazdı:
Maxasimunth yazdı: Erkek kumrunun işi kolaylaşsın diye.
Dostum yuvayı dişi kuş yapıyordu benim bildiğim :D

Öyle de yuva için gerekli çalı çırpıyı erkek toplamıştı çoğunlukla. O yüzden öyle dedim.

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 08 Ara 2014 17:57

Küçükken falan yapmaya çalışmıştım ama 1-2 gün dayanmıştı. Şimdi heveslendim bir daha yapacağım ama hiç anlamam deli gibi yağmur yağıyor birde buraya, dayanaklı olması için bilen arkadaşlar 3-5 taktik verirse hayvanlarda bark sahibi olur.
259
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Naruto, Beelzebub
Favori Anime: Attack on Titan, Death Note

Mesaj gönderen ugur_tatli » 08 Ara 2014 18:19

salon/yardima-ihtiyaci-olan-buraya-t626 ... ml#p319128

Resim

Uzulerek izliyoruz kendisini, bacagina basamiyor. Ayagini kaybedecek muhtemelen, yakalayamadan kaciyor.

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 03 Oca 2015 21:37

İki leğeni, kapalı gelecek şekilde üst üste koysam, kedi geçebilecek kadar bir yer açsam, içine ufak kilimlerden koysam sıcak tutsun diye. İşe yarar mı ?
Resim Bunun gibi.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

“Sosyal Projeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir